בבקשה הצעות!!!

בבקשה הצעות!!!

הי!
מאוד מבקשת שתסתכלו בהיסטוריה ותחשבו איתי מה הלאה,איזה בדיקות שווה לעבור,ממש צריכה את עזרתכן.
בקשר להריונות:
הריון ראשון הייתי בת 27 נולד בשבוע 39+5, משקל 2.900.
הכול היה תקין וחלומי.
נגמר אומנם בקיסרי סיוטי לאחר 30 שעות צירים וללא הרדמה אבל זה כבר טראומה אחרת.

הריון שני הייתי בת 31 נולד בשבוע 42(עם זירוז ) 3.900 בלידה טבעית ומופלאה .
הכול היה טוב.

הריון שלישי הייתי בת 35 שבוע 16 גילו פגם גנטי (פגם בעמוד השדרה) חשדו בזה משבוע 14 רק בשבוע 18 התקבל ע״י הוועדה.
הסתיים בשבוע 19 בגרידה.
לא נמצא בבדיקת דם שניתן לקבוע נשאות.

הריון רביעי הייתי בת 37 ,שבוע 8 הפסיקה התפתחות עדיין עם דופק נתנו סיכוי שבוע 12 עם הפסקת דופק ועובר לא מפותח ביצעו גרידה.

הריון חמישי עד שבוע 12 הכול טוב שהגעתי לשקיפות שוב אין דופק ללא סימן של הפסקת גדילה.
הסתיים בגרידה.

אני בטיפול נפשי (מצבור של חיים לא פשוטים,רשמתי על זה בעבר) לצערי ולצער המטפלת שלי היא בעצמה מאוד חולה מקווה שתחזור לטפל בקרוב.
וכן קשה לי מאוד,כמו לכולן לא מועדון משהו.
סביבתי לא משהו תומכת ,למעט בעלי וחברה אחת.
אימי חולת נפש (ואבי בעיקר מטפל בה)וזה קשה לעצמו וכך גם כל אובדן שלי הופך לנסיגה קשה במצב של שניהם(עוד מטען אם חסר).
חמותי חושבת שהשתגעתי שאני רוצה עוד אחד וכאילו כל היקום אומר לי חזק וברור שלא צריך עוד.
עוד שתי חברות טובות בטוחות שאני קצת לוקחת את זה קשה מידי ויאללה להמשיך הלאה ולוותר.
וכן אין הרבה מעבר(הכוונה ל״סביבה״).
ולא לא פשוט לי כי כל כך קשה לי לוותר.
מצד שני הכאב לב כל כך גדול שאני כבר לא יודעת אם אוכל לעבור זאת שוב.

הצעות ומחשבות על מרחב טיפולי ועל מתיחת הגבול של סוף הילודה

שלום לך עצובה. את באמת מתארת מרקם חיים מורכב ועדין, בעיקר בולט לי העדר התמיכה ממנה את סובלת. אני שמחה שיש לך חברה אחת קשובה ובעל שרגיש למצבך.
אבל לסחוב את הקושי של האובדנים + הדאגה לאמא חולה (ואבא שפנוי ככה ככה בגלל שאמא חולה) + מטפלת חולה - נשמע לי יותר מדי.
בטיפול לא אמורים להתרחש היפוכי תפקידים. על המטפלת לדאוג לך, לפנות עבורך פינה שקטה ומוגנת מחומרים הרגשיים שלך. מטפלת חולה מן הסתם מתקשה לעשות זאת, בעצם כך שסיפרה לך אודות המחלה משתקפת חומרתה (וגם כמובן בהפסקת הטיפול). אני ממליצה לך בחום למצוא מטפלת חדשה. אני יודעת היטב שזה לא כמו להחליף גרביים, אבל במצבה כרגע היא לא מטפלת בכלל, ואולי לא תוכל לשוב ולטפל, ואת נשמעת שאת מאד זקוקה לטיפול ולמרחב הפרטי הזה. עכשיו.

לעניין האובדנים ותגובת הסביבה גם אליהם (החברות שמחכות ש'יעבור' לך כבר) ותגובת הסביבה לרצונך להמשיך ולנסות לא קלה (חמותך והיקום כולו....).
החיים האלה הם שלך. רק את יכולה להחליט מה סביר עבורך ומה לא. עד מתי יש לך את הכוחות להמשיך ולנסות (ואולי להתאכזב). לו אני את הייתי חושבת עם עצמי אם יש לי הכוחות ללכת בדרך הזו שוב. ואת ההחלטה שלי הייתי מקבלת בהתאם.
האמת היא שאת נשמעת עייפה מאד. וכואבת. השאלה היא מי משתי כפות המאזניים כבדה יותר. כף הייסורים והאובדנים, או כף ההשלמה עם שני הילדים שיש לך והויתור על הילד השלישי. ואת זה רק את יכולה לדעת.

אין קו גבול אחיד שמתאים לכולן. יש פה נשים שזכו לילד / ויתרו על ילד אחרי 10, 8, 6, 5, 3, 2, אובדנים. יש שנלחמו על ילד ראשון, על ילד שני, על ילד שלישי, על ילד רביעי, על ילד חמישי. יש צעירות ומבוגרות. נשואות ויחידניות. מבוססות ומבוססות פחות. כל אחת מתחה את הקו לעצמה. ואני מסתכנת ואומרת שאי אפשר לדעת איפה הקו הזה עובר עד שממש עומדים עליו.

כלומר, באופן תיאורטי, אם היית אומרת לשירה החיילת, נניח, שהיא תעבור 6 הפלות, אני לא חושבת שהיא היתה חושבת שאת רצינית איתה. אחרי ההפלה השלישית היא החליטה על עוד הריון. ואחרי ההפלה הרביעית שוב. וכך כל פעם מחדש. בהריון העשירי והאחרון שלה היא כבר ידעה שזה הנסיון האחרון, ללא קשר לתוצאה שלו (וכולנו שמחות עבורה שהיתה לה לידה שמחה והגשימה את חלום הילד השלישי שלה). אבל אנחנו גם זוכרות שההריון ההוא היה עלול להסתיים בידיים ריקות.

מה שאני מנסה לומר הוא שאת כל פעם צריכה להחליט לגבי ההווה שלך - האם היום אני עדיין רוצה לנסות? ואז למחרת שוב ולמחרת שוב. אני לא חושבת שיש החלטה דרמטית שמתקבלת, אלא החלטה ברמה יומיומית. את יכולה לקרוא את הדיון שלי עם מרעישה. שממשיכה לנסות. והסטטיסטיקה שלה לא מי יודע מה. אבל הרצון שלה כל כך חזק שהיא מגייסת שוב את התקווה.
האם את יכולה לגייס שוב את התקווה? שם התשובה שלך.

קודם כל תודה.

אני מודה לך על התשובה,אבל אני מוצאת שגם בשביל להתגבר על האבל אני צריכה פרקטיות.
עברתי הרבה בחיי ודרך ההתמודדות שלי היא להבין מה הלאה,מה הפיתרון.
והלאה בשבילי הוא להעריך את הסיכוי שההריון יגמר בטוב.
אני יודעת שאף אחד לא יכול לנבא לי הצלחה כזו או אחרת אבל אני מבקשת עזרה במה החאה.
אילו בדיקות הייתם הולכות לעשות על מנת לדעת מה עומד מולי ואז להחליט אם יש לי כוח או לא.
לצערי לא רשמתם לי דבר.
רוצה לבוא ״מוכנה״ לדעת מה כן אפשר לבדוק לשלול .
אני קוראת הרבה (אולי לא במקומות הנכונים ) אבל לא מוצאת מענה אילו בדיקות שווה לעשות לפני הפעם הבאה אם תהיה כזו ,עוד לא יודעת.
אז אנא בכל לשון של בקשה אם יש הצעות אנא רשמו לי.

אין לי הצעות, אבל יש לי חיבוק

מתייחסת בעיקר לחלק האחרון של ההודעה שלך.
ב-03/01 איןאריותכאלה פתחה שרשור על תקופת הביניים. אני חושבת שרוב ההודעות שם מתייחסות לשלב שבו את נמצאת כרגע. השלב הזה שבו לא ברור לנו אם יש כוח להמשיך, ואם יש כוח - מה המקור שלו והאם הוא יהיה מספיק חזק גם אם יהיה עוד אובדן.

בשבוע שעבר התברר לי שיותר משאני מפחדת להמשיך (ולאבד, ולהתאכזב, ולכאוב, ולהתאבל), אני מפחדת לעצור.
וזה עיקר הכוח שמניע אותי כרגע. אני פשוט מפחדת לעצור.
אז רגע לפני גיל 40, עם סטטיסטיקה מחורבנת לחלוטין ועם סיכויים אפסיים, אני מחכה לוסת כדי שהרופא שלי יאשר שאפשר להמשיך לנסות.

מסכימה עם איןאריותכאלה לגבי קו הגבול.
לכל אחת הגבול שלה, והוא יכול להיות נזיל (לפחות אצלי הוא כזה).
וכנראה שבאמת לא יודעים שזה קו הגבול, עד שלא עומדים בו.
רק את יכולה לדעת ולהחליט אם הגעת לקו הגבול שלך.
אני משערת שהן רוצות בטובתך, וכואבות את כאבך, אבל הדעות של החמות והחברות לא רלוונטיות להחלטה שלך.
אם תחליטי לעצור - את תצטרכי להתמודד עם ההחלטה, ולהשלים ולהמשיך לחיות.
אם תחליטי להמשיך ואם חלילה יהיה עוד אובדן - את תצטרכי להתמודד עם האובדן והשבר והכאב.

שולחת לך חיבוק

אכן לא קל

אבל מנסיוני,ואיך שאני רואה את הדברים,רק את,יכולה להחליט אם לנסות שוב או לא....כפי שכתבתי פה בימים האחרונים,אני לא בטוחה שאעמוד נפשית בעוד אובדן,ולכן לא מנסה בכלל להכנס להריון בינתיים.גם פיזית,אגב,כל עניין הגרידות,ההרדמה המלאה,עושה משהו מאד לא טוב לגוף ונפש שלי...לכן,אני שוקלת טוב טוב,אם הכנס שוב להרפתקאה הזו או לא,וכך גם אצלך,רק את יכולה לענות על השאלה אם את מסוגלת ורוצה או לא.אגב,יש עוד אפשרויות שאני שקלתי,כמו אימוץ,כמו פונדקאות,ובינתיים ירדתי מזה.אני פה אם תרצי,בפרטי וגם בקבוצה.חיבוק ומבינה אותך מאד.

שירהד1

Member
מנהל
עונה בצורה פרקטית-

ראשית, אני מאוד מבינה את הצורך בפרטקיות. גם אני פעלתי בדיוק כך. להבין מה לפניי, מה האופציות, מה הבדיקות שעליי לעשות, אם בכלל...זאת, כמובן לצד הטיפול בפן הנפשי.

אז ברשותך, לא אתייחס כעת לפן הנפשי, אלא לפן הפרקטי- רפואי.

קראתי מספר פעמים בעיון את כל הפירוט שכתבת (תודה על החלוקה לפסקאות. זה אכן מקל על הקריאה וההבנה).

תראי- חווית 3 אובדני הריון. אחד מסוג מסויים- פגם בעמוד השדרה, ושניים- הפסקת דופק בשבועות 8-12 (לרוב נובע שכתוצאה מעוברים שאינם תקינים, ועובדה גם שראו שאין התפתחות תקינה, למרות שבאחד מהם עוד היה דופק).

כתבת שהאובדן הראשון היה כתוצאה מ"פגם גנטי". אודה להבהרות- האם אמרו לך שמדובר במשהו מקרי, או במשהו שעלול לחזור על עצמו ושניתן לגלותו בתהליך מיוחד של PGD (הפריית מבחנה שנעשיתבצורה מיוחדת, בה בוררים עוברים חולים ועוברים בריאים)?
אם היה מדובר במשהו מקרי, דרך הפעולה צריכה להיות שונה ממקרה אחר.

אז אני מחכה שתעני לי על השאלה הזו, ואז אמשיך.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

תשובה

נאמר כי הפגם מקרי,עדיין אין בדיקה שיודעת למצוא אותו,אלא בבדיקת התפתחות( סקירה)
ושהתופעה די נדירה .
&nbsp

שירהד1

Member
מנהל
ממשיכה-

או.קיי- אז אני ממשיכה מהנקודה בה עצרתי ממקודם.
בת 38
שני הריונות תקינים לחלוטין שהניבו שני ילדים בריאים.
לאחר מכן- 3 הפלות-
1. על רקע של פגם בהתפתחות עמוד השדרה. נדיר ומקרי. הרבה חוסר מזל.
2. שתי הפלות על רקע של הפסקת דופק וחוסר התפתחות העובר בשבועות 8-12. סביר להניח שזה על רקע בעיות עובריות- כרומוזומאליות. שוב- עניין של הרבה חוסר מזל.

זה מקרה קצת גבולי. לרוב, בירור הפלות חוזרות עושים לאחר 3 הפלות ברצף, אבל משום שההפלה הראשונה- ברור לגמרי ממה היא נובעת, זה לא נספר מבחינתי מבחינת ההפלות ה"בלתי ברורות".

אני הייתי ממליצה לך להתייעץ עם רופא/ה טוב שאת סומכת עליו/ה, האם כדאי להתחיל בבירור הפלות חוזרות או לא.
אני כותבת לך את רשימת הבדיקות, אבל אני לא בטוחה שכדאי לבצע כעת את כולן.
1. הסטרוסקופיה אבחנתית של הרחם.
2. קרישיות יתר.
3. בדיקה של בלוטת התריס ונוגדנים לבלוטת התריס.
4. בדיקות של מחלות אוטואימוניות.
5. בדיקת זרע
6. להשלים בדיקות של מחלות גנטיות ידועות (כמו שאר האוכלוסיה).
7. קריופיט של שני בני הזוג.
8. פרופיל הורמונאלי מלא.

אם רלוונטי לך איזור השרון, אני יכולה להמליץ לך על הרופאה והרופא שלי- ד"ר דורית רביד וד"ר עופר גונן. הם לא מומחים בהפלות חוזרות, אבל מניסיוני- אין ממש מומחים לזה. צריך לקבל חוות דעת לגבי כדאיות הבדיקות ומי מהן, ולחזור עם התוצאות.
אני מכינה אותך לזה שרוב הסיכויים שהיה לך המון חוסר מזל, ושהבדיקות לא תגלנה דבר. אבל שוב- התייעצי עם רופא/ה שאת סומכת עליו/ה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

למעלה