היסטורוסקופיה- אשמח לעזרה

רצהאצה

New member
היסטורוסקופיה- אשמח לעזרה

היי בנות,

אני לאחר כמעט 5 שבועות מאז ההפלה. היום באולטרסאונד ראו "מבנה היפואקוגני עם זרימות דם בתוכו- יתכן שאריות הריון"

בבדיקת דם בטא 75

הרופא שלי אמר שהשאריות עם הזרימה הן מה שכנראה גורומות לבטא הגבוהה והפנה אותי להיסטרוסקופיה ניתותית.

אני מבינה שאת ההסיטורוסקופיה כדאי לעשות לאחר מחזור, אבל זה לא נראה שאני עומדת לקבל בקרוב (גם לפי מצב הזקיקים וגם לפי מצב הבטא) אז זה דיי מעגל שקשה לצאת ממנו...

ולמי שעשתה ומבינה בזה- מה עכשיו? התקשרתי לד"ר כהן וצריך לקבוע איתו פגישה שעולה 1000 ש"ח ואז הוא יחליט מה עושים האלה. הגיוני?

מודה לכן על כל עזרה.

המצב שלך מורכב

משתפת מה היה אצלי:
גרידה בשבוע 13+1, אחרי שבועיים התגלתה שארית עם זרימה. היסטרוסקופיה יום אחרי הגילוי. ההיסטרוסקופיה בוצעה בבי"ח ציבורי ואחריה הרחם התנקה. לקח לי שנה ו-3 חודשים להרות לאחר מכן, אבל באמצע היתה הפסקה יזומה, וטיפולי פוריות שלא צלחו.
גרידה בשבוע 9+6. אחרי שבוע התגלתה שארית ללא זרימה. חיכיתי לוסת שהגיעה 5 שבועות אחרי הגרידה. נבדקתי ביום החמישי למחזור והשארית לא יצאה. היסטרוסקופיה 3 ימים לאחר מכן. הפעם בחרתי לבצע את ההיסטרו באופן פרטי והעלות היתה 8,400 ש"ח.
3 חודשים עברו מאז ההיסטרו האחרונה, ואני עדיין לא בהריון.
בשני המקרים לא בדקתי בטא כאשר התגלתה השארית.

האם יחד עם הבטא בדקו לך גם אסטרוגן, פרוגסטרון ו-LH? יחד עם מצב הזקיקים, הם עשויים לעזור לנבא מתי הוסת צפויה להגיע.

מאוד מדכא להיות במצב שבו מצד אחד את כבר לא בהריון, ומצד שני את לא לא-בהריון.

אני זוכרת את המצוקה הגדולה שהייתי נתונה בה. לו אני במקומך כנראה שהייתי הולכת על היסטרו מוקדם ככל שניתן. לא מכירה את דר' כהן, אבל כמו תמיד בענייני היסטרו אני ממליצה על דר' חן גולדשמיט שקראתי עליו המון המלצות (לא טופלתי על ידו מעולם).

רצהאצה

New member
תודה רבה לך

המצב בהחלט מבאס, בלשון המעטה. כל כך רציתי שהכל יהיה מאחוריי וזה רק ממשיך להסתבך, אין לי כבר כוח.

הערכים בבדיקות הדם ממש לא מראים על ביוץ בזמן הקרוב:

e2 157
lh 2.8
progesterone 2.8

אני עם שחלות פוליציסטיות וגם ככה המחזורים שלי הם כל 50-60 יום, נראה לי שזה שיש שאריות והבטא גבוהה בעצם מונעים ממני לבייץ כי הגוף חושב שאני עדיין בהריון.

מה שהתחיל כל כך יפה וטוב מסתיים בכזאת צורה. לא מבינה למה זה קורה ולמה דווקא לי. אבל גם אין תשובות לזה.

5 הריונות ורק אחד הסתיים בידיים מלאות

אני כבר לא שואלת למה זה קורה לי. ואני אהיה מאוד מופתעת אם אשיג עוד הריון ואם הוא יסתיים בידיים מלאות.
מקווה שאת יודעת שמדובר בסטטיסטיקה ושאחוז מאוד גבוה של הריונות מפסיק להתפתח בשליש הראשון. וגם הבחירה בציטוטק לא בהכרח שגויה. בחודשים האחרונים עלו כאן הרבה הודעות על שאריות אחרי גרידה והן גורמות לי להסתכל בצורה שונה על הבחירה בין הפלה טבעית/ציטוטק/גרידה.

לגבי הערכים שלך, אני לא מומחית אבל אכן נראה שהביוץ לא ממש באופק.
האם עשית בדיקת בטא בודדת או כמה בדיקות? אם עשית כמה בדיקות - האם ש מגמת ירידה?

ועוד מחשבה לגבי הבטא, כי ראיתי במקום אחר שכתבת שההריון הושג באמצעות איקקלומין.
כמה זקיקים היו לך והאם ייתכן וישנו (או שהיה) שק הריון נוסף מחוץ לרחם? נדמה לי שקראתי מתישהו על מישהי שעם איקקלומין נקלטה עם עם שני עוברים, כאשר אחד היה בתוך הרחם והשני מחוץ לרחם.

שירהד1

Member
מנהל
איזה מבאס זה...

אני לא מבינה בזה בהיבט הרפואי, כך שלא יכולה לסייע לך בשאלה שלך. רק רציתי להביע אמפטיה. העיצה הטובה ביותר שלי אלייך היא ללכת לרופא/ה טובים בתחום ולברר מה הצעד הבא המומלץ במקרה כמו שלך. את ד"ר כהן אינני מכירה ואין לי חוות דעת עליו...

תעדכני אותנו במצבך ובמה שהמליצו לך לעשות.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון, תפוז.
09-7749028

גם אני לא מבינה למה זה קורה

הראש יודע שזו סתם סטטיסטיקה, מקריות, טעות אקראית של הטבע 0% כוונה
אבל הלב.... זה משהו אחר, זו מהות המסע של האבל, לפחות בשבילי
שולחת לך
גדול על מצב הביניים הקשה והמכאיב הזה - מצד אחד ללא הריון, מצד שני ללא תקווה לכזה, המתנה כפויה ומייאשת.
מאחלת לך בכל לבי שהפלונטר הפיזי ייפתר ונפגוש אותך בפורום השכן (בקרוב!)

למעלה