שמחה מהולה בכאב

שמחה מהולה בכאב

יום הולדת 5 לקטן.
כמה אושר!

אבל אצלי בלב התאריך מורכב. מזכיר עוד הרבה....
תאריך לידה משוער של הפלה שנייה

גרידה של הפלה רביעית ברצף לפני שנה בדיוק. ואין עדיין הריון חדש.

אז נכון, יש המון!! זוכרת ומודה.
אבל כל כך רוצה........

דניאל5000

New member
חיבוק גדול

מבינה אותך לגמרי... אבל שמחה שאת מתמקדת ביש .... מאחלת לך בשורות טובות בעתיד הקרוב

תודה! חיכיתי לחיבוק

ובפרט לאור ההודעה של 'אין אריות כאלה' על הפרדת אובדן מאובדן,
קיויתי שיבינו אותי, למרות שאני במקום אחר מרוב חברות הפורום ויש לי שלושה ילדים. אבל אצלי זה ממש קצת.
ואני יודעת שקשה לשמוע ש-3 זה קצת, לבנות שכ"כ רוצות שלושה ילדים, אבל זה ביחס לרצון הבסיסי (שכמובן, מושפע מהחברה שאני חיה בה) וביחס לגודל המשפחות של קרובי המשפחה והחברים.......
בגן של הבן הקטן שלי (30+ ילדים) יש רק עוד 2 ילדים שאין להם אח קטן מהם. ואיך זה יכול להיות? פשוט כי הם הקטנים של המשפחה...... יש להם הרבה אחים ואחיות ואמא שלהם כבר מבוגרת.
והילדים כ"כ רוצים תינוק קטן, ולא מבינים למה לכולם יש ורק לנו אין.
אני מרגישה כמו ילדה קטנה שמתבכיינת. אבל המצב רוח שלי 'על הפנים' היום.
לפני 3 שנים, בדיוק ביום ההולדת שלו עשיתי בדיקת הריון. גיליתי שאני בהריון רביעי! אבל אז הוא נפל בשבוע 16.... ואז נפל עוד הריון. וניחמתי את עצמי שהפעם זה מוקדם .
ביום הולדת הבא שלו, הייתי כבר בהריון הבא, אז הדחקתי את המחשבות הכואבות כי הייתי עסוקה בתקווה. אבל למרות שחשבתי שעברתי את השבועות הקריטיים, גם בפעם הזו הדופק הפסיק!
בשנה לאחר מכן הייתי שוב בהריון. ושוב, ראייה חיובית. ושוב אכזבה. 3 ימים אחרי יום ההולדת שלו כבר עברתי גרידה של הפלה רביעית ברצף...........

והשנה, אחרי 3 שנים ברצף, אני לא בהריון ביום הולדת שלו.... וההתמודדות עם החסר מכה בי בעוצמה. והכל עולה...... וכואב. ושורף.

דניאל5000

New member
רצון ויכולת

ברור לי שאת רוצה עוד ילדים ואת נמצאת בחברה ש3 זה מעט... אבל עברת כל כך הרבה ... הבריאות והנפש לא פחות חשובות!!!! אל תשכחי את זה אף פעם !!! כל אובדן הוא אובדן ולא משנה כמה ילדים יש בבית או שאין בכלל... מאחלת לך בריאות והתאוששות מהירה:)

אני מבינה אותך

לא בגלל שגם אצלי נפל ההריון הרביעי
לא בגלל שעברת 4 הפלות
לא בגלל שאת כבר 3 שנים במירוץ לילד הבא

אלא כי אני מתחברת לכאב.
כי אני יודעת (ממקור ראשון) איך זה לעמוד מול תסכול, צער, כאב ואובדן
וכי אני יודעת איך זה לשקוע לתחתית
לראות הכ-ל בשחור
להרגיש רק את מה שחסר ואינו ולא יכול להיות
ולראות אנשים אחרים חיים את חייהם כאילו כלום, כשאצלך הכאב והחסר עצרו את המחוגים
לקנא בכל האנשים הללו שחיים להם כאילו כלום
ולהרגיש הכי בודדה בעולם עם ההתמודדות שלך

אני מבינה כי הייתי שם, כי אני חוזרת לשם ויוצאת משם במהלך חיי, וכנראה שתמיד אהיה מחוברת למקום העמוק של הכאב, הוא חלק מהנשמה שלי ואני לא יכולה למחוק אותו או להעלים אותו.

כבר סיכמנו בעבר שאנחנו לא סופרות כאן ;)

כל אחת והמשפחה שהיא מדמיינת ומסוגלת, וזה לא המקום לדיונים רחבים יותר על משפחה, חברה וכולי, והפרשים בין אחים ומה נכון ומה לא נכון בעיני כל אחת מאתנו.
ידידים מהשכונה שלנו, הורים לחמישה ילדים בנים ובנות שנולדו בשנות השלושים לחיה. סביב גיל 44 היא הרתה שוב ושוב ועברה הפלות בשבועות מוקדמים באותה תקופה בה הריתי אני את בתי השניה. חמישה ילדים זה המון. המון. די והותר לשתי משפחות בסביבה הגיאוגרפית שלנו (וסטנדרט במשפחה שלהם). אבל מבחינתם היה מקום בלב ובבית גם לילד שישי שלא נולד, ואני מניחה שהכאב וההחמצה קיימים.
מנסה להגיד שיש לך את כל הלגיטימציה בעולם לחוות ולהרגיש. מאחלת מקרב לב, שאת הגן הבא הקטן יתחיל כשהוא כבר לא קטן אלא "מהגדולים" בבית או ממש קרוב לשם.

שירהד1

Member
מנהל
מבינה לליבך-

לצד ה"יש" בחייך קיים גם ה"אין". ואי אפשר ולא צריך להתעלם לא מהיש ולא מהאין. הם שוכנים שם בלב- זה לצד זה, בדיכוטומיה מוזרה שלפעמים קשה להכיל אותה, אבל הם שם, שניהם. כמו שכתבת: "שמחה מהולה בכאב".

מקווה שבנך נהנה ביום ההולדת שלו ושאת נהנית ממנו ביומו המיוחד
.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון, תפוז.
09-7749028

למעלה