כמה הגיוני ללכת לגרידה בלי מלווה?

כמה הגיוני ללכת לגרידה בלי מלווה?

מחר אני עוברת גרידה. העובר בשבוע 11. קבעתי תור אבל אין מי שיצטרף אלי, כי באמת לא סיפרנו לאף אחד וטוב שכך. בעלי בבית עם הילדים ויבוא כמובן לאסוף אותי כשאצטך להשתחרר, כך שבהחלט לא אסע הביתה לבד. כמה חשוב שיהיה מישהו איתי לאורך התהליך?
אם זה משנה, אני מהנשים האלו שפשוט מסתדרות לבד אם צריך, חושקות שיניים וממשיכות הלאה, אולד סקול. מה דעתכן?
(אני מרוכזת עכשיו רק בצדדים הטכנים של העניין ומקווה שאף צד ריגשי לא יפתיע פתאום כי אין לי כוחות להתמודד)

אלמיטו8

New member
תביאי בייביסיטר ותסעי עם בעלך.

צריך מישהו נוסף שילווה בהתאוששות.

לדעתי לא כדאי

אם אין שום - ממש שום ברירה - כמובן שאפשר. אבל לטעמי לא כדאי. הפסקת הריון היא מאורע עצוב. מאד. ולעבור אותו בבדידות מוסיף לקושי הקיים ממילא. בני כמה הילדים? אם הם צעירים אולי אפשר לגייס סייעת מהגן (בתשלום). מה לגבי שכנה?

אני לא בטוחה שביה"ח יאשר

אני לא משוכנעת שביה"ח יאשר לך לעבור גרידה בלי מלווה. אני לא בטוחה שכשהם אמרו לבוא עם מלווה זו היתה המלצה ולא דרישה.
&nbsp
מעבר לפן הנפשי הקשה, יש גם סיבות פיזיות. אפילו אם את מסתדרת לבד בדר"כ, אפילו אם הכל עובר חלק ללא סיבוכים. למשל, להרדמה לוקח זמן להתפוגג ובהתחלה מטושטשים נורא. בגלל זה הייתי צריכה שבעלי יעזור לי בשירותים כי פחדתי ליפול. כמו כן טוב שבעלי היה איתי בהדרכה של האחות בשחרור כי לא זכרתי מילה ממה שהיא אמרה 5 דקות אחרי שהיא נגמרה.

שירהד1

Member
מנהל
עצוב לי שאת פה, שוב...

שאלת כמה זה הגיוני ללכת לגרידה בלי מלווה, ואני כותבת לך שבעיניי זה לא הגיוני, אבל זה ההגיון שלי, לא שלך.
חשוב שיהיה מישהו איתך לאורך התהליך בעיקר בהיבט הרגשי, אבל גם בהיבט הפיזי והפרוצדורלי - הבירוקרטי.
ממליצה בחום למצוא פיתרון ושבעלך יהיה איתך. מגיעים לך ליווי ותמיכה.
מאוד מקווה עבורך שלא תהיי לבד.
אנא עדכני במצבך.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

לא הגיוני לי לראות אותך שוב כאן

אני יודעת שאת עוצרת את הרגש, ואני גם מבינה למה, אבל כל כך כואב לי בשבילך.

כמו המגיבות הקודמות, גם אני לא בטוחה האם ההמלצה למלווה היא המלצה או הנחיה, בכל מקרה אני חושבת שעדיף שמישהו מטעמך יהיה בחדר ההמתנה.
כתבת שבעלך בבית עם הילדים, אז אני משערת שהגרידה תתבצע בערב בבי"ח פרטי. אני חושבת שאני הייתי שומרת על שגרת הערב של הילדים עם אבא, ומבקשת מחברה טובה ללוות אותי.
גם אם לא סיפרתם לאף אחד, אני מקווה שיש לך לפחות חברה אחת שבמידת הצורך עוזבת הכל ובאה להית איתך.

בפן הפרקטי, מכיוון שנדמה לי שלא עברת עדיין גרידה:
ממליצה לבקש זופרן במהלך ההרדמה, הוא מקל על הבחילה ואצלי ממש מונע אותה ואת ההקאות שהיו לי ללא זופרן. בכל מקרה לקחת שקית למקרה של הקאה בנסיעה חזרה הביתה.
אם העובר בגודל שתואם לשבוע 11, אני חושבת שהייתי הולכת על ציטוטק להרחבת צוואר הרחם ולא על למינריות. בגרידה האחרונה שלי בשבוע 13, המסתי שתי מנות של 2 כדורים: 4 שעות לפני הגרידה, ושעה לפני הגרידה.
לא להתבייש לבקש משכך כאבים - לפני ו/או אחרי הגרידה. בהפלות אני מעדיפה אופטלגין נוזלי.
לשקול לבקש מרשם לדוסטינקס. שבוע 11 זה מוקדם ואני לא בטוחה שיש בכך צורך, אבל כשלי היה גודש (גם בשבוע 13) והייתי צריכה לתזז בשביל מרשם, הרגשתי שזו עוד מכה בגוף ונפש חבולים ורצוצים.

מאחלת לך שיעבור בשלום. אשמח אם תוכלי לעדכן אותנו מתישהו כשתהיי אחרי.

פנלאופה

New member
כך אני עשיתי

אולד סקול זאת הגדרה טובה, גם אני הלכתי *פעמיים* לצערי - לבד והוא אסף אותי עם ההשכמה מההרדמה. זה לא היה לי טראומטי או משהו כזה, דווקא בשלב הטכני העניין לא הפריע לי. זה אמנם יצא ככה כי הוא לא יכול היה, ולא רציתי להיות עם אף אחד אחר. חוצמזה שיש פה כמובן עניין אישיותי, כשאני במצוקה הנטייה שלי תהיה לדאוג למצבו הנפשי של המלווה שלי...
בכל אופן כואב לי לשמוע על מה שאת חווה, ואני מקווה שקודם כל הההליך יעבור באופן תקין ומקווה בשבילך לטוב!

הליווי הוא לשם השחרור

לא משחררים אחרי, בלי מלווה.
אני גם תואמת לתיאור שלך ומוצאת עצמי מתנהלת בקלות יותר לרוב בלי מלווה שלרוב אני אדאג לו נפשית ולא להפך.
אימי הגיעה לשחרר אותי.

את מכירה עצמך הכי טוב, אם את צופה שאולי יעלה בכל זאת קושי נפשי ותזדקקי לתמיכה, תדאגי ללכת עם מישהו שיהווה תמיכה כזו עבורך.
מצטערת כ"כ שאת פה שוב ומאחלת שיעבור בקלות ככל שניתן.

אבוי. כל כך עצובה לראות אותך כאן שוב.

כל כך מצטערת שגם את זה את צריכה לעבור.
שואלת ואת כמובן תעני רק אם נוח לך - מניחה שהבכור שלכם לא מודע רשמית להריון, אבל האם אתם יודעים להסביר לו היכן תהיי ומדוע את מתאוששת? הקטן כמובן מחוץ למשוואה הזאת.
לבי לבי אתכם

המון תודה לכולן, אני אחרי

לקחתי את כל מה שכתבתן לתשומת ליבי, ודווקא מצאתי בקלות פיתרון לילדים כדי שבעלי יוכל להצטרף. הוא הגיע אחרי שסיימתי את כל הבירוקרטיה ובאמת היה עדיף להיות ביחד ולא לבד.
בנתיים אני מרגישה בסדר גמור ושמחה שהכל עבר חלק ומהר. נקווה שלא יהיו הפתעות בביקורת.
שוב תודה - על העצות ועל האמפתיה.

למעלה