הריון לא תקין

שירה 1237

New member
הריון לא תקין

אני בת 46, רווקה בלי ילדים. לפני כחודשיים נכנסתי להריון לא מתוכנן.
בבדיקת אולטרסאונד בשבוע 7 נמצא שק הריון לא תקין ולא היה דופק.
עברתי טלטלה רגשית גדולה משמחה לעצב.
הרופא המליץ לי על הפלה בעזרת כדורים, אבל אני מעדיפה לחכות להפלה טבעית.
אני קצת חוששת מהפלה טבעית ומזה שאולי לא תהיה לי הפלה טבעית, ובכל זאת אצטרך כדורים.
לא יודעת אם לחכות או לקחת כדורים, וגם תחושת העצב קשה לי.

שלינקה26

New member
היי שירה

כאב לי לשמוע את מה שאת עוברת והלוואי ויהיה הריון נוסף תקין. את ההפלה הראדונה עברתי עם ציטוטק, לא ידעתי למה לצפות ואכן הופתעתי מעוצמת הכאב, יחד עם זאת קראתי בהרבה פורומים לאחר מכן שלא כולן מרגישות או הרגישו כמוני. כאב זה עניין סובייקטיבי. האכזבה היתה רבה שהסתבר לי אחריי שבוע של דימום קשה שה"נפל" נתקע נרתיק ולשמחתי רופא טוב פשוט שלף אותו. בהפלות הבאות כבר עשיתי גרידה. אני לא בטוחה שכדאי לחכות, מבחינתי הזמנים האלה קשים כי הם זמנים אפורים שאת כבר לא בהריון ולא לא בהריון.

שלינקה26

New member
היי שירה

כאב לי לשמוע את מה שאת עוברת והלוואי ויהיה הריון נוסף תקין. את ההפלה הראדונה עברתי עם ציטוטק, לא ידעתי למה לצפות ואכן הופתעתי מעוצמת הכאב, יחד עם זאת קראתי בהרבה פורומים לאחר מכן שלא כולן מרגישות או הרגישו כמוני. כאב זה עניין סובייקטיבי. האכזבה היתה רבה שהסתבר לי אחריי שבוע של דימום קשה שה"נפל" נתקע נרתיק ולשמחתי רופא טוב פשוט שלף אותו. בהפלות הבאות כבר עשיתי גרידה. אני לא בטוחה שכדאי לחכות, מבחינתי הזמנים האלה קשים כי הם זמנים אפורים שאת כבר לא בהריון ולא לא בהריון.

בוודאי שתחושת העצב קשה

על אף שהגיע בהפתעה אני מבינה ששמחת בהריון ורצית בו. עצוב מאד לאבד הריון. טוב שבאת אלינו. אנחנו מבינות בעצב, שהוא לעתים תהומי, בתהליכי האבל המורכבים, בעיבוד האובדן. כל התהליכים הללו מתאפשרים, לרוב, רק לאחר שההריון כבר הסתיים. קשה גם להיות עדיין בהריון וגם לתת מקום אמיתי לנפש. למיטב ידיעתי ניתן להמתין להפלה טבעית כל עוד את נמצאת במעקב רפואי ולא עולה החום או מופיעים סימפטומים פיזיים אחרים. לבי איתך.

שירה 1237

New member
תקופת ביניים

תודה יקרה.
תחושה קשה. השק הריון עוד לא יצא, אבל אני כבר לא בהריון. משהו מת בתוכי.
מחכה לראות מה יהיה באולטרסאונד הבא.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

עצוב לאבד הריון, בכל גיל, ובכל סיטואציה, גם כאשר מדובר על הריון לא מתוכנן, אך רצוי.
הטלטלה הרגשית משמחה לעצב מוכרת לי היטב מכל ההפלות שעברתי.
מקווה שיש לך סביבה תומכת בדמות חברה/ אחות/ אמא, שאת יכולה לשתף ושמוכנה ויכולה להכיל אותך.

לגבי ההתלבטות שלך האם לחכות להפלה טבעית או באמצעות כדורים (לא הזכרת אפשרות של גרידה...)- אין לי תשובה על זה. זו החלטה מאוד אינדיבידואלית של כל אישה עבור עצמה.
אני, בזמנו, לא חיכיתי להפלות טבעיות, וסיימתי עם העניין בגרידות ופעם אחת באמצעות ציטוטק. לי היה עדיף לגמור עם זה בהיבט הפיזי, ולהתפנות לטפל בנפש.
כל עוד הגוף חווה הריון, וכל עוד אין סיום וסגירה של ההיבט הפיזי, קשה מאוד להתחיל לטפל בנפש. היא לא פנויה לתהליכי עיבוד האובדן.
אם את בוחרת בציטוטק, כדאי לדעת שלפעמים זה עובד, ולפעמים לא...לפעמים יש תופעות קשות של הציטוטק, ולפעמים זה עובר יותר "חלק".

קחי הכל בחשבון, והחליטי עבור עצמך, כמובן בהתייעצות רפואית.

שולחת חיבוקי כוחות ותנחומים,

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

שירה 1237

New member
תודההה

תודה שירה.
הרופא שלי המליץ כדורים ולא גרידה. לי אישית קשה אפילו עם המילה גרידה.
אני מאמינה שהגוף הוא מכונה מופלאה, ויודע לרפא את עצמו ולנקות את מה שמיותר, אם נותנים לו את התנאים המתאימים, ואת הזמן שהוא צריך.
כמובן שאני נמצאת תחת השגחה רפואית ולא מקבלת החלטות על דעת עצמי בלבד.
יש לי תמיכה רגשית, אבל לא מספיק. לכן התחלתי לכתוב כאן בפורום.

שירהד1

Member
מנהל
לכולנו פה המילה גרידה קשה מאוד

כפי שכתבתי, ההחלטה היא מאוד אישית. לאחת מתאים ככה ולשניה מתאים אחרת.
לי באופן אישי התאים להיפטר מזה כמה שיותר מהר ושהחלק הפיזי יהיה מאחוריי במהירות האפשרית.
אם מתאים לך לחכות, ואת נמצאת תחת השגחה רפואית- אז את צריכה לעשות מה שמתאים לך.
אני, אגב, לא ממש חושבת שהגוף הוא מכונה מופלאה ויודע לרפא את עצמו...אם זה היה נכון, אז לא היו מחלות קשות, ולא היו פציעות ופגיעות אנושות, וגם לא היו נוצרים אצלי 7 עוברים לא תקינים.

אני ממש מקווה בשבילך שהסאגה הפיזית תסתיים במהירה. אני מכירה בנות שהיתה להן הפלה טבעית אפילו בשבוע 12. כך שזה בהחלט יתכן ואפשרי. כל מקרה לגופו.

תמשיכי לשמור על עצמך ובכל שאלה רפואית להתייעץ עם הרופא.

לגבי התמיכה הרגשית- אנחנו תמיד פה, כדי לסייע ולתמוך ועושות כמיטב יכולתינו כדי לעזור זו לזו. יש פה קהילה מאוד תומכת ומכילה. תעזרי בנו. בשביל זה אנחנו פה.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

למעלה