פינה חדשה- פינת ההמלצות

שירהד1

Member
מנהל
פינה חדשה- פינת ההמלצות

חשבתי על ייסודה של פינת המלצות.
לא המלצות על רופאים/ות.
לא המלצות על מטפלים/ות.

פינת המלצות לדברים השייכים לעולם ה"נורמאטיבי"-
המלצות על:
סרטים

הצגות

מופעים

מסעדות

מסלולי טיול

תחביבים

תוכניות טלויזיה

הערה חשובה- למי שיש ילדים, אני מאוד מבקשת להימנע מהמלצות הקשורות לעולם זה, על-מנת שלא לפגוע במי שעדיין איננה אמא. אני בטוחה שאתן מבינות היטב את בקשתי זאת.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
ממליצה על סרט-

אתמול ראיתי סרט בשם: "האצ'יקו"- על-פי סיפור אמיתי, על קשר יוצא דופן בין האדם לכלב. סיפור על נאמנות ואהבה בין כלב לבעליו.
ניתן לראות את הסרט ישירות במחשב (מגגלים את שם הסרט ומגיעים אליו).

זה סרט מאוד נוגע ללב ומרגש, ואצלי גם היו המון דמעות, בעיקר במחצית השנייה שלו...

שירה דוד
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
ממליצה על תוכנית טלויזיה- המירוץ למליון-

אז נכון שהתוכנית לקראת סיומה, אך עדיין אפשר לראות הכל במחשב...
אקסקפיזם בהתגלמותו.
מרגש, מצחיק, מותח. הכל ביחד. נהנית מכל רגע.

אני זוכרת שלפני מספר שנים, התוכנית הזו היוותה מבחינתי איזשהו חבל של הצלה. כאשר ראיתי אותה, למשך איזו שעה- שעה וחצי, נכנסתי לעולם אחר, ומעט שכחתי את הצרות של עצמי.

שירה דוד
09-7749028

טיולים ומסעדות

החודש האחרון ולמשך עוד כחודשיים, זו תקופה שבה הכל ירוק ומלבלב ופורח. גם מי שלא אוהבים טיולים, יכולים למצוא מסלולים קצרצרים שיאפשרו להם להיות בטבע.
לנו יש מנוי מטמון של רשות הטבע והגנים, שמקנה כניסה חינמית להרבה מאוד שמורות.

הצפון הרחוק:
נחל דן (תל דן) של הרט"ג - אנחנו שם בערך פעמיים בשנה. בשמורה יש כמה מסלולים, אנחנו תמיד עושים את המסלול "הארוך" אבל מעולם לא הגענו לאזור של תל דן, נשארים רק בתחום הסבך והירוק והנחל. חלק מהמסלול מונגש לנכים. לא חייבים להיכנס למים ולכן מתאים גם בעונה הזו.
אגמון החולה - כניסה עולה 5 ש"ח לאדם לפרוייקט העגורים. מסלול שטוח של כ-8 ק"מ מקיף את האגם, יש נקודות תצפית, שולחנות פיקניק, וכרגע יש כנראה גם הרבה עגורים שנשארים בחורף בארץ במקום להדרים לאפריקה.
מומלץ להביא משקפת או לשכור אחת במקום.
לדעתי באמצע השבוע ניתן להגיע עם אופניים מהבית. אפשר גם לשכור אופניים במקום, רכב גולף (יקר ומוגבל בזמן אבל מאוד נוח). ואחד הדברים הכי כיפיים זו עגלת מסתור: עגלה עם 3 שורות של מושבים שנגררת ע"י טרקטור, העגלה נכנסת לשטחים בשמורה שאליהם לא ניתן להיכנס בדרך אחרת ומאפשרת להיות ממש קרובים אל העגורים ושאר הציפורים. אני לא זוכרת מה העלות, אבל כדאי להזמין מקום מראש ומומלץ להגיע לעגלות שיוצאות בזריחה או בשקיעה, אז רואים יותר ציפורים ולפעמים גם בעלי חיים אחרים כגון תנים (אנחנו ראינו) וחתולי ביצה (אנחנו לא ראינו).
שמורת החולה של הרט"ג - מסלול שחלקו עשוי עץ ועובר מעל המים. יש מגדל תצפית שמאפשר לראות את כל עמק החולה. גם לכאן כדאי להגיע עם משקפת.
מסעדה מומלצת באזור - פוקצ'ה במתחם גן הצפון. הכל טעים שם והשירות אדיב ונעים. בשישי בערב וכנראה גם בשבת בצהריים חייבים להזמין מקום מראש.

הכרמל:
חניון האגם (גישה חופשית) - בין בית אורן לכביש 4. חניון חצץ שסביבו פזורים שולחנות אבן לפיקניק, ומסלול הליכה קצר אל "אגם" שהוא יותר שלולית.
נחל שיח (גישה חופשית) - לא עשינו אותו כבר די הרבה זמן, אז אני מקווה שזוכרת נכון את הפרטים. מסלול שאינו מעגלי ולכן מחייב הקפצת רכבים או נהג תורן שיעשה את כל הדרך חזרה אל האוטו. המסלול מתחיל ברחוב לוטוס, יורד לתוך הואדי בשביל תלול יחסית. באמצע המסלול נביעה עם בריכה קטנה תחומה שנכנסת לתוך "מערה" בצלע ההר. בהמשך המסלול נביעות נוספות ובוסתן של עצי פרי. המסלול מסתיים בסמוך לשער ברוש של בית הקברות הישן של חיפה. קצת אחרי הנביעה הראשונה, יש בצד ימין מדרגות שעולות לכיוון שכונת ככביר. ניתן לעלות בהן לתצפית יפה אל הים ואז לרדת ולהמשיך את המסלול.
מסעדות מומלצות בחיפה - רפאלו (אוכל איטלקי) בקניון קסטרא, ויוינו (אוכל איטלקי) בתחנת הדלק ברוממה, סינטה בר (בעיקר בשר אבל לא רק) בשדרות מוריה. בכולן כדאי להזמין מקום מראש.

ופיסקה אחת על השילוב של הטבע וחוויית האובדן שלי.
לפני קצת יותר מ-6 שנים עברתי את ההפלה הראשונה, של ההריון הראשון. הייתי שבורה ולא ידעתי אם ואיך אצליח להתרומם.
3 שבועות אחרי ההפלה נסענו בפעם הראשונה לאגמון החולה והרגשתי שאני מתמלאת חיים. יום של שמש בדצמבר, הכל ירוק מסביב ואני רוכבת על אופניים.
אני יודעת שיש רגעים שבהם אין שום חשק לצאת ולעשות, אבל באמת שהכל יפה כרגע והיופי הזה יכול לעשות פלאים לנפש.

שירהד1

Member
מנהל
ואו! אפשר לקחת אותך בתור מדריכת טיולים?

תודה על ההמלצות. אכן עושה חשק לצאת ולשטוף את העיניים וגם קצת את הלב.
התחברתי מאוד למה שכתבת בפסקה האחרונה.

שירה דוד
09-7749028

ממליצה על תספורת

איזה פינה כיפית שירה!
אז ההמלצה שלי היא להסתפר

בערך חודש אחרי הלידה השקטה שלי הרגשתי שבא לי לעשות איזה שינוי והסתפרתי בצורה ממש שונה מהרגיל שלי, וכל כך נהניתי! לא יודעת להגיד איך בדיוק החיצוני משפיע על הפנימי אבל התספורת ממש שימחה אותי והרגשתי שזה מעין שלב בהחלמה שלי.
אני באופן אישי אוהבת נורא תספורות קצת משוגעות, גלח, צבעים, פוני... וממש ממליצה לעוף על לוק שונה ומחודש שמסמל מעין התחלה חדשה

את צודקת

בגרידה האחרונה, כמעט והלכתי באותו היום למספרה - התעורר בי דחף עז לעשות גלאח ולצבוע את השיער לצבע המנוגד לצבע הטבעי. לעשות משהו שונה לחלוטין מהמראה הרגיל.
בכל זאת התמהמהתי ועם הזמן ירדתי ממחוזות ההרפתקנות חזרה אל חיקה הנוח של הסולידיות

ספר

אני אוהבת לקרוא, כשאני נכנסת לתוך ספר הוא הופך להיות ממש חבר, מלווה אותי במחשבות לאורך היום ונותן לי עולם מקביל קטן. ספרים שאני אוהבת אני קוראת לאט לאט. ממליצה על 'איש ושמו אובה' על אדם שרוצה לשים קץ לחייו (לא ספוילר - זה כתוב על הכריכה). בניגוד למה שנשמע הוא ספר ממש מצחיק, על אף שהוא נוגע לא מעט באובדן.

למעלה