אשמח לקבל המלצה לרופא פרטי לגרידה

• פותח הנושא bubar
  • פורסם בתאריך

bubar

New member
אשמח לקבל המלצה לרופא פרטי לגרידה

הייתי שוב אצל הרופא וייתכן שראה שק הריון ברחם. אני רוצה לקבוע תור לגרידה פרטית לעוד שבוע וחצי ככה שאם לא תגיע הפלה טבעית אהיה כבר עם תור. אשמח עם המלצות לרופאים טובים מאיזור תל אביב ודרומה. עדיפות אם עובדים עם החזרי הכללית

תודה על העדכון

אם לא נופל לבד בטווח הזמן שהקצבת, חשוב לבצע אולטרסאונד נוסף לפני ביצוע הגרידה.

יכולה להמליץ לך על הרופא שמלווה אותי כמעט שנתיים וחצי, דר' גיא רופא.
הוא מקבל באופן פרטי בתל אביב ובחיפה, למיטב ידיעתי אין החזרים מהקופה (גם אני בכללית).
עברתי אצלו 3 פרוצדורות להוצאת שארית וגרידה אחת בשבוע 13 לפני שבועיים. חוץ מההיסטרו הראשונה שבוצעה בבי"ח ציבורי, כל שאר הפרוצדורות בוצעו באופן פרטי.
מבחינתי מעבר למקצועיות שלו, מה שמבדל אותו משאר הרופאות והרופאים זו הרגישות ותשומת הלב לצרכים הרגשיים של המטופלת. חוויתי את הרגישות הזו כשטופלתי על ידו בבי"ח ציבורי ומאז אני שומרת לו אמונים.

מבינה את הרצון להיות פרקטית ולשריין תור מראש, מבינה גם את הרצון לבצע את הגרידה באופן פרטי, ומבינה גם את מה שלא כתבת ואני די בטוחה שאת מרגישה - שאי אפשר לנשום כשתלויים באויר עם הריון מדשדש שלא מתקדם אבל גם לא נפסק.

שירהד1

Member
מנהל
אני מנסה להבין טוב יותר-

באיזה שבוע מדויק את עכשיו? האם נאמר לך במפורש שההריון לא תקין? אני קצת מתקשה להבין מה המצב.
אודה להבהרות, או שאולי אין הבהרות ושאת צריכה להמתין עוד כדי לדעת בוודאות לאן נושבת הרוח.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

bubar

New member
הבהרה

ההריון הוגדר בוודאות כלא תקין. במשך שבוע הבטא יורדת לאט לאט, נעה סביב 700. הרירית נעשית דקה יותר, מ21 ממ ל16 ממ. על פי וסת אחרונה שבוע 6 אבל המחזורים לא סדירים אז ייתכן גם שבוע 4. יש אולי שק הריון, אין שק חלמון. מקריאה ממושכת אני מבינה שבהפלה ככ מוקדמת ציטוטק נחשב מאוד יעיל.

שירהד1

Member
מנהל
אויש. הבנתי

אני עברתי פעם אחת הפלה עם ציטוטק. זה היה בשבוע 6. שק ההריון היה ריק.
לקח שבועות ארוכים עם דימומים מסוגים שונים ומשונים עד שהתנקה הכל. זה היה נורא. מעל לחודשיים!!! בגרידות- באתי וסיימתי עם זה בהיבט הפיזי במהירות והתפניתי לנפש ולמחשבות על העתיד.
יש פה בנות שהציטוטק עבד במהירות ותוך מספר ימים הרחם היה נקי.
ויש פה בנות- שאיכשהו נשארה שארית דווקא אחרי גרידה...

אם תחליטי לקחת ציטוטק, את צריכה לקחת בחשבון שיתכן שזה יקח זמן, יתכן שלא יצא הכל, ושלאחר לקיחתו עלולות להיות תופעות קשות, כאבים ודימומים מאסיביים. כלומר- צריך להתכונן לסנריו הפחות טוב, ולקוות שלא יתרחש.

עבורי היה נכון יותר לגשת לגרידה, אבל זה הגוף שלי והנפש שלי, ואת צריכה לבחון את הדברים עבור עצמך.

עדכני אותנו מה החלטת.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

בשביל האיזון מספרת שעלי הציטוטק השפיע היטב

קיבלתי 4 כדורים וגינלית ביום שני (הייתי בשבוע 9) התחילו דימומיפ וכאבי מחזור בהחלט נסבלים. בליל שבת נפלט שק ההריון, לקחתי אופטלגין נוזלי וישנתי מעט. בביקורת ביום ראשון הרחם היה ריק. עבורי זו היתה חוויה טובה יותר מאשר בגרידה, כי בהיבט הרגשי היה לי זמן להיפרד, ופרט לכאבים של יום שישי התחושה היתה כמו במחזור מעט חזק ושמחתי לחסוך לעצמי אופרציה רפואית בהרדמה מלאה.

מוסיפה על דברי שירה

נטלתי ציטוטק בשני הריונות שלא התפתחו, פעם אחת בהמסה מתחת הלשון ובפעם השניה וגינלאית. עלי הכדור השפיע באופן ברוטאלי תוך צירים נוראיים, גרועים מאלה שעברתי בשתי הלידות לפני ההפלות וגם רטרואקטיבית ממבט הלידה שעברתי אחרי. בשני המקרים שק ההריון יצא במלואו אחרי כמה שעות. עלי ההמסה מתחת ללשון השפיעה תוך רגעים ספורים, ואילו מתן וגינאלי השפיע תוך שעתיים+- (שכחתי).
אם בכל זאת תבחרי בציטוטק, ממליצה להתחיל בשעות הבוקר המוקדמות, כך שבערב כבר תהיי בתקוה אחרי. בכל מקרה את חייבת לדאוג שמישהו אחר יטפל בילד הקטן שלך, ורצוי שמישהו אחר יהיה לצידך כדי להשגיח עליך. עוד אני ממליצה לדאוג מראש לפדים עבים מאוד לדימום שאחרי (vania או פדים אחרים שמשמשים אחרי לידה) וגם למשככי כאבים כמו אופטלגין.
בעיקר מאחלת לך שההליך הפיזי יעבור עליך בשלום וללא סאגות המשך, כך שתוכלי להתפנות לטפל בנפש.

bubar

New member
מסתבר שאני מצויה בתחום אפור מאוד

דיברתי עם רופא מהדסה שהומלץ לי עליו ובמקום לרוץ איתי לגרידה אמר שלדעתו זה בכלל הריון כימי והוא לא רוצה שום התערבות. אני אצלו ביום חמישי. בתקווה שלא אאבד את השפיות עד אז

נשמע שאת מטופלת בידי רופא מאוד מקצועי

נשמע שהוא מאמין שיש סיכוי שמדובר בהריון כימי שיסתיים לבד, ושומר עליך מפני התערבויות מיותרת. עם כל הקושי העצום שיש בהמתנה ובביניים הנורא, עדיף להמנע מהתערבויות רפואיות ומטראומה מיותרת לגוף.
מחכה לעדכון ממך בחמישי...

גוגו 888

New member
משתפת

ראשית משתתפת בצערך על אובדן ההריון. לא פשוט בכלל
אני חודש לאחר הפלה טבעית בשבוע 7. אצלי הביטא עלתה אבל ההכפלות לא היו יפות וגם היתה נמוכה חשבוע (נדמה לי 1600 בתחילת שבוע 6). היה שק הריון ברחם אבל לא היה תוכן ולא היה ברור האם תקין או לא. אני תיכננתי לקחת ציטוטק אבל הגיעה הפלה טבעיץ - לא נעים אבל לא זוועה. 3 ימים של דימום קשה עם גושים וכאבים (לרחתי נגד כאבים). אחרי כשבוע דימום הרחם התרוקן.
אם הביטא בירידה והרירית יורדת יש מצב טוב שהגוף כבר יעשה את זה לבד.... זאת נמתנה מהגיהנום אבל נראה לי עדיף לחכות.
תחזיקי מעמד

משתפת

אחת מהפלותי הייתה הפלה טבעית. (גם אני עם מחזור לא סדיר ולא הספקתי להיבדק לפני הדימום אז לא ידעתי בדיוק את השבוע אך היה בערך 7-8)
בהחלט לא נעים. דימום מאוד מאוד חזק. (אני לא שיערתי מה יהיה. הייתי עם דימום קל ונסעתי ליום עיון מחוץ לעיר. נתקעתי שם עם כאבים וכמות דימום שלא השתלטתי עליה. מספרת כל זה כדי שתכיני את עצמך.... תמצאי בסביבת הבית במידה ומשהו יתחיל)
היו לי 3 ימי דימום מאסיביים וסך הכל שבוע וחצי לפחות.

אין כ"כ 'נורמליות' בהפלות. מימד ה'חוסר שפיות' יהיה שם. במידה זו או אחרת....
תחזיקי מעמד!!

אמאלוסי

New member
ממליצה על דר אריה גינגולד

עשה לי פעמיים, מקצועי ואנושי. עובד עם כללית מושלם, מסדר בעצמו הכל.
09-7480631
מאחלת לך החלמה מהירה !

bubar

New member
שאלה כללית בנושא גרידה

אמנם עוד לא בטוח שאצטרך לעבור הליך כזה אבל אם כן, הבנתי שיש שוני בין סוגי ההרדמה שנותנים? יש מקומות שעושים תחת טשטוש ויש מקומות שמחדירים בהנשמה חומר הרדמה ואז ההתאוששות יותר קשה?

אמאלוסי

New member
מנסה לענות

קודם כל, כמובן מאחלת לך שיצא לבד ולא תצטרכי גרידה.
מבחינת ההרדמה. עד כמה שהבנתי ממרדים ראשון (שתחקרתי אותו), בארץ ובכל עולם מערבי עושים רק בהרדמה. אבל זאת הרדמה קצרה.
לא יודעת האם את מעולם הפורות או לא - הרדמה של גרידות הייתה לי יותר קלה מהרדמה של שאיבות.
להמחיש - אחרי גרידה ראשונה התעוררתי, ישנתי עוד כמה שעות בבית והלכתי באותו יום לעשות מניקור/פדיקור. אחרי גרידה שניה התעוררתי במצב מצויין והלכנו לאכול במסעדה צהריים.
שיעבור בקלות עד כמה שאפשר !

עונה מנסיוני

בכל ההרדמות שעברתי (גרידות, היסטרוסקופיות ניתוחיות, שאיבות של ביציות. 11 הרדמות ב-3 שנים) ההרדמה בוצעה באמצעות חומר שמזריקים לגוף. תמיד היתה גם מסכת חמצן, אבל למיטב ידיעתי לא היה בה חומר מטשטש או מרדים. את הפרוצדורות עברתי ב-3 בתי חולים שונים.
בשעות הראשונות אחרי השחרור מביה"ח אני בדרך כלל ישנה, ואז ממשיכה להיות איטית ואפופה למשך כ-24 שעות לאחר הפרוצדורה. אני חושבת שאני לא מקרה מייצג וככל הנראה מתאוששת באיטיות רבה יחסית לנשים אחרות.
אם בכל זאת תגיעי לגרידה, ממליצה לבקש שהמרדים ייתן לך זופרן נגד בחילות. הספיקו לי 2 נסיונות עם הקאות אחרי ההרדמה ומאז אני מבקשת זופרן בכל הרדמה.

עונה מניסיוני בכמה גרידות

אני יודעת על מה את מדברת.
על הרדמה עם צינור נשימה שמוחדר לגרון. זו הרדמה הרבה יותר חזקה שמשתמשים בה שניתוחים מסובכים / ארוכים יותר.

אחת הגרידות שלי היתה בשבוע 21, העובר היה יותר קטן במספר שבועות והרופאה והמרדימה חששו שהגרידה תהייה מסובכת יותר וארוכה, כי עובר ללא דופק בפרק זמן ארוך עלול להידבק לדפנות הרחם, משהו בסגנון.
בגרידה זו הרדימו אותי עם צינור הנשמה. זה היה סיוט אמיתי. כשהתעוררתי השתעלתי שעה, לא יכולתי לדבר כמה שעות. שרף לי הגרון למשך כמה ימים וגם הייתי צרודה (הצינור עובר דרך מיתרי הקול)

אין לך ממה לחשוש. בגרידה רגילה ההרדמה היא לא מהסוג הזה. (וגם בגרידות מאוחרות ובפרוצדורות קצרות)

bubar

New member
מודה לכולכן על התמיכה והמידע

מודה מקרב לב על כל המידע והסיפורים האישיים זה מאוד עזר לי.
לשמחתי הבטא ירדה משמעותית היום לסביב 300. התחילה לי מיגרנה רצינית כמו שיש לי לרב לפני מחזור.
מקווה מאוד שעוד כמה ימים יתחיל משהו טבעי וזה יהיה מאחוריי

וסתם לידיעה ושלא נצטרך אף אחת מאיתנו-
יש אופציה לניתוח גרידה בבי"ח פרטיים במימון הכללית והשתתפות של 300 ש"ח.
מתקשרים ל*2700 יחידת ניתוחים ומקבלים רשימה מפורטת עם כל הרופאים ובתי החולים.
הרבה מהשמות שהומלצו לי עובדים בשיטה הזאת והבדלי העלות פשוט מטורפים

למעלה