אסף הרופא או תל השומר לגרידה מאוחרת

שירהד1

Member
מנהל
מנסה לעזור-

בזמנו עברתי את הגרידה המאוחרת באסף הרופא, והם היו מאוד מקצועיים ואמפטיים.
האם בתל השומר מבצעים גרידות בשלבים מאוחרים? זה חדש עבורי. האם האינפורמציה שקיבלת מדויקת?, כי עד כמה שידוע לי, רק באסף הרופא ובקפלן מבצעים. שמעתי מילים מאוד חמות גם על קפלן.
מקווה מאוד שגם תל השומר הצטרפו לגרידות המאוחרות, כי זה יקל על התורים הארוכים והבלתי נסבלים.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

goldgold1122

New member
אני חוששת

קראתי על הסיכונים בשבוע זה. אבל לצערי אינני יכולה לעבור לידה שקטה בגלל 2 קיסרי. את הגרידה הקודמת בשבוע מוקדם יותר עברתי באיכילוב והיה בסדר. אבל עכשיו זה יותר מסובך. תוכלי לפרט את התהליך

שירהד1

Member
מנהל
כן, מפרטת-

קודם כל, גם אני עבתרי את הגרידה המאוחרת לאחר שני קיסריים, אז זה אפשרי.
ההליך הרפואי הוא כזה:
באים יום לפני הגרידה ומחדירים לך למינריות, שאלו אצות מיוחדות, שגורמות להרחבת צוואר הרחם, וזאת כדי למנוע פגיעה בו במהלך הגרידה.
לרוב, בנות הולכות לאחר מכן הביתה, סובלות מכאבי מחזור (התכווצויות של הרחם), לוקחות כדורים רגילים של שיכוך כאבים ובאות ביום למחרת.
את הגרידה עוברים בהרדמה מלאה. ללא כאבים- לא בזמן, ולא אחרי. מעט דימום ואי נעימות מקומית. מספר שבועות לאחר מכן צריך להיבדק בדיקת אולטרסאונד אצל הרופא/ה הגניקולוג/ית.

החדרת הלמינריות- סף הכאב משתנה מאישה לאישה. יש כאלו שזה לא מזיז להן כמעט, יש כאלו שכואב, אבל סביר, יש כאלו שמאוד כואב, ויש כמוני- שזה קטסטרופה עבורן.
כנ"ל לגבי הכאבים של התכווציות הרחם- יש כאלו שיש להן מעט כאבים, יש כאלו שיש כאבים ברמה יותר גבוהה, ויש כמוני- שממש סובלות מצירים. עד כדי כך שנשארתי באשפוז, וקיבלתי כמה שעות לוריד בן דוד של מורפיום. אבל היו צריכים להפסיק עם שיכוך הכאבים הנרקוטי, כי ביום למחרת הייתי צריכה לעבור את הגרידה בהרדמה מלאה. ולכן סבלתי מצירים קשים 12 שעות. זוועה. נכנסתי ראשונה על הבוקר, כי ממש ריחמו עליי.
האמת היא שנורא פחדתי על הרחם, בגלל שעברתי שני קיסריים והרחם הרבה יותר רגישה ובעצם אסור לחוות בכלל צירים בגלל סכנה לקרעים. אבל עובדה היא שהרחם עמדה בזה יפה ללא כל פגע.

רוצה לכתוב לך שאצלי הכל נורא באקסטרים מבחינה גופנית. אני גם סובלת מאוד מבדיקה רגילה את הרופאה הגניקולוגית...אז לא פלא שזה עבר עליי ככה.
יש לי חברה טובה שעברה אובדן הריון בשבוע דומה לשלי, ועברה את זה כמעט ללא כאבים בכלל. כך שזה מאוד אינדיבידואלי.

הצוות באסף הרופא נחשב מאוד מיומן. אני זוכרת שבבדיקה לאחר מספר שבועות, הרופא שאצלו נבדקתי, ממש התפעל איך הרחם נקייה ומשוקמת (אני הייתי שבר כלי, כן?..., אבל הרחם סבבה).

שמעתי דברים טובים גם על בית חולים קפלן. ככל שידוע לי,באסף הרופא עושים גרידה מאוחרת עד שבוע 24, ובקפלן- עד שבוע 22-23.
מי אמר לך שגם בתל השומר עושים גרידה מאוחרת?
מדובר על פרוצדורה שמצריכה מיומנות והתמחות מיוחדת, ולא בכל בית חולים עושים זאת.

מציעה לך לפנות במהירות האפשרית לאסף הרופא ולקפלן (וגם לתל השומר) ולברר הכל וכיצד מניעים פה את הגלגלים מהר ככל האפשר.

שירה דוד
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
עוד משהו שנזכרתי לגביו-

ועדה- כאשר אין דופק לעובר (כמו במקרה שלך), אין צורך בועדה להפסקת הריון.
במקרים אחרים- יש גם פרוצדורה של ועדה להפסקת הריון.

צריך גם כל מיני טופסולוגיות של טופס 17 כזה וטופס אחר...אני כבר לא זוכרת את כל הבירוקרטיה, אבל מציעה לך לא להתעסק בזה, אלא לתת לבעלך לברר את כל הדברים הללו ולדאוג לקבל את כל הטפסים שצריך. הכל אומרים לכם בבית החולים. הכל מאוד מאורגן. לא נתקלנו בשום בעיה משמעותית סביב זה.
הכל אושר, גם אם לא במקום- אז משאירים איזה צ'ק ביטחון ולאחר מכן מקבלים אותו חזרה, לאחר שהקופה מתחייבת לשלם לבית החולים.

שירה דוד
09-7749028

תמי1100

New member
גם אני עברתי גרידה מאוחרת באסף הרופא והלך חלק

הם מאוד מקצועיים שם. הבנתי שזו התמחות שלהם- גרידות בהריון מתקדם.
לי פרופ' מושונוב אמר שעד שבוע 22 אין שום בעיה עם גרידה.
אני עברתי גרידה בשבוע 23+1 ועבר לגמרי בשלום. אגב לי כל התהליך לא כאב פיזית בכלל.

למעלה