הריון לאחר גרידה

הריון לאחר גרידה

שלום לכולם,
בשבוע שעבר עברתי גרידה בשבוע 9 להיריון עקב עובר שחדל להתפתח בשבוע 7 ולא נצפה דופק.
רופא הנשים שלי אמר לי לחזור אליו לאחר קבלת הוסת הראשונה ועד אז להימנע מכניסה להריון.
אני מרגישה טוב, היה לי דימום מועט רק ביום של הגרידה ולאחר מכן בכלל לא.
שאלתי היא האם יש חובה לחכות עד המחזור הראשון? קצת חסרת סבלנות ולא רוצה לפספס חלון הזדמנויות פורה של הביוץ הראשון.
אודה לעצות ממנוסות.

אני מקשיבה לרופאים

מצטערת מאד מאד שאת כאן. לאבד הריון זו חוויה איומה.
מעודדת אותך שבענייני פריון חודש אחד בגיל 30 זה זמן די סביר.
אישית הייתי מחכה. לי אף פעם לא בער עד כדי כך, אבל גם אם היה בוער לי הייתי ממתינה חודש אחד. נשמע לי שפוי והגיוני לתת לגוף להתארגן מחדש לקראת מאמץ של נשיאת הריון חדש.
אחותי לא יכלה להמתין, ואחרי חוץ רחמי + זריקת מטוטרקס (שההמלצה אחריה היא המתנה בת 3 חודשים כי היא מכילה חומרים רעילים) - נכנסה מיד להריון וילדה ילד בריא.אבל - וזה אבל חשוב - היא אכלה סרטים כל ההריון. לא יודעת אם זה שווה את זה. לשיקולך.

..

ראשית תודה על המענה המהיר.
לעניין הפריון כוונתי הייתה שמיד לאחר הפלה ידוע שהאשה פוריה יותר מאחר שבגוף עדיין יש הורמונים..ולכן את חלון ההזדמנויות הזה אני חוששת לפספס.
כמובן שהמתנה של חודש בגיל 30 אינה קריטית באופן כללי.

ללב היא קריטית

נדמה לי שהלב מדבר עכשיו, והוא פצוע. בעוד שהשכל לגמרי מבין ויודע, הרחם הריק מכאיב והכמיהה למלא אותו שוב חזקה מהכל. וההמתנה קשה. מאד. שולחת לך חיבוק, מזמינה אותך לספר גם איך את מרגישה. אנחנו פה. ואנחנו מכירות את הריק הזה ואת מכאוביו.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

המלצתי החד משמעית היא לחכות לאחר המחזור, ללכת להיבדק, ורק לאחר אישור שהכל בסדר ושהרחם נקיה, משוקמת ומוכנה לקליטת עובר חדש- להתחיל לנסות שוב.
זה בכלל לא קשור לדימומים לאחר הגרידה. המערכת ההורמונאלית צריכה לחזור לעצמה, וכך גם רירית הרחם.

אני לא יודעת אם המשפט "סבלנות, סבלנות, לא קונים בשום חנות"- מוכר לך
.
זה משפט שאומרים הרבה לילדים, אז אם את כבר אמא- אולי הוא מוכר לך, ואם זה היה ההריון הראשון שלך- אז תזכרי את המשפט הזה כאשר תהיי אמא...תאמיני לי שתשמיעי הרבה את הפזמון החוזר הזה לעצמך ולילדייך.

באופן כללי, הגוף נחשב פורה לאחר הריונות. הכוונה היא לתקופה של מספר חודשים לאחר הריון, ולא רק לחודש הראשון. אל דאגה. לא תפספסי שום הזדמנות. לא מדובר על הזדמנות חד פעמית.
כך שמבחינתי- הגישה של הרופא שלך נכונה.

שיהיה בהצלחה רבה!
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

מחזור

תודה רבה על המענה.
מה הצפי לקבלת מחזור לאחר הפלה בשבוע הזה? הרופא אמר לי "בקרוב" שזה דיי כללי..

מצטרפת לקודמותיי

עברתי 6 הפלות, מעולם לא חשבתי לנסות לפני הוסת הראשונה.
הגוף צריך להתאושש, הרחם צריך להתאושש וגם הנפש צריכה מרחק קטן מהאובדן.
אחרי ההפלה הראשונה שלי חיכיתי וסת אחת שמיד לאחריה הריתי את ההריון היחיד שלי עד כה שהסתיים בידיים מלאות.
בהפלות הבאות חיכיתי לפחות וסת אחת, לרוב יותר. לפעמים בגלל שאריות, לפעמים בגלל בירורים וביורוקרטיה, ולפעמים בגלל שהרגשתי שהנפש צריכה מנוחה.
כרגע אני חודשיים אחרי הפלה, חיכיתי 2 מחזורים לפני החזרה לנסיונות, כי היה לי חשוב לטוס לחו"ל כשאני יודעת בוודאות שאני לא בהריון (יש לי נסיון רע עם טיסות והפלות).

משתתפת בצערך על האובדן.

..

וואי מצטערת לשמוע על מה שעברת...
כמה זמן אחרי כל הפלה הופיע לך המחזור החודשי?

הכי מעט 4 שבועות בדיוק

נדמה לי שהכי הרבה היה 6 שבועות.
לפעמים דווקא המחזור השני איחר.
לרוב הוסת הראשונה היתה עם דימום מועט.

למעלה