המלצות לאחר הפלה

מאיה7071

New member
המלצות לאחר הפלה

הי,
גיליתי עכשיו את הפורום. אז תודה לכולכן קודם כל.
הייתה לי הפלה בשבוע 17. לפני כחודש וחצי. זה ההריון הראשון שלי. סיבת ההפלה לא ידועה. פשוט התחיל דימום והתברר במיון שיש לי פתיחה של סנטימטר וחצי. ואחרי כמה ימים של אשפוז ומצב ביניים לא ברור איבדתי את ההריון לצערי הרב.
זאת התמודדות די קשה שלא ממש התכוננתי אליה. אבל אני מנסה להתאושש ולחשוב הלאה... קיבלתי לפני כמה ימים וסת ראשונה.

רציתי לשאול מה לדעתכן כדאי לעשות.
לא הייתי עדיין באף ביקורת או איזשהי בדיקה.
האם יש בדיקות מיוחדות שכדאי לבצע?
האם יש לכן המלצות על רופאות/ים שיכולים אולי לדעתכן לשפוך אור על מה קרה?
האם יש דברים שכדאי לעשות לפני שאני מנסה להיכנס שוב להריון ?

אני מבינה שיכול להיות שאין מה לעשות אבל אם יש לכן עצות כלשהן אשמח להכיר....

אליסקה

New member
צר לי לשמוע על מה שעברת

את יכולה להתייעץ עם הרופא שלך לגבי תפר צווארי בהריון הבא, ו/או קבלת תוספת פרוגסטרון בפעם הבאה.
מכירה כמה וכמה אמהות שאירוע כזה היה חד פעמי בשבילן, ולאחריו היו הריונות תקינים שהסתיימו במועד בידיים מלאות.
חזקי ואמצי!

מצטערת באובדנך

לא ציינת אם האובדן היה בגרידה או בלידה שקטה אבל נראה לי שבכל מקרה את אמורה לעשות ביקורת לאחר שהוסת תסתיים על מנת לוודא שלא נשארו שאריות.
&nbsp
מעבר לכך - במקומך הייתי עושה את כל הבירורים הנדרשים עם רופא מומחה להריון בסיכון *לפני* הכניסה להריון הבא. יתכן ויומלץ לך על תרופות ללקיחה בהריון הבא מרגע הגילוי שלו, לכן כדאי להיות ערוכים ולהבין את תמונת המצב לפני שהוא מתחיל.
בנוסף, אין לי מושג אם בדיקת קרישיות רלוונטית במקרה שלך אבל לא עושים אותה בהריון.
&nbsp
נראה לי שזכית ביושר להיות בהריון הבא להיות במעקב הריון בסיכון - מעקב צמוד יותר עם רופא בעל התמחות נוספת של הריון בסיכון, ולא רופא קופה "רגיל".
&nbsp

nanag8

New member
משתתפת בצערך

עברתי ירידת מים מוקדמת בשבוע 16+3 ובעקבות כך איבדתי את ההריון.
המלצתי אלייך היא לעשות כל בדיקה שנותנים לך. כדי שההריון הבא יהיה בלב שקט כמה שניתן.
אני ביצעתי בדיקת קרישיות, צילום רחם והיסטרוסקופיה(הרבה אמרו לי שאין צורך בביצוע שתיהן אבל הרופא אמר שלמה לא בעצם? ואני מאמינה בגישה שלו)
ובהריון הבא כבר הוסבר לי שאצטרך לגשת למרפאה של הריון בסיכון ולבדוק האם יש צורך בתפר צווארי.

משתתפת בכאבך ואובדנך ומאחלת לך הריון בריא ובידיים מלאות ♥

למעלה