ציטוטק באיכילוב

רחליקו5

New member
ציטוטק באיכילוב

אז בצער רב קבעתי למחר ציטוטק באיכילוב...
מישהי עברה את זה באיכילוב? האם הם נותנים את זה נרתיקי או דרך הפה? האם משאירים להשגחה?
טיפים איך לעבור את זה עם כמה שפחות סבל? מה להביא?
תודה

שירהד1

Member
מנהל
אני לא יודעת לענות-

כאשר לקחתי ציטוטק, זה היה ואגינלית ובעלי עזר לי להחדיר בבית.
תוך כלום זמן התחילו התכווצויות קשות ודימומים נוראיים...
לפעמים לוקח כמה שעות עד שהעסק מתחיל לעבוד ולפעמים אף חולפת יממה ועדיין אין דימומים.

לקחתי גם פעם אחת דרך הפה בהמסה מתחת ללשון לפני פרוצדורה של גרידה מאוחרת. זכור לי טעם מגעיל, חולי כזה. לאחר הפרוצדורה של החדרת הלמינריות (זה משהו שעושים בגרידה מאוחרת כדי לשמור על צוואר הרחם), טסתי לשירותים ושלשלתי את נשמתי. בזמנו, חשבתי שזה תוצר של הסטרס והפרוצדורה הקשה שעברתי. בדיעבד, ככל הנראה, זה נגרם כתוצאה מהציטוטק.

יש נשים שהחוויה עם הציטוטק היא הרבה יותר סבירה והן בכלל לא מבינות מה זה ה"הפחדות" הללו שהן קוראות עליהן באינטרנט.
כל אחת מגיבה אחרת מבחינה גופנית. אני מקווה שאת תהיי מאלו שתדווחי על מינימום תופעות לוואי ומקסימום יעילות.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

לבי איתך, חולקת מנסיוני הכללי (לא באיכילוב)

כל אשה עוברת את ההליך הפיזי בציטוטק בצורה שונה, כשיש הבדל גם בין ההשפעות של מתן הכדורים (נרתיקי או דרך הפה). עלי הכדורים השפיעו באופן קשה מאוד, וההפלות היו הרבה הרבה יותר קשות מהלידות הטבעיות שעברתי לפני ואחרי. בהמסה מתחת ללשון הכדורים השפיעו עלי עוד לפני שהתמוססו לגמרי, בשלשול ובצירי לידה שארכו מספר שעות. במתן נרתיקי (בבית חולים באזור מגורי) היתה לי השהות לחזור הביתה בכוחות עצמי, ורק אז התחילו תופעות דומות (שלשול וצירים קשים).
ממליצה לרכוש מבעוד מועד תחבושות עבות (דוגמת vania, באריזה ורודה נדמה לי) נגד הדימום המאסיבי שעשוי להמשיך בימים שאחרי. ליום ההפלה - כדורים משככי כאבים (אדוויל, נורופן, אם אפשר לסירוגין אפילו, או תרופות שחברות אחרות בפורום עשויות להמליץ לך) והרבה מים זורמים לשיכוך הכאבים. אפילו להדליק דוד אם יהיה צורך.
לא קראתי בשרשור הקודם האם יש לך ילדים (אמנם כתבת 'הפריה ראשונה', אבל מעלה את הנקודה בכל זאת) - אם יש, חובה לדאוג לסידור אחר עבורם עד שעות הערב המאוחרות, כדי שתהיי פנויה להתמודד רק עם התהליך הפיזי שלך.
עוד כתבת שאת אנמית, ועל מנת שחלילה לא תתעלפי, ממליצה מאוד לדאוג שיהיה לצדך מישהו, אפילו בחדר סמוך, רק כדי להשגיח עליך.
לבי איתך על האבדן שהנפש עוברת ועל התהליך הפיזית שאת עתידה לעבור. מאחלת לך מכל הלב, שברגע שתהיי מוכנה לשוב ולנסות - תזכי בהריון תקיד שיסתיים בידיים מלאות במועד.

לא מכירה את איכילוב

ולא יודעת מה הפרוטוקול שלהם לגבי אופן הלקיחה, אבל בכל מקרה נהוג להמתין בביה"ח לפחות חצי שעה לפני השחרור הביתה.
מצטרפת להמלצות של כבשהפועה: להביא איתך כמה תחבושות עבות ככל שניתן ולדאוג שיהיה מלאי גדול בבית.
במצבים כאלה אני דוגלת באופטלגין נוזלי, למרות שבהפלת הציטוטק הראשונה שלי הסתפקתי באקמול והכל היה בסדר.
אם הדימום מתחיל בזמן ההמתנה, אני מציעה להחליף תחבושת רגע לפני היציאה הביתה ואולי אף לפרוש מגבת או ניילון על המושב באוטו.
למרות ההקלה בחימום אזור הבטן, להימנע ממקלחת מאוד חמה ומשימוש בכרית חימום/בקבוק חם. החימום גורם לדימום רב יותר.
לדעתי לפחות ב-24 השעות הראשונות כדאי שיהיה איתך מבוגר שיכול לסייע במקרה של דימום כבד וחולשה.
בגלל הסיכוי לבחילות/שלשול/הקאות, כדאי לאכול במתינות ולא להגיע עם בטן עמוסה.
קחי בחשבון מנעד גדול של תופעות לוואי אפשריות. לא כולן חוות הכל ולא באותה העוצמה.

אחרי ההפלה האחרונה נותרו לי כדורים (לא הסכימו למכור לי רק את ה-4 שהייתי צריכה), אז יש לי את העלון לצרכן ועיינתי בו כעת.
התגלית המפתיעה מבחינתי היא שהכדורים משמשים גם לטיפול בכיבי קיבה, וזה עשוי להסביר למה התכווצויות של הרחם מופיעות כתופעת לוואי נדירות.
מצטטת את מה שכתוב בעלון לצרכן מבחינת תופעות הלוואי:
תופעות לוואי המופיעות לעתים קרובות - הפרעות בעיכול, שלשול, בחילה, הקאות, כאב בטן, נפיחות, עצירות, צרבת, סחרחורת, כאב ראש ופריחה בעור.
תופעות לוואי המופיעות לעתים רחוקות - דימום וגינלי (כולל דימום לאחר המנופאוזה), דימום שלא במועד הוסת, הפרעות במחזור החודשי, חום.
תופעות לוואי המופיעות לעתים נדירות - התכווצויות של הרחם.
תופעות לוואי בשכיחות לא ידועה: כאבי מחזור, צמרמורות ועוד כמה דברים רעים שיכולים לקרות גם בגרידה.

מאחלת לך שייגמר עם ציטוטק ותוכלי לחזור לרופא הפוריות שלך.
אנא עדכני אותנו כשתוכלי.

רחליקו5

New member
מזתומרת לא הסכימו למכור לך רק 4?

אני צריכה לקנות בעצמי את הכדורים? אין לי מרשם...
לא מקבלים אותם פשוט בבית החולים?

את לא צריכה לקנות

בציבורי את מקבלת אותם בביה"ח לפי הכמות הנדרשת.
בפרטי לעומת זה צריך לקנות והרוקחות התעקשו שאסור להן לגזור מהסטריפ, אז קיבלתי 15 כדורים (אחד מהם גזור מסטריפ אחר, אבל לא ניסיתי להבין את ההגיון המעוות).
נשארו לי 11 כדורים ולמרות שעברו כמעט 3 חודשים, אני עדיין לא מסוגלת לזרוק אותם.

למעלה