טיפול לאחר אובדן הריון

a111a222

New member
טיפול לאחר אובדן הריון

היי בנות,
רציתי להתייעץ איתכן.
לפני מספר ימים עברתי אובדן הריון בשבוע 21
זה היה הריון תאומות ועברתי לידה שקטה אחת והשנייה עם גרידה.

אני מאוד מתחברת לרפואה משלימה
ומחפשת מישהי שאוכל לפנות אליה על מנת לטפל בעצמי
גם מהצד הנפשי וגם מהצד הפיזי.

האם אתן מכירות מישהי מאיזור קריות/חיפה?

תודה רבה

משתתפת בצערך על האובדן

את רוצה לשתף אותנו בנסיבות האובדן? איך את מרגישה מבחינה פיזית?

אני התחלתי דיקור סיני לפני שבועיים. הקליניקה קרובה למרכז הכרמל ועד כה אני מאוד מרוצה מהמדקרת.
אם רלוונטי לך, אשמח לשלוח לך את הפרטים במסר.

a111a222

New member
הסיפור שלנו...

הפלה שלישית במספר.
פעמיים הפסקת דופק לפני שבוע 8
והפעם הריון תקין עם שתי נסיכות בבטן.
מעקב צמוד של צוואר הרחם ולמרות זאת כנראה שלו היו תכניות
קצת אחרות.
ביום רביעי האחרון קיבלתי צירים, מחיקה של הצוואר
ובלי בכלל שהבנו מה קורה היינו בחדר לידה.
עברתי לידה שקטה אחת
והשנייה כבר הייתה בגרידה.

נפשית, אני שבורה ולא מצליחה להתאושש. אבל יודעת שזה גם מאוד טרי
ואני צריכה זמן.
גופנית אני גם עדיין נורא חלשה.
ועדיין יש לי דימום ואני מתחילה לחשוש ממנו.

מצד אחד אני נורא רוצה לתת לעצמי את הזמן לנוח
מצד שני אני חייבת טיפה לחזק את עצמי. אני כמו סמרטוט
ונורא קשה לי עם זה.

כואב כואב

וברור שאת שבורה נפשית. אני מתרשמת שאת כבר יודעת שהמצב הנפשי הנוכחי איננו סטטי ומתישהו את תצליחי להתרומם.

מבחינה פיזית הייתי עושה כמה דברים:
1. בדיקות דם. סביר להניח שיש צורך בתוסף ברזל ואולי עוד כמה דברים. אחרי ההפלה האחרונה שלי (שבוע 7) ההמוגלובין שלי צנח בגלל הדימום הרב. לקחתי ברזל במשך קצת יותר מחודש וממש הרגשתי איך הגוף מתמלא באנרגיה.
2. בדיקת אולטרסאונד על מנת לוודא שאין שארית. נכון שקורה שיש דימום והכל תקין, אבל קורה שיש דימום בגלל בעיה ואז כדאי לדעת על כך ולטפל בהתאם לצורך.
3. הקפדה על תזונה בריאה. לא יודעת אם את בקטע של אכילה רגשית, אבל אני כן ובעיקר שוקולד. גם בזמנים רגילים התזונה שלי לא משהו וכוללת הרבה שוקולד, אבל אחרי הפלה אני משחררת כל רסן וטוחנת שוקולד כאילו אין מחר. ברור לי שלתזונה שלי יש השפעה על ההרגשה הפיזית שלי.

a111a222

New member
עונה לגבי מה שרשמת.

קודם כל תודה על התגובה וההתייחסות.

אני יודעת שההמוגלובין שלי נמוך מאוד (8.5)
אני מחכה למכבי שיצרו איתי קשר לגבי עירוי ברזל.
כבר יש לי אישור מהמטולוגית.

לגבי התזונה אני מאוד משתדלת להזין את הגוף שלי בדברים בריאים
אני די פריקית של תזונה בריאה ביום יום
ואני מנסה מאוד לחזק את הגוף גם שם
למרות שאני גם יודעת להרשות לעצמי לברוח לאוכל רע כשאני ממש צריכה.

ולגבי האולטרסאונד חשבתי על להיבדק,
אבל אני כן אתן לזה עוד כמה ימים.
אני מאוד לחוצה בנושאים רפואיים ואני מאוד מנסה לעבוד על עלמי
ולהבין שהגוף שונה מאחת לאחת ובכלל ממקרה למקרה
ואולי בגרידה הקודמת זה הסתדר בציק, אבל עכשיו הגוף כן צריך עוד כמה ימים.

האם מותר לך לקחת כדורי ברזל

עד שתתחילי עם העירוי? 8.5 זה ממש ממש נמוך ולא פלא שאת מרוסקת פיזית.
את בטח כבר יודעת, אבל כדאי לקחת את הכדורים עם ויטמין C (קיווי, גמבה, תותים) ורחוק ככל שניתן ממוצרי חלב.

לגבי האולטרסאונד, לדעתי אם עד יום ראשון אין שינוי משמעותי, כדאי ללכת להיבדק. אני כותבת את זה די הרבה, אבל בעיניי עדיף להיחשב היסטרית ולגלות שהכל בסדר מאשר להימנע מבדיקה ולגלות באיחור שיש משהו שדורש טיפול.

אשמח שתעדכני אותנו בשבוע הבא לגבי מצבך, בתקווה שהעדכון יהיה שהדימום פסק ושאת מרגישה טוב יותר.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על כל אובדני ההריון

ממש עצוב וקשה. ברור שנפשית את שבורה ומתקשה להתאושש. חכי. תני לעצמך זמן. כתבת שרק לפני מספר ימים עברת את הטראומה הקשה הזו- אובדן תאומות בשבוע 21- אחת בלידה שקטה והשנייה- בגרידה.
נורא קשה. ועוד לפני כן חווית שתי הפלות בשבוע 8 בגלל הפסקות דופק. אז בכלל...הנפש שלך כבר פצועה ומדממת. יקח לה הרבה זמן להשתקם, וכשאני אני אומרת להשתקם- אני מתכוונת כמובן לא לריפוי, אלא להתאוששות.

לגבי הדימום- דימומים יכולים להיות במשך שבועיים אחרי גרידה מאוחרת, ואולי אפילו לאורך יותר זמן לאחר לידה שקטה. התייעצי עם הרופא/ה שלך. תארי לו/ה את סוג הדימומים וקבלי ממנו/ה חוות דעת. בעיניי, אם הדימומים אינם חזקים ואינם מלווים בכאבים משמעותיים, אז אין סיבה לדאגה. אבל אם אינך בטוחה- שאלי.

אני רוצה לשאול משהו- כתבת שהיה בהריון הזה מעקב צמוד אחר צוואר הרחם. האם היתה סיבה לכך? היה ידוע משהו מראש שמועד לפורענות?
ועוד- האם ההריון היה כתוצאה מטיפולים או טבעי? כי אם מדובר בטיפולים- אז נראה לי מאוד הגיוני להחזיר בפעם הבאה עובר אחד, ולא שניים.
אם מדובר על טבעי- אז נקווה שבפעם הבאה יהיה עובר אחד, חזק, בריא, ושההריון ימשיך בביטחה ויסתיים בידיים מלאות.
לקראת ההריון הבא- תבררי עם הרופאים מה הם מציעים לך- אולי יציעו קשר צווארי...יש מספר בנות שאני מכירה שזה סייע להגיע לקו הסיום בביטחה. אני לא מומחית בעניין, אבל מציעה להתייעץ עם הרופאים/ות, כאשר הדבר יהיה רלוונטי.

שולחת חיבוקים עם הרבה כוחות ותנחומים,

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

a111a222

New member
עונה לשתיכן, וסליחה על הדלהיי (תכף הוא יובהר)

ביום שישי בבוקר קמתי עם סחרחורות איומות והקאות שלא פוסקות.
זה הגיע למצב שפינו אותי לבית חולים באמבולנס לאחר טשטוש כי לא הייתי מסוגלת לקום מהמיטה.
כמובן שהדבר הראשון שבדקו זה סיבוך עקב הלידה והגרידה שעברתי. אבל גניקולוג בדק אותי ואמר שהכל נראה תקין. ושאולי יש טיפה שארית אבל שהיא בלי זרימות ויכול להיות שהיא תצא לבד במחזור. ששאלתי לגבי הדימום שממשיך הוא אמר שזה יכול לקרות. הדימום כרגע ממש מועט. מה דעתכן? נשמע בסדר?

בסופו של דבר קבעו שזה כנראה וירוס ואתמול במעקב אצל הרופא משפחה הוא אמר שזה כנראה ורטיגו.

שירה, לגבי מה ששאלת כן ההריון הוא מטיפולים ואנחנו בהחלט לא נחזיר שניים אלא אחד.
לגבי הקשר צווארי, הייתי במעקב צמוד של צוואר הרחם כי שקלו תפר. אבל בביקורת האחרונה שהייתי הוא היה 28-29 שזה תקין. ופספסנו ביום ביקורת בגלל האישפוז שלי.

מרעישה, לגבי ההמוגלובין - ביום שישי כשהייתי במיון ההמוגלובין עלה ל10.5
אז מה שסיכמתי עם הרופא משפחה שלי זה שהיום בבוקר עשיתי בדיקות דם לראות גם את ההמוגלובין וגם פריטין ולפי זה נחליט איזה טיפול אני אעבור.

וואו. ימים מורכבים מאוד עוברים עלייך

לבי הדימום, מאחר ונבדקת במיון ומאחר והוא במגמת הפחתה, נראה לי שכרגע מספיק לעקוב ולראות שהוא ממשיך במגמת ההפחתה.
במצב של שארית, גם אם היא ללא זרימות, בהחלט ייתכן שהדימום ימשיך עוד קצת. כדאי להתכונן גם לאפשרות של יציאת קרישי דם.
אם הדימום מתגבר או אם מופיע דם אדום טרי, ממליצה לגשת להיבדק בהקדם.

לגבי ההמוגלובין, נראה שהמגמה טובה. האם התחלת לקבל ונופר או שזה עם כדורים בלבד? לא קיבלתי מעולם ונופר, אבל נראה לי שאם בדיקת הדם מהיום תאפשר, עדיף לקחת כדורים ולא לתזז את עצמך למרפאה לצורך קבלת העירוי.

האם יש לך תור לביקורת בביה"ח בו עברת את הלידה והגרידה?

מאחלת לך החלמה מהירה.

a111a222

New member
עונה...

בנתיים מיום ליום הדימום נחלש יותר ויותר, אז אני אחכה בסבלנות לביקורת ונקווה שיהיו בה בשורות טובות.
את הביקורת אמרו לי לעשות אצל הרופא המטפל. והאמת שאני גם מעדיפה. כי קצת הספיק לי מבתי חולים לאחרונה ומעדיפה לעשות אותה אצל הרופא שלי.

היום הייתי אצל הרופא משפחה שלי, ההמוגלובין כבר עלה ל11.1, המחסנים עצמם טיפה נמוכים.
אבל אמר שאין סיבה להתחיל עירוי ושתזונה וכדורי ברזל בהחלט יכולים לעבוד.

כרגע ננסה כדורים אחרים אולי הם יהיו לי יותר קלים מהפריפול.

ומקווה לימים טובים יותר :)

שירהד1

Member
מנהל
ואו, מה שעבר עלייך...

מקווה שעכשיו את מרגישה יותר טוב. היה לך פעם ורטיגו או שזו פעם ראשונה? נשמעת חוויה ממש מפוקפקת.

מאחלת לך מכל הלב הריון תקין של עובר יחיד ומיוחד, שיגיח לעולם בזמן וימלא את ידייך ואת ליבך. אמן.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

a111a222

New member
היי

לא היה לי לפני ורטיגו ומאחלת לכל אחד ואחת מכל הלב שלא ידעו מזה.
אלה היו כמה ימים ממש מפחידים.

אני כרגע בעיקר ממתינה שתגיע הווסת
ושבוע שעבר חזרתי לעשות דיקור, לחזק את הגוף מחדש.

למעלה