פינת הביניים

פינת הביניים

על רקע יום המשפחה, החגיגות, הפעילויות עם ההורים, ומספרי אחים על הקירות, אני פותחת את פינת הביניים, עבור כל מי שבעיצומו של המסע, בין אובדן (או אובדנים) להריון חדש, שבתקווה יביא איתו תיקון, נחמה, שלווה. לא יחליף, לא ימחק, לא ישנה את העבר, אבל יעניק עתיד שונה. כל אחת ומסעה, כל אחת ומהמורותיה. מייחדת את הפינה הזו למי שהשעון מתקתק לה ברחם.

פינת הביניים שלי - חוזרת אל גולדשמיט

וסת שלישית אחרי ההיסטרו הניתוחית, ושוב דימום מועט שגורם לי לחשוד ששוב יש הידבקויות. מחרתיים אני אצל גולדשמיט.
עוד סימן שאלה לגבי מצב הרחם שלי.
עוד עיכוב ועוד בדיקות פולשניות.
עוד סיבה לתהות האם יש בכלל טעם להמשיך ולנסות.

עדכונים ביום חמישי.

באופן מפתיע ביחס לכל מה שעברתי, אין לי היסטוריה של הידבקויות

רק עכשיו אחרי הגרידה של ההריון השביעי.
אם הבנתי נכון, מרגע שיש הידבקויות, וגם אחרי שמפרידים, ההידבקויות עלולות לחזור.
רירית הרחם פצועה ודפנות הרחם נדבקות זו לזו ולא מאפשרות לרירית לצמוח. אם הרירית לא צומחת ואם דפנות הרחם לא יכולות להתרחב ולהתרחק זו מזו, לא יהיה הריון.

מתסכל כ"כ

לא בטוחה כבר מה לאחל בשלב הזה בהקשר של גולדשמיט - שימצא משהו שניתן לשים עליו אצבע מאשימה ושניתן יהיה לטפל מיד , או שלא ימצא כלום ויתן גושפנקא שהכל תקין (ואז צריך לשאול בעצם מה המשמעות של השינוי בוסת) ?
איתך באותה הקלחת בערך...

אוי

קיוויתי לשמוע ממך עדכונים מעודדים

ביום חמישי תדעי יותר מה קורה, מקווה שהידע החדש יקל על הלב ויהיה מרגיע במידת האפשר.

Atsoo bibu

New member
בשורות מצויינות

קבעתי אליו תור לחטדש הבא.. ספרי קצת איך זה?כואב?
שווה את ההסיעה מהצפון אליו?

לגמרי שווה

לי האבחנתית לא כאבה לי בכלל, אבל קראתי על נשים שמאוד כאב להן (לא יודעת אם הן עשו אצלו או אצל מישהו אחר). התלבטתי אם לקחת משכך כאבים לפני הבדיקה ובסוף החלטתי שאסתדר בלי.
הוא לא משתמש בספקולום שזה נהדר מבחינתי.
כדי להתבונן ברחם הוא ממלא אותו במים, חלק מהמים נוזלים החוצה תוך כדי הבדיקה (יש שקית מתחת לאגן) וחלק יוצאים אח"כ (את תקבלי תחבושת עבה וסופגת במיוחד).
באבחנתית הראשונה הוא הפריד חלק מההידבקויות שהוא זיהה, זה היה השלב הכי פחות נעים, אבל אפילו זה לא כאב לי. בגלל הפרדת ההידבקויות היה גם דימום שפסק אחרי יום או יומיים.
הניתוחית היתה ההרדמה הכי טובה שהיתה לי, אחרי 11 הרדמות לפרוצדורות גינקולוגיות שונות. זה אמנם קשור למרדים ולא לגולדשמיט, אבל אני עדיין חייבת לציין את זה.
ב-2 האבחנתיות הבאות היה דימום ממש קל בדקות שאחרי הבדיקה וזהו.

וכן, מבחינתי הוא שווה את זה למרות הנסיעה הארוכה והפקקים.

לימבו הביניים שלי

3 חודשים אחרי גרידה בשבוע 14 (הריון 5) ואנחנו במעגל קסמים מבאס של עוד ועוד בדיקות ופרוצדורות פולשניות.
שתי היסטרוסקופיות ניתוחיות כבר להסרת הידבקויות, עוד שלוש אבחנתיות.
הגוף מרגיש כבר אחרת, מגיב אחרת להכל ונראה שמתחיל לסמן בעצמו את הסוף של המסלול שנכפה עליו.
בעוד אני מתלבטת כמה עוד אוכל לשאת, כמה הריונות נוספים זה עוד נסבל בעיני, נראה שהגוף מסמן באותות מצוקה חזקים ממש שהוא לקראת מיצוי.
אולי כבר אין לי בעצם יכולת להתלבט יותר על עוד הריון ולקחת סיכון הסתברותי לבעיה הגנטית, ואם נרצה נסיים וננסה שוב... אולי זו כבר החלטה שיצאה מהידיים שלי.
לפני שבוע בביקור אחרון אצל גולדמיט (שראה אותי 5 פעמים בחודשים האחרונים) הוא אמר גם הוא, שכדאי לשקול ממש בכובד ראש מה ואיך הלאה מכאן, כי הזמן לא לטובתי וגם הגוף שלי כבר נותן אותות מצוקה וחייבים להפנים עכשיו שכל הריון אם וכשיגיע שוב, יתכן שיהיה האחרון שלנו.
חשבתי שאולי יש הקלה בכשההחלטה נלקחת מידיך, אבל מרגישה על עורי כמה שזה צורב אפילו יותר.

שירהד1

Member
מנהל
למרעישה בשקט וויקטור החתול-

אני כל כך מצטערת על הדרך הנוראית הזו שאתן נאלצות לעבור.
אני מתארת לעצמי שכמו שלנפש יש את הגבולות שלה, כך גם לגוף.
כמובן שבנושא זה רק על עצמי לספר ידעתי.
אני חושבת שכל אחת צריכה להרגיש את עצמה- גם את הגוף שלה, וגם את הנפש שלה, ולפעול בהתאם לתובנות שלה עצמה.

מעבר לזה- חיבוק ענקי לשתיכן

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

אני חושבת שההבדל העיקרי בינך לביני כרגע

הוא שאצלנו ברור שאם נשיג עוד הריון, זה יהיה ההריון האחרון שלי, ואילו אצלכם עדיין קיימת המחשבה על מה שמעבר להריון הבא (אמן שיגיע כבר ויהפוך את בנך לאח גדול).

אני באמת לא יודעת איזו אפשרות עדיפה מבחינתי - ממצא בר טיפול ואז עוד היסטרו ניתוחית ועוד אבחנתית ועוד תקוות ועוד נסיונות או לחלופין רחם שמצהיר שהוא על סף פרישה.

בינתיים אני רגועה, מבינה שרק מחרתיים אדע מה המצב ומה ההתמודדות הבאה שלי ושאין טעם שאהיה לחוצה כבר מעכשיו.
סומכת על גולדשמיט שידבר איתי באופן ישיר וגלוי לגבי ההמשך.

האם הוא אישר לך לנסות החודש?

למעלה