יש פה בנות עם הפלות חוזרות ותת פעילות של בלוטת התריס?

גולי7613

New member
יש פה בנות עם הפלות חוזרות ותת פעילות של בלוטת התריס?

מנסה לשפוך קצת אור על הקשר שבין השניים...
אני בת 38 עם האשימוטו ותת פעילות שהתפתחה לפני שנתיים וחצי לאחר ניתוח לכריתה חלקית של בלוטת התריס, מאז לוקחת יוטירקס.
יש לי ילדה בת 3.5 מהריון ספונטני. בהריון שלה הייתי מאוזנת ללא כדורים, אבל כן עם האשימוטו.
בשנתיים וחצי האחרונות היו שני הריונות, אחד טבעי ואחד מהפריה (אחרי כריתת חצוצרות), בשניהם בבדיקת דופק בשבועות 8-9 נצפה שק ריק.
TSH מאוזן כאמור עם היוטירקס, T3 בטווח הנורמה אך נמוך וקרוב לגבול התחתון.
אם זה לא מספיק, יש לי אנדומטריוזיס ברקע וירידה ברזרבה (כרגע אין מוקדי אנדו ידועים).
ללא בעיות זרע.
איך ממשיכים? יש משהו שמומלץ לבדוק/לשנות לפני הטיפול הבא?
מרגישה מרוסקת

משתתפת בצערך

לא מתמצאת בענייני בלוטת התריס, אבל למיטב ידיעתי שק ריק לא קשור לבעיות אמהיות.
מה הרופאים אומרים לגבי העובדה שבשני האובדנים לא התפתח עובר והשק נותר ריק?

ממליצה להתייעץ בנושא גם בפורום פוריות.

זה גם מה שההגיון שלי אומר

אבל אני לא אשת רפואה, רק מאבדת סדרתית

אני מזדהה עם ההרגשה שאת מרוסקת, מנחשת שאת בטח חושבת לעצמך שלא תוכלי לעמוד בעוד אובדן כזה ושחייב להיות משהו שאת או הרופאים יכולים לעשות כדי להבטיח הצלחה בנסיון הבא.
הבעיות שלי שונות משלך, ובכל זאת אחרי כל אובדן אני מרגישה שאין סיכוי שאני אשרוד עוד דבר כזה, ובכל פעם אני מגלה שאין ברירה אלא לשרוד.

מאחלת לך שלא תצטרכי לגלות כמה כוחות יש בך, מאחלת לך שעם או בלי שינוי - הסבב הבא יהיה הסבב המנצח.

גולי7613

New member
אז מה עושים במקרה שזה גנטי?

בודקים קריוטיפ ומה הלאה?
כמה שזה דפוק, גם לא בטוח שיאשרו לי בדיקת קריוטיפ כרגע, כי זה "רק" 2 הפלות...
תודה שוב, מאחלת לך גם המון בהצלחה

אני מוכנה לשלם באופן פרטי

כדי שיהיה לי מושג עם מה אני מתמודדת.
אם מתגלה משהו בבדיקות, אפשר אח"כ להיאבק ולקבל החזר מלא או חלקי.
אנחנו עשינו צ'יפ לעצמנו במימון עצמי אחרי הפלה יזומה עקב ממצא גנטי בעוברית. התברר שהממצא מורש ממני ולקח לי שנה וחצי לקבל החזר מלא על הבדיקה הזו.

ההיסטוריה שלי כוללת (לא לפי סדר כרונולוגי) הריון אחד שהסתיים בידיים מלאות, 3 הפלות שבהן היה עובר עם דופק והדופק פסק בשבוע מוקדם ו-3 הפלות יזומות עקב ממצא גנטי שכאמור גילינו שמורש ממני.
בין לבין ניסינו גם IVF+PGD, אבל היה מיעוט ביציות ומיעוט הפריות. 4 שאיבות הניבו 2 החזרות בלבד והחלטתי שהספיק לי ושאני חוזרת להסתכן עם ההריונות הספונטניים.

אני מקבלת את העובדה שב-3 ההריונות שנגמרו מעצמם, משהו בעוברים לא היה תקין ולכן הדופק נגמר מעצמו. לא בדקנו את העוברים הללו וגם לא עשינו קריוטיפ הורי. מבחינתי מדובר בתקלה בעוברים הספציפיים הללו ואין משהו שאני יכולה לעשות או לא לעשות כדי למנוע הפלה כזו בעתיד.

אני מנסה להיקלט להריון בפעם ה-8 (והאחרונה. באמת לא רואה הגיון להמשיך מעבר לזה). מקווה שאקלט ומקווה שאסיים בידיים מלאות.

גולי7613

New member
וואו מצטערת לשמוע כמה עברת!

מאחלת לך המון בהצלחה בהריון הבא.
לי כבר אין את האופציה של הריון טבעי לצערי. ההיסטרוסקופיה שעשיתי לפני שנתיים להוציא את שארית ההריון זיהמה את החצוצרות וכרתתי אותן...
אני גם עם רזרבה נמוכה ומרגישה שהזמן דוחק והשעון מתקתק, לא יודעת עד כמה PGD יהיה רלוונטי לאור מצבה העגום של הזרבה השחלתית שלי

למעלה