בירור הפלות חוזרות-- שאלה

גל 127

New member
בירור הפלות חוזרות-- שאלה

בהמשך למה שכתבתי בעבר-אני לאחר גרידה-להוצאת שאריות.(וגם עכשיו לא ברור אם הכל יצא)
קיבלתי הפניה להמטולוג לברור קרישיות יתר לאחר 2 הפלות
ואשמח לדעת :
האם כל המטולוג הוא טוב? או שיש מומחים יותר?
ואם כן מי מומלץ(מאיזור המרכז)?
הבנתי ששרק לאחר שיצאו כל השאריות ניתן יהיה לבצע בירור קרישיות יתר?
ושגנטיקה רק לאחר הקרישיות. האם זה מידע נכון?

שירהד1

Member
מנהל
אני לא יודעת לענות בוודאות על שאלותייך,

נראה לי מאוד הגיוני, שאם עושים בדיקת קרישיות יתר, זה צריך להיות לאחר שההריון הסתיים לחלוטין והמערכת חזרה לאיזון.
לגבי בדיקות גנטיות- אם את מתכוונת לבדיקות של המחלות הגנטיות שעושה כלל האוכלוסיה, לא נראה לי הגיוני שצריך לעשות דווקא לאחר בדיקות הקרישיות. מה הקשר בכלל? מי אמר לך את זה? רופא/ה? אחות? או מישהו שאינו איש מקצוע בתחום?
לגבי המטולוגים- לא יודעת בכלל לענות לך. אני עשיתי את הבדיקות שהרופאה הגניקולוגית ורופאת המשפחה נתנו לי.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

גל 127

New member
אני חושבת גנטיקה לקריוטיפ גנטי -לא?

ד"ר ברקוביץ אמר לי-ולא הבנתי ממנו שזה בדיקות גנטיות רגילות-הוא לא אמר לי על זה כלום

שירהד1

Member
מנהל
נכון, קריוטיפ גנטי זה משהו אחר לגמרי-

אם את לא בטוחה לגבי לוחות הזמנים- מתי לעשות איזו בדיקה- זה ממש לא בעיה לברר- שלחי לו מייל או הודעת טקסט בנייד או השאירי הודעה עם שאלות במזכירות- לא יודעת באיזו דרך הוא מאפשר למטופלות שלו ליצור איתו קשר.
בכל מקרה- השאירי לו הודעה עם השאלות לגבי הלו"ז וחכי לתשובות ממנו.
נשמח אם תוכלי לחזור אלינו עם התשובות כדי שנחכים.

שירה דוד
09-7749028

צומבה1

New member
בירור הפלות ממליצה לפנות לאחד כמו קופרמינץ או קרפ

לכל אחד מהם שיטות והעדפות טיפוליות מעט שונות אבל הם יוכלו להפנות אותך לכלל הבדיקות הנדרשות.

שירהד1

Member
מנהל
לא מחזיקה מאף אחד מהם-

לאף אחד מהם אין שיטה. קופרמינץ נותן קלקסן כאילו היה מים, גם אם אין בעיה. כרפ נותן פרגניל ומציע אחרי 5 הפלות טיפול ביזארי של עירוי נוגדנים. יקר בטירוף ולא עוזר.
לא צריך אותם בשביל לעשות את הבירורים. מספיק רופא/ת משפחה טובה+רופא/ה גניקולוג/ית טוב/ה.

שירה דוד
09-7749028

גל 127

New member
לצערי אני לא מרגישה שיש לי מענה לשאלותי

ד"ר ברקוביץ קצר רוח וטען שבאתי לפני הזמן (יומיים לאחר גרידה להוצאת שאריות)-וגם עכשיו אצטרך לאחר הווסת הסטרוסקופיה אבחנתית כי לא ודאי שהכל יצא-היה דימום שהפריע לראות.ואני גם לא יודעת מתי אקבל ווסת.
הוא לא סיפק פרטים נוספים מעבר לכך שבדיקת קרישיות ניתן לעשות רק לאחר חודש שלם כשאין שאריות.ורק אח"כ גנטיקה -ואני לא מתכוונת לבא כל פעם עם תוצאות בדיקה ולשמוע מה השלב הבא-אני רוצה לדעת הכל מסודר-ואצל משהו אחד.
אני בכלל לא יודעת מי לשאול?
רופאת נשים תדע לענות?
בקצב הזה יקח עוד זמן עד שאחזור לטיפולים ואני כבר ממש רוצה להמשיך הלאה.
ללכת למומחה להפלות ? לא יודעת לאיזה כיוון לפנות
אשמח לכיווני חשיבה.

מאוד מתסכל

משערת שברקוביץ' הוא רופא הפוריות שלך.
אני לא מצליחה להבין למה הוא מתעקש לבצע בדיקות גנטיות רק אחרי שיש תוצאות של הקרישיות, ואני מתרשמת שהוא לא פנוי לענות על השאלות שלך.
לא יודעת מה הייתי עושה במקומך במצב כזה, אבל אולי שווה לעבור לרופא פוריות אחר שמסוגל לספק תשובות ברורות.

לגבי השארית, יכולה להציע לך להתייעץ עם דר' חן גולדשמיט. לא הייתי אצלו מעולם, אבל קראתי עליו המון דברים טובים בהקשר של היסטרוסקופיות (גם אבחנתיות וגם ניתוחיות). יכול להיות שהוא יחליט שאפשר לבצע את היסטרו אבחנתית עוד לפני הוסת.
אחרי 3 אובדנים עברתי פרוצדורות להוצאת שארית. בכל המקרים הספיקה פרוצדורה אחת (היסטרו ניתוחית או גרידה) ובכל המקרים טופלתי ע"י אותו הרופא שמעבר להיותו מקצועי, הוא גם מאוד רגיש וקשוב. אם תרצי את פרטיו, אוכל להעביר לך במסר פרטי.

משתתפת בצערך על האובדן ועל התארכות הבירורים.

צומבה1

New member
חוזרת על ההמלצה להגיע למומחה כמו קופרמינץ

ההמלצןת הטיפוליות שלי לא רלוונטיות בשלב זה אולם הוא כן יעשה לך סדר בכל הנדרש לבדוק ומשם תתקדמי.

גל 127

New member
תודה בנות--קודם אבדוק שאין שאריות-ואז אוכל להתחיל בירורים

אמאלוסי

New member
מנסה לענות

גל, לא קראתי את כל התגובות, יכול להיות שאני חוזרת על משהו.
קרישיות יתר מבצעים 6 שבועות אחרי הפסקת הריון. לא יודעת האם כל עוד יש שאריות, אי אפשר להתחיל לספור 6 שבועות. את זה צריך לשאול את הגינקולוג.
שאר הבדיקות -אין צורך להמתין. תתחילי מייד.לגבי המטולוג טוב. אם בדיקות קרישה יהיו תקינות, אז כל המטולוג סביר יספק אותך. אם חלילה משהו יהיה חריג, אז תלכי לקופרמינץ.
חוץ מבדיקות קרישיות וגנטיקה, יש עוד בדיקות. תשקלי מה את מעוניינת לעשות :

-בדיקת זרע לבעל
-תרבית וגינלית, כולל PCR
-היסטרוסקופיה אבחנתית (בחלק ממקומות ציבוריים תורים ארוכים, אפשר לעשות בפרטי עם השתתפות של ביטוח משלים).
-בדיקות הורמונליות, כולל תריס ופרולקטין
-בדיקות פרופיל אוטואימוני
ואז עם תוצאות של כל הבדיקות שעשית - לגשת לגינקולוג טוב, שמסוגל לחשוב. (אני ממליצה תמיד על רופא שלי-פרופ' ירון רבינוביץ. אבל כמובן שתקבלי עוד המלצות. לא חסרים רופאים חושבים).

למעלה