סיפורי הצלחה אחרי הפלות חוזרות - יש כאן כאלו?

מיכל336

New member
סיפורי הצלחה אחרי הפלות חוזרות - יש כאן כאלו?

אם יש כאן סיפורי הצלחה אחרי הפלות חוזרות, אשמח לשמוע (או יותר נכון לקרוא), מה היה הסיפור ומה עזר לבסוף? האם נעשה משהו שעזר? או שפשוט נפלתם בסטטיסטיקה?
אני אחרי 5 הפלות, וצריכה עידוד, סיפורים עם סוף טוב ייתנו לי תקווה...

שירה קיבלה את מעין אחרי 6 הפלות רצופות, רובן בשליש הראשון

מה שעזר לה זה שהעוברית היתה תקינה. היא תבוא ותספר לה בעצמה.
אני מקווה שמרעישה תגיע אלינו להריון מספר 7 בקרוב ושהוא יחזיק. בינתיים ההריונות נופלים והיא מאד רוצה אח/ות לבתה הגדולה.

אגב, אני ונשים רבות נוספות - לא סופרות הריון כימי כהריון - כי בתחושה זה (לפחות בשבילי, לא מנסה חלילה להמעיט מעוצמת האבל שלך) מחזור שהתעכב אבל עדיין לא עובר שהתפתח (וזה גם המצב הפיזי - מדובר בביצית מופרית שלא מצליחה להשתרש.
לו אני את הייתי 'מורידה' הריון אחד מהספירה ומתעודדת שכמות ההפלות נמוכה יותר משחשבתי. לפחות זה מה שאני עושה עם עצמי (כימי ביולי האחרון).

מדייקת את ההגדרה שלי

איבדתי 5 הריונות, מתוכם 2 אובדנים היו יזומים.
בגלל שבחצי שנה איבדתי 2 הריונות רצופים עקב אובדן דופק בשבוע מוקדם ומכיוון שגם ההריון הראשון שלי הסתיים באופן דומה, אני כן מגדירה את עצמי כמי שחוותה הפלות חוזרות. אבל אני מחריגה את שני ההריונות שהסתיימו בשבוע 21 ובשבוע 13.

וכן, אני מאוד מקווה שהריון 7 יגיע, ויישאר, ושהעובר לא יישא את הפגם הגנטי שלי ושייגמר במועד ובידיים מלאות.

מרעישה, שאלה לי אליך

ואת כמובן לא חייבת לענות אם השאלה שלי לא במקום.
אם את יודעת שאת מורישה פגם גנטי, למה את לא פונה ל pgd?

ניסינו PGD

את העובדה שאני מורישה פגם גנטי, גילינו בעקבות הלידה השקטה. שקלנו לעשות PGD, אבל החלטנו לנסות הריון ספונטני נוסף. ואז אחרי הגרידה של שבוע 13, הלכנו לPGD.
עברתי 4 שאיבות, היו מעט מאוד ביציות, רובן לא הופרו. ומאלה שהופרו, רק 5 עוברים שרדו עד לבדיקה. 2 נשאו את הפגם, 1 התפרק ורק 2 עוברים היו תקינים והוחזרו (בהפרש של 9 חודשים). אף אחד מהם לא נקלט.
אחרי שההחזרה השניה נכשלה, הרגשתי שמספיק לי PGD, שאני מוכנה לקחת את הסיכונים שיש בהריון ספונטני, משום שלתחושתי בספונטני יש לי גם יותר סיכויים (ביחס לPGD).

snoopy96

New member
לא על עצמי לספר ידעתי

אבל יש לי שתי חברות עם הפלות חוזרות שכבר ילדו, האחת נמצאה סיבה של בלוטת התריס והשניה תפר צווארי וחצי שנה של שמירת הריון הדוקה ומעקב צמוד.
&nbsp
אצלי כלום לא עבד, אבל זה כבר סיפור אחר :)
מקווה שעודדתי

שירהד1

Member
מנהל
כן, יש- אבל אני מודה-

שככל שיש יותר הפלות, כך שמעתי על פחות סיפורי הצלחה. בזמנו, כל איזו תקופה- כתבתי פה בפורום שאלה ושאלתי בדיוק כמוך- בזמנו, לצערי הרב, שמעתי על מעט מאוד סיפורים של 6 הפלות וצפונה שנגמרו בטוב. ממש אספתי אותם בפינצטה.

מאז שאני מנהלת את הפורום, אני נחשפת ליותר ויותר סיפורי ניסים ונפלאות, ועל יותר ויותר נשים שהתרחש אצלן הנס. חלקן הלכו לכיוון פונדקאות, חלקן לתרומת ביצית, חלקן סתם היה להן מזל, חלקן לקחו קלקסן+סטרואידים+פרוגסטרון+השד יודע מה עוד.....
ויש גם כאלו שעדיין פה, שהיו להן 7-8-9 הפלות ברצף, והשלימו עם המצב והמשיכו בחייהן למטרות אחרות, חשובות ונפלאות לא פחות.
ויש גם כאלו שהיו להן המון הפלות והן פה ועדיין ממשיכות- בדרך זו או אחרת.

בקיצור- כל אחת והדרך שלה. כל אחת והסיפור שלה. אני מקווה שהסיפור שלך יסתיים בידיים מלאות:)
האם סיימת לבצע את הבדיקות, והאם קיבלת כבר תשובות עליהן?

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

אמאלוסי

New member
הי מיכל

יש לי שני ילדים גדולים, אחריהם היו לי 3 הפלות רצופות תוך שנה.
אני עשיתי את כל הבדיקות והכל היה תקין. (ז"א קרישה, אוטואימוני, הורמונים, קריוטיפ והיסטרוסקופיה).
בבדיקת תרבית וגינלית ובתרבית זרע נמצאה אוראופלזמה. לא ברור מה תרומה של אוראופלזמה להפלות. בכל מקרה, לקחנו שנינו אנטיביוטיקה וזה עבר. ממליצה לעשות את הבדיקה הזאת גם - תרבית וגינלית ל STD.
בדיקת זרע של בעלי הייתה ממש גרועה מבחינת מורפולוגיה - 0%. בעלי אחרי הקרנות והיה לנו זרע קפוא, אבל הרופא טען שאם אני נקלטת, אז זרע מספיק טוב ולא רצה להפנות אותי ל-IVF עם זרע קפוא. אחרי הפלה 3 הוא עודד אותי לנסות עוד. בלי לשנות כלום !
אבל אני החלטתי שזה מטומטם להמשיך לעשות אותו דבר ולצפות לתוצאה שונה. חיפשתי רופא שיתאים לי. הייתי אצל זיידמן, אבל גם הוא לא קלט את המצב ורצה לעשות הזרעה עם זרע טרי.
בשלב הזה נזכרתי ששמעתי שבת של מישהי מעבודה שלי עברה הרבה הפלות ועכשיו יש לה 2 ילדים. מסתבר שמי שטיפל בא היה פרופ' רבינוביץ משיבא. בחיים לא שמעתי שם שלו , שזה מוזר שבעתיים כי אני עובדת באותו בית חולים.
בפגישה ראשונה הבנו שהוא הרופא. הוא ישר קלט את המצב ואמר שנעשה IVF עם זרע קפוא. פלוס קיבלתי מהחזרה קלקסן אמפירי פלוס המון פרוגסטרון לתמיכה וברוך ה', אני שבוע אחרי לידה.
אז המסקנה שלי היא - למצוא רופא חושב, לעשות בדיקות, לא להסכים להמשיך באותה דרך שלא הובילה לדברים טובים בפעם קודמת.

שירהד1

Member
מנהל
אמאלוסי-

איזה יופי של בשורות טובות! שיהיה במזל טוב ענקי. תודה שרשמת את הדברים.
מקווה שאכן יביא תועלת למישהי פה.

רציתי לשאול אותך- הבדיקות של התרבית הוגינאלית ותרבית הזרע- מי חשב לעשות אותן? כי זה לא נחשב חלק מהסט הרגיל של הבדיקות. האם היו אינדיקציות כלשהן לכך?

לגבי פרופ' רבינוביץ- הוא נחשב אמן בעשיית עוברים באמצעות הפרייה
.
אבל אין לו משהו חדש להציע לבעיה של הפלות חוזרות (בזמנו פניתי אליו באמצעות מכרה שלי שהיתה מטופלת שלו, והוא אמר לה במפורש שאין לו מה להציע לי...).
אני שמחה עבורך שנוצר עובר תקין. אני לא מאמינה בטיפול האמפירי של הקלקסן והפרוגסטרון, אבל שמחה עבורך שמצאת את הדרך שאת מאמינה בה, את הרופא שאת מאמינה בו, ואת דרכי הטיפול שאת מאמינה בהם, ושאכן סוף סוף הגעת אל המנוחה ואל הנחלה.

בריאות, אושר ונחת,

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

אמאלוסי

New member
הי שירה

תודה על הברכות !
כשדפדפתי ראיתי שמעיין חגגה שנתיים. מזל טוב !
תרבית וגינאלית ובדיקות זרע - אני דרשתי. ותכלס צדקתי בשניהם. לגבי תרבית - נמצאה אוראופלזמה, שאין סיבה לחיות איתה (אפילו שכנראה היא לא הייתה אחראית להפלות. אבל אוראופלזמה כן יכולה לגרום לזיהום ברחם ולהפלות מאוחרות).
ולגבי בדיקת זרע. על פניו הייתה מיותרת, אבל כשקיבלתי תוצאה זה לגמרי הסביר לי הפלות. זרע עם מהירות תקינה ומורפולוגיה - 0. הכל דפוק.
וברגע שאני הבנתי את זה חיפשתי רופא שילך איתי. רופא של קופת חולים וגם פרופ' זיידמן לא הסכימו עם ההרגשה שלי ורבינוביץ - כן.
ולדעתי, כן יש לו מה להציע להפלות חוזרות. כי ראיתי מולי בן אדם חושב. ממש יושב וחושב מה לעשות.
מאחלת לך בריאות ונחת מילדודס , והמון כוחות לנהל את הפורום הנורא הזה.

אם אני יכולה להועיל למישהי - אני לא רחוק.
לילך

למעלה