מרגישה בסרט רע..

רחליקו5

New member
מרגישה בסרט רע..

היי יקרות, רק אתן תבינו אותי באמת...����
הפריה ראשונה, בטא חיובית ואפילו גבוהה..הייתי על גג העולם...יום רביעי אולטרסאונד ראשון...דופק איטי , שק חלמון מעט מוגדל...מבקשים שאחזור בעוד שבוע..
היום דימום ממש קל..אבל בגלל הדופק האיטי נכנסת לחרדות..נוסעים למוקד של מכבי...הרופא לא מצליח לזהות עובר ושק חלמון (לפני 3 ימים זיהו גם דופק!) מפנה אותנו למיון...
במיון מזהים שק חלמון מזהים עובר..אך אין דופק �� אני אמורה להיות בשבוע 8..גודל העובר תואם ל6...
הרופא מודיע שאין מנוס מהפסקת הריון..מרגישה בסרט רע...איך ממשיכים מכאן??
הציעו לי 3 אופציות...לחכות שיפול טבעי, כדורים או גרידה...לא מצליחה לחשוב מה מהן הכי פחות נוראית..אשמח לעזרתכן.
יש לציין שאני אנמית אם זה משנה משהו

רחליקו אני נורא מצטערת

קיוויתי שיקרה נס. עצוב וכואב לאבד הריון. שולחת לך חיבוק גדול על הכאב שאת חווה. אחרי שההריון יסתיים יהיה הרבה מרחב ומקום לעבד רגשית את הסרט הרע. כרגע אני מתרכזת בהיבטים הפיזיים של סיום ההריון ומספרת על הנסיון שלי: שתי הפסקות הריון בשבועות מוקדמים, אחת בגרידה ואחת בציטוטק. אישית לא הייתי מסוגלת להמתין להפלה טבעית בשום אופן. לי האופציה של הציטוטק היתה עדיפה על פני הגרידה. דימום נסבל ביותר במשך 4 ימים (כמו מחזור רגיל), ביום החמישי דימום כבד מלווה בכאבים ומשכך כאבים (אופטלגין נוזלי), ביום השביעי בביקורת - רחם ריק. העניין הוא שעד שלא תנסי לא תדעי. יש נשים שנתקפות רעד בלתי נשלט, צמרמורות, הקאות ודימום מסיבי. לפעמים הרחם לא מתרוקן ובכל זאת צריך לעבור גרידה. גרידה היא פרוצדורה פולשנית, שנעשית בהרדמה מלאה, ועל אף שכיחותה הרבה, טומנת בחובה סיכונים רפואיים כבכל ניתוח. הלוואי שבזאת תסיימי את תרומתך לסטטיסטיקה והנסיון הבא יסתיים בידיים מלאות. עוד חיבוק גדול.

משתתפת בצערך

אשתדל להגיב בהרחבה רבה יותר מחר, אבל חשוב לי להתייחס כבר עכשיו לשני דברים:
1. את לא צריכה "הפסקת הריון". ההריון הזה פסק ברגע שהדופק פסק. מה שאת צריכה כרגע זה לבחור את הדרך שבה מה שהיה הריון, ייצא מהרחם שלך.
הייתי שם 3 פעמים. פעמיים בחרתי ציטוטק ופעם אחת גרידה.
הפסקת הריון מבצעים כשלעובר יש דופק. וזה אומר שצריך לעבור ועדה להפסקת הריון.
אני יודעת שזה נראה שאני נתפסת לקטנות, אבל כשתקשרי להזמין תור לציטוטק או גרידה, כדאי להתנסח בביטוי שונה שיבהיר לצוות הרפואי מה את אמורה לעבור. הביטוי למה שאת חווה כרגע הוא הפלה נדחית, וכשאת מתקשרת כדאי לציין את גודל העובר ובאיזה שבוע את אמורה להיות. כדאי גם לציין שמדובר בIVF.
2. אני לא יודעת מתי אגיב מחר וממליצה שאת הטלפונים הרלוונטיים תעשי כבר בבוקר ולכן חשוב לי לכתוב כבר עכשיו שמאחר ואת אנמית, בעיניי עדיף לעבור גרידה.
נכון, יש לא מעט סכנות בגרידה (זכיתי לחוות את חלקן), אבל לקחת ציטוטק כשאת כבר אנמית, עלול להוביל לרמות המוגלובין שקשה להתאושש מהן.
את הציטוטק האחרון שלי התחלתי עם המוגלובין תקין וסיימתי עם אנמיה וחולשה שלקח לי כמעט חודשיים להתאושש ממנה.
אם את בוחרת בגרידה ובמידה ויש לך ביטוח בריאות פרטי, כדאי לשקול לעשות גרידה פרטית ולקבל החזר חלקי או מלא מהביטוח.
אם את בוחרת בציטוטק, חשוב לחזור לביקורת אחרי יומיים ובמידת הצורך לקבל מנה נוספת. בהפלה הראשונה שלי, הרחם התרוקן רק אחרי המנה השניה.

ממשיכה את התגובה שלי מאתמול

כאמור עברתי 3 הפלות בשליש הראשון לאחר הפסקת דופק ספונטנית. בשתיים מהן היה דופק איטי שנצפה במקביל לדימום קל, ולאחר כשבוע הדופק פסק.
בשתי הפעמים בחרתי ציטוטק. בהפלה הראשונה הציטוטק עבד מצוין אחרי 2 מנות, הכאב והדימום היו סבירים לחלוטין ולא היו בעיות מיוחדות. בהפלה השניה עם ציטוטק, הדימום היה כבד מאוד, התאשפזתי ללילה והייתי מאוד חלשה עקב אובדן הדם. 9 ימים אחרי הציטוטק עברתי גרידה להוצאת שארית שנותרה על אף הדימום הכבד.
היתה לי גם הפלה נדחית בלי דימום ועם עובר שבבדיקות הראשונות נראה תקין עם דופק תקין. עקב ההיסטוריה שלי, הגעתי להיבדק בשבוע 9+3 ביוזמתי, ואז כבר לא נצפה דופק (לא היו סימנים מקדימים לכך שיש בעיה). במקרה הזה בחרתי בגרידה.

סיבוכים כגון שאריות והידבקויות יכולים לקרות גם אחרי ציטוטק וגם אחרי גרידה, גם בהפלה נדחית וגם בהפסקת הריון יזומה - לצערי חוויתי את כל האפשרויות הללו, והיו שאריות ב-3 הפלות מתוך ה-6 שעברתי.

אני חושבת שבגלל האנמיה שלך, עדיף הפלה נשלטת יחסית (גרידה) על פני דימום לא נשלט (המתנה להפלה ספונטנית או ציטוטק).

אם את מעוניינת בהמלצות על בתי חולים לציטוטק/גרידה או רופאים פרטיים לגרידה, אנא כתבי לנו מאיזה אזור את בארץ.

רחליקו5

New member
תודה על התשובה המפורטת ורגישה

המלצות לרופאים ומקומות לגרידה בהחלט יעזרו..
איך הולכת הפרוצדורה? עם המכתב של המיון אני מגיעה לגרידה? או שצריך טופס 17 מהקופה?
הכל נורא חדש לי לא יודעת מאיפה מתחילים

בציבורי אני לא מתמצאת באזור ראשל"צ

בפרטי אני ממליצה בחום על הרופא שלי, דר' גיא רופא. הוא זה שהוציא לי שאריות אחרי 3 הפלות, הוא זה שעשה לי את הגרידה האחרונה (שבוע 13) בלי שארית.
כשפגשתי אותו לראשונה זה היה בבי"ח ציבורי והוא התיישב מולי, הסתכל לי בעיניים והקשיב לכל מה שהיה לי לומר. הייתי אז אחרי ההפלה השלישית שלי, כאובה פיזית ושבורה נפשית והוא הפגין כל כך הרבה רגישות ואכפתיות כלפיי, ולכן כעת הוא רופא הנשים שלי.
את הפרוצדורות הבאות כבר עשיתי אצלו בפרטי.
במרכז הוא עושה פרוצדורות בתל אביב מדיקל סנטר.

אם אני זוכרת נכון, צריך טופס 17 נפרד לגרידה בציבורי, בביה"ח אמורים לספק לך את הקוד שאותו את אמורה לבקש מהקופה.
אני בכללית ובהרבה בתי חולים יש להם משרד בביה"ח שבו ניתן להוציא טופס 17 על המקום, בלי להזדקק לשירותי מרפאת האם או המוקד הטלפוני.

אם את עושה באופן פרטי, למיטב ידיעתי אין צורך בהתחייבות מהקופה.
כשעשיתי פרוצדורות באופן פרטי, שילמתי לביה"ח את התשלום המלא (בי"ח+רופא), ואח"כ הגשתי את הקבלות לקופה. אחרי שהקופה דחתה את הבקשה, הגשתי לביטוח הפרטי את הקבלות + הדחיה של הקופה וקיבלתי החזר מלא.

הגרידה עצמה מתבצעת באופן מאוד דומה לשאיבת ביציות, עם סייג אחד שאולי יבקשו ממך להמיס כדורי ציטוטק בפה כדי להרחיב את צוואר הרחם לקראת הגרידה. ההמסה מבוצעת בדרך כלל כשעתיים לפני הגרידה.
לגרידה יש להגיע בצום 8 שעות, ללא לק/איפור/תכשיטים.
בדרך כלל אחרי קבלה ראשונית אצל האחות, מתבצע US נוסף כדי לוודא שאכן אין דופק. לי זה חשוב בפן הנפשי, לדעת שבאמת אין דופק. אבל אם זה קשה מדי, לא חייבים להסתכל על המסך.
אצלי הציטוטק משפיע מאוד מהר ולכן אחרי כמה דקות אני נכנסת לחדר ההתאוששות כדי לשכב במיטה עד לגרידה.
ההתאוששות מההרדמה מאוד אישית, והשחרור הוא בדרך כלל בטווח של שעה וחצי עד 3 שעות. פעם אחת נשארתי 4 שעות כי הייתי ממש מסוחררת.

את מוזמנת להמשיך לשאול ולהתייעץ כמה שתרצי.

אמאלוסי

New member

רחלי, אני ממש מצטערת שאת נאלצת לעבור את זה. שולחת חיבוק וירטואלי.
עצה שלי, במיוחד שרופא מאשר, להמתין שיפול לבד. כמובן, תוך התיעצות עם רופא ולפרק זמן שהוא מאשר.
אם אני משווה שתי הפלות שלי, שעשיתי בגרידה, והפלה אחת שהועילה בטובה וקרתה לבד (אחר כך היו שאריות שטופלו ללא בעיה בציטוטק) - אז הפלה עצמונית וטבעית עדיפה. זה נותן (מדברת על עצמי בלבד) הרגשה שאני יכולה ומסוגלת - יכולה להכנס להריון ויכולה להפיל לבד.
לגבי זה שאת אנמית. כמובן, אי אפשר לדעת מראש כמה תדממי. כל אחת תספר לך משהו שונה. אני לא הייתי בתקופה הזאת אנמית, הייתי גבולית ודיממתי ממש מעט. בכל מקרה, תתיעצי עם הרופא על נטילת ברזל.
אם תרצי לעשות גרידה, עשיתי אצל רופא מצויין, דר' גינגולד אריה, מאוד אמפטי, רגיש, אנושי ומקצוען. לשמחתי לא עשה לי שום נזק לצוואר ולרירית. במידה ותצטרכי, תבדקי האם הוא עובד דרך ביטוח משלים עם קופה שלך.
מאחלת לך, שבקרוב תבשרי לנו בשורות טובות !

רחליקו5

New member
תודה לכולם על התמיכה, עוד שאלה

כשמחכים שיפול לבד, הדימום מגיע בבת אחת או בהדרגה כמו מחזור?
איך נערכים לזה? נשמע לי מאוד מלחיץ...

לא חושבת שיש חוקיות

כמו שעם ציטוטק יש כאלו שמתחילות לדמם מיד ויש כאלו שיש להן דימום בניגוב בלבד שמתחיל רק אחרי 24 שעות.
בציטוטק הראשון שלי הדימום היה כמו וסת, בציטוטק האחרון פרשתי שקית על המושב של האוטו כדי לא להכתים

מבחינת ההכנות, נראה לי כדאי להכין תחבושות עבות מאוד ובכמות גדולה, אופטלגין נוזלי למקרה של כאבים חזקים ואקמול לכאבים פחותים. במקרה הטוב לא תזדקקי לכל הציוד.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

אכן, שק חלמון מוגדל הוא סימן מקדים להפלה שעומדת להתרחש על רקע עובר שאינו מתפתח כהלכה.
מבין שלוש האופציות הרעות, אני בעד גרידה. שוב, אני כותבת על-פי הניסיון האישי שלי- אצלי מעולם לא יצא לבד (לצערי), עברתי גרידות שעברו בקלות בהיבט הפיזי וללא סיבוכים וללא שאריות, ופעם אחת נטלתי ציטוטק שגרם לדימומים קשים יותר וקשים פחות במשך למעלה מחודשיים עד שהכל התנקה...

אני חושבת שאם את אנמית, הייתי מורידה את האופציה של הכדורים. האופציה שזה יפול לבד- את צריכה להיות מוכנה לכך שזה עלול לקחת הרבה זמן. לא יודעת אם יש לך את הסבלנות והעצבים הנדרשים. כנ"ל לגבי הכדורים.

אנא עדכני אותנו לגבי ההחלטה שתקבלי.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

רחליקו5

New member
הרופא המליץ על ציטוטק

ציטוטק וגינלי..יש הבדל בתופעות בין זה לציטוטק כדורים דרך הפה?

הכדורים הם אותם הכדורים

אני מכירה 3 דרכים לשימוש:
1. החדרה וגינלית.
2. בליעה.
3. המסה בפה מתחת ללשון.

אם אני זוכרת נכון, הטענה היא שהתגובות הכי חזקות בהמסה בפה.
בכל ההפלות שלי היה מעורב ציטוטק. בגרידות קיבלתי להמסה בפה על מנת להרחיב את צוואר הרחם, בלידה השקטה קיבלתי להמסה בפה על מנת ליצור השראת לידה, וב-2 ההפלות של הציטוטק, הכדורים הוחדרו וגינלית.
ההפלה שבה התופעות היו הכי קשות ועוצמתיות היתה ההפלה השניה עם ציטוטק וגינלי.
באותה הפלה היתה לי אפשרות לבחור בהחדרת הכדורים ע"י הרופא שלי (את הפסקת הדופק גילינו בבדיקה אצלו), אבל הוא מקבל בחיפה פעם בשבוע והיה לי חשוב שתהיה לי אפשרות להגיע לביקורת אחרי יומיים, אז נסעתי לביה"ח עם מכתב ממנו שמציין שאין דופק ושאני רוצה ציטוטק. החדרת הציטוטק בביה"ח התבצעה על המקום ואחרי בדיקה שלהם שאכן אין דופק.
החדרת הכדורים לא ממש דורשת מיומנות (יש נשים שמתבקשות להחדיר לעצמן) ואני לא רואה סיבה לעשות את התהליך אצל הרופא הפרטי, אלא אם כן הוא מזמן אותך לביקורת אצלו אחרי יומיים.

למעלה