ציטוטוק לפני גרידה

JB217

New member
ציטוטוק לפני גרידה

הייתי היום במרפאה. הרופאה קבעה לי גרידה ליום רביעי ונתנה שני כדורי ציטוטוק לקחת שעתיים לפני. היא אמרה שזה לא חובה אבל שזה מרכך את צואר הרחם ומקל עליהם את העבודה ומקטין סיכונים.
מישהי יכולה להמליץ או להיפך? מתלטת אם לקחת או לוותר...

בלי שום קשר ביקשתי ממנה שתבדוק שהרופאה הקודמת ראתה נכון ובאמת יש צורך בהפלה, היא אמרה שהיא לא ממש מבינה מה היא רואה, היא רואה חד משמעית שזה הריון לא תקין אבל רואה גם משהו ליד העובר (חושבת שזה פוליפ..) שלחה אותי לבדיקת דם היום ושני על הבוקר...
שמעתי על פוליפים אבל לא בתוך השק?! בכל מקרה אמרה שהרופא ברביעי יעשה לי שוב אולטרסאונד..

אליסקה

New member
ציטוטק

בכל גרידה התבקשתי לשים שני כדורים מתחת ללשון לריכוך צוואר הרחם. טיפול מקובל, שלא היו לו תופעות לוואי אצלי.

JB217

New member
הבנתי

לי הרופאה אמרה לבלוע אותם שעתיים לפני..
כנראה שפשוט אקח את זה אם היא ממליצה וזהו לא אסתבך ..

מזהירה (לא מנסיון אישי)

אני נטלתי ציטוטק וגינלית ולא סבלתי מתופעות לוואי. אבל קראתי חוויות קשות של נשים עם הציטוטק, בעיקר כשניטל פומית - התכווצויות ודימום חזק, צמרמורות בכל הגוף, ונדמה לי שגם הקאות. למרבה הצער, ממש כמו עם מהלך ההריון, אי אפשר לדעת מראש איך הגוף יגיב, אבל חשוב שתדעי שבהחלט עלולות להיות תגובות לא נעימות לכדור הזה, ושלמיטב הבנתי כדאי ליטול אותו תחת השגחה רפואית. מקווה שנשים שהתנסו בעצמן יכתבו לך גם הן, ובעיקר מקווה שהחלק הפיזי של סיום ההריון יעבור עלייך בקלות (יחסית).

JB217

New member
שמעתי גם

צמרמורות התכווצויות דימום.. אבל זה פחות מלחיץ אותי מבחינתי כל עוד זה עוזר לרופאים לעשות הכל באופן צקין לא איכפת לי אני יותר בלחץ מהתופעות שקשורות לכדור ולגרדה. קראתי שזה עושה משהו לצואר הרחם..

טוליפן

New member
לא

אם את עומדת לעבור גרידה, חסכי מעצמך את התענוג המפוקפק. תופעות לא נעימות בכלל. אם הייתי יודעת מראש, הייתי מבקשת גרידה וזהו.

JB217

New member
אני קצת חוששת

שהם עלולים לפגוע בצואר הרחם אם לא אכין אותו עם ציטוטוק... מה דעתך?

טוליפן

New member
למה שדבר כזה יקרה בעצם?

בדיעבד שמעתי סיפורים של כמה נשים שעברו גרידה. הן לא נטלו ציטוטק.

מנסה

קודם כל חשוב לי להבין את המצב. האם נצפה דופק ואז פסק או שעדיין לא נצפה דופק בכלל?

כדי לענות לך, ניסיתי להיזכר בכל הנסיונות שלי עם ציטוטק ומסתבר שהוא היה מעורב בכל 6 ההפלות שלי
.
לגבי ציטוטק לפני גרידה, בגרידה של שבוע 9 כאשר דופק העובר פסק כמה ימים לפני הגרידה, קיבלתי ציטוטק שעתיים לפני הגרידה, אבל לקחתי אותו בביה"ח ולא בבית באופן עצמאי.
גם בגרידות של שבוע 13 לקחתי ציטוטק. בראשונה ציטוטק + למינריות, בשניה רק ציטוטק אבל התחלתי 4 שעות לפני הגרידה והיתה מנה נוספת שעה לפני הגרידה.
בכל הגרידות ההנחיה שקיבלתי היתה להמיס את הציטוטק מתחת ללשון ולא לבלוע אותו בשלמותו.
בכל המקרים תוך דקות ספורות התחילו התכווצויות של הרחם ורעידות בכל הגוף.

האם מצופה ממך לקחת את הציטוטק באופן עצמאי לפני בדיקת האולטרסאונד או שרק אחריה בעודך בהשגחה?
באופן אישי אני לא ממליצה לקחת ציטוטק כאשר את לא בהשגחה, מפני שאין לדעת איך תהיה התגובה שלך.

JB217

New member
נצפה

דופק בשבוע 6 ואז בשבוע 8 לא נצפה והעובר מבחינת הגודל לא התפתח מאז שבוע 6. בגרידה של שבוע 17 לא נתנו לי ציטוטוק אולי כי התחילו לי צירים וירידת מים והכל יצא תוך כמה ד' אז צואר הרחם גם ככה היה רך והם עשו גרידה ישר אחרי בביה"ח.
הפעם הם רוצים שאקח שעתיים לפני (כמו שרשמת בגרידה של שבוע 9).

ביום שני אני הולכת למרפאה שוב כדי לעשות עוד בדיקת דם כי הם ראו משהו מוזר באולטרסאונד שלא ידעו להגיד לי מה זה (אבל אמרו שבודאות צריך גרידה) ואני אשאל אותם שוב איך לקחת (בבליעה או המסה).
מצופה ממני לקחת באופן עצמאי בבית, אני אבדוק בשני אם אני יכולה להגיע שעתיים לפני ולקחת שם ליתר ביטחון.

בהחלט בעד לקחת שם

האמת היא שבגרידה האחרונה רצו בהתחלה שאקח ואחכה כרבע שעה בחדר ההמתנה עד שתתפנה מיטה. מכיוון שכבר ידעתי איך אני מגיבה לכדורים, התעקשתי לקחת רק אחרי שתהיה מיטה פנויה.

חייבת לציין שלמרות שאני מתעבת את הכדורים הללו, אני בהחלט חושבת שעדיף לקחת אותם ולשמור על צוואר הרחם לטובת ההריונות העתידיים.

מחזיקה לך אצבעות שיסתיים מהר ויעבור בשלום.

שירהד1

Member
מנהל
אין חובת לקיחת ציטוטק לפני גרידה בשבועות המוקדמים-

בגרידות שעברתי בשבועות 8-9 לא הוצע לי לקחת ציטוטק. כן הוצע בחלק מהמקרים למינריות, וסירבתי, ואף חתמתי שסירבתי.
כל הגרידות עברו באופן תקין בהיבט הרפואי, בלי שום סיבוכים- לא לרחם ולא לצוואר הרחם. כמובן שאני לא דוגמא מייצגת, אבל כן היה לי חשוב לכתוב שזה ממש לא חובה לקחת את הכדורים הללו לפני גרידה בשבועות מוקדמים.
אני חושבת שזה יותר כסת"ח של הצוות הרפואי ובית החולים מאשר צורך חיוני רפואי.
אם אכן היה זה צורך חיוני- היו דורשים ממני לקחת. בכלל לא ביקשו ולא דרשו, וגם לגבי הלמינריות- הבינו וסתמו.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

JB217

New member
הרופאה לא אמרה שזה חובה

אבל אמרה שזה עוזר ומוריד סיכונים לפגיעה בצואר הרחם אבל לא חובה..
&nbsp

JB217

New member
אם ככה אז

אני שוב מבולבלת אם לקחת או לא..
כי אם אני יודעת שזה מוריד סיכונים זה משהו אחד ואם זה סתם אז למה לי לסבול... שוב דילמה

שירהד1

Member
מנהל
כמו עוד המון דברים ברפואה-

אין אמת מוחלטת ועל המטופל/ת להחליט על עצמו/ה.
תתחברי לעצמך ותחליטי.
סיפרתי לך על עצמי, אבל אני זו אני ואת זו את...

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

פנלאופה

New member
גם אני בציטוטק

אותה ההוראה ניתנה גם לי - שעתיים לפני התור שנקבע להפלה, בשתי ההפלות שהיו לי.
גם אני זוכרת שבלעתי כדור ולא הנחתי מתחת ללשון.
סביר שמה שמציעים לך זה סטנדרט פה בגרמניה, ואצלי עלתה התהייה אם יש הבדל במינון בין מה שנותנים בארץ למה שנותנים בגרמניה. ובנוסף יש לקחת בחשבון שכדור בבליעה נספג לאט יותר מכדור מציצה. בכל אופן, קשה לי להאמין שהגרמנים יקבעו הליך שבו אפשרי שאת סובלת שעתיים לפני גרידה צפויה ולא נמצאת בהשגחה. לא סביר בעיניי.
לי לא היתה שום תופעה עד להפלה עצמה, אבל זה לא מעיד על שום דבר.
מציעה לך לשאול אם יש סיכוי שיתחילו התכווצויות ודימום בשעתיים שלפני ההליך.
עדכני אם תוכלי אחרי, מחזיקות אצבעות ומחכות לשמוע ממך!

JB217

New member
תודה על התשובה

הרופאה שאלה אותי אם מישהו יהיה איתי לפני ואמרה שיכולות להיות התכווצויות ודימומים אבל היא לא אמרה את זה כמשהו ממש דרמטי אז אולי באמת המינון שונה...
אני הולכת מחר לבדיקת דם (לא לגמרי הבנתי מה הם רוצים לבדוק) ואחדד את הדברים.
הגרידה ביום רביעי, אספר אחר כך איך היה..

למעלה