הפסקת דופק וגרידה

SUN41

New member
הפסקת דופק וגרידה

שלום לכולן
בשקיפות בשבוע 12 הרופא אמר שאין דופק ושהעובר לא התפתח ומתאים לשבוע 8+2 והפנה לגרידה. איפה עושים גרידה? איך התהליך,? יש אופציה אחרת חוץ מגרידה והאם זה משפיע על העתיד מבחינת נסיונות עתידיים להרות..? וגם לגבי התאוששות?
אשמח להסברים ממי שתוכל
תודה

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

גרידה בשבוע זה ניתן לעשות גם בבתי חולים פרטיים וגם בבתי חולים ציבוריים.
תהליך הגרידה עצמו מתבצע בהרדמה מלאה ולכן ההליך לא כואב כלל.
יש אנשים שמגיבים לא טוב להרדמה המלאה עצמה, ולאחר ההתעוררות סובלים מתופעות כמו כאבי ראש, סחרחורת, בחילות והקאות.
אני לא סבלתי מכל אלו. רק מחולשה ועייפות ביום למחרת, שאלו תופעות שלכולם יש בעקבות ההרדמה המלאה.

מבחינת מנוחה לאחר הגרידה- יום-יומיים מנוחה- וזהו. דימומים- יש במידה סבירה במשך כשבועיים (עד שבועיים).

מחזור אמורים לקבל בין 4-6 שבועות מהגרידה. גם 8 שבועות זה תקין.

סיבוכים- לי מעולם לא היו, אבל יש כאלו שיש להן סיבוכים, כמו שאריות (שלרוב יוצאות במחזור, אבל יש כאלו שזקוקות להתערבות נוספת של הסטרוסקופיה ניתוחית).
אם עולה החום בימים לאחר הפרוצדורה או מרגישים כאבים חזקים- צריך לבוא ולהיבדק. כאמור- אצלי הכל תמיד עבר חלק בהיבט הפיזי.

גרידה לא אמורה להשפיע מבחינת נסיונות עתידיים להרות. כמובן שמדובר על פרוצדורה כירורגית וצריך להתייחס אליה בכובד ראש, אבל הרופאים והרופאות מאוד מאוד מיומנים בה, והיא נחשבת לא למשהו מורכב בהיבט הרפואי.
כנראה שתקוע לנו משהו בראש שקשור להפלות בשנות ה-50 אי שם בארצות הברית, כמו שמראים בכל הסדרות והסרטים, ואז מסופר שפגעו לאישה ברחם והיא לא תוכל להרות יותר. מדובר בסיפורי אימה, שתודה לאל, בזכות התקדמות הרפואה והאנושות בכלל- נדיר ביותר להיתקל בהם בימינו אנו במדינות המערב.

לגבי אופציות נוספות- לא בטוחה שיש לך. את בשבוע 12 והעובר בגודל 8+2. ציטוטק נותנים עד שבוע 8 או עד גודל של עובר של שבוע 8. נראה לי כבר מאוחרת מדי בשביל ציטוטק. יש יש ניסיון מאוד לא טוב עם הכדורים האלו משבוע 6 וחצי, אז כותבת מניסיוני.

האם זה היה ההריון הראשון שלך?

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

מישלית2

New member
לי היה מקרה דומה

בבדיקת שקיפות בשבוע 12 נמצא שאין דופק לעובר, נאמר שהדופק פסק בשבוע 9+2. לי דווקא הוצעה האופציה של כדורי ציטוטק ומכיוון שזה היה הריון ראשון, זה מה שבחרתי לעשות. אחרי שבוע, נמצאה שארית ולקחתי עוד 4 כדורים ולאחר שבוע נוסף, נאמר שהרחם התרוקנה ואין שאריות אחרות. כל התהליך עבורי, מבחינה פיזית, לא לווה בכאבים, דימומים מוגברים במיוחד או תופעות אחרות יוצאות דופן, כך שאני מרוצה שבחרתי כדורים ע"פ גרידה. בכל מקרה, כנראה שאעשה היסטרוסקופיה אבחנתית על מנת אכן לוודא סופית שהרחם נקייה משאריות.

SUN41

New member
הי מישלית

תודה על התגובה, אני באמת מתלבטת אבל לא הוצע לי הכדורים...

SUN41

New member
היי שירה

כן זה הריון ראשון... כרגע לא יודעת מה לעשות.. יש רופאים מומלצים לזה?

שירהד1

Member
מנהל
אויש, הריון ראשון שנגמר כך...מאוד עצוב-

לא יודעת מה לומר לך לגבי רופאים מומלצים. עשיתי תמיד בבתי חולים ציבוריים.
אם תכתבי איזור מגורים, אני מקווה שבנות תוכלנה לכתוב לך על רופאים מומלצים באיזור שלך.
מציעה לך בכל מקרה ליצור קשר ביום ראשון עם הרופא/ה הגניקולוג/ית שלך או ללכת למרכז בריאות האישה, ולבקש הפנייה לגרידה בבית חולים.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

SUN41

New member
המלצות לרופא גרידה אזור המרכז

רחובות,ראשלצ, תל אביב.. לא משנה העיקר שיהיה מומלץ... מה עם אסותא?

משתתפת בצערך

גרידה אפשר לעשות בבי"ח ציבורי או באופן פרטי אצל רופא לפי בחירתך בבי"ח פרטי.
בציבורי התשלום היחיד הוא על ההתחייבות מהקופה, בפרטי יש תשלום לרופא ותשלום לביה"ח - סדר גודל של כמה אלפי שקלים (כשאני עשיתי בשנה שעברה עלה לי 5,400 הכל ביחד).

יש 2 אופציות נוספות כאשר אחת מהן פחות סבירה בהתחשב בכך שהדופק פסק לפני 4 שבועות.
1. להמתין להפלה טבעית. באופן אישי מעולם לא חיכיתי להפלה אבל בכל מקרה אם במשך 4 שבועות לא התחילה הפלה טבעית, לא סביר שהיא תתחיל עכשיו.
2. ציטוטק. בדרך כלל נותנים עד גודל עובר שתואם לשבוע 8, לפעמים קצת יותר.
ההפלה הראשונה שלי היתה עם ציטוטק והיא עברה מצוין - מעט דימום, מעט כאבים, 2 מנות ציטוטק בהפרש של 48 שעות זו מזו והרחם התרוקן.
ההפלה החמישית שלי היתה גם היא עם ציטוטק והיא עברה רע מאוד - דימום כבד מאוד שהצריך אשפוז לילה, כאבים עזים, והרחם לא התרוקן ולבסוף נזקקתי לגרידה כדי להוציא את השארית.
מצד שני היו לי שאריות גם אחרי גרידות (ב-2 הפלות אחרות), כך שבעיניי הסיכון לשארית קיים גם בגרידה וגם בציטוטק.

היתרון של ציטוטק הוא בכך שהוא פחות פולשני ביחס לגרידה, החסרון הוא שאף אחד לא יכול לצפות איך הגוף שלך יגיב לציטוטק. תופעות הלוואי עלולות להיות קשות ומתמשכות ולפעמים בכל זאת מגיעים לגרידה. חסרון נוסף נובע מכך שאת חווה ורואה את כל הדימום, כולל יציאת שק ההריון - לא מתאים לכל אחת.
היתרון של גרידה הוא במיידיות של ההפלה - רגע אחד הרחם מלא ולאחריו הרחם ריק. החסרון נובע מהרחבת צוואר הרחם לצורך הפעולה, ומההתעסקות עם הרחם. כמו עם ציטוטק, לפעמים לא הכל יוצא בגרידה ויש צורך בפעולה פולשנית נוספת כדי לרוקן את הרחם.

מבחינת התאוששות, לתחושתי ההתאוששות מגרידה מהירה יותר ביחס לציטוטק, אבל זה מאוד אינדיווידואלי וגם אצל אותה אישה יכול להיות שונה בין הפלות.

אם תבחרי בציטוטק כדאי:
להכין תחבושות עבות במיוחד.
לוודא שיהיה איתך מישהו ביומיים הראשונים למקרה של דימום כבד במיוחד.
להכין משככי כאבים - בהפלות אני מעדיפה אופטלגין נוזלי.
לוודא בביה"ח שמזמינים אותך לביקורת כ-48 שעות אחרי המנה הראשונה.

אם תבחרי בגרידה כדאי:
לדעת שייתכן ותקבלי ציטוטק כשעתיים לפני הגרידה, על מנת להרחיב את צוואר הרחם.
לבקש מהמרדים זופרן נגד בחילות.
לקרוא את כל הטפסים עליהם את חותמת. כתובים שם דברים שעלולים להפחיד, אבל הם כתובים שם כי הם קרו בעבר וככל הנראה יותר מפעם אחת. בעיניי חשוב לדעת מה יכול לקרות, גם אם זה מפחיד.
להכין תחבושות לדימום שאחרי. הדימום בדרך כלל נמשך כמה ימים.

אם יש לך שאלות נוספות, אשמח לענות מנסיוני.

SUN41

New member
למרעישה בשקט

תודה לך על ההסבר המפורט. אני פשוט חוששת מהגרידה מבחינת זה שזה עלול ליצור נזק או להשפיע על ניסיון להרות בעתיד.. ידוע לך על השלכות כאלה? בנוסף האם הגרידה שמבצעים זה גרידת שאיבת וואקום? זה כאילו אותו דבר?
אני ממש לא יודעת אם לבדוק את הציטוטק שלפי הבנתי הוא עד שבוע 7 או ללכת על הגרידה..

כל התעסקות ברחם מהווה גורם סיכון

מכירה לפחות שתי נשים שאחרי לידות תקינות לחלוטין חוו שאריות ו/או הידבקויות. אצל אחת זה קרה בלידה אחת ואצל השניה בשתי לידות.

למיטב ידיעתי הגרידה איננה שאיבה (שאפשרית לדעתי רק בשלבים סופר מוקדמים), אלא גרידה עם ציוד מכני שבעזרתו מגרדים את הרירית. מודה שלמרות שעברתי הרבה גרידות, מעולם לא התעניינתי איך בדיוק זה מבוצע.

לצערי אני לא יודעת מה לייעץ לך.
מצד אחד הציטוטק של ההריון הראשון שלי עבר ממש טוב ואחרי המתנה של וסת אחת הריתי שוב להריון היחיד שלי שהסתיים בידיים מלאות.
מצד שני הציטוטק השני שלי (הריון 5) היה מזעזע ברמה כזו שמבחינתי ברור שזה היה הציטוטק האחרון שלי.
מצד שלישי היו לי 2 גרידות עם שאריות (ועכשיו גם הידבקויות).
מצד רביעי היה לי גם ציטוטק עם שאריות, למרות דימום מאסיבי שגרם לאנמיה.

אין בחירה נכונה באופן מוחלט, ואף פעם לא ניתן לדעת מה היה קורה אם היינו בוחרים אחרת.

מאחלת לך שבלי קשר לדרך, תעברי את ההפלה בשלום כשפנייך לעבר ההריון הבא.

ess2

New member
משתתפת בצערך על האובדן

אפשר לעשות באופן פרטי או באחד מבתי החולים
לגבי ניסיונות עתידיים אני לא יודעת לעזור לך מצטערת אני עברתי גרידה ביולי ועדיין מנסה להיכנס להריון
התאוששות פיזית מהירה מאחלת לך שתוכלי לפרוק ולהתאושש נפשית במהרה ובצורה מיטבה

SUN41

New member
עדכון אחרי גרידה

היי עברתי היום את השאיבה.. יש לי קצת דימום כמו וסת וכאבי בטן... מקווה שייפסקו בזמן הקרוב .. הולכת לרופא עוד שבועיים למרות שהמליצו 3 שבועות לבדיקה.. מקווה שהכל בסדר

גם אני מהמקדימות לבדוק

מאז השארית הראשונה שלי, הולכת להיבדק בין שבוע לשבועיים אחרי הפלה.
אם תוכלי, אנא עדכני אותנו אחרי הבדיקה.

למעלה