קיבלנו תשובה מהמי שפיר

כואבת4

New member
קיבלנו תשובה מהמי שפיר

היי,
מניחה שזה עדכון שמח איכשהו...
קיבלנו את תוצאות בדיקת מי השפיר , נמצא שהמום הלבבי החמור לא היה גנטי או תסמונת כלשהי, ונקבעה לנו פגישה בעוד כמה שבועות עם הפרופסור מהגנטיקה לייעוץ. המשמעות בגדול היא שהסיכויים למום לבבי נוסף הם ממש ממש קטנים. והמום היה משהו ספציפי לעוברית.
עבר כבר חודש וכמה ימים... הטיפול ממש עוזר, הצלחתי לחזור לעבודה וגם לפעמים לא לחשוב על מה שקרה.
עדיין ממש ממש מתגעגעת.
עדיין לא קיבלתי מחזור ורציתי לשמוע את דעתכן לגבי ההריון הבא...
בחודש האחרון קיימנו יחסים מוגנים , לפני הוראת הרופא שהמליץ לחכות לפחות מחזור אחד.
בבדיקה מצאו שאריות של 9 מ"מ ואמרו שזה אמור לצאת במחזור...
בסוף השבוע קיימנו יחסים לא מוגנים, בכוונה האמת. קצת נמאס לי להסתמך על כל הסיכויים האלה, מרגישה שמה שצריך לקרות יקרה.
השאלה אם יש סיכוי בכלל להכנס להריון אם יש עוד שאריות ברחם?
מעניין אותי כמה זמן חיכיתן אחרי? האם "נשברתן" ו"נכנעתן" לרצון הכל כך גדול הזה להיות שוב בהריון? למרות שהרופאים טוענים שצריך לחכות?

עונה מנסיוני

אני עברתי גרידה בשבוע 18, והרופאה שלי אמרה לי לא לחכות, כי הגוף לא ייכנס להריון אם הוא לא מוכן.
אז לא שמרנו, ואכן רק אחרי המחזור הבא נכנסתי להריון.
רירית הרחם צריכה לחזור לעצה והרחם להתנקות.
אל תלחצי

כואבת4

New member
תודה...

אני גם נוטה לחשוב שכשהגוף מוכן זה יקרה, ואם לא אז לא...
פשוט כי הרופאים ברובם ממליצים לחכות, הם משבשים לי קצת את המחשבות...
אפשר לשאול כמה זמן אחרי הגיעה הוסת?

אצלי היא קצת מאחרת בכל מקרה

משהו כמו חודש וחצי אחרי הגרידה ואז חודש וחצי אחרי נכנסתי להריון
בסך הכל עברה פחות משנה מהגרידה ועד הלידה בידיים מלאות.
תשמעי, אני שמעתי כמה דעות, זה גם לא היתה ההפלה הראשונה שלי. באסף הרופא הרופא אמר לחכות 3 4 חודשים!
אחרי הגרידה קיבלתי טופס רשמי מבית החולים שכתוב בו הוראות עם התרופות אחרי הגרידה וגם היה כתוב שלא צריך להמתין בכלל להריון הבא.
הרופאה שלי אמרה שאין צורך להמתין כי זה לא יקרה אם הגוף לא מוכן.
ממילא הדימום היה ארוך והיה לנו אולי שבוע בין לבין וזה לא הרגיש שאני פורייה בכלל...
בכל מקרה אחרי הפלה הדימום לא מגיע בצורה ידועה מראש... עד שהוא מפסיק ועד שווסת מגיעה... יכול להשתנות.
בהצלחה ענקית! מאחלת לך המשך הרבה יותר נעים וקל. תתעודדי, עוברים את זה ונהיים יותר חזקים!
והקשר שיש עם הילד שבא אחרי הפלה זה משהו מיוחד

כואבת4

New member
מעוררת תקווה

תודה על ההתייחסות,
באמת נותן תקווה לשמוע שהחיים ממשיכים
אני יודעת שהם ממשיכים בראש, אבל קשה להרגיש את זה באמת בתקופה שכזו...

מהנסיון שלי עם שאריות

לא תמיד הן יוצאות מעצמן. ב-3 אובדנים היו לי שאריות ורק פעם אחת חיכיתי שהשארית (8 מ"מ) תצא עם הוסת. היא לא יצאה ועברתי היסטרו ניתוחית, וכך יצא שהנסיונות להיקלט להריון חדש התעכבו בחודש נוסף.

5 אובדנים ומעולם לא ניסינו להיקלט לפני שהרופאים אישרו. ברוב המקרים נאמר לנו לחכות למחזור שאחרי האובדן (או אחרי הפרוצדורה להוצאת שארית) ומיד אחריו קיבלנו אישור להמשיך.
אני מבינה שהרצון בוער ואין לי מושג מה הסיכוי להיקלט כשיש עדיין שארית, אבל לדעתי חבל להסתכן בזיהום ברחם או בהריון שנקלט ונופל בגלל שהרירית לא השתקמה.

אני חיכיתי מחזור אחד

לפי הנחית הרופא. אחותי לא חיכתה 3 חודשים אחרי זריקת מטוטרקס (חוץ רחמי) ונקלטה בחודש שאחרי. כל אחת פועלת על פי הבנתה. אני מקשיבה לרופאים בהקשר הזה.

שירהד1

Member
מנהל
אתייחס בהמשך היום או מחר. סליחה

שירהד1

Member
מנהל
זה היה צפוי, טוב שבדקתם,

וטוב שוידאתם שהמום היה תקלה חד פעמית. אגב, גם אם זה היה משהו תסמונתי, זה עוד לא אומר כלום לגבי הורשה מההורים....לי היתה טריזומיה 18, שזו תקלה כרומוזומאלית, אך איננה גנטית.

קראתי בפוסט אחר שלך, שכבר קיבלת מחזור. אז אני שמחה על כך. זה אומר שהגוף חוזר לעצמו בהיבט ההורמונאלי המחזורי.
אני תמיד חיכיתי מחזור אחד, ולאחר מכן הלכתי להיבדק, ורק לאחר שקיבלתי אישור מהרופא/ה שלי, המשכתי לניסיון הבא.
הרצון שלי היה עצום להיות שוב בהריון, אך לא על חשבון הבריאות הפיזית או לא על חשבון כניסה להריון לפני קבלת אישור רפואי שרירית הרחם משוקמת ומוכנה לקליטת הריון חדש.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

למעלה