עוד חוזר הניגון...

Atsoo bibu

New member
עוד חוזר הניגון...

7 שבועות של הריון נלקחו ממני...עובר קטן עם דופק...
לב אחד קטנטן שבבת אחת הפסיק לפעום ולכמה ימים הרגשתי שגם הלב שלי נדם איתו...
פעם שנייה שזה קורה לי,ברציפות,אין לי למי לבוא בטענות...
קצת כעס מתערבב לי עם העצב,אנשים שאומרים "יהיה בסדר",אנשים שאומרים "תגידי תודה על מה שכבר יש לך",אתם לא מבינים שאני מודה כל יום,אבל זה לא גורע מהלב שצמא לעוד ידיים קטנטנות,לעוד קולות של בכי (ולשם שינוי זה לא יהיה הבכי שלי),למשפחה גדולה יותר כמו שתמיד ייחלתי..אני לא מצליחה להפסיק לרצות ולהיות כמהה לזה,מרגישה לפעמים שאני צריכה להצטדק בפני אותם אנשים שמנסים לנחם...
מתפללת לאלוקים שישמור על מה שיש לי,כבר לא אתפלל לעוד הריון רק אבקש ממנו שיוריד את כמיהתי לילד נוסף...

גם לי היתה פעם הודעה עם כותרת כזו

מנסה להבין באיזה שלב את נמצאת מבחינה טכנית. האם רק היום התגלה שאין דופק וההפלה עדיין לפנייך או שאת כבר אחרי?

הכעס שלך לגמרי במקום. אני לא זוכרת אם כתבת כמה ילדים יש לך (אם כן, אני לא זוכרת כמה), ותסלחנה לי אלו שעדיין מייחלות לילד הראשון, אבל יש רגעים שבהם הילדים הקיימים לא מנחמים. יש רגעים שבהם החור כל כך גדול, שהאושר הגדול על מה שיש, לא יכול לכסות על מה שאין. ואח"כ יש רגעים שבהם הילדים הקיימים מנחמים, אבל רק לך מותר להגיד את זה ושכל האחרים ישתקו.

כואבת איתך את שברי החלום שנגוז.
עצובה איתך על תקוות שהתבדו.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון הנוסף

כל התחושות שאת מתארת מוכרות לי היטב, והן נורמאליות ואנושיות.
התסכול ברור לחלוטין, אך יחד עם זאת, כפי שאני כותבת תמיד, אכתוב גם לך- שתי הפלות בשליש הראשון ברצף, עדיין נחשבות דבר נורמטיבי מבחינה סטטיסטית בעולם הילודה. זה לא מוריד בכלום מהעצב ומהאבל, אבל כן נותן תקווה לעתיד.
אם אכן גילך הוא 32, הייתי רוצה עבורך שלאחר תקופה האבל הראשונה, את תביני שאת עדיין יכולה לייחל לילד נוסף. אין סיבה להתייאש. באמת שלא. אני מכירה המון נשים שילדו לאחר שתי הפלות....זה כמובן לא מחוייב המציאות במקרה שלך, אך בכלל לא אבדה התקווה.

כתבת שאין לך למי לבוא בטענות, ואת צודקת. ככה זה בטבע. לפעמים הוא מעניק לנו מתנות נפלאות, ולפעמים- הוא איום ונורא.

מה קורה בהיבט הפיזי? האם זה לפחות מאחורייך? עדכני אותנו.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

Atsoo bibu

New member
עברתי גרידה ביום רביעי האחרון

הגוף ממשיך רגיל אבל הנפש רחוקה מכך..
אני בעיקר מרגישה רחמים עצמיים...כל מה שעברתי,זריקות אין סופיות,מעקבים יומיומיים,מיליון כדורים ונרות אחרי ההחזרה,אלפי שקלים שנזרקו לפח,התנזרות מוחלטת מסקס,עייפות וחוסר חשק,בחילות ומה לא,וכל זה בשביל כלום...
אני יודעת שאני עדיין צעירה יחסית,אני מודעת לזה שבגדול אני יכולה לנסות שוב אבל אני פשוט מבועתת מהמחשבה לעבור הכל שוב...
בגרידה הקודמת אמרתי שאני לא אעמוד בעוד פעם כזו והנה אני עומדת בזה...בערך לפחות...
אבל פשוט איבדתי אמונה...כבר קשה לי להאמין שהריון יכול להיות דבר פשוט ולהתפתח באופן תקין שבסופו ילד בריא...

שירהד1

Member
מנהל
אני מאוד מאוד מבינה את האכזבה ואת העצב,

אני חושבת שאין כרגע אפשרות לנפש להתעסק בעתיד ובחרדות הכרוכות בהריון עתידי. אני ממליצה לך לשקול ללכת לאיזושהי תקופה לטיפול כלשהו, שמתאים עבורך, כדי לאפשר לנפש שלך להתחזק. יש רשימה בפורום של מטפלות שמומחיות באובדני הריון. אם תהיי מעוניינת בכך, אכוון אותך כיצד להגיע לרשימה.
אגב, ההריונות התקינים גם היו תוצאה של טיפולים? וההריון הקודם? אני רוצה לנסות ולהבין כמה עברת, כי נשמע שאזלו כוחותייך, לפחות לעת עתה, ולכן כדאי שתפני מקום לנפש ולשיקומה.

שירה.

שירה דוד
09-7749028

Atsoo bibu

New member
2 הריונות ספונטניים ותקינים

הריון שלישי היה מהזרעה ונפל בשבוע 8
הריון אחרון מהפרייה ראשונה.
(בעיית זרע)

שירהד1

Member
מנהל
אויש...

עכשיו אני עוד יותר חושבת שכדאי לפנות קצת לסיוע לנפש...גם עבורך וגם עבור בעלך וגם לשם שמירה על הזוגיות. מאוד מורכב כאשר האישה צריכה לעבור טיפולי פוריות, ועוד יותר מורכב עבור הזוגיות (בעיניי) כאשר מדובר על מחלקת הזרע. בגלל שלא פירטת, אני לא רוצה להיכנס לזה יותר מדי, רק לכתוב לך מה אני ממליצה.

שירה דוד
09-7749028

Atsoo bibu

New member
אין לי בעיה לפרט...

ההריון הראשון הגיע ישר אחרי החתונה...שמרנו כי רצינו לטוס לירח דבש ועדיין נקלטנו...הריון שני היו כמה נסיונות שהובילו לבדיקות ואז בבדיקת זרע גילינו שיש מיעוט חמור והסיכויים להכנס טבעי הם קלושים,הוחלט על מעבר ישיר להפריות ובחודש ההמתנה לאישורים זה קרה באופן טבעי והבת השניה שלי נולדה..
עכשיו ניסינו כמה חודשים לבד ואס חזרנו על בדיקת הזרע ולחרדתינו גילינו שהיא הרבה יותר גרועה ממה שהייתה 3.5 שנים קודם לכן..
עברנו 3 הזרעות ..בהזרעה השלישית נקלטנו וההריון נפל בשבוע 7 פלוס...נתנו לגוף חודשיים וחצי להתאושש ועשינו הזרעה נוספת שלא צלחה ואז עברנו להפרייה...
חייבת לציין שבעלי נשבר ביום ראשון כשהתקשרתי לספר לו שהדופק פסק...הוא בכה כמו שמעולם לא שמעתי..אין ספק שהקושי כאן הוא עצום לזוגיות...באותה נשימה יכולה לציין שהייתי בוחרת בו שוב ושוב ושוב גם אם הייתי יודעת מהתחלה את מה שאני יודעת היום :)

שירהד1

Member
מנהל
אכן מורכב- תמיד- וגם במקרה שלכם-

כל מה שכתבת, כולל תגובתו של בעלך, מחזקת עוד יותר את המלצתי לדאוג לנפש של שניכם, וגם לזוגיות שלכם, ורצוי לעשות זאת במסגרת טיפולית תומכת.
קשה לך, וקשה לו. קשה לו כפליים אולי מלבעל אחר, שאשתו לא צריכה לעבור טיפולי פוריות בגלל בעיות זרע. עוצמת התגובה שלו מצביעה עד כמה קשה לו.
דאגו לעצמכם- למענכם ולמען משפחתכם.

שירה דוד
09-7749028

toooii

New member
כל כך מבינה אותך

וכל כך מזדהה. הסיפור שלי דומה מאוד לשלך.

למעלה