הפלות חוזרות

הפלות חוזרות

בת 38, נשואה 13 שנה ללא ילדים
במשך 12 שנה אני מנסה להיכנס להריון אך ללא הצלחה ( כלומר אם יש הריון אבל לא מחזיק ). בשנת 2014 נכנסתי להריון טבעי הכול היה תקין פלוס שק הריון , קוטב ועובר , ראו ממש יפה הכול , כשהגעתי לשבוע 6 פלוס ללא דופק התחיל דימומים ונפל טבעי ועברתי גרידה , מאז לא הצלחתי להיכנס להריון בטבעי . אחרי חצי שנה נכנסתי להריון 2 והסתיים בכימי . עשיתי 5 מחזורים של הפריה , הזקיקים והרירית מתפתחים מאוד יפה אצלי ( אז זה לא הבעיה אצלי ) יש לי עוברים באיכות טובה מאוד וחזקים אחרי 5 מחזורים ללא הצלחה נכנסתי להריון בשנת 2013 אחרי טיפול הפריה עם תאומים והכול היה תקין , הגעתי לשבוע 6 פלוס ראו ממש טוב 2 שקי הריון עם עובר , קוטב הכול היה תקין וכמה ימים התחיל דימומים ונפל טבעי ... עד שנת 2015 לא הצלחתי להיכנס להריון , לא טבעי ולא הפריה . לקראת סוף שנת 2015 הצלחתי להיכנס להריון טבעי ונגמר בהריון כימי . לפני חודש עברתי שאיבה 8 ביציות במצב מעולה , החזירו לי עובר בן 5 ימים ונתנו לי תמיכה אוטרוגסטן 200 ו100 ,3 פעמים לשים וזריקות גסטון , והיה הריון שהתחיל בבטא 23 אחרי יומיים עלה ל91 והפרוגסטון גם עלה יפה , כשהגעתי לבטא 2500 לא הרגשתי טוב , היה לי כאבי בטן ובדקו לי אולטסטנד ולא מצאו שק הריון , כלום אז הבנתי שזה נגמר שוב . אמרו לי לחכות עוד שבוע ולבוא לבדיקת חוזרת , אחרי שבוע הייתי בשבוע 6 פלוס ומצאו שק הריון עם קוטב עובר קטן מאוד , אולי מתאים לשבוע 4 אוו 5 אבל בקושי ראו אותו וזהו שוב הסתיים ושוב גרידה .אני מפילה כל פעם בשבועות 5-8 ללא גילוי דופק אצל העובר. כאמור יש לי 3 הפלות חוזרות ברקע פלוס הריון כימי . עשיתי בדיקות גנטיות והכול תקין, בדיקות קרישה בפרטי וציבורי יצא תקין . פרופיל הורמונלי תקין , בדיקת פאפ תקין . מבנה הרחם תקין - ללא הצלחה להיכנס להריון. בעלי עשה גם בדיקות כולל זרע ולא נמצאו בעיות כלשהן. פשוט כל פעם שאני מגיעה לשבוע 6 פלוס ההריון נעצר ונופל קבוע . אני מרגישה שיש פה בעיה שזה קורה כל פעם מחדש אך לא יודעים למה ? מה אפשר לעשות? האם יש תקווה? אשמח לקבל ממנו מענה כי אני כבר לא יודעת מה לעשות ואיך לעבור את מחסום בהריון 6 פלוס.

שלום לך יקרה

אני מצטערת שאת פה איתנו, מצטערת על הדרך הארוכה והקשה שלך, מצטערת על האובדנים הרבים.
מנסה להבין לעומק -
את נשואה 13 שנים ומנסה להיכנס להריון 13 שנים, כלומר, משנת 2004
עברת 3 הריונות -
2013 (מטיפולים) - תאומים, נצפו 2 שקי הריון, לא נצפה דופק, נפל בשבוע 6
2014 (טבעי) - נצפה שק, לא נצפה דופק, נפל בשבוע 6
2015 (טיפולים) - נצפה שק אבל לא קוטב עוברי, עברת גרידה

נשמע שאת זקוקה למענה רפואי רחב -
קודם כל לעניין השגת ההריון - האם במשך 9 שנים עברת טיפולים שלא נשאו כל פרי? האם כעת הטיפולים מצליחים באחוז גבוה של הפעמים? האם את אצל אותו רופא?

לעניין ההפלות החוזרות - נשמע שביצעת את רוב הבדיקות. בחלק מהמקרים לא מתגלית הסיבה.

לעניין נשיאת ההריון - האם אתם פתוחים לרעיון של פונדקאות? זה נושא שעלה ביניכם? או שאתם מעדיפים להמשיך ולנסות כפי שניסיתם עד כה?

האם הייתם אצל הרופאים הבכירים בישראל? קופרמינץ ובר חווה הם שניים מהמומלצים. אני מציעה לך מאד לפרסם את הפוסט הזה גם בפורום פוריות - רק כדאי שתארגני אותו קצת - הנשים שם בעלות ידע עצום ורב ויוכלו להכווין אותך רפואית לפחות.

ואחרי כל זה - רוצה לספר לנו מה שלומך? מה עובר עלייך? / על שניכם מבחינה רגשית? האם את מטופלת? איך את מסתדרת עם חברות שבמקום שונה ממך?
אנחנו כאן לשמוע הכל, לייעץ, להכיל, לתמוך ולהשתתף.

מענה לאיןאריות כאלה

מצטערת שרק עכשיו מתיחסת לתגובה שלך אני אחרי הגרידה בשלבי התאוששות
בקשר לשאלה להשגת הריון פעם הראשונה נקלטתי טבעי בשנת 2004 הכול היה תקין עד שבוע 6 פלוס , מצאו שק הריון , עובר וקוטב וכמה ימים אחרי התחיל דימום ונפל טבעי ועברתי גרידה .
אחרי חודשיים ניסיתי שוב היה פעמיים כימי וזהו מאז לא הצלחתי להיכנס להריון .
התחלתי הפריות ללא הצלחה .
רק ב2013 הצלחתי להיכנס להריון דרך הפריה, שני שקים מצאו , הכול היה תקין עד שבוע 6 פלוס , מצאו 2 שק הריון , עובר וקוטב וכמה ימים אחרי התחיל דימום ונפל טבעי ועברתי גרידה .
עד שנת 2015 לא הצלחתי להיכנס להריון , לא טבעי ולא הפריה .
לקראת סוף שנת 2015 הצלחתי להיכנס להריון טבעי ונגמר בהריון כימי . לפני חודש נכנסתי להריון אחרי טיפול הפריה ושוב דימומים בשבוע 6 פלוס וגרידה .
עברתי 6 מחזורים של הפריה .
אנחנו חושבים על פונדקאות , ננסה עוד פעם , פעמיים ונראה מה יהיה .
הייתי אצל קופרמינץ , נתן לי בדיקות הכול יצא תקין
החלפתי בית חולים ורופא ניסיתי טיפול חדש , בהריון שהיה לפני חודש .

snoopy96

New member
מצטערת לשמוע ומנסה לעזור

הי,
צר לי לשמוע על הדרך הארוכה והקשה שאת עוברת. אני בהחלט מזדהה אני אחרי 10 הפלות בשבועות מוקדמים (לא מצליחה לעבור את שבוע 9) וגם אצלי כביכול הכל תקין.

אני נסיתי את כל הקוקטלים האפשריים ואף אחד לא הצליח להבין מה הבעיה, גם לא קופרמינץ או בר חוה. אנחנו בתהליך פונדקאות כרגע, בשלבים ראשונים של ההריון, עוד לא יודעים אם עברנו את השבוע הכושל כראוי, אז אני עוד לא יכולה להגיד לך שזה פתר את הבעיה הלא ידועה.

עם זאת, במהלך הדרך קראתי ספר אמריקאי על פונדקאות ואחת הבעיות שצוינה שם היתה מחסור בחלבון מסוים ברירית הרחם שגורם לחוסר קליטה ו/או להפלות בשלבים מוקדמים, שכמובן אף אחד בארץ לא ציין בפניי. זה נשמע די מתאים למה שאת מתארת, התכתבתי עם החוקר בייל, הוא טען שגם הבעיה שלי נשמעת מתאימה, לדאבוני לבעיה הזאת אין פתרון ידוע עדיין ולכן החלטתי לא לעשות את הבדיקה אלא פשוט לוותר על החלום שאני זאת שאשא את ההריון. אם את מעוננינת לקרא אז זה הלינק http://klimanlabs.yale.edu/infertility/eft/
אפשרי לעשות את הבדיקה ולשלוח לו את הביופסה מהרירית במשלוח דחוף, זה פרוטוקול מסויים שיש כמה רופאים בארץ שעושים.

פרט לכל זה, אשמח כמובן לעזור, ואם את מעוניינת לשמוע קצת על תהיות בנוגע לפונדקאות אני כותבת בלוג http://intendedmominisrael.blogspot.co.il/ 
פשוט כי אני חיפשתי כזה כששקלתי את התהליך.

חיבוק גדול

שלינקה26

New member
אני חיייבת לשאול אחריי שכל הבדיקות תקינות. מה מציעים

קופרמינץ/חוה.?
&nbsp

snoopy96

New member
כל מה שאפשר

קלקסן אמפירי מביוץ (ניסיתי 60, אולי יכולתי לנסות מינון יותר גבוה מצד שני היו גם המטומות)
טיפול לבלוטת התריס ( גם אם הערך סתם לא יציב)
פרדניזון מהשתרשות
דופסטון
אוטרוגסטן
זריקות פרגניל
&nbsp
קופרמינץ - רק קלקסן, אחרי שנכשל המליץ על מינון קלקסן גבוה יותר וסטרואידים (לא ניסיתי להעלות מינון כי אף המטולוג לא חשב שזה הגיוני)
בר חוה - דופסטון, פרגניל ואוטרוגסטן.
&nbsp
חייבת להגיד שבלי טיפול זה נגמר בשבוע חמש, עם הורמונים שורד לדופק ודועך עד שבוע 9. ולכל המצקצקצים בענייני הנפש, אני בטיפול, הייתי גם בדיקור והיתה גם הפלה אחת במקביל להחזרה לפונדקאית.

שלינקה26

New member
גם אצלי שורד עד שבוע 6 ועם דופסטון

הצליח עד 9.5.
אולי אקבל הפעם תרופה אחרת.
אני מבינה שלקחת קלקסן למרות שלא היו בעיות בקרישיות..
גם אני התחלתי דיקור ואני מרגישה שרק נס יעזור. מאחלת לך המון המון בנצלחה עם הפונדקאות. אשמח אם תעדכני.

snoopy96

New member
יש לי בעית קרישיות גבולית

אף המטולוג לא חשב שזה קשור אבל ניסיתי קלקסן בכמה מההריונות ואז היו גם המטומות.
גם דיקור ניסיתי.
אני אכתוב עכשיו פוסט בבלוג, אבל אכן יש התקדמות, הצלחנו לעבור את השקיפות.
בכיתי כמו משוגעת אתמול, תמיד הרגשתי שזאת אני, שמשהו אצלי לא משתרש כמו שצריך
&nbsp

שלינקה26

New member
קראתי את הבלוג

קשה מאד לקרוא בגלל ההזדהות והכאב שאת מתארת. אני מבינה שיש
לכם ילדה? ועכשיו זו ביצית שלך מה שאומר שהבעיה היא לא בביציות. אני מבינה נכון?

snoopy96

New member
כל כך הרבה כאב יש בכולנו

מצטערת אם הכאבתי לך במשהו שאמרתי
אכן יש לנו ילדה, שאני ילדתי לפני 7 שנים.
מאז משהו השתבש וזה לא הצליח יותר
ועד אתמול ממש לא ידעו להגיד לי את הסיבה להפלות
אני גם לא הצלחה גדולה בתחום השאיבות (כמות ביציות קטנה שמצליחים לשאוב)
אז עד עכשיו ממש כל הזמן אמרו לי שיכול להיות שהבעיה בביציות למרות שעשינו שתי נתיחות גנטיות שהיו תקינות. שהבדיקות הגנטיות לא מכסות את כל המקרים.
עכשיו כשהגענו לשקיפות אני מניחה שהבעיה לא בביציות אלא משהו בקליטה ברירית או במערכת החיסונית.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדני ההריון

אני מצטרפת לכל שאלותיה של "איןאריותכאלה".
אודה לך אם תוכלי לסדר עבורינו (וגם עבורך) את הדברים- כי אין אריותכאלה ציינה 3 הריונות, ואני ספרתי 5.
האם את יכולה לכתוב כך?
הריון 1: שנת....הסתיים בשבוע.....בגלל....
הריון 2:..........
.......
......
.......
וגם לציין מתי עברת את הבדיקות.

הסיפור אצלך מאוד מורכב, לא רק בגלל ההפלות, אלא בגלל שב-12 שנים הושגו 5 הריונות , לאחר טיפולים, כאשר התוצאה היא מאוד מאוד עצובה, כואבת ועגומה.
לא יכולה לתאר לעצמי מה עובר עלייך.

הבדיקה היחידה שלא ציינת אם ביצעת זו בדיקת קריוטיפ שלך ושל בעלך. כשכתבת בדיקות גנטיות, האם התכוונת לבדיקות שמומלצות לכלל האוכלוסיה לפי מוצא, או לבדיקות קריוטיפ?

כתבי לנו והתייחסי לשאלותינו, ונמשיך משם.

ליבי איתך ואני מייחלת שיימצא לך המזור.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

מצטערת מאד לקרוא

את כל מה שעברת.איזו אישה חזקה ומדהימה את.אני לא הייתי עומדת בזה שוב ושוב.העיצה הכי פ.רקטית שאני יכולה לתת לך ושאני הייתי עושה במקומך,זה פנודקאות בלי לחשוב פעמיים.

למעלה