אני שוב איתכן לצערי

אני שוב איתכן לצערי

שבוע 8 פלוס 4, העובר בגודל של 9, ללא דופק.
נשלחתי למיון נשים מחר בבוקר.
מה יקרה שם? האם יש אופציה לציטוטק או רק לגרידה בשלב זה? (פעם שעברה עברתי גרידה, בשבוע 13). אם אני לוקחת ציטוטק, יתנו לי מיד מחר? אח"כ צריך מעקב לראות שהכול יצא?
אני בבעיה יותר חמורה כי אני אמורה לטוס לתקופה ביום שלישי הקרוב, והשאלה האם זה ריאלי או שאני צריכה לדחות את הטיסה.
אני זוכרת מפעם שעברה שלגרידה לוקח זמן לקבוע תור, ואני לא יכולה פשוט לעשות באותו יום אלא יכול לקחת איזה שבוע עד התור.
השאלה אם ציטוטק פותר לי את הבעיה או שגם ככה אצטרך לראות שהכול יצא ויהיה כדאי שאשאר בארץ עוד כמה ימים..
תודה מראש על תשובותיכן.
לא רציתי להיות פה היום...

עונה לעניין הטיסה

לגבי השאר אענה מאוחר יותר מהמחשב, אבל לדעתי אין מנוס מלדחות את הטיסה.
בין אם תהיי אחרי ציטוטק ובין אם אחרי גרידה (אם באורח פלא תצליחי לתאם גרידה עוד לפני יום שלישי), לא נראה לי סביר לטוס.

משתתפת בצערך ואשתדל להגיב בהרחבה בהמשך הערב.

אוי ואבוי

דימום הציטוטק עלול להסתבך ולהתארך כמה ימים, ואיתו חולשה. לא הייתי לוקחת סיכון לגבי טיסה. אין לי תובנות לגבי גרידה, אבל כמובן משתתפת בצערך על האבדן- האבדנים, ומאחלת מכל הלב שבאיזו פרוצדורה שתבחרי - לא תדרשי לספיחים ותחלימי בגוף (ובנפש).

אם לוקחים ציטוטק

עושים את זה במקום? כלומר אקבל כבר מחר?
לפי מה שאתן מתארות נראה לי שאני מעדיפה גרידה, אבל נראה מה יגידו לי בבית החולים מחר.

אני קיבלתי ציטוטק מיד

הגעתי לבית החולים בשבוע 9 עם עובר בלי דופק, ישירות מהגניקולוג שלי, ושם אחרי המתנה של שעתיים בערך קיבלתי 4 כדורים וגינלית. זה היה ביום שני. התחיל דימום כמו מחזור, לא כואב או מטריד, ממש כמו מחזור רגיל. אבל ביום שישי הכאבים התגברו. לא יכולתי לישו בכללן. לקחתי אופטלגין (לרוב נמנעת ממשככי כאבים) לאורך הערב והלילה. השק נפלט באותו לילה. ביום ראשון בבדיקת א"ס הרחם היה נקי. אני אחת מברות המזל שהספיק להן סבב אחד בלבד, ללא שום הסתבכויות. לא הייתי טסה בשום מקרה בעוד 5 ימים. מצטערת בכל לבי שאת כאן.

כמו בכל בחירה

את צריכה לעשות מה שמתאים לך. לי דווקא התאים להרגיש הכל ולראות ולהיפרד, וזה היה לי טוב יותר מה'זבנג וגמרנו' של הגרידה. אבל זו כמובן אני. וכן. חתיכת אוף.

ציצוטק אפשרי בשבוע 9?

העובר היה בגודל של שבוע 9? מצטערת על אובדנך, אני באותו מצב ואותו גיל ומאוד מתלבטת אם לעשות גרידה

אפשרי בשבוע 9

אני לא עברתי, העדפתי גרידה מכל מיני סיבות,
אבל שאלו אותי כמה פעמים אם אני בטוחה בהחלטה, ושאפשר גם ציטוטק.
מצטערת לשמוע על אובדנך.

אוף. לא בכל יום.

שמולי, לכי כבר מאיתנו. כל כך התעצבתי לראות כאן את שמך. הלוואי שתלכי ותתרבי ולא תחזרי.

מרחיבה את התגובה שלי

עם עובר שמתאים לשבוע 9, סביר להניח שלא יציעו לך ציטוטק (אני לא הייתי עושה ציטוטק עם עובר בגודל כזה). אבל בכל מקרה אני מתרשמת שאת מעדיפה גרידה.
תיאום גרידה בציבורי אכן עלול להיות לעוד כמעט שבוע. בפרטי זה בדרך כלל הרבה יותר מהיר, תלוי ברופא שאת בוחרת ובלו"ז שלו. עם הרופא שלי הצלחתי פעם לתאם מהיום להיום: דיברנו בטלפון ב09:30, ו-8 שעות אח"כ הייתי בחדר הניתוח.

הטיסה לא ריאלית בעיניי לפחות למשך שבועיים, תלוי אם תבחרי ציטוטק או גרידה, ומה יהיה המצב לאחר מכן ותלוי כמובן גם בפרק הזמן שאת אמורה להיות בחו"ל, כדי שתוכלי להגיע לבדיקה אחרי הוסת הראשונה.

עצוב לי מאוד שאת שוב כאן

שירהד1

Member
מנהל
עצוב לי לראות אותך שוב פה

נכנסתי מאוחר, ואני רוצה לשאול אותך מה קורה כעת.
בין שתי האופציות הנוראיות, אני מעדיפה את הגרידה על-פני הציטוטק. זה כמובן על סמך נסיוני, ולא כל מה שמתאים לאחת, גם בהכרח נכון לשנייה.
לגבי הטיסה- ממליצה לדחות...

עדכני אותנו במצבך.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

תודה

הייתי במיון.
אצטרך ביום ראשון בבוקר להתקשר לבדוק מתי יש תור לגרידה, זה גם מה שאני נוטה לבחור, למרות שאני מבינה שיש יתרונות לאופציות האחרות. אדחה את הטיסה לכמה ימים אחרי הגרידה ברגע שאדע מתי היא.

אני אחרי

הצלחתי לקבוע גרידה מהיום להיום לשמחתי הרבה.
ביקשתי מהם שיקחו לגנטיקה את התוכן העוברי, וצריכה לדאוג להתחייבות של הקופה כדי שיבצעו בדיקה.הכול עבר בשלום.
דחיתי את הטיסה, כנראה לתחילת שבוע הבא, בינתיים חברת התעופה מעודכנת על הביטול ועל הסיבה ולא יקחו ממני קנס. יקבעו לי תאריך חדש עפ"י מצב רפואי (רוצים מכתב מרופא שמאשר לי לטוס בשלב שבו אני כבר כשירה לעלות על מטוס [כלומר לא מספיק להם שעכשיו רופא יכתוב שבעוד שבוע אוכל לטוס, אלא רוצים שבעוד שבוע ייכתב שאני יכולה לטוס עכשיו], ואז ייקבע המועד חדש).
תודה רבה על התמיכה!
&nbsp

תודה על העדכון

נהדר שהצלחת לקבוע מהיום להיום, ונפלא שחברת התעופה מתחשבת. שני הדברים כאילו מובנים מאליהם, אבל לצערי הם לא.
על אף הביורוקרטיה הנוספת שכרוכה בכך, אני אוהבת את ההנחיה של חברת התעופה לגבי מכתב מהרופא. זה יותר נכון מבחינה רפואית ויותר בטוח ובטיחותי עבורך.

את מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו אם תרצי בכך.
שולחת לך חיבוק חזק ללילה.

שירהד1

Member
מנהל
טוב שאת אחרי ושעבר בשלום,

מקווה שאכן יש אישור רפואי לצורך הטיסה...לא יודעת אם הטיסה היא לצורכי עבודה או הנאה, אך בכל מקרה אני מקווה שתצליחי טיפה לנקות את הראש.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

שאלה נוספת, לגבי בדיקת העובר

האם ביקשתן בדיקה לעובר כדי לדעת מה גרם להפסקת הדופק? פעם שעברה עשו בדיקה כזאת כי היה מדובר במקרה אחר של בצקות סביב העובר- ציסטיק היגרומה. האם גם בעקבות הפסקת דופק מקובל לבקש בדיקה של העובר? תודה מראש על תשובותיכן.

mimi831

New member
משתתפת בצערך על האובדן

לפני שתי הפלות ביקשתי לבדוק את התוכן העוברי בגרידה בעקבות הפלות חוזרות, הפסקת דופק בכולם שלבים יותר מוקדמים, והקופה אישרה את הבדיקה...
בהפלה האחרונה קיבלתי ציטוטק ואחרי 5 ימים טסתי לחו"ל, גם טיסה שתוכננה לפני הרבה זמן. השוני הוא בגודל העובר (שבוע 6)
מאחלת לעבור את ההליך בצורה בריאה ובע"ה שתזכי להריון המיוחל שיהיה תקין שלם בריא בע"ה

למעלה