רירית רחם מעובה לאחר ציטוטק

riki2408

New member
רירית רחם מעובה לאחר ציטוטק

היי בנות
לקחתי מנת ציטוטק לאחר הריון שלא
התפתח 8+5 , שק ההריון נפלט ,לא נשארה שארית ,אלא רירית הריון מעובה - 12 מ"מ ( תגובה דצידואלית) ללא זרימות.
לקחתי לאחר האולטרסאונד אתמול ציטוטק(מנה 2) נוסף,חוץ מכתמים חומים (סליחה על התיאור )במהלך היומיים הללו, לא נצפו כל קרישי דם וכו,פניתי לרופא במייל ונאמר לי שאחכה למחזור.
למישהי נשארה רירית רחם כמו שאצלי? האם זה תקין? האם יש צורך במנה נוספת או לחכות למחזור?
תודה

אני לא זוכרת שאי פעם דיברו איתי על עובי רירית

לא אחרי ציטוטק ולא אחרי גרידות. רק בביקורות של אחרי הוסת היתה לפעמים התייחסות לרירית.
מה שכן, בציטוטק של ההריון הראשון שלי, שק ההריון נפלט רק יום אחרי המנה השניה, אז מרשה לעצמי לקוות בשבילך שהמנה השניה תשפיע בדיליי.
בציטוטק של ההריון השישי, היו לי התכווצויות ודימום כבד בגלים במשך כמה ימים אחרי המנה הראשונה והיחידה שקיבלתי. היה ידוע שיש שארית עם זרימה, והדימום בשבוע שאחרי הציטוטק היה מלווה ביציאת גושים (אני משערת שזו היתה הרירית). בסופו של דבר עברתי גרידה 9 ימים אחרי הציטוטק, הייתי חלשה ומותשת מהדימום הכבד ובמקרה שלי היה די ברור שהשארית עם הזרימה לא תצא בעצמה.

אני חושבת שברוב (אולי אפילו בכל) בתי החולים לא מספקים מנה שלישית, אלא מחכים לוסת ובמידת הצורך מבצעים אחריה גרידה או היסטרוסקופיה.

איך את מרגישה מבחינה פיזית? אם אני זוכרת נכון ולא מתבלבלת עם מישהי אחרת, את לא חיה בארץ. תוהה האם יש לך תמיכה מהסביבה והאם את עוברת את כל ההפלה בארץ שבה את מתגוררת.

מאוד קיוויתי שיקרה לך נס ושלמרות ההתחלה המדשדשת, העובר יצליח להדביק את הפערים. שולחת לך חיבוק

riki2408

New member
המשך..

היי
תודה רבה על התשובה המפורטת.
אני לא גרה בארץ אבל שהייתי עכשיו שבוע בישראל וזה בהחלט עזר בתמיכה אחרי התהליך הקשה .
לגבי התגובה של הרחם לאחר הציטוטק..
השק נפלט לגמרי ומה שנשאר על פי איתי בר חווה זה : תגובה דצידואלית(רירית של הריון בעובי 12 ממ) ללא זרימה..
אין לי מושג מה זה אומר,אך איתי אומר לחכות לווסת..
חשבתי שאולי מישהי ממכן חוותה משהו דומה..
תודה ��

שירהד1

Member
מנהל
אני לא מבינה מספיק בעובי של רירית הרחם,

הגיוני לי מאוד שהרירית תהיה עדיין מעובה, כי עדיין לא הכל יצא ולא הכל התנקה, ולכן גם לקחת מנה נוספת של ציטוטק. זה ששק ההריון יצא עוד לא אומר שתהליך ההפלה הסתיים
.
יש להמשיך ולעקוב אחר הדימומים, ולדווח לרופא וללכת להיבדק אפילו בעוד שבוע. לא הייתי מחכה רק לאחר המחזור ללכת. ואם המחזור לא יגיע כי הליך ההפלה לא יסתיים?
אני בעד לתת שבוע מהמנה השנייה של הציטוטק ולדווח לרופא שוב ולהתייעץ לגבי הצורך בבדיקה נוספת.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

riki2408

New member
היי...עונה

לקחתי מנה שניה של ציטוטק לפני 5 ימים,היו דימומים או יותר נכון כתמים חומים כאלה (סורי על הגרפיות) יום אחרי בדיקה אצל הרופא עדיין רירית מעובה בגודל 11 ממ( כבר לא 12..) ,יש לחכות למחזור שהכל ירד שם.
זאת לא שארית ולכן אין מה לדאוג מזיהום,הידבקויות וכו..לדעת הרופא אין צורך גם בבדיקת בטא..פשוט לחכות בסבלנות ולבדוק אחרי המחזור שהכל יצא..מחזיקה אצבעות שאקבל מחזור מהר..בנתיים נהנית מהשקט שלפני הסערה(הטיפולים שוב)

שירהד1

Member
מנהל
או. קיי- בואי נחכה בסבלנות לבדיקה לאחר המחזור, בתקווה לטוב.

למעלה