בוקר טוב!

רחלולי1

New member
בוקר טוב!

בוקר טוב!!
עד עכשיו צפיתי מהצד ונהנתי מהתמיכה שאתן נותנות, מי כמוני יודעת כמה שהיא נדרשת!

לפני כארבעה חודשים עברתי גרידה שניה, רוצה מאוד הריון נוסף, לא מונעת כרגע.
בכל החמישה הריונות שהיו לי (שני ילדים מתוקים) נכנסתי להריון מקסימום בנסיון השני, כרגע מנסים בערך ארבעה חודשים ועדיין אין הריון, חוששת שאולי פגעו לי ברחם בתהליך הגרידה חס וחלילה או נשארו שאריות.
הגיוני?
כמובן שאם החודש לא יצליח (הלוואי שכן) אלך לעשות אולטרסאונד אבל תמיד נחמד לישמוע חוות דעת נוספת מבעלות נסיון
תודה רבה ויום נפלא!

מחשבות

משתתפת בצערך על האובדנים.
רוצה לשתף אותנו באיזה שבוע היתה הגרידה האחרונה? האם מאז המחזורים סדירים ועם אותה כמות דימום כמו בדרך כלל? האם עברת בדיקת US מאז הגרידה האחרונה?

במידה ולא יצליח החודש, ממליצה על בדיקת US רגילה כ-5 ימים אחרי תחילת הוסת, אולי אפילו ביום השלישי.
גם אם בדיקת US לא מראה שאריות, שווה לשקול היסטרוסקופיה אבחנתית כדי לשלול הידבקויות שלא תמיד רואים בUS.

שמחה שהתמיכה שלנו עזרה לך גם כשהיית סמויה

רחלולי1

New member
תודה

תודה על התשובה והרצון לעזור
אז ככה: הדופק פסק בשבוע 13 אבל גילינו על כך שבועיים לאחר מכן, לגרידה חיכיתי עוד שבוע וחצי.
הגרידה היתה לא פשוטה, איבדתי במהלכה כליטר דם, לאחר מכן קיבלתי בהתאוששות מנות דם ושהיתי שם כל הלילה, הביתה השתחררתי רק בוקר לאחר מכן.
מאז הגרידה המחזורים סדירים בדיוק של יום חוץ מהמחזור השני.
הכמות של הווסת מעט פחותה מבעבר אבל לא משמעותית.
(היו לי בעבר שאריות ברחם לאחר לידת הילד השני עברתי אז הסטרוסקופיה אבחנתית וניתוחית)
יום טוב!!

רחלולי1

New member
אולטרסאונד

האם מספיק האולטרסאונד הפנימי שעשו לי בבית החולים לפני השחרור ואחד חיצוני לאחר השחרור על ידי הרופא שלי?

שירהד1

Member
מנהל
מנסה לעזור-

ראשית, אודה להבהרות- כתבת שהיו חמישה הריונות- מתוכם שני ילדים בריאים וגם כתבת שעברת גרידה שנייה. אז "חסר" לי הריון. האם היו 4 או 5?

לגבי שאלתך- זה שעד עכשיו נכנסת מאוד בקלות ובמהירות להריון, עוד לא אומר שלהריון הבא תיכנסי בצי'ק. 4 חודשי נסיון הם זמן נורמטיבי לגמרי, בהתחשב בעובדה שבממוצע- לוקח חצי שנה לכניסה להריון. ממוצע. כלומר- גם יכול לקחת 10 חודשים. עד שנה נחשב תקין. כאשר מתחשבים בגיל. האם הגיל שכתוב אצלך בכרטיס הוא הנכון? כי אם כן- את מאוד צעירה, ולכן לא הייתי מוטרדת.
בנוסף, כתבת שעברת את הגרידה לפני 4 חודשים, אז בחישוב מאוד פשוט- ניסיתם חודשיים-שלושה, בהתחשב בעובדה שלוקח למחזור כ-4-6 שבועות להגיע מרגע הגרידה (או שניסיתם עוד לפני שהיגיע המחזור, מה שבעיניי ובעיני הרופאים לא מומלץ...וגם לא נחשב מבחינתי כנסיון אמיתי).

האם עברת בדיקה של אולטרטסאונד לאחר קבלת הוסת הראשונה? אם לא- ממליצה לך ללכת ולהיבדק, ואם כן ואמרו שהכל תקין- אז הייתי ממליצה לך להמשיך ולנסות עוד 3-4 חודשים. לא הייתי ממהרת לבצע פרוצדורות רפואיות פולשניות כמו הסטרוסקופיה ללא צורך רפואי אמיתי.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

רחלולי1

New member
אולטרסאונד לאחר ווסת ראשונה

תודה רבה על התשובה
אכן היו חמישה הריונות, ההריון הראשון היה חוץ רחמי והוציאו לי חצוצרה.
אולטרסאונד כפי שזכור לי עברתי לפני הווסת הראשונה אחד בבית חולים לפני השחרור, והשני אצל הרופא כשלושה ארבעה שבועות לאחר הגרידה אבל הוא היה חיצוני, ולתחושתי אין אפשרות לראות ברור באולטרסאונד כזה.
אני בת עשרים ושש.................
הפורום מאוד עוזר לי בהתמודדות ומחזק אותי.........

למעלה