מצטרפת... ושאלה

מצטרפת... ושאלה

עברתי 3 הפלות בשבועות מוקדמים, בפעם הראשונה היה עובר ודופק ואח"כ הפסיק (גיליתי בשקיפות, אבל לפי הגודל כנראה הפסיק ימים ספורים אחרי האולטראסאונד הקודם). פעמיים נוספות היה שק ריק. בשלושת הפעמים נאלצתי לעבור גרידה.
באמצע היו גם שני הריונות תקינים לחלוטין שנגמרו בלידה של ילדים בריאים ב"ה.
הגרידה האחרונה הייתה ממש לפני פסח, ולאחריה קיבלתי הפניה לבדיקות. הקרישיות תקינה (נבדקה כבר אחרי ההפלה השניה), תפקוד בלוטת התריס תקינה, אבל בפרופיל ההורמונלי הייתה חריגה:
TSH - 1.04
LH - 4.8
FSH - 10.8
Estradiol (E2) - 211
לפי המידע שמצאתי באינטרנט, FSH כזה מצביע על רזרבה שחלתית נמוכה.
מישהי יכולה לשפוך אור על הנושא? מה הסיכוי שלי להריון תקין? האם כדאי להתחיל טיפול כלשהו? האם יש סיכוי שהגוף פשוט עוד לא התאושש מההפלה ולכן הערך החריג (זו הווסת השנייה מאז הגרידה)?
כמובן שאלך לרופאה, אבל אני רוצה להגיע עם קצת מידע והבנה.

תודה רבה.

אמאלוסי

New member
מנסה לענות

עשית בדיקה ביום 2-3 למחזור ?
תראי, FSH טיפה גבוה, אבל לא מאוד גבוה. מה שיותר חשוב, שרק עכשיו היית בהריון, זה בעיניי יותר חשוב מערך מעבדתי.
בנוסף, FSH משתנה ממחזור למחזור, ויש מצב שאם תעשי בדיקה בחודש הבא, הוא יהיה שונה (כמובן, שקופה חוסכת ולא תישלחי לעוד בדיקה).
אם את מודאגת לגבי רזרבה שחלתית, את יכולה לבצע בדיקה יותר מדוייקת - AMH. אני עשיתי אותה לפני כשנה וחצי, אז זה עלה 300 שקל. אני עשיתי במרכז רפואי הרצליה, מבצעים אותה גם בשיבא.
מאחלת לך שהריון בא יבוא מהר , יהיה משעמם ויסתיים בידיים מלאות !

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך

לגבי שאלותייך-
אני אודה לך אם תוכלי לסדר לי את הבלאגן ולכתוב ממש לפי הסדר- לגבי כל הריון והריון- התקינים והלא תקינים. אבל תכתבי לפי הסדר, כי יש לכך משמעות.
הריון ראשון-......
הריון שני-......
וכן הלאה.

על כל הריון תקין- כתבי- מתי היה, בת כמה היית, מהלך ההריון (האם היה תקין, או שהיו דברים חריגים, כגון התפתחות של סכרת הריונית, לחץ דם גבוה, צירים מוקדמים וכן הלאה), שבוע הלידה, סוג הלידה, משקל בלידה, האם הילד תקין.

על כל הריון לא תקין- מתי היה, בת כמה היית, מה קרה בהריון, באיזה שלב היתה הגרידה ולמה.

אחר כך אוכל להיות קצת יותר חכמה.
בגדול- הFSH טיפה חורג אצלך מערך הנורמה, אבל לא נראה לי שזה משמעותי (התקין הוא עד 10). אצלי הוא היא 12, והרופא אמר שזה לא מסביר את ההפלות המרובות שהיו לי, מה גם שנקלטתי להריונות בקלות יחסית.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

למעלה