לקראת הפסקת הריון... זקוקה לעזרתכן בבקשה

Clair24

New member
לקראת הפסקת הריון... זקוקה לעזרתכן בבקשה

עברתי קצת על הודעות ישנות לוודא שאני במקום הנכון, וגיליתי שלצערי אני כן, ויש כאן הרבה בנות למודות נסיון...

אני בשבוע 17, וקיבלנו היום תוצאות מיי שפיר חיוביות לדאון. זה הריון שלישי אבל בעצם שני שני מבחינתי. הראשון הגיע לאחר אינספור טיפולי פוריות וניתוח בטן פתוח, והניב בת מתוקה שמביאה הרבה אושר לחיינו. השני לא התפתח והופסק עם ציטוטק בשבוע 7 בערך. וזה השלישי. והאחרון. אני בת 45 ואלו היו המוקפאים האחרונים שלנו.

אני קצת מתקשה לעכל אז ההודעה תהיה בהתאם...
מה תוכלו לומר לי על הפרוצדורה (גרידה)? האם צריך להתאשפז? מה ההבדל בין פרטי לציבורי? איך ההתאוששות? מתי אפשר לחזור לעבודה (פיזית, לא רגשית...)

קיבלתי המלצות על טונגרייך וקידר. למישהי יש נסיון איתם? אשמח לחוות דעת, אפשר גם בפרטי.

תודה

משתתפת בצערך

אשתדל לכתוב בהרחבה מחר, אבל בינתיים אכתוב שאני לא בטוחה שבשבוע שבו את נמצאת, ניתן לבצע גרידה באופן פרטי. מעבר לכך מאוד ייתכן שחלק מבתי החולים הציבוריים יאפשרו רק לידה שקטה בשלב הזה.
אני לא בטוחה שביום שישי יש עם מי לדבר, אבל שווה לנסות להשיג טלפונית את בתי החולים שרלוונטיים לך ולברר האם יוכלו לקבל אותך לגרידה מאוחרת בשבוע הבא (לפני הגרידה עוד צריך לעבור ועדה, וזה לא באותו היום).

עצובה איתך על האובדן הצפוי ועל הסופיות שמתלווה לאובדן הזה. כואב מאוד מאוד.

אלמיטו8

New member
משתתפת בצערך ושולחת לך חיבוקים,

עונה לך לגבי הזמן להתאוששות. לפי החוק את זכאית לשבועיים ימי מחלה.
צריך כל יום מהימים האלה כדי להתאושש, לוקח זמן לגוף להתאפס ולנפש עוד יותר.
מאחלת לך הרבה כוחות !!!

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

אכן, הגעת למקום הנכון
.
נשמע מאוד מאוד קשה, ולא פלא שאת קצת מתקשה לעכל. מי רוצה בכלל לעכל בשורות איוב שכאלה?
לגבי השאלות ששאלת:
1. עד כמה שאני יודעת, גרידות מאוחרות מבצעים באסף הרופא, בקפלן ובתל השומר. את יכולה לברר בבתי חולים נוספים. אולי הוסיפו את המומחיות הזו בבתי חולים נוספים שאני לא יודעת עליהם. כאשר את שואלת, תדגישי שאת מעוניינת לעבור גרידה מאוחרת.

2. מבחינת ההליך הרפואי- אני כותבת לך מה היה אצלי, לפני מספר שנים. עד כמה שאני יודעת, זה מה שעושים גם היום, אבל תבררי בבית החולים. השלב הראשון הוא החדרת הלמינריות, שאלו אצות רפואיות שמוחדרות, ומטרתן לגרום לצוואר הרחם להתרחב, כדי שהגרידה תהיה אפשרית. יום למחרת באים לגרידה עצמה והיא מבוצעת בהרדמה מלאה.

3. החדרת הלמינריות- יש רמות כאב שונות. זה אינדיבידואלי אצל כל אישה ואישה. אצלי זה היה סיוט, אבל יש כאלו שעובר אצלן הרבה יותר בקלות. תבדקי אלו משככי כאבים מותר לך לקחת לפני כן.

4. לאחר ההחדרה- שוב- יש כאבים מסוגים שונים- של התכווצות הרחם. זה יכול להיות כאבים חזקים כמו צירים, ויכול להיות כאבי מחזור סבירים לגמרי. שוב- מותר לקחת משככי כאבים. תבדקי בבית החולים מה מותר לך לקחת.

5. הגרידה עצמה- מתבצעת בהרדמה מלאה. לא מרגישים כלום. לא כואב בכלל.

6. לאחר הגרידה- לעיתים יש כאבי צריבה כאשר מתעוררים. נותנים משכחי כאבים מקומיים וזה עוזר ועובר תוך כרבע שעה.

7. נמצאים באשפוז בהתאוששות שעתיים, ולאחר שרואים שאת נותנת שתן, ושותה ואוכלת משהו קליל- משחררים.

8. ההתאוששות הפיזית אמורה לעבור באופן חלק. יתנו לך הוראות בשחרור. בגדול- אם יש כאבים או התפתחות חום- יש לבוא להיבדק. אצלי תמיד ההתאוששות הפיזית היתה מהירה, ללא כל סיבוכים.

9. החזרה לעבודה- אני לא בקיאה מבחינת הזכויות, בגלל שאני עצמאית, ולצערי הרב, לעצמאים אין תנאים סוציאליים...בכל מקרה, תמיד חזרתית לעבודה תוך יומיים- שלושה, פשוט כדי לשמור על השפיות שלי. לכל אחת מתאים משהו אחר, כמובן. יש כאלו שדווקא פסק זמן טוב עבורן, ויש כאלה שמרגישות צורך לחזור לשגרה כמה שיותר מהר. תרגישי על עצמך מה טוב בשבילך.
אגב, בין לבין- כל הזמן בכיתי...אי אפשר להימלט מזה וגם לא צריך.

אנחנו פה, לכל דבר ועניין. תמשיכי לשאול ולשתף אותנו במה שאת רוצה.
אגב, בת כמה הילדה שלך והאם יודעת על ההריון הנוכחי?

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

מוסיפה

מעבר לפן הנפשי הקשה כל כך.......

אני עברתי גרידות בפרטי (שר"פ עם החזר בערך 90% ממאוחדת, העלות בסביבות 1000 ש"ח) אצל פרופ דרורית הוכנר מהר הצופים
אחת הגרידות הייתה בשבוע 21 עם עובר בגודל של 17. ויודעת על עוד גרידות בשבועות אלו שעשתה.
אני הייתי מתקשרת לפלאפון האישי שלה (להבהרה- באותם הריונות לא הייתי מטופלת שלה) והיא אומרת לבוא תוך יום יומיים. אם תרצי אכתוב לך מספר בפרטי.

עוד נקודה- בכל הגרידות שעברתי לא הגעתי יום קודם אלא החדרה בבוקר ואחרי כמה שעות גרידה.

שירהד1

Member
מנהל
עד כמה שאני יודעת פרופ' הוכנר עובדת בהדסה הר הצופים,

והיא מדהימה! (את זה אני יודעת מהיכרות מסוג לגמרי אחר שלי איתה. היא ניתחה אותי בקיסרי עם ביתי הבכורה. בזמנו זה היה בהדסה הר הצופים).

שירה דוד
09-7749028

כל כך עצוב

חיבוק גדול וחם. ההודעה שלך שוברת את הלב

מאושרת בשבילכם שיש לכם את הבת המתוקה.

מההיבט הפיזי:
כמו שכתבה לך שירה, זה מאד אינדיווידואלי. עבורי (גרידות בשבועות 18 ו-12) זה היה ממש קל. הכנסת הלמינריות לא היתה נעימה, אבל ממש לא נוראית. לקחתי 2 כדורים של משככי כאבים לפני וניסיתי לחשוב על דברים רחוקים ושלווים, להתנתק מהסיטואציה. לא כאב לי בכלל אחרי ההכנסה רק תחושה משונה עמומה, אבל לא כואבת.
פיזית, אחרי הגרידה הרגשתי נפלא. ממש באותו היום. באופן מיידי עברו לי הבחילות והעייפות של ההריון. אני יודעת שלא תמיד זה כך ולפעמים לוקח לתחושות האלה זמן לדעוך. לא כאב כלום.

בחירת ההליך ובירוקרטיה:
ברוב המקומות מבצעים בשבוע כזה "לידה שקטה" שזאת פרוצדורה נוראית רגשית ואני מניחה שגם פיזית. לעומת זאת, בגרידה את נמצאת בהרדמה מלאה לאורך התהליך ומתעוררת אחרי שהוא נגמר. כמו שכתבו לך, חשוב לוודא שהמקום שאליו את הולכת מבצע בשבוע הרלוונטי את ההליך שאותו בחרת.
מעבר למה שכתבו לך מעלי, אני יודעת שבשבוע כזה מבצעים גרידה גם בוולפסון, ואפשר גם במדיקל סנטר בהרצליה, שם את יכולה לבחור את המנתח אבל זה עולה הרבה כסף (אלא אם יש לך ביטוחים פרטיים שאני מניחה שמכסים).
עד כמה שאני יודעת לא מבצעים הפסקת הריון בשבוע כזה בקליניקות פרטיות.
התהליך שאני מכירה מתה"ש, מניחה שהוא דומה בבי"ח אחרים, הולך ככה: קודם כל עוברים וועדה להפסקת הריון, בדר"כ יש בכל בית חולים כזאת פעם-פעמיים בשבוע. ואח"כ קובעים תור לגרידה. בהרבה מקרים בית חולים אחד מקבל את המלצות הוועדה של בי"ח אחר, אבל לא תמיד. במקומך, הייתי הולכת לוועדה כמה שיותר מהר, ובמקביל מנסה לברר בבתי החולים הציבוריים (+מדיקל סנטר או פרופ' דורית הוכנר שכתבו לך עליה למעלה) מה מצב התורים לגרידות ואיפה אפשר לבצע את זה כמה שיותר מהר.
אכתוב בהודעה נפרדת פרטים טכניים על בתי החולים הרלוונטים.

רגשית:
זה נורא קשה. אני לא יודעת איך אפשר לעשות את זה בלי להיות בדכאון ברמה זו או אחרת
ההתמודדות עם האובדן הרבה פעמים מלווה בעליות ומורדות לאורך הזמן. יש מקומות ודרכים שיכולים לעזור להתמודדות, כמו המקום הזה, קבוצות פייסבוק ואנשי מקצוע (למשל מרכז "חווה" בתה"ש).
שולחת לך אהבה גדולה ומשתתפת בצערך.

פרטים טכניים על כמה מבתי החולים הרלוונטיים

הפרטים כאן הם מבירורים שעשיתי לפני כשנה. יתכן והפרטים השתנו מאז או שיש לי טעויות...

אסף הרופא:
http://www.assafh.org/gynecology/WomensDepartment/Pages/default.aspx
08-9779050/1/2
האחות בטלפון הזה טענה שהם מבצעים גרידה עד שבוע 24
הפנתה אותי לשירות הסוציאלי בטלפון 08-9779072 שם יסבירו את כל התהליך ויתאמו תור.

וולפסון:
אשפוז יום כירורגי:
http://www.wolfson.org.il/?CategoryID=98&ArticleID=1431
הפנו אותי אל המרפאה 03-5028490
השירות הסוציאלי הפנה אותי לקביעת תורים 03-5028329 ואמר שעושים גרידה עד שבוע 20

הרצליה מדיקל סנטר:
http://www.hmc.co.il/he/הפסקת-הריון/
09-95929999
גרידה עד שבוע 20
עלות: כ-7500 לרופא, כ-3000 לבי"ח

שירהד1

Member
מנהל
תודה קונטרפונקט על המידע
-

לא ידעתי לגבי וולפסון ולא על מדיקל סנטר. בזמנו זה לא היה....לפחות יש יותר ויותר מקומות שמתמחים בגרידות מאוחרות.
תודה על השיתוף במידע!!

שירה דוד
09-7749028

Clair24

New member
תודה מכל הלב

נשים יקרות, אני ממש מלאת תודה על המקום הזה ועל כל מה ששיתפתן. אינפורמציה מאוד עוזרת לי ועזרתם לי להתארגן לקראת הבאות. בעקבות קיסרי בעבר ולפני כן ניתוח נוסף לא אוכל לעבור לידה שקטה ומן הסתם אני גם ממש לא רוצה אז אני מכוונת לגרידה מאוחרת בלבד. לא הצלחתי להשיג היום אף בית חולים אז הכל יקרה בשבוע הבא. מכיוון שאני חצי עצמאית אני מעדיפה לחזור לעבוד כמה שיותר מהר וזו הסיבה ששאלתי על ההיבט הפיזי. הנפשי אני מניחה יקח את הזמן ואדאג לתמיכה ומשאבים... ידענו שאנחנו בסיכון גבוה כבר חודש אז אני לא מאוד מופתעת אבל העצב עושה את שלו בלי קשר... ביתנו הקטנה בת 2.5 ולא סיפרנו לה כדי לחסוך את כאב הלב במקרה שההריון לא תקין. המון תודה לכן. לא נסתר מעיני שהעיצות שלכן מגיעות מתוך ניסיון...

שירהד1

Member
מנהל
נכון, גם כאשר מתכוננים לדבר רע,

אם וכאשר הוא מגיע- העצב עדיין עצום...
ביתכם בהחלט מאוד מאוד צעירה, וטוב שהיא אינה יודעת דבר.
אני מניחה שהיא במסגרת חינוכית. הייתי מייעצת לך (שוב- הכל מניסיון אישי)- לשתף את הגננת במסגרת לגבי הפסקת ההריון, כדי שהיא תוכל לעקוב ולשים לב לגבי שינויים בהתנהגותה או במצבי רוחה של הילדה, אם יהיו.

אנא עדכני אותנו לגבי הבירורים ולגבי מועד הגרידה.

שירה.

שירה דוד
09-7749028

עונה בהרחבה

לפני הגרידה בפועל, יש את הועדה, שאמנם לא מכאיבה פיזית, אבל בהחלט יכולה להכאיב נפשית.
בכל בי"ח הועדה מתנהלת באופן שונה, אבל באופן כללי יש טופס מאוד ארוך שממלאים עם פרטים עלייך, היסטוריה מיילדותית והסיבות להפסקת ההריון.
סביר להניח שבמהלך הועדה ישאלו אם את מבינה את הסיבה להפסקת ההריון והאם את בטוחה שאת רוצה בכך.
בועדה הראשונה שלי הוזמנו כ-8 נשים באותה השעה, כך שבסופו של דבר היינו בביה"ח כ-3 שעות (הרבה חדרים שבכל אחד מהם שוחחנו עם בעל תפקיד אחר, ובין לבין המון המתנה).
הועדות הבאות שלי היו בעיקר עניין פורמלי וטכני, והתקיימו בבתי חולים אחרים שבהם לא היו עוד נשים שחיכו לועדה, אז הכל הלך הרבה יותר מהר.

גרידות בדרך כלל מתבצעות באשפוז יום, אבל כדאי להתכונן לאפשרות של סיבוך והישארות לאשפוז ארוך יותר (הן מבחינת ציוד והן מבחינת השגחה על הבת שלך).

כתבת שעברת ניתוח בבטן וגם קיסרי, אז את מכירה חדרי ניתוח. השוני העיקרי בגרידה הוא שלשולחן יש משענות לרגליים, ואת הרגליים מהדקים אל המשענות כדי שלא תהיה תנועה לא רצונית שתפגע בצוות. יש נשים שחוויית הקשירה של הרגליים מזעזעת אותן, אני לא מזדעזעת מזה, אבל שמחה שידעתי על כך מראש.

ההתאוששות משתנה מאישה לאישה. בלידה שקטה בשבוע 21 ובגרידה בשבוע 13 חזרתי לעבוד אחרי שבוע וחצי. הייתי חוזרת מוקדם יותר לולא היה לי גודש מטורף שניטרל אותי פיזית ושבר אותי נפשית. אני מהנדירות שזוכות לגודש גם בשבוע 13.
לגרידה בשבוע 17-18, הייתי מתכוננת מראש עם כדורי דוסטינקס - עד 24 שעות אחרי הפסקת ההריון הם אמורים למנוע ייצור חלב, לאחר מכן הם מיועדים להפסקת הייצור.

מצטרפת להמלצה של שירה לגביי יידוע הצוות במסגרת של בתך. אין חובה לפרט את הנסיבות, אבל כדאי לשתף שקורים דברים בבית ולבקש שישימו לב להתנהגויות חריגות.
עברתי 5 הפלות מאז שבתי נולדה (הראשונה כשהיתה בת שנה ו-9 חודשים והאחרונה כשהיתה בת 4.9), ומעולם לא חווינו שינוי התנהגותי חריג.
ביום הגרידה, כדאי לספר לילדה מי יאסוף אותה מהגן ומי יהיה איתה בערב במידת הצורך. שקיפות מורידה חרדה ודאגה.

חייבת להתייחס גם לכך שזהו סוף דרכך בעולם הילודה, וממליצה בחום לפנות לגורם טיפולי כלשהו. זה לא חייב להיות בשבוע הבא וגם לא בזה שאחריו, אבל בעיניי זה ממש נדרש במצבך.

אם תרצי בכך, את מוזמנת לעדכן אותנו בתחילת השבוע.
שולחת לך חיבוק גדול, על אף שאני יודעת שאין בו נחמה כלל.

אלמיטו8

New member
ממליצה לבדוק גם בהדסה עין כרם

מרפאת נשים: 026777365

ממה שהבנתי יש שם כל יום ועדות עד 12. מקווה שאני לא מטעה!!!

עברתי שם גרידה מאוחרת. (13+6)
עם כל הרע שבסיפור (שלי, שלך, של כולנו) הייתי מאד מרוצה מהיחס והמקצועיות.

סוף הילודה

קראתי והתעצבתי מאד. טיפולים ארוכים ארוכים. ההריון הנכסף והילדה שוודאי הביאה אושר גדול. .החזרה לנסיונות. ההצלחה. הפסקת הדופק. שברון הלב. שאת אפילו לא מביאה במניין כי זה לא נורא כמו הגיהנום של עכשיו. חזרה לנסיונות. מוקפאים אחרונים. הגיל. הקופה. סוף המימון. כל התקוות תלויות בהם. בטא חיובית. ספירת שבועות ותקווה לצד חשש מאכזבה. סוף צורם, מוחלט, דלת הילודה נטרקת והתקווה לילד נוסף נשברת לרסיסים. עכשיו הפרוצדורה עוד לפנייך. ההריון עוד קיים. מטבע הדברים תהיי טרוד מאד בהיבטים הפיזיים של סיום ההריון. ואני מאחלת לך שהפרוצדורה תעבור באופן הכי חלק שניתן. אחר כך יבואו ימים אחרים. קשים. של אבל. אנחנו נהיה פה בשבילך לכל הטלטלות הרגשיות, לקושי של הסביבה להבין את מהות הכאב שלך, לדרך הארוכה של ההחלמה ואיחוי השברים. בינתיים אני מחבקת אותך מעומק לבי.

Clair24

New member
מעדכנת ומשתפת

תודה לכן נשים יקרות על כל המילים החמות והמועילות. הגעתי היום לוועדה באסף הרופא ובאולטרסאונד שקדם לוועדה התברר שהעוברית ללא דופק וקטנה ב 3 שבועות.... אז לא הייתי צריכה לעבור וועדה והגרידה נקבעה לשבוע הבא. אני חושבת שזה קצת יותר קל אבל קשה לי לומר, היה יום מלא בהרבה הרבה עצב. אני מניחה שהתהליך אותו הדבר? קצת חוששת מהלמינריות והכאבים שאחרי. מה לקחתן והאם עזר? נרוסין יספיק? משהו להרגעה? יותר חוששת מהכאב הפיזי (שאחרי מנת ציטוטק בעבר היה פשוט נוראי) מאשר הרגשי. תודה תודה תודה לכן ????

בעיניי יש בזה הקלה

ההליך הטכני דומה, אבל יש הבדל עצום בפן הרגשי בין הפסקת הריון יזומה לבין הפלה כי הדופק נדם. וזה לא משנה שאת יודעת שהיית מפסיקה יזום, וזה לא משנה שאת יודעת שהיתה טריזומיה. את לא גוזרת את דינה של העוברית אלא מקבלת מצב נתון.
היו לי 3 הפלות בגלל הפסקת דופק (בשבועות הרבה יותר מוקדמים) ו-3 הפלות יזומות. כל ההפלות הכאיבו לי, כל ההפלות עדיין מכאיבות לי, אבל ההפלות היזומות הן אלו שגוזלות את מירב האנרגיה הנפשית שלי, אחרי שעברו חודשים ושנים, וזאת על אף שאני לגמרי שלמה עם ההחלטה להפסיק כל הריון שבו יתגלה הממצא שלי.

אני לא מכירה נרוסין, ולמינריות היו לי רק בהפלה אחת בשבוע 13, אבל השתמשתי באופטלגין נוזלי בכל ההפלות שלי פרט לראשונה שהיתה ממש קלה בפן הפיזי.
בהפלה האחרונה ביקשתי וקיבלתי אופטלגין נוזלי בזמן המסת הציטוטק לקראת הגרידה (שבוע 13) ובנוסף קניתי אופטלגין נוזלי שיהיה בבית לאחרי, אבל בסוף לא השתמשתי בבית.

מתעניינת האם את מצליחה לגעת ברגש או שאת בהדחקה עד לסיום ההליך הפיזי. באופן אישי אני לא הצלחתי לגעת ברגש כל עוד ההפלה לא הסתיימה. אצלי אחרי סיום הפלה הסכר הרגשי נפרץ.

Clair24

New member
משתפת

מרעישה יקרה, ממש כואב לי לשמוע כמה עברת...אני איתך, אני חושבת שיש הקלה כלשהי. באמת בליבי, ולמרות שהייתי לגמרי שלמה עם ההחלטה להפסיק את ההריון, דיברתי אל העוברית וביקשתי סליחה...וכך אני יודעת שזה פשוט לא היה אמור להיות וההחלטה לא היתה בידי.

הרגש אצלי מאוד חזק, ולצערי אני למודת נסיון עם אבל מתחומים אחרים (וגם משנים של טיפולי פריון) כך שהוא מופיע כבר עכשיו... אתמול מהבוקר היה יום מאוד עמוס ברגשות, גם לפני אסף הרופא אך שם ממש התפרקתי ברגע שנכנסתי למכון אולטרסאונד. כשראיתי שלעוברית אין דופק הבנתי שבעצם בתוך תוכי ידעתי באופן מסוים מההתחלה, כי בכל בדיקה שהיתה לנו חיכיתי בדאגה לראות אם יש דופק, וזה שונה מאוד מאיך שהייתי בההריון הראשון. ובאותו רגע הייתי בסדר.

אני חייבת לומר גם שבעצם ידענו משבוע 12 שיש סיכון מאוד גבוה בעקבות שקיפות בה לא הודגמה עצם אף. שלחו אותנו לסיסי שליה דחוף אך לצערי לא הצליחו לבצע את הבדיקה ונאלצנו לחכות חודש למי שפיר, כך שהדבר הזה מתבשל אצלי כבר הרבה זמן.

היה יום מאוד מתיש אתמול אך מתוך נסיון (ותרגול מדיטציה) אני כבר יודעת שאין מה להבהל. זה יכאב, אני אבכה ואתן לזה מקום, ואתאושש, ואז יופיע עוד גל, ואהיה עמוק בתוך הרגש, ואתן לו מקום, וגם הוא יעבור ובסוף בסוף הגלים יהיו יותר רגועים.

מתוך הקריאה של התגובות שלכן ובפורום בכלל אני גם יודעת שאחרי ההליך תתכן סערה הורמונלית ורגשית...מאוד עוזר לי לדעת את זה. אחרי הלידה לא ידעתי את זה וזה היכה בי בהפתעה ולא הבנתי בכלל מה קורה.

בכל מקרה אתמול פינקתי את עצמי בסושי. אם כבר...

עדיין תוהה לגבי וואבן או משהו אחר מרגיע לקראת החדרת הלמינריות. אני צופה שיהיה כואב...

שוב תודה לך ולכן יקרות. התמיכה שלכן והפורום הזה עוזרים כמאוד ברגעים האלו

תודה ששיתפת

התיאור של הגלים תואם מאוד לחוויית האובדנים שלי.
נהדר בעיניי שכבר עכשיו את יודעת ומבינה את תהליך האבל והסערה, שאת מודעת להתקדמות הלא לינארית ושאת לא נבהלת מנפילות ונסיגות. אני חושבת שהידיעה וההתכוננות משפרות את היכולת להתמודד עם הכאב.

כאמור אין לי נסיון עם נרוסין וגם לא עם וואבן, אבל אם השתמשת בעבר ואם את יודעת שהם מקלים עלייך, אני חושבת שכדאי לקחת לפני החדרת הלמינריות. כמובן שחובה לוודא עם הצוות הרפואי שהם מאשרים לך להשתמש ואפשר גם להתייעץ איתם לגבי התזמון.

מאחלת לך שהזמן עד לגרידה יעבור במהרה, ושהגרידה תעבור בשלום.

למעלה