מעתיקה הודעה של דבורה זילברשלג-

שירהד1

Member
מנהל
מעתיקה הודעה של דבורה זילברשלג-

"הכל התחיל בלילה של שלשום
פתאום התחיל דימום. עליתי למיון ובנתיים הדימום התגבר וגם התחילו התכווצויות אבל במיון נצפה דופק ואחרי בדיקה נשלחתי לנוח בבית. אתמול התעוררתי לכאבים של צירים שהגיעו כל דקה. הכאבים התגברו והתגברו ולקראת ערב כבר הרגשתי לחצים וכאילו ציר אחד ארוך. בכיתי מכאבים אבל במיון אמרו שאם אני יכולה להחזיק מעמד בבית אין טעם להגיע כי אין להם הרבה איך לעזור לי. אחרי שעה של צירים איומים כמו בפתיחה 9 פתאום הפסיקו הכאבים ואחרי 5 דקות פתאום הרגשתי זרימה של דם והבנתי שהכל נגמר. קמתי להתארגן לעלות לבית חולים. התקלחתי והתלבשתי ולפני שעליתי ל מיון נכנסתי שוב לשרותים ושם מצאתי בתחתונים שלי (סליחה על התאור) את הדבר הכי יפה שראיתי בחיי. אני מעלה תמונה בתגובה הראשונה כדי שמי שלא רוצה לראות לא תיחשף לזה נגד רצונה אבל זה כל כך יפה ומדהים שהייתי חייבת לשתף. הריונות קלים עם ידיים מלאות לכולן!"

עד כאן לשון ההודעה.

שירהד1

Member
מנהל
ועכשיו אני גם מתייחסת-

משתתפת בצערך על אובדן ההריון
.

אני מתנצלת על כך שמחקתי את ההודעה עם התמונה. בעודי מתלבטת מה לעשות עם זה, קיבלתי מסרים מכמה בנות...
אני מרגישה שחייבת להגן על הבנות פה, והאמת היא שגם לי היה מאוד קשה להסתכל על התמונה. עבורי, זה לא היה דבר יפה ומדהים, אלא דבר קשה, מפחיד, מלחיץ ועצוב, וכך גם עבור הבנות שכתבו לי את המסרים.

אם את רוצה לשתף אותנו בדברים נוספים, הכוללים תיאורים מילוליים של רגשותייך ומחשבותייך, את מוזמנת לעשות זאת.
מקווה שתקבלי את החלטתי בהבנה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

אני חושבת

שהתמונה הזו היא פלאי הבריאה ממש. מדהים לראות איך בשבוע כה צעיר יש גוף כל כך יפה ומושלם. כך גם חשבו בנות מקבוצות אחרות ופורומים בהם פירסמתי. בשביל הרגישות שמתי את התמונה בהודעה נפרדת כדי שלא יצפו בה בעל כרחם. אבל זכותך...בריאות וטוב והריונות קלים עם ידיים מלאות לכולן!

שירהד1

Member
מנהל
פלא הבריאה בעיניי-

פלא הבריאה זה כאשר יש חיים. עובר דומם שלא יתפתח ממנו כלום הוא דבר מאוד מאוד עצוב ולא פלאי.
פלאי זה כאשר העובר מתפתח ונולד תינוק/ת בריא/ה עם לב פועם ונשימה ונשמה.
לא כתבת באיזה שבוע היית. לא כתבת האם יש עצב בליבך. לא כתבת לנו כלום עלייך...קשה לי להתחבר לתיאור הכה מושלם הזה של העובר חסר החיים.
לא יפה ולא מושלם. עצוב. עצוב. עצוב. עצוב. עצוב. וגם מראה מלחיץ ומפחיד.

באילו פורומים אחרים ובאילו קבוצות פרסמת? אולי פרסמת בפורומים ובקבוצות בהם נשים לא איבדו הריונות ולכן לא מבינות את הכאב הנוראי בלראות עובר מת.

שירה דוד
09-7749028

באופן מפתיע אני התחברתי לתמונה

בהחלט שמחתי שהיא בהודעה נפרדת. היא באמת לא מתאימה לפורום הזה. הפלה בשבוע 11 היא רק דימום וכאבים (בגוף ובנפש) ואין בה שום דבר אלוהי או יפה. אבל - לחשוב שהחיים הקטנים כבר היו שם, רק לא הצליחו להבשיל, ולפגוש את ההבנה השלמה שלך ביחס לזה - זו זוית ראיה חדשה לגמרי בשבילי, בכל המובנים.

אני לא הרגשתי בנוח למראה התמונה

בהודעה הראשונה את לא ציינת מה בתמונה, אלא כתבת "הדבר הכי יפה שראיתי בחיי". האזהרה שלך לא היתה מספקת. באופן אישי אין לי בעיה לראות שק הריון אטום, בשבוע מאוד צעיר. את השק של ההריון הראשון שלי ראיתי.
ברגע שהבנתי במה מדובר, שלחתי הודעה לשירה שתסתכל על ההודעה שלך. היא היתה מסתכלת עליה בכל מקרה, אבל היה לי חשוב שתעשה זאת במהירות ותשקול כיצד לנהוג, על מנת למנוע פגיעה בחברות פורום אחרות.

כפי ששירה ציינה, לא פירטת באיזה שבוע היית, אין לסיפור שלך שום רקע, רק שק הריון עם עובר שנפלט.
כמי שעברה לידה שקטה יזומה בשבוע 21, של עוברית שאולי היתה פגועה ואולי היתה הופכת לילדה בריאה, ואח"כ גרידה יזומה בשבוע 13 ואח"כ 2 אובדני דופק, לא נעים לי לראות את התמונה שלך.
התמונה שלך מעמתת אותי עם רגשות אשם שעבדתי מאוד קשה להיפרד מהם.
התמונה שלך (שאני לא יכולה למחוק מראשי) מחזירה אליי את רגשות האשם, דוחפת אותם בכוח.

אני די בטוחה שלא התכוונת לפגוע, אבל פגעת. מאוד. ברמה שאני לא יכולה לתאר במלים. באופן שאני לא יודעת כמה זמן ועבודה עצמית יידרשו לי כדי להתגבר על הפגיעה.

שירהד1

Member
מנהל
ואותי זה גם זרק בכלל לכיוונים אחרים-

של עמותות כמו "אפרת" שמתנגדות להפלות יזומות וטוענות בפני נשים שהן הורגות את הילד שלהן...אז נכון שאנחנו פה בפורום נאלצות להתמודד בעל כורחינו עם אובדן הריון, אבל אני עדיין חושבת שזכותה של אישה על גופה, ושילד צריך להיוולד אם רוצים אותו (והכי עדיף שאישה תדע לשמור על עצמה אם איננה רוצה להיכנס להריון...).
אז בכלל התחלתי לחשוב שאולי את מישהי מאותן עמותות, מה גם שלא הכנסת שום רגש של כאב לתיאור שלך, וזה היה לי מוזר ושונה וגם מחשיד לא מעט, למען האמת. המסר שהועבר אליי זה הוא שעובר בן כמה שבועות זה דבר מקסים ויפה ונפלא ומלא חיים ופלא הבריאה. וזה בדיוק המסר של אותן עמותות שאני מתנגדת להן.
סליחה אם אני חוטאת לאמת. אודה לך אם תכתבי לנו קצת את סיפור הרקע, כדי שאבין טוב יותר ואתחבר לסיפור שלך.

שירה דוד
09-7749028

הבנתי אתכן

ואני ממש ממש ממש מצטערת ממי שנפגעה. הייתי צריכה לחשוב שבפורום כזה זה יכול להכאיב. פשוט השתתפתי בפורומים של הריון ושיתפתי שם על ההפלה ומישהי שם הציעה לי להכנס לכאן ופשוט העשיתי העתק הדבק. אני מאדדד מתנצלת שפגעתי ואני לא משום עמותה לא של אפרת ולא אחרת. אני סתם אשה רגילה אמא ל3 שאחרי 10 שנים החליטה שבא לו עוד תינוק וההריון הסתיים בצורה כזן. ברור שאני כואבת מאד על האובדן אבל אני טיפוס אופטימי מטבעי ומנסה תמיד למצא את הטוב שבכל דבר ולכן מאד התפעלתי ממה שראיתי כי לראות עובר כל כך מושלם בשבוע כזה- אפילו שהוא מת זה אחד הדברים היותר פלאיים בעיניי. שוב- אני מתנצלת ממי שנפגעה. אין לי שום מטרה להטיףנגד הפלות. אילו שמי פה למעלה זה שמי האמיתי. אני פשוט אשה אמיתית אחת שרצתה לשתף. מקוה שמי שנפגעה תוכל להתגבר על זה במהרה ובאמת שנתבשר כולנו בבשורות טובות בקרוב.

שירהד1

Member
מנהל
דבורה, תודה על ההבהרות-

אני מאחלת לך, שבפעם הבאה, אם תבחרי לנסות שוב, תחווי הריון מלא ושלם ותזכי לסיימו בידיים מלאות.

שירה דוד
09-7749028

הגברת דבי זילבר היא מאגודת אפרת

וחבל שהיא משתמשת באג'נדה שלה בפורום הזה.
אני מניחה שהעתקת את הטקסט ללא התמונה המזוייפת שרצה איתה בפייסבוק.
לטובת החברות בפורום העצוב הזה מקווה שההודעות שלה ימחקו במהרה.

ולגב' זילבר-זילברשמלג: תתביישי.

שירהד1

Member
מנהל
תרנגולת- ראשית- היתה לי הרי תחושה, וגם כתבתי זאת-

שנית, ראיתי אותה בתוכנית "צינור לילה", והיא טענה שהיא לא מאגודת אפרת, אך שכן שמה שם את התמונה...
הכל נראה לי מאוד מאוד חשוד- מההתחלה- היא לא תיארה שום כאב, התפעלה מהיופי האלוהי של העובר המת, מיציר הבריאה חסר החיים הזה, כתבה בפורום אחר שהיא הסתכלה עליו במשך שעה ולא הפסיקה להתפעל, צילמה, שמה אותו ליד מטבע כסף כדי שיוכלו לראות את הפרופורציות...
וכמובן שעשיתי עליה גוגל והגעתי לכל מיני מחוזות שגם גרמו לי לחשוד.

אני החלטתי לא למחוק את השרשור. נאמרו פה דברים חשובים, וגם- רוצה להזכיר לעצמי להיות כל הזמן בעירנות לגבי מה שקורה בפורום.
בנוסף, אם אכן החשדות שלנו נכונים, אז היא חסרת כל תבונה שפרסמה את הדברים בפורום הזה, כי אף אחת מאיתנו לא בחרה לסיים את ההריון מרצונה.

מעבר לזה, אני שוב כותבת את עמדתי בקשר להפלות לא מהסוג שלנו- אני בעד זכות האישה על גופה, ואני חושבת שכדאי שאישה תשמור על עצמה מראש, אבל במידה ולא שמרה על עצמה-זכותה לא לגדל ילד שאינו רצוי- מסיבה כזו או אחרת.

שירה דוד
09-7749028

הפרסום פה הוא כדי להפוך את זה ליותר אותנטיי

תחילה פירסמה בהריון ולידה.

מסכימה עם כל מילה שלך, שירה

זכות האישה על גופה באופן כללי (וברור שרצוי שלא להגיע למקום הזה בכלל, וכל מי שאני מכירה ובחרה להפיל - עדין לא עשתה כך בחדוה). אבל לשים את זה כאן ולגרום נקיפות מצפון למי שנאלצה להגיע להפסקת הריון בגלל עובר פגוע במיוחד - זה מעיד על אישיות עלובה במיוחד ועל אג'נדה שמקדשת את החיים ולא את החיים.
בעיקר עצוב.

למעלה