עוד קצת תשובות

עוד קצת תשובות

אני יודעת שאני נשמעת שברירית ,כי אני במקום לא טוב, כמו חלקכן.
אני מעלה הרבה דברים כי החיים שלי מורכבים כמו של כל אחת אבל התחום הזה סביב הרבייה שם דגש על אזור רגיש עבורי.
כל הריון או פגישה עם גניקולוג היא סיוט עבורי, אבל רובם מתחשבים ודואגים לי לחוויה הכי חיובית שאפשר.
שני ההריונות הראשונים היו קלים יחסית הלידה הראשונה הייתה נוראית אבל היה צוות שלם של נשים שליוו אותי ממילדת ודולה .
בסופו של דבר זה לא עזר כי סיימתי בקיסרי נוראי עם הרבה מידי אנשים עם חשיפה וחוסר שמירה על צניעותי שמוטטה אותי.
הטראומה הייתה כל כך חזקה שלקח לי הרבה זמן להסכים להביא ילד נוסף.
לשמחתי הלידה איתו הייתה חוויה מתקנת ורק אנ הדולה והמיילדת וכן בעלי הייו בחדר.
גם מי שתפרה אותי אחרי הייתה אישה שדאגה לי מאוד וכן טישטשה אותי שלא אחווה עוד טראומה לאוסף.
עכשיו המקום של הגרידות וכל ההתעסקות -של מה קורה שם, ממוטטת אותי חוץ מהאובדן הקשה גם החשיפה,הפלשבקים מערערים אותי שעם כל הטיפול ששנים אני עוברת לא מספיקים.
אני במקום חדש וקשה.
חשבתי שיהיה קל ואני חוטפת סתירה לפנים.
בעלי דואג כל הזמן מרגרסיה ואני כבר מרגישה אותה.
זה מאבק מתמיד ,זה לשלוט על מה היה - עבר לבין מה עכשיו ולאן הגעתי.
אני כל כך רוצה עוד ילד אבל דוגת לעצמי מפחדת לאן זה יפיל אותי כי עם כל העבודה עדיין יש חורים שחורים גדולים.
מקווה שהארתי קצת יותר עליי כך שיהיה יותר קל לענות או להבין.
וגם אם לא תודה על הפורום הזה הוא נותן לי מקום של מפלט,מבהיר לי קצת את עצמי.

דניאל5000

New member
צר לי על האובדן שעברת

ובכלל ... התמודדת עם הרבה קשיים והצלחת להביא 2 ילדים מהממים לעולם. כרגע את נמצאת בשלב מאוד רגיש שבו צריך לעכל את האובדן ועם זאת להמשיך לחיות ולקבל החלטות .... בעיני בלבד - מוקדם לך מדי לקבל החלטה האם לוותר או לנסות שוב . תני לנפש ולגוף את הזמן הדרוש להתחזקות ומזור. אני מבינה שאת מכירה את עצמך ואת נפשך ואת חוששת ממה שעומד לקרות לך - אז טפלי בעצמך קודם זה הכי חשוב !!! התמקדי במה שיש : בעל וילדים וסביבה אוהבת ותומכת.... רק שתרגישי מספיק חזקה נפשית ועדיין מאוד תירצי לכי על זה ... צילום רחם עשיתי ממש בעבר הרחוק לפני כ15 שנה ... לא כאב , זה לא נעים אבל לא נורא . הכאב מבחינתי היה כמו כאב של בדיקה גניקולוגית רגילה. אני ביצעתי אותה לפני שהיו לי ילדים . את אחרי 2 הריוניות שהסתיימו בידים מלאות ושני רופאים שלא כל כך רואים טעם בבדיקה במקרה שלך ... אז אולי באמת אין צורך !!! אובדן הריון בהרבה מקרים הוא נפילה בצד המבאס של הסטטיסטיקה ... שולחת לך חיבוק חזק ומקווה שתמצאי את הדרך הנכונה בשבילך :)

תודה

שירהד1

Member
מנהל
אויש, עברת כל כך הרבה

אני קוראת אותך וקודם כל מאוד גאה בך על כך שכתבת, ומאוד שמחה שאת רואה בפורום הזה מקום בטוח.
את בפוסט טראומה מכל מה שעברת בחיים, והכי חשוב זה להמשיך ולהיות מטופלת, ואולי לשקול להוסיף גם משהו תרופתי, כדי לעזור לך לעבור את התקופה הזו, בה את מתקשה להחליט והנפש שלך נמצאת במקום מבולבל וכואב.
אני מבינה שאת הבדיקה הרופא היציע לעשות כדי לנסות ולהבין מה מקור הכאבים הקשים שאת חווה באיזור הצלקת של הניתוח. אני כן בעד לבצע את הבדיקה, אבל תחת הרדמה.
גם אני מאוד סובלת מכאבים בעת בדיקות (למרות שלא עברתי חלילה משהו שמצדיק את זה...), ואת אחת הבדיקות ביקשתי לבצע תחת הרדמה. זו היתה בדיקת הסטרוסקופיה אבחנתית. זה היה אפשרי מבחינת הרופא. בסופו של דבר, הצלחתי לעבור אותה ללא הרדמה, אבל הגעתי בצום, וחתמתי כבר על הטפסים ורופא מרדים היה איתנו בחדר ניתוחים. הרופא אמר לי שהוא רוצה לנסות ולחסוך לי את ההרדמה, ואם אני מרשה לו- אז ינסה ללא, ואם אראה שזה בלתי אפשרי, אז יעצור ויעשו הרדמה. ואכן הסכמתי. כאב לי, אבל בצורה נסבלת.

אני בטוחה שאפשר לברר לגבי הרדמה או טשטוש בבדיקת צילום הרחם. צריך להבין מה מקור הכאבים, גם כדי לאפשר לך איכות חיים טובה וגם לא הייתי ממליצה על כניסה להריון, לפני שמבררים מה קורה שם באיזור הצלקת של הניתוח.

תמשיכי לשתף אותנו בכל מה שאת רוצה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון, תפוז.
09-7749028

למעלה