לא מצליחה להחליט מה הלאה....

לא מצליחה להחליט מה הלאה....

שני טריגרים היו לי בימים האחרונים.
חודש אחרי הגרידה, ביוץ, יש שארית אז כרגע ממילא ההחלטה נחסכת ממני.
אחותי צריכה להפוך לאמא בשבועיים הקרובים, היום מיינתי את כל בגדי הניו בורן שלי כדאי לתת לה, ועגלה ועריסה וסלקל.... בקיצור, אני כמובן רוצה לעזור להם כמה שיותר, הם זוג צעיר. והיו לי דמעות בעיינים. אבל כביכול לא מהסיבה המתבקשת.... אלה בגלל שאני פשוט לא יודעת איך אני אביא את עצמי להיכנס לעוד הריון.... איך אני אגרום לעצמי להיות כל כך חולה ולא מתפקדת שוב?

כל הריון אצלי קשה מאוד מאוד, הקאות בלי סוף, חולשה, סחרחורות, בתכלס אני פחות או יותר במיטה מתחילתו ועד סופו. הרגשה זוועה. כנראה בפעמים קודמות בגלל שיש רווחים גדולים בין ההריונות שכחתי כבר כמה נורא זה היה.... אבל הפעם אני רוצה מאוד תינוקת אבל ממש לא מצליחה לדמיין איך אני אעשה את זה לעצמי.... אני ממש זוכרת עוד בבשרי כמה נורא זה היה.... שלא נדבר על זה שזה היה נורא ולשווא.

מצד שני אני בת 37 והייתי שמחה שיהיה לי יותר מילד אחד נוסף. אז כדאי שאני אזיז את עצמי.
לא יודעת איך להחליט על להתחיל לנסות שוב, משקשקת. מעבר לזה שעכשיו עוד יותר התחדד לי שזה יכול להיות גם שוב פעם לשווא.

ואני עכשיו מרגישה כל כך טוב פיסית, כל כך חיה.כואב

שירהד1

Member
מנהל
את עוד לא בשלב שבו את מסוגלת להחליט מה הלאה...

מוקדם מדי, בעיניי. את זמן מאוד קצר אחרי.
את עוד צריכה לעבור דבר או שניים עם עצמך כדי להחליט. לאט לאט. אי אפשר להאיץ, ואפילו אסור להאיץ בעצמינו.
אף אחד חוץ ממך, אפילו לא בן זוגך, לא יכול לקבוע ולהחליט דבר כה משמעותי על גופך ונפשך.
תני לעצמך זמן לעבד את הדברים. לפעמים לוקח גם כמה חודשים להגיע להחלטה.
מה קורה עם השארית? עושים משהו או מחכים למחזור לראות האם היא תצא?

(אגב- בנימה אופטימית- כתבת שאת מאוד רוצה תינוקת, אבל ברור לך שצריך לקחת בחשבון שההריון הבא יכול גם להניב תינוק זכר, כן?
).

שירה דוד

ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה לנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

את צודקת

את צודקת לגמרי, אבל הקטע שהעולם וכולם המשיכו הלאה.... וזהו. החיים המשיכו כרגיל ואף אחד לא מזכיר את התינוקת. עברו לשאול מה עם עוד הריון.... וככה גם בעלי. וגם הרופאה שלי אמרה לו שעקרונית מהחודש הבא אפשר לנסות שוב.
כאילו זה היה איזה חלום רע שאני חלמתי וזהו.

לגבי השארית הרופאה שלי אופטימית שהיא תצא במחזור הקרוב אבל באמת אי אפשר לדעת. להבנתי גם אם לא אז מוציאים אותה וגם אז אפשר לחזור לנסות. זאת שארית לא מחוברת, לא מבינה בדיוק מה זה אומר.

אני גם לא יודעת כמה זמן יקח לי להכנס להריון עכשיו, עם מה שהרחם עבר ועם הגיל שלי. אז זה גם שיקול.

לגבי הסיפא שלך, מודה, אני לא יכולה לדמיון בכלל תינוק, לא יכולה לדמיין שההרות שלי לבת תסתכם בחוויה מזעזעת של תינוקת חולה כל כך ואובדן. אז אני דבקה בתינוקת כל עוד לא הוכח לי אחרת. בסופו של דבר כל מי שיגיע יהיה אהוב.

למעלה