לידה בשבוע 22 - לאחר תפר צווארי

שילי 32

New member
לידה בשבוע 22 - לאחר תפר צווארי

שלום לכן, אני חדשה פה וצריכה עזרה.
את מה שנעשה אין להשיב, אבל מידע ממש יעזור לי כרגע... אני שלושה וחצי שבועות לאחר לידה מוקדמת שהסתיימה בגרידה להוצאת השלייה.
אתמול הייתי בבדיקת אולטרסאונד ונאמר לי שהרחם שלי לא נקי. שזה עדין מוקדם, ורק לאחר מחזור הרחם מתנקה משאריות הלידה.
אז השאלה שלי היא, האם לאחר גרידה הרחם אמור כבר להיות נקי? או שזה טבעי שזה לוקח קצת זמן? ואם כן,כמה זמן?

צר לי שהצטרפת אלינו

גם אם את הנעשה אין להשיב, את עדיין מוזמנת (אם את רוצה בכך) לשתף אותנו במה שעברת.

לגבי מצב הרחם, אני חושבת שברוב המקרים אחרי לידה שקטה + גרידה הרחם נקי.
כשאת כותבת שהרחם לא נקי, לא לגמרי ברור למה הכוונה. יכולות להיות שאריות, יכול להיות דם בחלל הרחם, יכולה להיות רירית לא סדירה.

אצלי אחרי לידה שקטה + גרידה הרחם התנקה מעצמו, אבל אחרי 2 גרידות היו לי שאריות.
בגרידה הראשונה (שבוע 13) נותרה שארית עם זרימה (שארית שמחוברת לדופן הרחם עם כלי דם פעילים). הסיכוי ששארית כזו תצא בעצמה הוא אפסי ולכן שבועיים אחרי הגרידה עברתי היסטרוסקופיה להוצאתה. אחרי ההיסטרו נותר עדיין די הרבה דם חופשי בחלל הרחם, עם כמה קרישי דם שהגדול שבהם היה באורך של כמעט 3 ס"מ. הדם והקרישים יצאו עם הוסת.
בגרידה השניה (שבוע 9) נותרה שארית ללא זרימה. בהמלצת הרופאים בביה"ח ועם המון תקוה חיכיתי וסת אחת והרירית נותרה במקומה, אז שוב עברתי היסטרו.

אני חושבת שהציפיה היא שאחרי וסת אחת הרחם יהיה נקי. במידה והוא לא נקי, צריך להתייעץ עם הרופאים לגבי האפשרויות.

משתתפת בצערך על האובדן

טומה1008

New member
משתתפת בצערך על מה שעברת

גם לי אחרי לידה שקטה עשו גם גרידה ליתר ביטחון...אבל בכל מקרה נשארו לי שאריות עם זרימות דם... שראו שבועיים אחרי בus. הרופאה אמרה לי לחכות לווסת הראשונה ולראות אחר כך. ובאמת אחרי הווסת הרחם התנקה על ידי דימום מסיבי וממש ראיתי גושים שיצאו לי במחזור. לכן על תכנסי ללחץ. יש סיכוי גדול שגם אצלך אחרי ווסת הכל יסתדר.

plumaria

New member
מענה ושאלה

היי שילי.
מצטערת מאוד לשמוע על האובדן הקשה.
לפני שנה הייתי במקומך - לידה שקטה בשבוע 23 בעקבות אי ספיקה צווארית.
גם לי עשו גרידה לאחר הלידה להוצאת שאריות שלייה. נאמר לי לחזור לביקורת לאחר המחזור. עקרונית הרחם אמורה להיות נקייה, ואם יש שאריות קטנות המחזור אמור להוציא הכל החוצה, אבל גם אז בזמנו נשמע לי הגיוני שיהיו שאריות דמיות ברחם עד למחזור, כי בכל זאת היה שם הריון וטראומה. רק לאחר המחזור אפשר יהיה לראות אם נותר משהו רציני יותר שדורש התערבות נוספת.
אצלי הרחם לאחר המחזור הייתה נקייה, מקווה שכך יהיה גם אצלך.

אם את מרגישה שאת יכולה (ואני מבינה עד כמה זה קשה וכואב) לספר קצת על התפר הצווארי שעשו לך ואם יודעים מה קרה אצלך והאם התפר כשל? אם את לא רוצה לפרט, זה מובן לחלוטין.
אני שואלת רק בגלל שגם אני אצטרך לעשות תפר צווארי בהריון הבא, ואני מנסה לחפש מידע ולהבין קצת יותר טוב את כל ההליך וההשלכות. (אפשר גם בפרטי)

ובכל מקרה, מאחלת לך לעבור את ההליך הפיזי יחסית בקלות, לקבל מחזור ולוודא שהרחם נקייה ובריאה, ומאחלת לך חוזק וסבלנות לעבור את ההתמודדות הנפשית הקשה.
אני שנה אחרי, וזה עדיין כואב, אבל כבר לא באותה עוצמה.

נעמה532

New member
משתתפת בצערך

היי שילי,
כתבת שעשו לך תפר צווארי..
גם אני עברתי תפר בשבוע 12 ובשבוע 22 לידה שקטה בעקבות ירידת מים.
רציתי לשאול אם היה לך לחץ על התפר וכתוצאה מזה קרה מה שקרה?
מאחלת לך הריון תקין וידיים מלאות

למעלה