אולי למישהי יש ניסיון בשיקום רירית דקה אחרי גרידות

אני 2013

New member
אולי למישהי יש ניסיון בשיקום רירית דקה אחרי גרידות

מתחילה להתייאש.
עברתי 2 גרידות במרחק של כמה חודשים ולפני 4 חודשים היסטרו ניתוחית להסרת הידבקויות. האבחנתית שלאחריה הייתה תקינה.אך מאז לא קיבלתי בצורה תקינה מחזור והרירית ממש דקה.
אני בטיפולי פוריות.
אני חושבת לקחת קצת הפסקה ולתת לרירית להשתקם .
יש למישהי ניסיון עם שיקום רירית אלרח גרידות וכ'?
הרירית שלי לפני הייתה מצויינת 9-10 ותלת שכבתית ואני מבכה עכשיו את אובדנה.
כל רעיון והמלצה יתקבלו בברכה

שירהד1

Member
מנהל
אויש, נשמע ממש קשה-

האם נתנו לך תרופות כלשהן לשיקום ועיבוי הרירית? אני יודעת שיש פה בנות שניתן להם טיפול רפואי כלשהו וזה עזר. לא זוכרת את שם הזריקות/הכדורים...
אבל מקווה שמישהי נוספת תענה ותכתוב יותר בפירוט. ואת כמובן יכולה לשאול את הרופא/ה שלך לגבי טיפול שכזה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון, תפוז.
09-7749028

מה אומרים הרופאים שלך?

אני יודעת שאסטרופם ופרוגינובה אמורים לעבות את הרירית. מבין שניהם אני מעדיפה פרוגינובה, עושה לי פחות תופעות לוואי.
בגזרת התזונה קראתי בפורום פוריות על סלק. ניסיתי בעבר לאכול, ולא ברור לי אם היתה לזה השפעה. עכשיו קניתי כמוסות סלק של סולגאר, אבל אני בניסיונות להריון ספונטני, אז אין מעקב אחרי מצב הרירית.

שירהד1

Member
מנהל
שאלות למרעישה בשקט-

אודה לך אם תוכלי להסביר האם הטיפול שציינת ניתן בזריקות/כדורים/נרות...
לאיזו תקופה והאם יש תופעות לוואי.

תודה על כל מידע,
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון, תפוז.
09-7749028

עונה חלקית

גם אסטרופם וגם פרוגינובה הינם כדורים וברוב המוחלט של המקרים ההנחייה היא לבלוע אותם.
בפורום פוריות קראתי שכמה נשים קיבלו הנחיה להחדיר את הכדור לנרתיק.

משך השימוש תלוי בהנחיית הרופאים.
תופעות הלוואי מגוונות ואני לא זוכרת את כל מה שהיה רשום בעלון לצרכן. עם אסטרופם היו לי כאבי ראש. די הדחקתי את כל מה שהיה בתקופת הטיפולים, אז אני לא בטוחה אילו תופעות נוספות היו לי.
אם אני לא טועה, בעלון לצרכן של אסטרופם כתוב שבשימוש ממושך עלול להגביר סיכון לסרטן. לא זוכרת אם מופיע גם בפרוגינובה וגם לא ברור לי מהו שימוש ממושך.
נדמה לי שבמקור הכדורים נועדו להקל על תופעות שחוו נשים בגיל הבלות.

רונית 294

New member
אולי פרוגליטון?

ממש לא בטוחה אבל תבדקי. אצלי אחרי לידה שהסתיימה בטוב ב"ה היו דימומים שלא פסקו (ממש וסת כל שבועיים לשבוע שלם) ואחרי שראו שאין שארית הוחלט על טיפול בפרוגליטון ומאז המחזור פיקס והרירית חזרה לעצמה. סך הכל לוקחים 3 חודשים. וזה לא מונע הריון אבל גם לא משרה ביוץ.

למעלה