הפלות חוזרות

שלינקה26

New member
הפלות חוזרות

היי לכן, קראתי בכאב רב את הפוסטים והסיפורים. לצערי גם אני חוויתי השבוע הפלה. שלישית. אין לנו ילדים.
אני גרה בקריות, בת 40 בדיקות תקינות. רק עכשיו יקחו את העובר
לפתולוגיה.
אני ממש זקוקה לליווי של רופא טוב מאזור הצפון. ובכלל אשמח לכל המלצה.

משתתפת בצערך על האובדנים

כדי לנסות לעזור לך, נדרשים הרבה יותר פרטים ממה שכתבת.

כתבת "בדיקות תקינות", אבל איזה בדיקות בדיוק? האם עשיתם קריוטיפ לשניכם? האם עשיתם בדיקות גנטיות נוספות? האם יש היסטוריה משפחתית של הפלות או פגמים גנטיים? האם עשית סט קרישיות מלא ובדיקות של בלוטת התריס? האם עברת היסטרוסקופיה אבחנתית? האם יש לך מחלות כרוניות שלא קשורות להריון?

באיזה שבוע היו ההפלות? מה הסיבה להפלות (הפסקת דופק ספונטנית, ירידת מים מוקדמת, לידה מוקדמת ספוטנית, הפסקת הריון יזומה)? איך ההריונות הסתיימו (גרידה, ציטוטק, לידה שקטה)? כמה זמן עבר בין ההריונות? האם ההריונות ספונטניים או טיפולי פוריות? אם טיפולי פוריות, האם הזרעות או IVF והאם לקחת תמיכה הורמונלית כלשהי?

האם את מחפשת רופא פרטי או דרך הקופה? אם דרך הקופה - לאיזו קופה את שייכת? כמה רחוק את מוכנה לנסוע (חיפה, זכרון יעקב, חדרה, נהריה, כרמיאל, עפולה)? האם את רוצה "מומחה" להפלות חוזרות או אולי רופא פוריות או אולי רופא בלי התמחות מיוחדת אבל עם הרבה ידע ונסיון?

כל מידע שתתני לנו, יעזור לנו לענות על השאלות שלך ולכוון אותך טוב יותר.

שלינקה26

New member
לשאלותייך

מאזן הורמונלי , הומוסטצין, קרישיות יתר . תקינים
אני עשיתי בדיקה גנטית- נמצא אצלי פחות מ9% מוזאיקה של טרנר .
אין היסטוריה במשפחה, בדיקות בלוטת התריס TSH מעט מעט נמוך . השאר תקין
היסטורוסקופיה לא עשיתי .
ההריונות ספונטניים. בשני הקודמים- הפסקת דופק בשבוע 7 .
בהריון האחרון- חשבתי שזהו הנס קרה . זה גם היה בחנוכה , אז בכלל ...
הצלחתי להחזיק עד שבוע 9 , בשבוע 8+6 הייתי בבדיקת אוטלראסאונד - כל בדיקה כזו מוסיפה לי שערות לבנות. הכל היה תקין וכבר העזתי לקבוע תור לשקיפות עורפית, כמה ימים אח"כ , הפרשה חומה - ברגע שראיתי את זה הבנתי שזהו נגמר ושוב גרידה.
בין ההריונות חצי שנה .
לאחר ההפלה השנייה פניתי לרופא שאמר תמשיכי לנסות , נתן לי דופסטון פעמיים ביום , לקחתי אולי זה מה שהביא אותי עד לשבוע 9+2 .
נקבע לי תור לדר איסקוב - בקריון שמעתי שאסור להתקרב אליו .
אני מוכנה להגיע לכל מקום בחיפה קריות עמקים .
מקווה שזה עונה -אני אנסה להוציא עוד בדיקות שעשיתי
אני שלחתי בקשה לקריוטיפ הורי .
תודה על ההתייחסות !!

לא מבינה בדופסטון ובתסמונת טרנר

מקווה שאחרות יוכלו לסייע לגבי נושאים אלה.

לדעתי אחרי 3 הפסקות דופק בשבועות מוקדמים, את זכאית לסט קרישיות מלא. חשוב לברר לפני ביצוע הבדיקות, כמה זמן אחרי ההפלה ניתן לבצע אותן (הריון משפיע על קרישיות). קחי בחשבון שייתכן ועבור חלק מהבדיקות יש השתתפות עצמית והן ככל הנראה מבוצעות בבי"ח (אני עשיתי במרפאות חוץ בבי"ח כרמל).
אני חושבת שכדאי לחכות לוסת הראשונה אחרי ההפלה ואז לבצע היסטרו אבחנתית כדי לוודא שאין הידבקויות.

אנחנו ביצענו צ'יפ הורי במימון עצמי (2,500 ש"ח לפני שנתיים וחצי). בצ'יפ גילו שאני מורישה פגם גנטי, ולכן הגשנו לביטוח לאומי בקשה להחזר העלות. לקח שנה וחצי ולבסוף קיבלנו את ההחזר מקופת החולים (חלק ניכר מהזמן התבזבז על ויכוח בין הקופה לבין משרד הבריאות מי אמור להחזיר לנו את העלות).

לגבי רופא, אני מטופלת אצל דר' גיא רופא. הוא לא מומחה בהפלות חוזרות ולא בפוריות, אבל הוא רגיש ואמפתי וקשוב (וזה חשוב לי) ובחוויה האישית שלי הוא גם מאוד מקצועי. עברתי אצלו פעמיים היסטרו ניתוחית וגרידה אחת.
הוא מקבל באופן פרטי פעם בשבוע בחיפה (אין השתתפות של הקופה) ומבצע פרוצדורות בבי"ח אלישע.

שלינקה26

New member
תודה, מי נותן לי הפנייה לקרישיות מלא? האם רופאת נשים?

מה משמעות הציפ להריונות הבאים?

במקרה שלנו

העובדה שאני מורישה פגם גנטי שמזוהה בצ'יפ, מקנה לי זכאות למי שפיר או סיסי שליה חינם בכל הריון, כולל צ'יפ לעובר, לא כולל בחירת רופא. אם אני רוצה לבחור את הרופא, אני משלמת מחיר מלא על הכל.

דבר נוסף שזה מקנה לי, זה PGD במימון הקופה. PGD זה הפריית מבחנה שבה בודקים את העוברים לפגם הגנטי הספציפי ומחזירים רק את העוברים שלא נושאים אותו. ניסינו 4 שאיבות של ביציות, הוחזרו 2 עוברים, אך לא נקלטו.

לגבי ההפניה לקרישיות, אני ביקשתי מרופאת המשפחה שלי הפניה להמטולוגית של הקופה והיא זו שנתנה את ההפניה לכל בדיקות הדם.

בהתחלה בדקנו אפשרות לעשות בבילינסון

אבל בסוף עשינו ברמב"ם בגלל הקרבה הפיזית אלינו. כאמור, לא נקלטתי להריון מהטיפולים.
אם אתם שוקלים לעשות PGD, ממליצה לבחור בי"ח בהקדם. יש הרבה בדיקות שצריך לעשות והתוצאות של חלקן מגיעות אחרי די הרבה זמן. גם אחרי שמניעים את התהליך, יש בניית מערכת שלרוב אורכת כ-3 חודשים.

שלינקה26

New member
מזל שכתבת לי

אני כל כך מבולבלת. פשוט לא מוצאת רופא אחד שיש לי אמון בו.אני לא יודעת בוודאות אם ללכת על זה. התייעצתי בפורום עם פרופ זיידמן הוא אמר שכנראה ההפלות לא קשורות לפגם. אני מעדיפה הריון טבעי ומאד מבולבלת ומפחדת. את ממליצה על רמבם? פשוט לפנות אליהם עצמאית על סמך בדיקה גנטית?
&nbsp

לדעתי בשביל PGD צריך המלצה מיועץ גנטי

אבל אולי אני טועה.

יש לי היסטוריה קשה ברמב"ם, שהתחילה הרבה לפני הIVF.
בניסוח מאוד עדין ומרוחק, אני יכולה לומר שפרט למכון הגנטי, ההתנהלות בביה"ח (גם ביחידת הIVF) לא מתאימה לי.
את יכולה לנסות ללכת לפגישה במכון הגנטי ברמב"ם, ולהבין אם הם חושבים שהם יכולים לסייע לך.

משתתפת בצערך, שלינקה

לא יכולה להמליץ לך על רופא (?פוריות?), אבל משתתפת בצערך על האבדנים. מאחלת לך מכל הלב שתזכו במהרה להריון תקין ולידיים מלאות.

mick nik

New member
אין לי תובנות להוסיף. רק השתתפות בצערך והרבה תקוות בשבילך לע

לעתיד טוב יותר...

שירהד1

Member
מנהל
סליחה על המענה המאוחר-

משתתפת בצערך על אובדן ההריונות
. מאוד קשה, כואב ועצוב. ליבי איתך.

קראתי את כל השרשור, והייתי ממליצה לך להתחיל מלקבוע תור אצל הרופא ש"מרעישה בשקט" המליצה. מהיכרותי איתה, כל המלצה שלה- צריך לקחת ולממש.

אני חושבת גם שכדאי שתסיימי את כל הסט של הבדיקות, כולל קריוטיפ הורי של שניכם, הסטרוסקופיה אבחנתית וכל הסט של בדיקות הקרישיות. כמו כן, חשוב להבין מה המשמעות של הממצא המסויים של בלוטת התריס שכתבת.
אני מתארת לעצמי שההפלות הן לא על רקע הבעיה הגנטית של תסמונת טרנר, כי העוברים הללו שורדים את ההריון ולא נופלים בראשיתו, אבל בהחלט צריך להתייעץ לגבי ההמשך- מבחינת מה עדיף- האם הריונות טבעיים או הריונות של PGD.

מקווה שקיבלת פה איזשהו כיוון חשיבה וביצוע.
את מוזמנת לכתוב פה ולשאול פה כל מה שאת רוצה, וננסה לסייע ככל יכולתינו- במתן מידע, בתמיכה ובחיבוק.

שולחת חיבוקי נחמה וכוחות

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

שלינקה26

New member
סט קרישיות יתר

עשיתי בדיקה לפקטור 2ו5.זה נחשב המורחב? לצערי, בלוטת התריס לא אחראית כםי הנראה כי זה נחשב גבול.
אני קוראת את מה שכתבת על אי הצלחות לאחר הפלות חזרות וזה כל כך מבאס, אני ממש רוצה להבין למה זה קורה ומצחיק שהלוואי שימצאו לי משהו העיקר שימצאו.

שירהד1

Member
מנהל
עונה-

יש סט שלם של בדיקות קרישיות יתר.
לצערי הרב, לא תמיד אפשר לגלות את הגורם להפלות. הרבה פעמים מדובר על בעיות כרומוזומאליות של העוברים, שלא מאפשרות התפתחות, אבל גם שאי אפשר לגלות אותן.
אני ממש מבינה את התחושה שלך. כך בדיוק הרגשתי בזמנו.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

למעלה