גרידה....

shirann123

New member
גרידה....

אז היום אני אחרי גרידה... שבוע 17+5. הפסקת הריון עקב הדבקה בוירוס ה cmv ומומים.
יש לי ילד מדהים בבית בן שנה וחצי, שמצליח לגרום לי לחייך ולחשוב על הטוב.
עכשיו, הייתה אמורה להיות נסיכה.. והיא כבר לא תיהיה.. ועצוב לי.. קשה והתחושת ריקנות הזו...
אני לא מאמינה,לפני כמה שעות הייתי בהריון, ועכשיו אני כבר לא.. רק הדימום שנשאר. ותחושת העצבות...הייתי חייבת לפרוק מעט... כי רק פה יבינו... לילה טוב לכולן. ואמן שנתבשר רק בבשורות טובות.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

סליחה שלא הספקתי לענות לך בפוסט הקודם שפתחת.
טוב שאת אחרי בהיבט הפיזי. אני שמחה לקרוא על בנך הבריא והמתוק בבית. תישעני עליו ותתני לו להוביל אותך לעבר האור בכל פעם שאת מתקשה בכך.
תחושת העצבות, הריקנות, הבכי והכאב עוד ילוו אותך...את בראשית תהליך האבל.

את מוכנה לספר איך גילית על ההדבקה? עד כמה שאני יודעת, יודעים זאת רק בדיקת מי שפיר. האם אכן עשית את הבדיקה, ואם כן- באיזה שבוע? כתבת שראו מומים. זה מעניין אותי ברמת הידע הרפואי, כי מה שהיה ידוע לי עד כה, זה שאפשר לדעת על הדבקה של העובר בבדיקת מי שפיר בשבוע מאוחר יחסית (משהו כמו 22-23), ואף מאוחר יותר- ניתן לעיתים לראות את השפעת ההדבקה על העובר, ולפעמים אי אפשר לראות, ואז צריך לקבל החלטה בלתי אפשרית על סיום ההריון או אי סיומו על סמך סטטיסטיקה לא וודאית.
אודה לך לסיבור האוזן בעניינים רפואיים אלו. כל מידע שיהיה לי, אוכל להשתמש בו כדי לכוון בעתיד נשים אחרות.

ואנחנו פה, תמיד, לכל דבר ועניין. את מוזמנת לפרוק כל מה שאת רוצה פה. לצורך כך נועד הפורום.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

אשתף במה שאני יודעת, כבעלת ניסיון גם בנושא הזה

על הידבקות האם יודעים ברגע שמגלים זאת בבדיקת דם,
על הידבקות העובר אכן אפשר לדעת רק במי שפיר.
עם זאת, הידבקות העובר יכולה לגרום לשלל תסמינים- החל משום דבר ועד מומים קשים.
אם ההידבקות גרמה למומים קשים, לעיתים תהיה הפלה טבעית, ולעיתים יראו את המומים כבר בשלבים מוקדמים יותר, בסקירות למשל, או אפילו באולטרסאונד פשוט.
כלומר, ייתכן מצב שבו עוד לא יודעים רשמית שהעובר נדבק, אבל רואים מומים שיכולים להיות מוסברים בכך, ולכן ההנחה היא שזו הסיבה.
אכן לפעמים מגיעים לשלב בדיקת המי שפיר כשבסקירות הכול תקין, ואז רק במי שפיר נוכל לדעת אם העובר נדבק. אם העובר נדבק, יש עוד סדרת בדיקות שמבוצעת.
הריונות רבים נגמרים בהצלחה גם כשהעובר נדבק.
כל זאת כאשר לא נראים מומים בבדיקות הרגילות.
אני מבינה שהסיפור של שירן הוא שראו מומים כבר בבדיקה קודמת.
&nbsp
וכעת לשירן, שולחת לך חיבוקים

זה קשה מנשוא.
מקווה איתך להתאוששות פיזית ונפשית.

למעלה