עוד לא איתכן... אולי יש עוד תקווה?

MavYv

New member
עוד לא איתכן... אולי יש עוד תקווה?

היי בנות מקסימות..

אני ממש בסרטים והייתי רוצה לשמוע אם קרה למישהי משהו דומה והסתיים בהריון תקין ולידה..
יש לי 2 ילדים מתוקים בבית, עכשיו בהריון שלישי, שבוע 8+2, בת 33.5.
הכל התחיל בצורה צולעת.. הפסקתי גלולות אחרי 3 שנים רצופות ומיד נקלטתי..

בדיקות השתן יצאו שליליות, בדיקת הדם שהייתה יום אחרי איחור כביכול (היה הרי מחזור מדומה עם הגלולות, אבל סופרת משם) יצאה בטא 100 (שעם הגדולים בשלב זהה יצא 320 ו- 485).
ההכפלה לא הייתה משהו בכלל.. מ-100 ל-1,663 לאחר 14 ימים! (הכפלה כל 4 ימים ולא כל יומיים- שלושה). לאחר מכן בדקתי שוב, והגעתי לבטא 3,140 (אחרי שלושה ימים).
בשבוע 7 הגעתי לאולטראסאונד ראשון- היה שק הריון אבל ריק..
בשבוע 8 הגעתי שוב, ציפיתי כבר לדופק, היה שק מעט גדול יותר מהפעם הקודמת וחלבון עוברי בתוכו.. הרופא אמר שאני ממש לא שבוע 8 כמו שאני חושבת..
ומיום חמישי, יום לפני הבדיקה האחרונה (ויום אחרי קיום יחסי מין) הפרשות חומות.. בלתי פוסקות.
והיום, הצטרפו לחגיגה דימומים של ממש (במיוחד בפיפי מטפטף מלא דם, בתחתונית פחות) ואף קרישי דם.. :(
חזרתי היום לרופא ואמר שעדיין אין דופק (בבדיקה האחרונה אמר שתוך שבוע מהרגע שרואים חלבון עוברי חייב להופיע דופק) ואמר שנראה שהכיוון הוא הפלה.. שנראה שהשק שינה טיפה צורה.. אמר שאם השק יהיה לכיוון תחתית צוואר הרחם סימן שהוא בדרך החוצה.. אך לא היה.

בכל אופן, נותן הזדמנות עד יום שישי כי לדבריו במצב כיום שיש עדיין שק וחלבון עוברי לא יתנו לי כדורים להפסקת ההריון, ולו מהספק הקטן שיש סיכוי להריון תקין.. אבל אם בשישי השק לא גדל ואין דופק, יפנה אותי למיון..

מטריד מאוד כי בגדולים היה דופק בשבוע 7-8 כבר, ומה שהוא ראה בשבוע 8 ראו אצלם בשבוע 5.. לא ידוע לי שאני מבייצת מאוחר (לא בדקתי את העניין).
והכי מלחיץ זה הדימום הזה..
אגב, אין שום כאבים.. אבל הרופא אמר שזה לא אומר כלום..

קרה למישהי שלא ראו דופק עד שבוע 8 וחצי והיו דימומים ובסוף המשיך תקין?

לצערי נראה שהמסלול די ברור

הכפלות הבטא לא סבירות בעליל, מצב השק והתוכן לא סביר לשבוע שבו את אמורה להיות ונראה שהדימום הוא אכן התחלה של הפלה ספונטנית.

ממליצה שבימים הקרובים לא תישארי לבד, למקרה שהדימום יתגבר. דימום כבד עלול להוביל לחולשה ואף לעלפון.
בשעות שבהן הילדים בבית, כדאי שיהיה לפחות עוד מבוגר אחד בבית מלבדך למקרה שתזדקקי לעזרה ו/או להתפנות לבי"ח.

אנא עדכני אותנו מחר.

MavYv

New member
כרגע הדימום מתון

מספיקה תחתונית אחת לכמה שעות.. אין זרימה מאסיבית, רק כשאני נכנסת לשירותים לפיפי מטפטף דם..

תודה על העדכון

חושבת עלייך הרבה.
חוסר הודאות קשה בעיניי יותר מכל דבר אחר.
אני תמיד מתרסקת תחת המאמץ להחזיק בלב תקווה ואופטימיות ובו זמנית להחזיק בראש את הידיעה שהסיכויים כל כך קלושים.

MavYv

New member
מלחיץ אותי לכאן ולכאן

אם תקין, אולי יתגלו בעיות בהמשך כי התחיל צולע והכל מתעכב..
אם לא תקין, הפרוצדורה הכרוכה בעניין ממש מלחיצה אותי כי קראתי סיפורים ונלחצתי..
בא לי כבר לדעת ולהיות אחרי!

MavYv

New member
כמה דברים..

הלוואי שאת טועה... אבל הכל ייתכן..
לגבי ההכפלות, הרופא טען שהבטא לא קראה ספרים וכל עוד היא עולה המצב בסדר..
לגבי מצב השק הרופא טען שייתכן ומדובר בביוץ מאוחר אז אני לא בשבוע שאני חושבת שאני (לא אמר איזה שבוע נראה שאני)..
ולגבי הדימום, אם זו הפלה ספונטנית כפי שאת אומרת, מתי מגיע הדימום המאסיבי? כי כרגע זה די מתון.. אין זרימה כמו מחזור.. רק בזמן פיפי מטפטף.. תודה

הבטא אכן לא קוראת ספרים

אבל אני מסתכלת על זה ככה:
שבוע 4+1 (נניח, בגלל שבאמת לא ניתן לדעת מתי היה הביוץ) בטא 100.
שבועיים אח"כ (שזה המון זמן) - בטא 1663.
3 ימים אח"כ בטא 3140.
בשבוע 8, כ-4 שבועות אחרי הבטא הראשונה עדיין לא נצפה קוטב עוברי (עזבי דופק, משהו שיראה שיש עובר בשק).

גם אם נניח שהיה ביוץ מאוחר, ההפריה התרחשה לכל המאוחר כשבוע לפני הבטא הראשונה, סביר להניח שבין 10-14 ימים לפני הבטא הראשונה. כלומר אין סיכוי שכרגע את בשבוע 5-6 אלא יותר לכיוון של 7-8 ובשבועות כאלה מצפים לראות לכל הפחות קוטב עוברי.

יכול להיות שהרופא מאמין במה שהוא אומר לך, יכול להיות שהוא אומר את זה כדי להשאיר שביב של תקווה ויכול להיות שהוא אומר את זה כי הוא לא רוצה להיות זה שאומר את האמת המרה בפנים.
בהריון הראשון שלי נבדקתי ע"י טכנאית מיד לאחר ששהתחיל לי דימום קל, היה דופק איטי והיא אמרה שלא נראה לה שזה יסתיים בטוב. באותו הרגע כעסתי עליה מאוד, אבל אחרי שבוע כשהדופק פסק, הערכתי אותה על כך שלא הוליכה אותי שולל אחרי תקוות שווא.
אני מצטערת שאני מבאסת ואני לא רופאה והלוואי שאני טועה, אבל אני נשארת בדעתי שהסיכויים של ההריון הזה אפסיים.

לגבי מתי יגיע הדימום הכבד אני לא יודעת לענות לך, משום שבשתי הפעמים שהיה לי דימום, לא חיכיתי להשלמת ההפלה באופן ספונטני אלא בחרתי לקבל ציטוטק. בשני המקרים מיד עם תחילת הדימום נצפה דופק עוברי, בשני המקרים הדופק פסק אחרי כשבוע.
ההפלה הראשונה עברה ממש בקלות מבחינה פיזית: דימום ברמה של וסת, כאבים מינוריים לחלוטין והרחם התרוקן לחלוטין.

מבינה את הלחץ בעקבות סיפורים שקראת, אבל קחי בחשבון שאצל רוב הנשים, הפלות (ספונטניות, ציטוטק או גרידה) מסתיימות בשלום ובלי הרבה דרמה פיזית.

MavYv

New member
אני לא משלה את עצמי..

אבל אם בשבוע 7 ראו רק שק ובשבוע 8 השק גדל מהפעם הקודמת ונצפה בו חלבון עוברי, משמע יש התקדמות כלשהי, לא?
כמובן שכך חשבתי עד שהגיעו הדימומים וערערו את הכל..
וגם אם יהיה דופק בשישי פתאום, יכול להיות שיפסיק בהמשך. שום דבר לא בטוח עד רגע הלידה..
מה שלא יהיה, מקבלת את זה. רק רוצה להיות כבר אחרי יום שישי ולדעת איפה דברים עומדים כי המחשבות מחרפנות אותי כבר :(

יכולה לספר לך מנסיוני המאוד מועט

גם אני כמוך חדשה בפורום...
אצלי היו הכפלות תקינות ונראה דופק בשבוע 6. ביום חמישי האחרון היו טיפה הפרשות אז נסענו למוקד התברר שהפסיק להתפתח קצת אחרי הדופק.
עד כאן זה שונה מאצלך.
נאמר לנו שיש 3 אופציות- לחכות שיפול לבד, ציטוטק או גרידה.
היה לי תור ביום ראשון אחה״צ לרופא שלי, אז בחרתי לחכות.
ההפרשות פסקו ואז ביום ראשון התחיל דימום כמו מחזור, לא נוראי מדי...
הייתי חכמה והלכתי לעבודה עד התור לרופא. הכל היה בסדר עד 12. מ 12 עד 15 החלפתי 3 פדים סופגים במיוחד כי פתאום הדימום התחזק. לרופא הגעתי ב 15.30 כשהפד כבר לא הספיק וכל הבגדים היו בדם. הוא כבר לא חשב פעמיים ושלח בלי לבדוק אותי ישר למיון.
התקלחתי, החלפתי בגדים ופד ונסעתי למיון. שוב הגעתי כשהכל כבר דולף מכל כיוון...
הקיצר מה שאני מנסה להזהיר אותך, זה שאם החל דימום, אז כנראה שזה הולך לכיוון הפלה ושתהיי מוכנה שהדימום יכול להתחזק כשאת הכי לא מוכנה לזה. כאמור אצלי מיום חמישי עד ראשון היו קצת הפרשות שבאו והלכו...
לגבי הבטא, היא לא קראה ספרים זה נכון... אבל גם אם טעית ביום הביוץ אז כשהייתה בטא 100 מצפים שזה כבר יהיה אחרי האיחור או לפחות יום האיחור ואם סופרים מאז, אז כבר היו מצפים לראות דופק...
מצטערת מאוד.
תהיי חזקה.

MavYv

New member
תודה על השיתוף..

מצטערת לשמוע..
נשמע מלחיץ הדימום הזה בלי התראה. מקווה שלא יקרה לי בעבודה..
אז בסוף נפל לבד או שבכל זאת לקחת כדורים?

מאחלת לך שתחסך ממך הסיטואציה המביכה הזו

בסוף כשהגעתי למיון, הרופא אמר שעוד לא הכל יצא ולכן ממליץ על ציטוטק. מניחה שיכולתי לבקש לחכות שיצא לבד ואם לא- אז...
אבל פשוט רציתי שזה כבר יהיה מאחוריי

MavYv

New member
בינתיים הדימום עדיין ברגוע

אני עם פדים אבל לא מחליפה בתדירות..

MavYv

New member
בינתיים הדימום עדיין ברגוע

אני עם פדים אבל לא מחליפה בתדירות..

בין ייאוש לתקווה

כל כך קשה להיות תלויה באויר. כשהסיכוי זעיר, אבל קיים, הנפש נאחזת בו. להתאבל ולקוות בבת אחת זה כמעט בלתי אפשרי, אבל נראה שזה מה שיש. נסי למלא את זמנך ככל הניתן עד הבדיקה החוזרת. שולחת חיבוק חם. אנחנו פה כל הזמן ואת מוזמנת להיעזר בנו ככל שתרצי.

MavYv

New member
בינתיים חסרת מצב רוח

לא יודעת מה לחשוב כבר.. אם לקוות שיהיה בסדר כי שמעתי סיפורים של בנות שדיממו ועבר תקין, או להתחיל לעכל שזה פשוט לא נועד להיות הפעם..
מתה מפחד מכל הפרוצדורה הרפואית הכרוכה בסיפור.. אוף..

MavYv

New member
אבדה התקווה

הדימומים בשלהם- ממשיכים.. כמו מחזור בשיאו, כל יום מחדש..
השק עדיין ללא עובר, רק עם חלבון.. (מחר שבוע 9)
קיבלתי הפנייה למיון לקבל כדורים..
יש לי שני ילדים בבית (6 ו3). עדיף ללכת מחר על הבוקר ולחזור תוך כמה שעות?
או לחכות כמה ימים?
מנסה להיערך מבחינת סידור לילדים. כמה זמן כל הסיפור?
מותר בכלל לשים טמפון לדימומים החזקים?
כל כך מפחדת מהפרוצדורה. ומהימים שאחרי.. כמה ימים אני צפויה לדמם מאסיבית? מתכננת לקחת שבוע מחלה..
לא בא לי לראות אף אחד כרגע!
כנראה שזה פשוט לא נועד להיות..

למעלה