ציטוטק.. רגע לפני..

MavYv

New member
ציטוטק.. רגע לפני..

פותחת שרשור חדש כי נאבדתי כנראה בכל התגובות.
שבוע 9, עדיף ואגינלי או דרך הפה?
מה עליי לקחת לבי"ח? איך להיערך ליום למחרת? הילדים הגדולים שלי בחופש בבית..

קראתי גם את התגובה האחרונה בשרשור הקודם

עצוב לי מאוד בשבילך על סוף התקווה להריון הזה.

מאוד אמביוולנטית לגבי ציטוטק עם ילדים בבית.
עם ציטוטק אי אפשר לחזות את התגובה של הגוף, ותגובת קיצון יכולה להיות מאוד אלימה.
אחרי מה שהיה לי בשנה שעברה, אני פחות ממליצה על ציטוטק לאמהות עם ילדים קטנים ומציעה לך לשקול גרידה.

אם את בכל זאת לוקחת ציטוטק, לדאוג שיהיה עם הילדים מבוגר אחראי ועדיף מבוגר נוסף שיהיה אחראי עלייך.
מבחינת התזמון קשה לדעת מתי עדיף לקחת את הציטוטק.
דרך הפה התגובה מתחילה בדרך כלל ממש מהר, וגינלי לרוב משפיע קצת יותר לאט (נותן כשעה-שעתיים לחזור הביתה).
בכל מקרה תכיני הרבה תחבושות עבות.

שולחת לך חיבוק חם

MavYv

New member
מישהי ערה?

הדימומים מתחזקים.. ויש כאב בטן נסבל אבל חזק בבטן התחתונה.. יצא גם קריש דם בגודל מטבע..
מה לעשות? לגשת מחר למיון? לחכות שייצא לבד כבר בבית?

אני חושבת שמחר למיון

בין אם בהפלה ספונטנית ובין אם בעזרת ציטוטק הדימום יכול להיות כבד למלווה בקרישים וגושים.
החשיבות בעיניי בהגעה למיון, היא בקרה של הרופאים על מצב הרחם + מצב ההמוגלובין במידת הצורך.

בכל מקרה להכין מבוגר כונן להלילה: או מישהו שייסע איתך למיון בזמן שבעלך נשאר עם הילדים, או מישהו שיישאר עם הילדים בזמן שבעלך נוסע איתך למיון.

ממתינה לעדכון ממך.

חיבוק גדול, את עוברת עכשיו הפלה

כל עוד הכאבים בגדר הנסבל אין צורך לגשת למיון (אני נטלתי אופטלגין נוזלי ובקושי יכולתי לישון בלילה של הדימום המסיבי בו גם נפלט השק). ממליצה מאד לקחת משככי כאבים במינון מקסימלי (הרי הכל כל כך כואב, בשביל מה לסבול גם את עינויי הגוף). אם עולה החום, מתחילות הקאות/שלשולים או עילפון, למיטב ידיעתי את צריכה לגשת למיון. כל עוד מדובר בדימום עם כאבים המצב תקין. אני שולחת לך חיבוק גדול. אנחנו כאן, שתפי אותנו.

לגבי ההודעה האחרונה -

התמונה של השק הריק עצובה כל כך. אסור להשתמש בטמפון אחרי ציטוטק. הכי נוח לדעתי עם תחבושות ממש עבות בלי כנפיים עם תחתוני רשת חד פעמיים.

מחזקת ומוסיפה

לא להשתמש בטמפונים בהפלה (גם אם היא ספונטנית).
חשוב לאפשר לדם לזרום אל מחוץ לגוף.

איך את מרגישה עכשיו?

יש לך תחבושות עבות מסוג vania למשל? הן מעולות לדימום הכבד שאחרי הפלה. כדאי להדליק בוילר, המים יכולים להפחית מעט את הכאב (חוץ ממשככי הכאבים שאיןאריות המליצה עליהם).
אם בכל זאת תגיעי למיון ואם שם יתנו לך ציטוטק - לדעתי בשום פנים ואופן לא לקחת ולחזור כשהילדים בבית. עבורי צירי הציטוטק - בשתי הפלות נפרדות - היו קשים יותר מצירי לידה, גם באותם הרגעים וגם כשאני חושבת רטרואקטיבית. אולי גם במצב כרגע שווה למצוא סידור לילדים, לאיזו התפתחות שלא תהיה, כדי שתוכלי להתפנות לטפל בעצמך כרגע.
&nbsp
צר לי שאת עוברת את ההפלה, מחכה גם אני לשמוע מה שלומך.

MavYv

New member
חשה הקלה..

נראה לי שזה יצא לגמרי לבד..
לא רוצה להכביר בתיאורים, אבל יצא משהו כמו בגודל 3 כבד מחוברים.. ככה נראה כמו כבד..
מעבר לכל הגושים הקטנים שיצאו במהלך כל היום..
כאבי הבטן היו כמו צירים, לקחתי כדור ומעט הקל..
מחר אלך לרופאת נשים שפנויה בקופה שלי.. אפשר לצפות כבר לראות אם הכל יצא?
ממש מקווה שהצלחתי לחמוק מהתערבות רפואית..
תודה לכולכן על המענה והעזרה!! ❤️

אני שמחה שאת אחרי

מבחינה פיזית. אצלי א"ס 36 שעות אחרי הדימום הכבד הראה רחם נקי, מאחלת לך שזה מה שתראי בבדיקה מחר (יש לרופאה שלך א"ס?) לענייני הנפש - אנחנו כאן ונמשיך להיות כאן, בואי אלינו לכל שיתוף/שאלה/התלבטות.

MavYv

New member
היא לא הרופאה שלי

הרופא שלי מחר בחופש אז אלך אליה במקום למיון..
אז מחר זה יהיה מוקדם מדי לא? 24 שעות בקושי..
לא היה דימום כבד.. רק דימום ארוך וממושך עם גושים מפלצתיים ������
מתי הווסת אמורה להגיע?
ואז כמה זמן צריך לחכות לניסיון הבא?

אצלי הווסת הגיעה תוך 8 שבועות

אם יש א"ס אצל הרופא ואת מקבלת אישור שהרחם נקי, רפואית את כבר אחרי. בכל זאת קיימת המלצה להמתין מחזור אחד לפני נסיון חדש, כדי לתת לגוף קצת זמן התאוששות והתנקות לפני הריון חדש. זמן הביניים שבין הפלה לנסיון חדש הוא קשה ועובר מאד באיטיות, יש נשים שמצייתות להנחיה הזו, יש המתעלמות ממנה.

שמחה שהדימום נרגע

ולגמרי מבינה את תחושת ההקלה שלך.
הוסת אמורה להתחיל כ-4-6 שבועות אחרי ההפלה. גם 8 שבועות נחשב בטווח תקין.
אצלי בדרך כלל התחילה 4-5 שבועות אחרי הפלה.
הוסת הראשונה עשויה להיות שונה מהרגיל, וזה בסדר.

כפי שאיןאריותכאלה כתבה, ההמלצה של רוב הרופאים היא לחכות לפחות וסת אחת ולהיבדק אחריה כדי לראות שאפשר להמשיך.
בהפלות שבהן לא היו לי שאריות, קיבלתי אישור לחזור לנסיונות אחרי הוסת הראשונה.

לגבי הבדיקה מחר, אני לא יודעת אם תהיה שביתה ואם כן - האם היא משפיעה גם על המרפאות, אבל ממליצה לך לבדוק את זה מחר בבוקר ולא להגיע למרפאה רק כדי לגלות שאין מי שיבדוק אותך.

MavYv

New member
תודה

חשבתי שמחר אם הרופאה תגיד שהכל יצא זה מספיק.. אבל עכשיו כתבת שצריך לבדוק שוב אחרי הווסת שתגיע?
ובטח גם לבדוק שוב בטא ולוודא שהתאפסה...?
הדימום ממשיך אבל נראה לי שאחרי מה שיצא בצהריים, לא נשאר עוד הרבה לצאת (בתמונה שקיבלתי מהרופא היה כתוב שהשק 4.5 ס"מ..)

ושוב תודה לכולכן על התמיכה, אתן מקסימות!

מודה שמעולם לא בדקתי בטא אחרי הפלה, ועברתי 6 הפלות

אבל אם הרופאה תמליץ אני לא רואה סיבה לא לבדוק.
לגבי בדיקה אולטרסאונד אחרי הוסת הראשונה, המטרה היא לראות שהרחם במבנה תקין ושהרירית נראית בסדר.

לגבי אופי הדימום אני לא רוצה להלחיץ, אבל לא רק השק צריך לצאת אלא גם רירית הרחם, אין ברירה אלא להיבדק.
קחי בחשבון שאם לא הכל יצא, ככל הנראה יציעו לך ציטוטק או גרידה. חשוב לי לציין שאת לא חייבת להחליט באותו הרגע, ולגמרי לגיטימי לקחת את הזמן ולחשוב מה יותר מתאים לך, כולל לחזור הביתה ולהגיע למרפאה/בי"ח ביום שני עם החלטה. גם לחכות להמשך ההפלה הספונטנית זו אופציה, על אף שהרופאים לא תמיד מציגים אותה.
אם יש לך שאלות שחשוב לך להעלות, כדאי לכתוב אותן מראש על פתק.

MavYv

New member
עשיתי US

נכון לעכשיו רק השק יצא אבל הרחם לא נקייה לחלוטין.. הרופאה אמרה לחזור עוד שבוע לביקורת..
יש גם ניקוי נקודתי, היסטרוסקופיה, לא? אופציה טובה מגרידה לא?

היסטרוסקופיה ניתוחית

משתמשים בסיב אופטי כדי לראות את הרחם מבפנים, באופן עקרוני ניתן בדרך זו לבצע עבודה יותר מדוייקת להוצאת השאריות, אבל כמו בגרידה יש כל מיני סיבוכים אפשריים, מדובר בפעולה פולשנית לכל דבר.
היו לי שאריות ב-3 הפלות ובכולן עברתי פרוצדורה להוצאת השארית: פעמיים היסטרו ניתוחית ופעם אחת גרידה (הרופא שלי העדיף גרידה במקרה ההוא, ואני סמכתי על הבחירה שלו).

לאור העובדה שהרחם לא התנקה לחלוטין, הדימום עלול לחזור, להתגבר + גושים + קרישי דם. אל תישארי עם הילדים כמבוגר אחראי יחיד ותדאגי שיהיו לך מספיק תחבושות עבות איתך.
אני לא יודעת מה מצב ההמוגלובין שלך, אבל שווה לשקול לקחת קצת ברזל כדי לא להגיע לאנמיה (כדאי להתייעץ על כך עם הרופא שלך או כל רופא אחר).

מחזיקה לך אצבעות שעד לביקורת בשבוע הבא, הרחם שלך יעשה את העבודה בעצמו ושלא תזדקקי להתערבות רפואית.

MavYv

New member
כרגע..

הדימום כמו שהיה מהיום הראשון.. כמו מחזור, לפעמים פחות..
גושים קטנים בעיקר במקלחת..
הלוואי שייצא לבד.. אבל בהיסטרו ההרדמה מקומית, לא?
לגבי ברזל, שאלתי את הרופאה והיא אמרה שאם ההמוגליבין לא נמוך אין צורך..
לא יודעת מה מצבו.. לפני שבועיים היה בטווח התקין..

עוד יש סיכוי שיציעו לך ציטוטק

תלוי ברופא ובגישה שלו.
אני עדיין בדעה שציטוטק + ילדים קטנים זה לא הולך ביחד.

ההרדמה איננה הרדמה מקומית.
הרדמה של היסטרו זהה להרדמה של גרידה (וגם של שאיבת ביציות): הרדמה קלה יחסית (בלי צינור הנשמה), התאוששות של כשעתיים בחדר התאוששות (אצלי לרוב זה יותר, אבל אני מתרשמת שאני חריגה בנושא הזה).

אם את לא מרגישה חולשה, לא חושבת שצריך לבדוק את ההמוגלובין.
המצב של ההמוגלובין לפני הדימום לא מעיד על מצבו כעת. בשנה שעברה ירדתי מ-12 ל-11 תוך שעות ספורות וסביר להניח שהוא המשיך לרדת אחרי הבדיקה האחרונה, כי הדימום היה היסטרי ואני הייתי מרוסקת מבחינה פיזית.
אם את מרגישה חולשה, כדאי לבדוק את ההמוגלובין ולפעול בהתאם לרמתו.

למעלה