אור בקצה מנהרה מאוד ארוכה ומאוד אפלה

dubonit7

New member
אור בקצה מנהרה מאוד ארוכה ומאוד אפלה

שלום
התלבטתי רבות אם נכון יהיה מבחינתי להעלות על הכתב את ההודעה הזאת. אם פרסומה בפורום זה יהיה חסר רגישות. החלטתי שכן להעלות את ההודעה כי המסר שלה חיובי. כי עד לא מזמן, כתבתי ושיתפתי בפורום הזה רק את הכאב והעצב.
אז הנה סיפור עם סוף טוב, שאני מקווה שייתן חיזוק לבנות פה. אותו חיזוק שאני הייתי צריכה בימים שהרגשתי מיואשת וחסרת תקווה.

הסיפור שלנו מתחיל לפני שלוש וחצי שנים. בני 32, התחתנו, יצאנו לירח דבש ו... התחלנו לעבוד על הילד הראשון.
לא לקח יותר מדי זמן וכעבור 3 חודשים נכנסתי להריון. בשבוע 7 ראו דופק. בשבוע 9 הדופק נעלם ועברתי הפלה.
סיפרו לנו שזה קורה לכ"כ הרבה, שהחלטנו לא לתת לזה להפיל אותנו. היה לנו ברור שהפעם הבאה תצליח. לקחנו הפסקה של חצי נה וחזרנו לנסות.
אחרי 4 חודשים נכנסתי שוב להריון. הפעם היה שק הריון ריק.
היינו עצובים. מאוד. אבל אותי ניחמה הידיעה שבכלל לא היה שם עובר. אבל עדיין- מבאס, עצוב, מאכזב.
התחלנו לעשות בירור מלא להפלות חוזרות. בד"כ מחכים להפלה 3, לי זה נשמע סדיסטי וחוץ מזה- אני לא נהיית צעירה. אז עשינו בירור מקיף- והכל יצא תקין.
ואז... נתקענו. מנסים חצי שנה ולא הולך.
הצלחנו לשכנע את מנהל המרפאה להתחיל בטיפולי פוריות. כי בכל זאת, כבר הייתי בת 34. אז התחלנו בהזרעות. טיפול ראשון- יש הריון.
בשבוע 7 יש דופק, ושבוע אח"כ כבר אין. הפעם עשינו צ'יפ גנטי לעובר וגילינו שהוא הוא היה לא תקין- בעיה בכרומוזומים
נשברתי. הרגשתי שזה אבוד. רציתי לברוח. אולי אני פשוט לא אמורה להביא ילדים? הרגשתי שאני מאכזבת את בעלי שכ"כ רוצה ילדים. שנינו כבר התחלנו לחשוב, שהזמן נוזל לנו בין הידיים ואולי כדאי לחשוב על פונדקאות.
מנהל המרפאה שהוא גם מומחה לפוריות (דר. עופר גונן המדהים), אמר לנו לחכות עם זה וביקש שניתן להזרעה עוד צ'אנס. ביקש שנחזור בפעם הבאה שאקבל מחזור.
אבל אז לא קיבלתי מחזור. והיה פס חלש על הבדיקת הריון הביתית.
ובשבוע 8 היה דופק. וגם בשבוע 10. וגם בשקיפות העורפית שיצאה מעולה.
והסקירת מערכות המוקדמת שהראתה עובר בריא וגדול לגילו. וגם בסקירה המאוחרת שהראתה עובר יפה, בריא, פעלתן ושמנמן.
בשבוע 39+5 ילדתי את בני בכורי- יונתן. היום בן חודש ושלושה שבועות.
וזה קרה בלי שלאף רופא יש מושג למה לפני זה עברתי 3 הפלות, ולמה יצא שנפלנו שוב ושוב בצד הגרוע של הסטטיסטיקה.
ושניה לפני שהרמנו ידיים, הוא הציל אותנו.

אם יש מישהי שקוראת את זה ומרגישה ספקות לגבי היכולת שלה להיכנס להריון תקין ובריא, שהרופאים לא יודעים להסביר לה למה זה קרה, אז אני מקווה שהסיפור הזה מפיח תקווה ומעודד.

מצרפת כאן תמונה של האוצר הפרטי שלנו, כי בכל זאת, אני פולניה ואני חייבת.

הוא מתוק, כמה נחת

מקוה שדרך החתחתים מאחוריכם לתמיד, ושמעתה תדעו בריאות, אושר ושמחה.
וגם לכל החברות האחרות בפורום, גלויות וסמויות.

דובונית אני מאד שמחה שהמסע הארוך והפתלתל שלך הסתיים בטוב

באמת עברת דרך ארוכה, ויפה שבאת לספר, לשתף ולעודד. גדלי אותו בנחת
.
אגב, לי אישית זה לא מפריע, אבל אולי את התמונה של הרך הנולד עדיף להעלות בפורום של "הריון אחרי אובדן" ולא ב"אובדן הריון".
לכל נשות הביניים בפורום - הלוואי ותזכנה להעלות פוסטים המספרים על דרך החתחתים עד הרך החדש.

איזה יופי.הוא מתוק אמיתי.חב שאין תעודת ביטוח

הריון תקין ומוצלח שבסופו ילד מהמם.תגדלו אותו בנחת והנאה:)

תמי1100

New member
חמוד מזל טוב!

יופי שהעלית את ההודעה אכן מעודד ונותן תקווה
אני לא רופאה ולא מומחית אבל נראה לי שכמו שהרופאים של אמרו לך- מה שקרה בעבר היה צירוף מקרים (עגום) אבל לא יותר. וזה יכול לקרות, וקורה.
טוב שלא התייאשתם (מהצד, מההסתכלות שלי- לא היה על מה. זה קורה להמון הפסקות הריון בשבועות מוקדמים.
&nbsp
שוב מזל טוב, תהנו ממנו :)

shira3121

New member
הוא ממש מתוק

כיף לקרוא את הסיפור שלך, יש כאן הרבה נשים ששואלות על האם יש סיכוי ללדת אחרי 2 או 3 הפלות שאין להן הסבר כשאין ילד בבית אז הסיפור שלך יכול להנות נחמה עבורן.

שירהד1

Member
מנהל
יופי שחזרת אלינו ושיתפת. ממש שמחה עבורך
-

את רק מאשרת את כל מה שאני כל הזמן כותבת מתוך הידע שצברתי בנושא.
רוב רובן של ההפלות בשליש הראשון מתרחשות בגלל עוברים לא תקינים כרומוזומאלית, ולכן כל הבירורים הללו, ברוב רובם של המקרים לא נותנים כלום.
יש הסבר למה שעברת- עוברים לא תקינים. מה שאין עליו הסבר ביולוגי זה למה יש נשים שיש להן יותר הפלות על הרקע הזה.

אל ד"ר עופר גונן הנפלא הגעתי גם אני לאחר 4 הפלות ברצף, כדי לקבל חוות דעת שנייה לגבי מה ניתן לעשות. אם בכלל. הוא אמר לי באופן מפורש שיש נשים שיש להן יותר נטיה "לעשות" הפלות. למה? הרפואה לא יודעת להסביר את זה.
הוא שלח אותי, כמובן, לכל הבירורים, והכל חזר תקין. מה שהוא אמר לי בזמנו זה שצריך פה בעיקר המון המון מזל. ועם כמה שזה היה מבאס לשמוע את זה, אני עד היום מוקירה לו תודה על כך שאמר לי את האמת ולא סיבן אותי בכל מיני בולשיטים, כמו שרופאים אחרים היו עושים, אם הייתי הולכת אליהם.

אגב, פונדקאות לא היתה עוזרת אצלך, כי כמוני- גם את- היית צריכה עובר תקין.
3 הפלות ברצף בשליש הראשון+כל הבירורים והבדיקות שעשיתם יצאו סבבה+אישה בריאה= החלטה נבונה של גונן. כמה נפלא שפוגשים בדרך הקשה הזו אנשי מקצוע טובים וחכמים.

גדלו את יונתן בשמחה ובאושר, בנחת ובבריאות. תנסי לתפוס כל רגע ולהינות, כי הזמן טס...

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

למעלה