ציטוטק

ציטוטק

אז אחרי 2 ילדים שבאו בדרך הקשה ivf , סוף סוף הפתעה- הריון ספונטני... שבוע 6 נצפה דופק ראשוני... היינו בשמיים...
כמעט כמו באגדות, אבל אז שבוע 8+6 היו טיפה הפרשות אז הלכתי לרופא נשים והתברר שהעובר הפסיק להתפתח והגודל מתאים ל 6+3.
הרופא במוקד אמר שיש אופציה לקבל ציטוטק מהרופא המטפל (מכבי) במרפאה במקום להגיע למיון.
מישהי מכירה?
ספרו לי על נפלאות הציטוטק... (עד היום שמעתי שבעיקר לא עזר)

דימום

בינתיים התחיל דימום כמו מחזור..
מה הסיכוי שזה יצא לבד?
האם צריך לנסוע למיון? יכול להסתבך?

יש לי תור מחר בצהריים לרופא שלי

יש סכוי שזה יוצא לבד..

ואז תחסך ממך התערבות רפואית.
קרה לי גם, בשבוע צעיר יותר משלך (הייתי בשבוע 6 וחצי, וראו שק הריון שמתאים לשבוע 5 וחצי).
אני לא יודעת להנחות אותך רפואית בשבוע 6/8.
מה שכן חשוב מאוד רפואית הוא שאם יש לך סוג דם עם rh שלילי (כלומר: A- או B- או AB- או O-) את צריכה לגשת בהקדם למוקד לקבל זריקת אנטי-D. הייתי הולכת היום. אם אני לא טועה אמורים תוך 72 שעות מתחילת הדימום החלש, אבל זה לא משהו שאני לוקחת סיכון לגביו ומתמהמהת.
(עד כמה שאני מבינה עם סוג דם חיובי לא צריך, אבל אני לא רופאה).
בנוסף, אחרי הוסת הרגילה הבאה שתקבלי, לכי לביקורת לוודא שהכל יצא. (המהדרים הולכים גם לפני הוסת).
&nbsp

לפחות זה נחסך ממני..

אני rh+ אז פחות טרדה אחת...
תודה על התשובה
מקווה שיצא לבד...
הרופא במוקד לא היה אופטימי, אמר שזה 50 אחוז בערך סיכוי מול 85 אחוז עם ציטוטק, אבל למען האמת הוא היה די מעצבן וחסר טאקט בכללי...

אז 50% סיכוי שנחסך ממך ציטוטק

גם זה משהו.. ציטוטק הוא לא תמיד נעים. (את יכולה לקרוא עליו בתגובות לשרשור "הפסקת דופק וגרידה" למטה)
&nbsp
ומצטערת לשמוע על האובדן

סליחה, עניתי בהיסח הדעת

האמת שאין לי מושג מה עושים במקרה שנשארת שארית אחרי ההפלה. בדיוק פתחתי על זה שירשור.
אבל מקווה מאד שלא תגיעי לזה.
אופטימיות זה חשוב.

למעשה התחילה לך הפלה טבעית

יש סיכוי שהכל ייצא בעצמו והדילמה שלך תיפתר מעצמה.
אין חובה להגיע למיון, אלא אם הדימום הופך לכבד, יש כאבים חזקים מאוד ו/או חום, ואז כן כדאי להיבדק.

אנא עדכני אותנו בהמשך על מצבך.

שירהד1

Member
מנהל
מקווה בשבילך שיצא לבד,

אבל חייבת לכתוב מניסיוני שזה שיש דימומים כבדים, זה עוד לא אומר שהכל יוצא...
ממליצה ללכת מחר להיבדק אצל הרופא ולהתייעץ איתו.
אם תהיה לך בכל זאת דילמה לגבי ציטוטק- אז תכתבי לנו שוב.

אנא עדכני במצבך,

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

מעדכנת ועוד כמה שאלות

אז אתמול התחיל דימום כבד והרופא שלי הפנה אותי מיידית למיון ששם הוחלט לתת ציטוטק. אז אחרי החוויה המאוד לא נעימה, השתחררתי היום הביתה לאחר שהדימום נחלש ונאמר לי להגיע לרופא לביקורת בעוד שבועיים לוודא שהכל יצא.
לידי שכבה בחורה צעירה אחרי הפלה יזומה שבועיים קודם עם ציטוטק שהתברר שההפלה לא הצליחה ואתמול היא הגיעה עם המוגלובין 5 למיון והופנתה לגרידת חירום לאחר שהתברר שהשק בצוואר הרחם.
ממש הפחיד אותי!
לא מבינה למה לא עושים א״ס לפני השחרור?
כמה זמן אמור להימשך הדימום? כרגע הדימום ממש נחלש (ההמוגלובין שלי ירד ב 12 שעות האשפוז מ 12.8 ל 11, אז תוהה כמה זה עוד ירד... אבל הדימום היו נוראים, אני אחסוך בפירוט).
חייבת לציין שלא הרגשתי שינוי משמעותי אחרי הציטוטק- לא ברמת הדימום ולא במה שיצא (סליחה), רק יותר חלשה וצמרמורות קור. אז למה היה צורך לתת אם כבר החלה הפלה ספונטנית? לא היה עדיף לחכות ואם לא משתפר אז לתת?
טוב... נראה לי שמספיק שאלות לערב אחד...

יש קווי דמיון להפלת הציטוטק שהיתה לי לפני שנה

אצלי הדימום הכבד הגיע אחרי הציטוטק (לפניו היה דימום חלשלוש). חזרתי בערב למיון והתאשפזתי ללילה. אצלי דווקא כן עשו US בבוקר, לא יודעת אם זה בגלל שיש לי היסטוריה של שאריות או בגלל פרוטוקול של ביה"ח.
בבדיקת האולטרסאונד בבוקר התגלה שלמרות הדימום המאוד כבד, יש שארית עם זרימה.
בזמנו בחרתי לא ללכת על גרידה מיידית אלא להשתחרר (וללכת למסיבת חנוכה בגן של הילדה).
אצלי הדימום נחלש אחרי יומיים, ואז פתאום התגבר מאוד, ואז פסק ושוב חזר בעוצמה גבוהה. 9 ימים אחרי הציטוטק עברתי גרידה להוצאת השארית.

לא יודעת למה הם בחרו לתת לך ציטוטק, משערת שאולי זה כדי לקדם את ההתכווצויות של הרחם ובכך לקדם את ההפלה ולהקטין את הסיכויים שתישאר שארית.

אני לא יודעת להגיד כמה זמן הדימום אמור להימשך, מאחר וזה מאוד משתנה בין אישה לאישה ובין הפלה להפלה, אבל נראה לי שאם הכל בסדר, הדימום אמור להסתיים תוך כשבוע.

בגלל הדימום הרב, אני ממליצה שתתחילי לקחת כדורי ברזל (חשוב להתייעץ עם הרופא שלך על כך).

מחזיקה לך אצבעות שהכל יצא ושהדימום ימשיך להיחלש.
ממתינה לעדכון נוסף ממך.

תודה רבה על התשובה המפורטת ועוד קצת...

לגבי הכדורי ברזל, קיבלתי מרשם לשניים ביום ובינתיים התחלתי עם 1 לראות שלא גורם לתופעות לוואי.
שאלה אחרונה: מה מותר/ אסור מבחינת מאמץ בימים הקרובים (לא ממש הנחו אותי בעניין)?
קיבלתי מנוחה עד סוף השבוע... אז בינתיים אני בבית (עד שאשתגע) אבל מה עם הרמת הילדים לדוגמה?
טוב ועוד שאלה קצת מפגרת: נגיד ועוד שבועיים הכל יצא נקי, מתי אפשר יהיה להתחיל לנסות מחדש? זוכרת שאמרו לי שהציטוטק מרוקן את מאגרי החומצה הפולית ולכן צריך לחכות חודשיים- שלושה... יש מצב להתחיל קודם? אני גם ככה פוליציסטית עם מחזור שבא והולך (דווקא הפעם הפתיע לטובה והיה כל 35 יום קבוע, אבל לפני ההריון הקודם הוא נעלם ורק עם הורמונים הגעתי לביוץ)
&nbsp
סורי על החפירה ותודה רבה על ההבנה והסבלנות

תופעות לוואי של ברזל

בדרך כלל מתבטאות כעצירות או שלשול, אבל אל תימנעי מלקחת את הברזל בגלל זה, מקסימום תיקחי גם תוסף סיבים ותקפידי על שתיה מרובה. התוספת של הברזל קריטית להחלמת הגוף ולשיפור ההרגשה הפיזית.

מבחינת פעילות פיזית, אני חושבת שכדאי להימנע מהרמת ילדים ושאר דברים כבדים. כדאי להיות בתנועה, אבל מתונה וללא מאמץ. שרירי הרחם והבטן גם ככה עובדים מאוד קשה, כל תוספת מאמץ נראית לי מיותרת. אני לא בטוחה בכך אבל לדעתי מאמץ עלול להגביר את הדימום, דבר שלא נראה לי רצוי במצבך.

מעולם לא נאמר לי שציטוטק מרוקן את מאגרי החומצה הפולית ותמיד אושר לי להמשיך לנסות מיד אחרי הוסת הראשונה (בהנחה שהרחם התרוקן). אחרי הציטוטק הראשון שלי, חיכיתי וסת אחת ואחריה נקלטתי להריון היחיד של עד כה שהסתיים בידיים מלאות.
כדאי להגיע לבדיקת US כשבוע אחרי הוסת הראשונה (מומלץ סמוך ככל שניתן לסוף הדימום). לדעתי אם הכל ייראה תקין, תוכלי להמשיך מיד בנסיונות.

את ממש לא חופרת ואת מוזמנת להמשיך לשאול, אני ואחרות נשמח לענות על פי הנסיון והידע שלנו ולהחזיק לך אצבעות שהדרמה הגדולה הסתיימה.

למעלה