קצת לשפוך את הלב

walla811

New member
קצת לשפוך את הלב

שלום לכולם/ן . מרגישה שצריכה לפרוק את שעל נשמתי. אני בת 35 לאחר 6 הפלות נדחות. סובלת מסכרת (מאוזנת), השמנה, פאקטור 5 ליידן הטרוזיגוטי.
יודעת לזהות הריון עוד לפני האחור. פשוט מרגישה שהגוף שלי תוקף את עצמו - שלשולים, התכווצויות, הרפס בשפתיים, חיוורון. הרופאים לא מייחסים לכך חשיבות, מבחינתם זה צירוף מקרים לוירוס שבדיוק השתחל לו.

אני מרגישה מותשת. בעלי סובר שטיפולי IVF עם PGS (סריקת כרומוזומים לעובר) זה הפתרון שטרם בדקנו (כל ההריונות היו ספונטניים). הרופאים סקפטיים לגבי הרעיון זה של בעלי. הוא בשלו.

אני לאחר לבטים ארוכים, ושאלות לא פחות קשות בין היתר היכן משיגים כסף, סוברת לפנות להליך פונדקאות. מבחינת בעלי אני מחפשת דרכים קלות ומקוצרות ובעיקר מבחינתו מלבד לתרום זרע וביצית אין לנו שום שותפות במהלך ההריון עצמו (פונדקאות חו"ל). מרגישה שהזמן עובר ואני תקועה בין פטיש לסדן. מפחדת לנסות להיכנס להריון נוסף כי לא חושבת שכרגע אני מסוגלת להכיל עוד אובדן/הפלה.

אבל הקושי הכי גדול זה להגיש שאני לבד. כל חברותיי המשיכו לדרכן, חלקן לאט לאט ניתקו קשר - בהתחלה זה מתוך תירוץ שלא רצינו להכאיב, אח"כ אין זמן ובהמשך גם לא נשאר נושא לשיח משותף או שההורות ממלאת את עיקר השיח ולי אין מה לתרום.

לא מכירה בסביבתי נשים במצבי או קבוצות תמיכה בנושא. אולי אתן יודעות על משהו כזה באזור חיפה?

שירהד1

Member
מנהל
אתייחס בהמשך היום או מקסימום מחר. סליחה

וואו

ברור שאחרי 6 הפלות את צריכה לפרוק את מה שרובץ על הנשמה.

בפן הטכני:
אני לא זוכרת מה הטיפול לפקטור 5 - יכול להיות שקלקסן? האם קיבלת קלקסן או מדלל אחר?
האם נצפה דופק במהלך ההריונות?
האם היו דימומים שקדמו להפלות?
האם נבדק פרוגסטרון בתחילת הריון?
האם עברת היסטרוסקופיה אבחנתית?

לגבי ההתנגדות של בעלך לפונדקאות. מצד אחד אני מבינה אותו, מצד שני הריון זו רק הדרך, לא המטרה. המטרה היא להיות הורים לילד חי ובריא.
אני גם לא יודעת אם PGS יפתור את הבעיה, וגם לא בטוחה שתקבלו מימון לביצוע PGS.
היתרון העיקרי של שני הרעיונות שלכם, הוא שיש צורך בבדיקות זרע (בפורום פוריות יש טענה שלפעמים הפלות בשליש הראשון נובעות מבעיית זרע), וגם ניתן יהיה לראות את העוברים במעבדה ולברור את הטובים ביותר להחזרה.
אני לא יודעת מה נכון ומה כדאי לעשות במצבכם. הלוואי שהיו לי עצות טובות, אבל פשוט אין לי.

למיטב ידיעתי אין קבוצות תמיכה באזור חיפה. ביררתי על כך לפני כשנתיים כשאני הייתי זקוקה לכך באופן נואש. בסופו של דבר שפכתי את הלב כאן בפורום והצורך שלי השתנה.
אני חושבת שלפני כ-8 חודשים נפתחה קבוצה כלשהי למספר מפגשים בקריות, אבל ראיתי פרסום חד פעמי על כך בפייסבוק ואני לא זוכרת באיזו מסגרת הקבוצה היתה.

צר לי כל כך על הדרך המייסרת שאת עוברת, על הניתוק החברתי, על הכאב הצורב.

walla811

New member
תודה

תודה על תגובתך. לשאלותיך. רק בהריון השלישי נצפה דופק למשך שבוע. קיבלתי קלקסן ופרגניל החל מהריון רביעי בחמישי גם דופסטון. בשלושת ההריונות הראשונים היו דימומים. לא היתה בעיה עם פרוגסטרון ושלוש פעמים עשיתי הסטרוסקופיה שהיתה תקינה.

בעלי עבר מספר פעמים בדיקות זרע כולל במעבדה של פרופסור ברטוב. התשובות היו תקינות מלבד ברטוב. אבל למיטב הבנתי אף אחד לא יוצא תקין אצלו.

לא מחפשת מימון מהמדינה לשום דבר. התייאשתי מהקופה, אפילו לא מבקשת החזרים על יעוץ. רופאת פוריות בקופה מתעקשת על פונדקאות. קיבלנו המלצה דומה גם ממספר רופאים פרטיים.
אני לא רואה שום פסול בכך. הרי כמו שאמרת העיקר שבסופו של דבר אחבק ילד בריא.
קבוצה בקריות זה מצויין. אנסה לחפש ברשת. אם במקרה תזכרי היכן ראית את הפרסום אשמח אם תשתפי.

תודה על ההקשבה

אם יש המלצת קופה לפונדקאות

כנראה שהייתי הולכת על זה.
נכון שיש ויתור גדול בפונדקאות, אבל באמת ש-9 חודשי ההריון מתגמדים לעומת הנצח של חיים שלמים של הורות.

ממליצה לך ליצור קשר עם snoopy96 שעברה בשנים האחרונות המון הפלות וכרגע הם בתהליך פונדקאות, מאמינה שיהיו לה תובנות והמלצות.
יש פורום פונדקאות בתפוז, ואני בטוחה שהן יוכלו לתת תמיכה והסברים גם עכשיו כשאת שוקלת את צעדייך ובכלל לא בטוחה שזה הכיוון הנכון עבורך.

אם אזכר או אמצא קבוצות באזור חיפה והקריות, אעדכן אותך.

שלינקה26

New member
איזה כאב, מבינה מאד לליבך ,אם יש בקריות קבוצה אשמח להשתתף

אצל מי את מטופלת ?

walla811

New member
כעת אצל פרופסור משיח

אני מתלבטת אם לא להקים קבוצת תמיכה בקריות.

איזו דרך ארוכה ופתלתלה......

מאחלת לכם סוף טוב.
מתחברת לקושי של הפונדקאות אך גם לחשיבה הריאלית של מה המטרה....

אני מוסיפה- האם טופלת בסטרואידים?
את מתארת מצב שהגוף תוקף את עצמו. ייתכן והרגעת המערכת החיסונית תועיל. יש בנות שמקבלות סטרואידים כבר מביוץ.
שמעתי גם על נטילת אנטיביוטיקה.
שאלי על כך את רופאים.

walla811

New member

תודה

לא טופלתי בסטרואידים מאחר ואלה מעלות את הסוכר בדם. אני על גלוקומין נגד סכרת וללא אינסולין. ככל הנראה אבקש מאנדוקרינולוג לנסות אינסולין לפחות בהריון הבא אם ומתי שיהיה. זו גם המלצה של רופא נשים.
אנטיביוטיקה לקחתי באחד ההריונות אבל בגלל דלקת בשתן ולא בשל תופעות דומות הוירוס למיניהם.
כרגע בבירור חוזר של lopus (זאבת), מאחר ובדיקות הקשורות לקרישה עשיתי לפני מעל 5 שנים, התבקשתי לחזור על זה.
שמעתי שגם צליאק יכול לגרום להפלות, אז עברתי בירור גם לזה (וזה שלילי)

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על כל אובדני ההריון

האמת היא שקטונתי. עברתי 7 הפלות. אחת בין ביתי הבכורה לבני השני, ו- 6 נוספות ברצף, עד שהגיעה ביתי השלישית. הייתי כבר על הגחון מבחינה פיזית ובעיקר מבחינה נפשית.
היאוש שיש בהפלות חוזרות הוא נוראי. כמה אפשר לספוג? כמה אפשר להתמודד עם רכבת ההרים הנפשית הזה? מאוד קשה.
כן זכיתי בסביבה תומכת, וגם הייתי מטופלת רגשית, אך עדיין, בסופו של דבר- צריך להתמודד עם הקשיים בעצמנו עם עצמנו. ולמרות הסביבה התומכת שהיתה לי, הרגשתי שאף אחד ואף אחת לא ממש מבינים לליבי. אף אחד, חוץ מהנשים בפורום הזה, ולכן מאוד נתמכתי בו.
סיפרת בפתיחות רבה על תחושת הבדידות. על כך שהחברות התרחקו, ואולי גם את התרחקת, כי לא נשאר נושא לשיח משותף. זה עצוב כל כך, אבל זו המציאות של חייך כרגע.
האם בכל זאת נותרה לך חברה שאת יכולה לשפוך את ליבך בפניה? שאת אולי יכולה לסייע לה בדברים שהיא זקוקה לתמיכה?
האם את ובעלך מקבלים איזשהו סיוע תמיכתי כלשהו בדמות טיפול זוגי ו/או אישי?
אם לא- אני ממליצה לך לשקול זאת.

בכל מקרה, אל תישארי לבד. בואי אלינו ותשפכי הכל על הכתב. בואי אלינו ותיתמכי. בשביל זה אנחנו פה.
אני פותחת פוסט אחר ובו אתייחס לפן הפיזי.

שולחת חיבוקי תנחומים וכוחות,

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
ממשיכה את ההתייחסות- הפעם בהיבט הרפואי-

אין לי כמובן תשובות. אבל יש לי שאלות.
אם תבחרי לענות עליהן, אוכל לנסות ולסייע בסיעור המוחין-

1. כתבת על פקטור 5 ליידן הטרוזיגוטי- האם נחשב למקרה של קרישיות יתר? מה השפעת הפקטור הספציפי הזה על הריונות? מה הרופאים/ות אומרים/ות?

2. כתבת שהומלץ קלקסן. כמה הריונות לקחת קלקסן, מאיזה שלב (הביוץ? זיהוי ההריון?...) ובאיזה מינון?

3. כתבת לגבי זה שאת סובלת מסוכרת (מאוזנת). מה זה אומר? האם מדובר בסכרת נעורים או מבוגרים? האם הסוכרת משפיעה בצורה כזו או אחרת על נושא ההפלות? מה אומרים/ות הרופאים/ות על הנושא הזה?

4. כתבת שאת סובלת מהשמנה. האם זה קשור לסכרת או למשהו אחר? באיזה עודף משקל מדובר? במידה ומדובר על עודף משקל גדול- מה הרופאים/ות אומרים/ות לגבי השפעה או חוסר השפעה על ההריונות?

5. האם התופעות הגופניות הקשות שתיארת של שלשולים, התכווצויות, הרפס בשפתיים, הופיעו בכל ההריונות?

6. למה הרופאים סקפטים לגבי נסיון לבצע PGS? (לגבי עניין זה, כנראה שחלה תמורה חיובית לגבי התהליכים הללו, כי לפני שנים אחדות בקושי ביצעו זאת בארץ, והתהליך לא הומלץ לי בשל סיבוכים אפשריים של העוברים שעלולים לנבוע כתוצאה מהתערבות הרפואה בעת הבדיקות של העוברים. בפורום פוריות התראיין על הנושא לאחרונה רופא שעוסק בכך, והבנתי שהמצב שונה מאשר מלפני כמה שנים). האם התחלת לברר לגבי ההליך, במה זה כרוך, תשלום, וכן הלאה?

7. האם עברת בירור הפלות מלא, כולל הכל? לא ציינת בדיקה של בלוטת התריס, ומחלות אוטואימוניות.

8. פונדקאות- נעזור כעת את הנושא הרגשי הטעון ואת הקשיים הפיזיים והנפשיים. אשאל אותך כעת על התכלס- יש לכם אפשרות כלכלית לכלכל את ההליך? אני לא יודעת בדיוק בכמה מדובר, אבל מהידע שלי- זה מעל 200,000 ש"ח, אולי מתקרב ל-300,000. שוב- זה לא ידע מבוסס. לפני כמה חודשים התראיינה מישהי באיזו תוכנית בוקר וביקשה תרומות כדי לממן את ההליך, ושם צויין סכום גבוה זה. יש פורום פונדקאות בתפוז. שווה אולי להתחיל לגשש שם. אני גם יכולה לקשר אותך למספר נשים בפורום שפנו לדרך זו.

שירה דוד
09-7749028

walla811

New member
תשובות

1. אומנם מדובר על קרישיות אבל זה לא מסביר את ההפלות בשלה כל כך מוקדם של ההריון. אם האובדן ההריון היה מתקיים בתרימסטר שני או שלישי אז אולי זה היה ההסבר. אלו התשובות גם של 4 המוטולוגים ושל רוב גניקולוגים שביקרתי אצלם

2. בהריון הרביעי קיבלתי 40 מ"ג מרגע זיהוי ההריון. בהריונות הבאים 80 מ"ג מזיהוי ההריון

3. אני סובלת מסוכרת מבוגרים וככל הנראה זה ההסבר היותר מועדף להפלות

4. מדובר בעודף משקל משמעותי BMI מעל 42. סכרת קשורה לזה. הוצא לי מספר פעמים לעבור ניתוח לקיצור קיבה. אני נורא מפחדת מניתח זה.

5. בכל ההריונות הופיעו כל התופעות שתיארתי

6. הרופאים אינם סקפטיים לגבי PGS. הם סקפטיים לגבי הצלחת טיפולי IVF

7. עברתי את כל הבדיקות היתי אצל שני מומחים להפלות חוזרות (כרפ ובשירי) הכל תקין (מלבד הליידן והסכרת)

8. אני שייכת אומנם למעמד הביניים. מאחר ופונדקאות בישראל היא הליך מסורבל ומאוד יקר, סביר להניח שאם נלך על זה זה יהיה בגאורגיה. כמובן שזה גם עלות של כ 200 אלף ש"ח. אני מאמינה כי נצליח לגייס כסף גם בעזרת המשפחה ובעיקר להגדיל את המשכנתא (ביררתי. האפשרות קיימת). גיששתי בפורום הפונדקאות. דיברתי עם מספר משפחות שעברו זאת. ויש לי העדפה לסוכנות מסוימת (לאחר בירורים כמובן)

תודה

נטלי

שירהד1

Member
מנהל
נטלי, תודה על הפתיחות. קראתי בעיון-

אותי, יותר מכל מה שתיארת, מטריד עניין המשקל והסכרת כגורמי סיכון- גם אולי להפלות בשליש הראשון, ובעיקר לגבי המשך תקינות ההריון בשלבים מתקדמים יותר, שלא לדבר על בריאותך שלך.
הריון זה דבר שמאוד (!!!) מכביד על הגוף, ואני לא מדברת על משקל, אלא על כל המערכות של הגוף. העובר, גדילתו והתפתחותו דורשים מאיתנו המון משאבים גופניים. יש עומס גדול על הלב, על מערכת הדם וההובלה, על תפקודי הכבד, הלבלב, הכליות, הכל....
עד כמה שאני יודעת מחברות ומכרות, רופאי פוריות לא מסכימים לבצע בכלל טיפולי IVF כאשר יש עודף משקל כה משמעותי. האם לזה התכוונת לגבי הסקפטיות לגבי טיפולי הIVF? או שהתכוונת למשהו אחר?

את בשירי אני לא מכירה. מכארפ אני לא מחזיקה כלום
.

שירה דוד
09-7749028

אמאלוסי

New member
קודם כל חיבוק

לא קראתי את כל התגובות, אז יכול להיות שאני חוזרת על הדברים שבנות כתבו.

לא כתבת האם עשית בירור הפלות מלא ?
לא כתבת אצל מי את מטופלת ? וברור יש הבדל האם מטפל בך רופא של קופת חולים (עם כל הכבוד) או אחד הפרופסורים מהשורה הראשונה, עם ראש פתוח ורצון לחשוב.
(אם תרצי, יש לי המלצה על רופא כזה)
נכון, יש פתרון של פונדקאות, השאלה האם את לא רצה לשם מהר מדי.

walla811

New member
תודה על החיבוק

עשיתי בירור הפלות מלא

היתי אצל 6 רופאים פרטיים. שניים מהם מומחים להפלות חוזרות . פרופסור כרפ' ופרופסור באשירי.
כרגע התחלנו איזשהו תהליך יעוצי אצל פרופ' משיח

snoopy96

New member
אני כאן!!!

המקרה שלך נשמע ממש כמו שלי! אני כרגע בתהליך פונדקאות בגיאורגיה ועברנו את השליש הראשון כך שזה אכן משהו לא מוסבר אצלי. אני מתבאסת קצת שלא הלכתי על האופציה הזאת לממרות המורכבות שלה קודם.
מוזמנת בחום רב לכתוב לי לפרטי.
ואם מעניין אותך לדעת קצת איך זה מרגיש אז את מוזמנת לקרא http://intendedmominisrael.blogspot.co.il/2017/05/blog-post.html

למעלה