שוב זה קרה..

Maayanidan2

New member
שוב זה קרה..

בערב החג עברתי הפלה שלישית.. הפלה ראשונה לפני שנה טבעית, לפני חצי שנה לא נראה דופק בשבוע 8 ועברתי גרידה ולצערי גם השבוע החלו דימומים בשבוע 8 שק ללא עובר.. בערב החג החלו דימומים קשים וביצעתי גרידה בוולפסון..
מיואשת , מבואסת אבל מקווה שהשנה החדשה תביא איתה בשורות טובות..
ברקע אפלא ונשלחתי להתחיל בדיקות ולמרפאה להפלות חוזרות.
שאלה לי מישהי פה סבלה מכאבי גב תחתון אחרי הגרידה.. זה לא קרה לי פעם קודמת והפעם זה ממש מפריע וכואב

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדני ההריון

אויש, גם איזה טיימינג מחורבן...לא שיש טיימינג טוב להפלות, חס וחלילה, אבל בערב ראש השנה- איזה באסה!!!- גם לי קרה פעם אחת יומיים לפני ראש השנה. חרא אמיתי.

אודה לך אם תסבירי מה זה "ברקע אפלא". מתי גילו ואם כבר ידוע שיש לך את זה, האם טופלת באחד ההריונות במדדלי דם?
אני לא מומחית לאפלא, אבל עד כמה שאני יודעת, היא לא קשורה לשק ללא עובר...שק ללא עובר זה אומר שלא היה שם משהו מספיק איכותי בשביל להתפתח. לכן, אני בכלל לא בטוחה שההפלות שאת מתארת, שהיו בשבועות מאוד מוקדמים, קשורים לזה.
לפעמים יש גם אפלא וגם סתם המון חוסר מזל בבחירת הביציות/הזרעים לצורך יצירת עובר תקין.

לאילו בדיקות נשלחת?
לגבי כאבי הגב התחתון- יש נשים שיש להן כאבי גב תחתון במחזור, לדוגמא. אולי זה משהו דומה- כאבים של התכווצות הרחם בעקבות הגרידה, שמקרינים על הגב. אם אינך סובלת מכאבי גב תחתון ברגיל, אני מתארת לעצמי שמדובר על משהו זמני, שיחלוף.
יש גם אנשים רבים שסובלים מכאבי גב ברגיל, בלי קשר למחזור. כלומר- צריך להבין למה זה קשור.

אני לא סובלת מכאבי גב ברגיל, אבל לאחר הניתוחים הקיסריים, בגלל ההרדמות, סבלתי לאורך תקופה מכאבים, ולאחר מכן זה חלף כלא היה.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

Maayanidan2

New member
אפלא

יודעת על האפלא עוד מאז שאני ילדה.. הריון ראשון שלי עבר ברוך השם תקין ויש לי נסיכה מדהימה בת שלוש וחצי כאשר בהריון שלה טופלתי בקלקסן.
בכל 3 ההריונות האחרים שלא צלחו גם טופל.י בקלקסן ובאחרון גם הוסיפו אספירין.
מתחילה לחשוב שהבעיה כנראה לא בקרישיות ואולי זה משהו אחר... נשלחתי למרפאה להפלות חוזרות עם תור רק בינואר לבדיקת הרוסקופיה

שירהד1

Member
מנהל
תודה על הפירוט-

דברייך רק חיזקו את מה שכתבתי לך בתשובתי הקודמת.
הסקת המסקנות שלי מכל מה שכתבת היא שאכן ההפלות הללו לא נגרמו כתוצאה מהאפלא, כי טופלת בקלקסן וגם באספירין...
כפי שכתבתי לך קודם- שק הריון ריק עוד יותר מצביע על חוסר מזל ולא על משהו אחר.
האמת היא שלפי סוג ההפלות אני לא חושבת שיגלו משהו בבירור ההפלות החוזרות, אבל תעשי מה שאת מבינה ומה שהומלץ לך.

כולי תקווה שההריון הבא יסתיים בידיים מלאות ובאושר גדול
.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

משתתפת בצערך

עברתי כמה גרידות, אבל לא זכור לי כאבי גב שהופיעו אחריהן.
כן היו כאבי בטן בעוצמות משתנות ולפעמים הם גם הקרינו לגב, אבל היה ברור שמקורם בבטן.
יכול להיות שאני היסטרית, וזה תלוי גם בעוצמת הכאבים, אבל במצב כזה אני הייתי הולכת להיבדק.

Maayanidan2

New member
הייתי במוקד

אין שאריות ברחם, בדיקות דם ושתן תקינות.. כנראה אין קשר בין השניים.

תודה על העדכון

האם התור הרחוק למרפאה להפלות חוזרות הוא רק בגלל שטרם עברת היסטרו? אם כן, את יכולה לעבור היסטרו באופן פרטי (אצל חלק מהרופאים יש השתתפות מסויימת מהקופה) וסביר להניח שהתור אצל רופא פרטי יהיה הרבה יותר מהיר.

Maayanidan2

New member
התור להירוסקופיה ממש עכשיו

פשוט למרפאות נורא רחוק. גם בתל השומר וגם במכבי

למעלה