חושבת שתכף אצטרף לקבוצה באופן רשמי

חושבת שתכף אצטרף לקבוצה באופן רשמי

אחרי טיפול ivf 3 נקלטתי סוף סוף. בטא שניה 3000. יום לאחר מכן התחילו הכתמות אדומות ממש מעטות..ככה זה נמשך כמה ימים.לאחר מכן ההכתמות הפכו לחומות..אתמול פתאום כל התחתונית עם דם אדום.סליחה על התיאור..כבר הייתי פעמיים בus ראו רק שק הריון וכל פעם אמרו לי להגיע רק לקראת שבוע 7 לבדיקת דופק..
אחרי הדימום אתמול אני כבר איבדתי תקווה..אין כאבים, אולי פעם ביום כמו מן כאב מחזור לכמה שניות כזה אבל לא משהו גורף. כרגע אני בשבוע 5+5
מוכר לכן המצב? מה לעשות? כבר הייתי פעמיים אצל רופא השבוע. לגשת שוב?
ממש מבואסת :/

שירהד1

Member
מנהל
האמת היא שאי אפשר לדעת כרגע לאיזה כיוון זה ילך-

כבר שמעתי על מקרים שהיו דימומים בראשית הריון בגלל איזושהי המטומה, ולאחר מכן היא נספגה והכל היה בסדר ונולד/ה תינוק/ת בריא/ה. התקשרה אליי בזמנו חברה קרובה שלי, ובכתה בכי מרורים בגלל שהיו לה דימומים והיא היתה בטוחה שבזה זה נגמר, והיום התינוקת בת שנה, בריאה ומתוקה.
וכמובן, שעלול לקרות גם שהדימומים מצביעים על משהו לא תקין, וחלילה זה יתפתח להפלה.
אי אפשר לדעת. ממליצה לך לעשות מה שהמליצו לך- כל עוד את מרגישה טוב, והדימומים הפסיקו, לחכות שבוע ולבוא שוב לבדיקה חוזרת.
אם את חלילה חווה כאבים משמעותיים ו/או התגברות הדימומים- להגיע לבדיקה ולא לחכות.

אני עדיין מרשה לעצמי לקוות בשבילך, טוב?
אני יועת שהמתח והלחץ שאת נתונה בהם רגע הם גדולים, אבל לצערי הרב, אין מה לעשות עם זה, פרט לחכות ולראות.

מחזיקה אצבעות, ואני מבקשת שתעדכני אותנו.
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

תודה , שאלה נוספת

אם נלך על המקרה הגרוע שזו הפלה או הריון שלא מתפתח. מה הלאה?
איך בכלל הרופא יאבחן זאת? ומה הפתרון? כדור? גרידה? עושים את זה על המקום? יש רופאים שמתמחים בגרידה?
אני אשמח לקבל קצת אינפורמציה שאהיה מוכנה לכל מצב

מאבחנים כשההריון 'מבוגר' יותר

אם הממצאים לא מתאימים לשבוע ההריון, שק ריק / העדר קוטב עוברי / עובר בלי דופק וכדומה. כך שכרגע נותר רק לחכות. אם הכיוון יהיה הריון לא תקין תוכלי לסיים אותו בגרידה בהרדמה מלאה או באמצעות כדורי ציטוטק שאינם מצריכים התערבות כירורגית. אני עברתי את שני הסוגים ומעדיפה ציטוטק. שירה עברה את שני הסוגים ומעדיפה גרידה. הבחירה מאד אישית. אם תגיעי לשם תשאלי ונשתף אותך בחוויות שלנו. רק שאת לא שם - כרגע באמת לא ניתן לדעת, ואת עודך בהריון, ובסיטואציה הזו בה קיימת תקווה אי אפשר לוותר או להתאבל באמת וגם אין צורך. הלוואי שתתבשרי בבשורות טובות ולא תשובי אלינו! אנחנו כאן לימים מורטי העצבים שבאו אלייך, כתבי לנו ככל שתרצי.

אז כדאי לגשת היום למיון?

בעקרון הדימום קצת התחזק אבל ללא כאבים..
שבוע 5+5 האם הרופא יוכל לראות משהו? משהו שיתכן הכוונה אם זה תקין או לא? לפני כמה ימים ראו רק שק..
מתלבטת אם יוכלו לחדש לי או שיגידו לי פשוט להגיע עוד שבוע

שירהד1

Member
מנהל
אין צורך לגשת למיון-

חכי עד יום ראשון ותלכי להיבדק אצל הרופא שלך. אפשר גם במקרים כאלו להיכנס בין התורים.

שירה דוד
09-7749028

אין לי רופא

הייתי מטופלת פוריות..אבל אני יכולה ללכת בראשון בבוקר לרפואה דחופה שזה בטח עדיף על מיון. הפסקתי תמיכה בהנחיית הרופא,אולי כדאי לקחת בכל זאת?
ואיך אני אם לגשת למיון בדחיפות? רק אם יתחילו לי כאבים חזקים ?
&nbsp

שירהד1

Member
מנהל
יש לך רופא-

רופא הפוריות הוא הרופא שלך, ואיתו את אמורה להתייעץ על כל דבר רפואי, כפי שעשית לגבי השאלה האם להמשיך תמיכה או לא.
לגבי פניה למיון- בעיניי, כל עוד את מרגישה טוב אין מה לפנות לשם. אין להם מה לעשות איתך. אם חלילה מדובר בהפלה, אז אין מה לעשות עם זה. הטבע עושה את שלו. ואם הם רואים שההריון עוד ממשיך- אז יגידו לך לחכות כמה ימים ולבוא להיבדק שוב. בקיצור- מיותר.
אם את לא מרגישה טוב- אז תפני.
את יכולה באמת ביום ראשון לגשת למרכז בריאות האישה ולבקש להיבדק (האם לזה התכוונת במה שכתבת: "רפואה דחופה?").

שירה דוד
09-7749028

תודה :)

כן התכוונתי ללכת למרכז בריאות האישה ..אם שעות בבוקר לרפואה דחופה שמכניסים ללא תור..
טוב אמתין עוד כמה ימים..
ומה התכוונת בהפלה טבעית? יכול להיות שהדימום הוא הפלה ופשוט בus הבא לא יהיה שק הריון?

שירהד1

Member
מנהל
תקשיבי, הכל יכול להיות-

אני באמת לא יודעת. יכול להיות שהדימום הוא התחלה של הפלה, ויכול להיות שלא.
כאשר שק ההריון נפלט, חלילה, יש לרוב דימומים מאוד חזקים וגם אפשר ממש לראות אותו. מרגישים שיוצא משהו דמוי שק עם המון קרישי דם. זה ששק ההריון יוצא עוד לא אומר שבזה תהליך ההפלה הסתיים...וצריך להיות במעקב ולראות.
מאוד מקווה שזה לא זה, ושהכל יסתבר כמשהו חולף, שלא ישפיע בכלום.
את נשמעת מאוד בלחץ, ואני יכולה להבין אותך, ולכן הייתי ממליצה לך לגשת למרכז לבריאות האישה ביום ראשון בבוקר.

שירה דוד
09-7749028

למעלה