כמה נורא זה שצריך להיות הכי קול שיש כשנה פנים יש מועקה

Grinitch

New member
כמה נורא זה שצריך להיות הכי קול שיש כשנה פנים יש מועקה

3 שבועות אחרי לידה שקטה בשבוע 22.. הייתי צריכה להיות היום שבוע 25+3.. ?? במקום זה אני כבר 3 שבועות לא בהיריון.. וכולם מסביבי כן.. אני מנסה להיות חזקה, קולית, היו ימים שבכלל חשבתי שאני יכולה לחזור לעבודה.. אבל היום, כשגיליתי שמישהי מאוד קרובה אליי בהריון.. זה פשוט שבר אותי..

למה את צריכה להיות קולית?

האם זה תורם לך באיזושהיא צורה?
קרה לך אסון, האסון הזה כואב, הוא מסחרר את החיים, הוא מהפך את הנפש, הוא חודר לחלומות, הוא מעוות לתקופה מסויימת את הפרספקטיבה, הוא מרחיק מאנשים קרובים - לא מבינה למה את "צריכה" להיות קולית.
את לא צריכה כלום.
את לא חייבת דו"ח לאף אחד.

וקשה מאד מאד מאד לפגוש הריוניות אחרי אובדן.
המבט מוסב באופן טבעי
ההתרחקות קורית מאליה
זה בסדר גמור - תעשי מה שמתאים לך בקצב שלך.
אנחנו פה לקרוא לחשוב ולהרגיש ביחד איתך.

שירהד1

Member
מנהל
מי אמר שצריך להיות קול?!-

מצטרפת לכל מה שכתבה קודמתי.
מה זה להיות קולית ולמה "צריך" להיות קולית במצב כה קשה שנקלעת אליו?
מי מצפה ממך לזה? את מעצמך או הסביבה?

לגבי החזרה לעבודה- זה מאוד אינדיבידואלי. אני הרגשתי שאם לא אחזור לעבוד, פשוט אשתגע לחלוטין, והעבודה (אותה אני מאוד אוהבת) החזיקה אותי שפויה. יש בנות אחרות, שמרגישות אחרת ושזקוקות ליותר זמן שלהן עם עצמן לפני החזרה לעבודה.

אגב, להיות חזק, בעיניי, זה להיות מסוגל להגיע לנקודת שבר, לצרוח אותה, לבכות אותה, להיות בה, לחוות אותה, ומשם- לעלות. זה חוזק. זו עוצמה.
חוזק זה גם לדעת להיות הכי חלש ולבקש עזרה ולהיעזר ולהיות בעמדה של מישהי שצריכה תמיכה.
חוזק זה מישהי שיודעת לבקש מהסביבה את מה שהיא זקוקה לו, שיודעת לתמלל את הרגשות שלה, שיודעת גם להיות "חלשה" ופגיעה.
חוזק זה גם להישבר כששומעים שמישהי מאוד קרובה אלייך בהריון ולהודות בכך.
אז זה שנשברת היום, עוד לא הופך אותך ללא חזקה, אלא להפך- זה רק אומר שאת אנושית, וחזקה מספיק כדי להודות באנושיותך.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

Grinitch

New member
..

אני מבינה שלומר ולהודות שכואב לי לא מעיד על חולשה.. אבל תסכימו איתי שכחברה וגיסה מספרות לי שהן בהריון..אני לא יכולה להישבר מולן.. לקח להן זמן לספר לי וגם ניסו למצוא אומץ (זו סיטואציה קשה גם לסובבים אותנו), ועכשיו לשבת מולן ולבכות ברגע שהן מספרות לי..מרגיש לי לא נכון.. אני בנאדם שיחסית משתף, אני לא שומרת הכל בלב.. אבל זו סיטואציה שנאלצתי להיות "קולית".. השאלה האמיתית היא, מתי זה עובר..

שירהד1

Member
מנהל
נשמע שהגיסה והחברה היו רגישות כלפייך-

וזה כבר משהו טוב בסיטואציה הקשה הזו.
אני מבינה היטב על מה את מדברת. יש באמת סיטואציות שאין לנו ברירה, ואנו עוטות את המסכות, אפילו לכמה דקות.
יחד עם זאת, בעיניי כן אפשר לבכות ליד נשים שיקרות לנו ושקרובות אלינו ונמצאות בהריון, ולומר: "סליחה, אבל פשוט נורא נורא קשה לי".

אני לא יודעת מתי זה עובר. לי זה עבר רק לאחר שמעיין נולדה. מודה ומתוודה.
מאז שנולדה אין לי בעיה לראות נשים בהריון, אבל אני עדיין מקנאה בתמימות ובאופטימיות הזו, ועובדה גם שאני עדיין כאן, משקיעה כל רגע פנוי שיש לי (וגם שאין לי) בכולכן וגם בי, כי זוכרת היטב את המצוקה הקשה שאני הייתי בה, ועד כמה הפורום היה לי לבית.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

בגלל זה אני אוהבת שמספרים לי בטלפון

ולא פנים אל פנים.
מאפשר לי להגיד "בשעה טובה" בלי צורך לחייך חיוך מזוייף. מאפשר לי מיד אחרי השיחה לשקוע באיכסה שלי או להמשיך בעיסוקיי כאילו לא שמעתי כרגע על ההריון (או הלידה). במקרים אחרים בעלי הוא זה שמספר לי על חברים וקרובי משפחה (מהצד שלו), וגם אז יותר קל לי כשאני לא פנים אל פנים עם ההריונית או בעלה, אלא בסביבה המוגנת שלי.
אם את חושבת שטלפונית יהיה לך קל יותר, זה הזמן להפיץ את הבשורה בקרב המשפחה והחברים.
אני חושבת שבהחלט מותר לך להגיד "אני מאוד שמחה בשבילך, אבל קשה לי כרגע" ואז להתרחק (לשירותים, לחדר אחר) - משהו שייתן לך רגע לנשום ולהתאפס על עצמך.

לא יודעת להגיד לך מתי זה עובר, כי אני עדיין שם. אבל עם הזמן אני בהחלט הופכת להיות יותר מיומנת בכל ההתנהלות הזו, ובכל פעם האיכס נשאר איתי לזמן קצר יותר.

אני חושבת שהסיטואציה הרבה יותר קשה לך

ושזה בסדר גמור שתביעי את הקושי שלך בכל דרך. ושאת לא צריכה להיות חזקה או להחזיק את עצמך בכוח בסיטואציות מכאיבות. ושמותר לך להיות מי שאת ושהסביבה הקרובה אלייך תבין אותך. הסיטואציה אינה סימטרית - את מתמודדת עם אובדן הריון. הן מתמודדות עם קושי להכיל מישהי שאיבדה הריון.

למעלה