שתי הפלות ברצף

mikimi5121

New member
שתי הפלות ברצף

שלום
רוצה לשתף ולהתייעץ. בשנה האחרונה עברתי שתי הפלות נדחות, לאחר שבשתיהן הפסיק הדופק לעובר (לאחר שנצפה בשבוע 6). ההפלה האחרונה היתה לפני כמה ימים (עברתי גרידה, לאחר ניסיון לא מוצלח עם ציטוטק בפעם הראשונה). בשני המקרים העובר הפסיק להתפתח בשבוע 8 ובשני המקרים היה ממצא של מוקד היפואקוגני ברחם (הכוונה שהיה אזור של דימום ברחם). יש לי שני ילדים בבית.
מעבר להתמודדות הנפשית הקשה, אני מודאגת מהעתיד ומפחדת לנסות להיכנס שוב להריון. מה ניתן לעשות כעת? האם מוקד היפואקוגני מעיד על בעיית קרישות יתר או לא בהכרח?
למישהי יש רעיון מה ניתן לעשות? אני לא יודעת איפה הבעיה ומהיכן להתחיל.
בנוסף- למישהי יש המלצה על רופא טוב ממכבי או פרטי שילווה אותי בתהליך (מלבד קופרמינץ).
תודה

אני מצטערת שהצטרפת אלינו והחתמת פעמיים בכניסה

לא יודעת לענות לך לגבי ההיבטים הרפואיים ולמי לפנות, תכף יבואו הנשים החכמות לתת מעצתן הטובה.
אני רק מחבקת אותך ומזמינה אותך לבוא אלינו להתמרמר, לבכות, לספר כמה החיים לא הוגנים, וכמה לא נכון שהברק לא מכה פעמיים, וכמה קשה להעמיד פנים מול הילדים שישנם, ובכלל להמשיך בתוך סערת הרגשות הקשה של האובדנים שרוגשת מתחת לתוך היומיום השגרתי.

שירהד1

Member
מנהל
כתבתי לך תשובה ומשום מה היא לא נשלחה. אכתוב שוב מאוחר יותר.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן שני ההריונות

אני אנסה לשחזר מה שכתבתי לך אתמול-
יש לי כמה שאלות- בני כמה אתם? האם את בריאה או שיש מחלות רקע כלשהן? בני כמה הילדים? (כלומר- לפני כמה שנים ילדת ובת כמה היית), האם מהלך ההריונות היו תקינים? הילדים נולדו בזמן? באיזה משקל?

באופן עקרוני- אני תוהה עם הממצא של הדימום ברחם הוא ראשוני הוא שניוני.
מה זאת אומרת?
ראשוני- היה משהו לא תקין בהריון עצמו, נוצר מוקד של דימום ברחם, והוא זה שגרם להפסקת ההריון.
שניוני- העוברים לא היו תקינים, הפסיק הדופק, וכתוצאה מכך התחיל הדימום. כלומר- הדימום היה תוצאה של תחילתה של הפלה.

האם מישהו אמר לך משהו לגבי זה? יש לך איזה ידע לגבי התהיות הללו?

כמו שאני כותבת תמיד, אני כותבת גם לך- שתי הפלות ברצף בשליש הראשון, עם כל הכאב והצער שהן מביאות, עדיין נחשבות משהו תקין מבחינה סטטיסטית בעולם הילודה. רובן של ההפלות מהסוג הזה של הפסקת הדופק בשבועות מוקדמים נובעים כתוצאה מעוברים לא תקינים. כמובן שאני לא יכולה לומר זאת בוודאות של מאה אחוז, אלא רק בתור השערה.

אשמח אם תוכלי להתייחס לכל מה שהעליתי, כולל השאלות ששאלתי בתחילת הפוסט, ומשם נמשיך הלאה.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

mikimi5121

New member
תשובות

שירה
תודה רבה על הנכונות לייעץ ולעזור...
אני בת 37 ובעלי בן 41. שנינו בריאים. יש לי שני ילדי בני 6 ו-3. שניהם נקלטו יחסית בקלות, לאחר הריונות קלים ותקינים ולידות קלות וטובות.
הבכור נולד - 36+0 (ירידת מים), אבל ללא פגות. נולדו במשקלים 2.650 ו-3.300
לגבי המוקד ההיפואקוגני שנצפה כאמור בשני ההריונות, הוא נצפה החל מבדיקת האולטראסאונד הראשונה (בשבוע 5 או 6). המימדים שלו היו בערך 15 על 25 מ"מ והוא היה פעם אחת מאחורי השק ובפעם השנייה לא צויין.
אני פשוט בטוחה שהאזור ההיפואקוגני קשור להפלות, ואינני יודעת כיצד הוא נגרם ויותר חשוב- מה עושים על מנת למנוע חזרה שלו.
תודה לך

שירהד1

Member
מנהל
עונה-

תראי, העיצה הטובה ורצינית ביותר שאני יכולה לתת לך זה ללכת ולהתייעץ עם רופא/ה שמבינים בזה.
את יכולה לפנות לד"ר יסכה לנדסברג. היא עובדת ברעננה, ושייכת למכבי, עד כמה שאני יודעת וזוכרת. היא נחשבת בת טיפוחיו של ד"ר קופרמינץ...
אני בזמנו הלכתי אליה לצורך התייעצות ושילמתי פרטי (אני בכללית). היא היתה מאוד יסודית ומאוד נעימה, אך לא היה לה מה להציע לי....אבל אצלי הסיפור היה לחלוטין שונה משלך. שווה לקבוע פגישה. תביאי איתך, כמובן, את כל החומרים הרפואיים הרלוונטיים.
הייתי מתחילה בה, ואחר כך ממשיכה משם. אולי שווה להתייעץ גם עם המטולוג/ית, אך אינני מכירה כאלו. אבל את יכולה לברר גם לגבי תחום רפואי זה.
שוב, הייתי מתחילה בד"ר לנדסברג ורואה מה היא חושבת ומה היא מציעה.

אנא עדכני אותנו למי פנית ומה נאמר לך.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

למעלה