מה הייתן עושות במקומי??

נויה131

New member
מה הייתן עושות במקומי??

דופק שפסק בבדיקה שגרתית בשבוע .13.1 עובר תואם לשבוע 13,בבדיקה נראה כי לעןבר יש ציסטיק היגרומה, הרופא טען שככול הנראה המום גרם למותו, עברתי בעיקבות כך גרידה שהפעולה עברה בהצלחה.. שכחתי לציין שאני מטופלת פוריןת יש לי בן מתוק בן שנה וחצי שנקלט בivf ראשון שהיו בו מוקפאים שמהם החזרתי עובר שפסק לו הדופק.
אחרי חודשיים מהמקרה חזרתי לבית חולים על מנת להחזיר עובר נוסף. הרופא נתן לי המלצה לבצע קרשיות יתר. התורים לשם ארוכים וכך גם התןצאות ..
מרגישה שחייבת להחזיר עןבר, זה התרופה והמזור לכאב. .
השאלה שלי אם כדאי לי להתעקש להחזיר עובר ולקבל מדללי דם כדי לא לקחת סיכון או פשוט לחכות בסבלנות מורתת עצבים..

נויה131

New member
הא ושכחתי לציין ש..

לא מסרתי את העובר לפתלוגיה כי רציתי לקבור אותו..
בעלי לקח אותו מהם והלך לבית העלמין וקבר אותו במקום שקוברים עוברים..

משתתפת בצערך

מבינה את הצורך לחזור לנסיונות מהר ככל שניתן.
מצד שני, אם הרופא חושב שיש צורך לבדוק קרישיות, ובהנחה שהקופה שלך מאשרת, אני חושבת שכדאי לבדוק.
אני לא יודעת כמה ארוכים התורים, אבל שווה לנסות לקבוע תור באזור שונה בארץ. לגבי התוצאות, חלק קיבלתי אחרי יומיים וחלק אחרי שבועיים.

נויה131

New member
תודה נשמה על התגובה

אני יגיד לך מה נראה לי, בגלל שלא מסרתי את עובר לפתלוגיה וההבחנה של הרופא נשים שלי מבחינת הרופאים בסרוקה היא רק השארה ולא וודאית. למרות שהרופא נשים שלי הוא מומחה גדול, ואני ראיתי באולטרסאונד את הכמין בלון כזה ליד הראש של העובר.. ככה שנראה לי שזה רק עיניין של "כסתחת"..
שיתן לי מדללי דם על כל מקרה ואני יתחיל טיפול..
ואגב איפה עשית את הבדיקות האלה כשהגיעו לך כל כך מהר??? אני אלך לאן שלא יהיה העיקר לא להתעכב יותר מידיי..
תודה רבה רבה לך.. מאחלת לך ובעצם לכולנו מכל הלב, להריון תקיו ומשעמם שיסתיים בידיים מלאות.

ההפניה היתה מהמטולוגית של קופ"ח כללית

אז חלק מהבדיקות ביצעתי במרפאה שלי, והתוצאות שלהן הגיעו תוך יומיים.
היו 2 או 3 בדיקות שעשיתי במרפאות חוץ בבי"ח. עליהן יש גם השתתפות עצמית (שילמתי בערך 400 ש"ח) ואת התוצאות שלהן רופאת המשפחה וההמטולוגית ראו דרך המחשב (ביה"ח שייך לקופ"ח כללית, אז יש מערכת ממוחשבת משותפת). התוצאות שלהן הגיעו אחרי שבועיים בערך.

סביר להניח שאם הקופה לא היתה מאשרת, הייתי עושה את הבדיקות באופן עצמאי. אבל המצב שלי שונה מעט משלך ולא היתה בעיה לקבל אישור מהקופה.

goldgold1122

New member
גם אצלי

הדופק הפסיק בשבוע 14 בערך והמטולוג נתן לי בדיקות קרישיות דרך הקופת חולים. כל התשובות הגיעו לאחר כ 3 שבועות. אגב הכל יצא תקין ולא נמצאה סיבה למה שקרה.
המליצו לך גם על הסטרוסקופיה? הבנתי שזו יכולה להיות גם סיבה להפסקת דופק.

נויה131

New member
לא נתנו לי היסטרו'

אצלי הסיבה להפסקת הדופק ידועה רק שהיא לא מוכחת מספיק מבחינתם.. כי העובר לא נשלח לפתלוגיה.אני יגיד לך מה נראה לי שבגלל שהעובר לא עבר פתלןגיה וההבחנה של הרופא היא רק השארה מבחינתם. כך הבנתי בצורה עקיפה מהרופא ביחידב
מאיזה סיבה שלחו אותך להיסטרו?

goldgold1122

New member
לא שלחו אותי

אבל מקריאה באינטרנט התחלתי לחשוב שזו יכולה להיות הסיבה. גם אצלי לא שלחו את העובר לבדיקה ושבועיים לפני הפסקת הדופק הייתי בשקיפות שהייתה תקינה לחלוטין. עשית שקיפות? נראה לי שהעובר היה בסדר, מנסה למצוא סיבה להפלה. כוון שאני רוצה לנסות שוב ואני צריכה לעשות טיפולים אז לא רוצה לפספס כלום.

נויה131

New member
יכןל להיןת מאוד

שבגלל שסיבת ההפסקת הדופק לעובר אצלך לא ידוע לכן מבקשין מימך לבצע בדיקות כמו קרשיות יתר כדי לברר למה זה קרה.
אצלי הסיבה הייתה ידוע, שקיפות לא עשיתי אבל הרופא נשים שלי עשה לי כמין שקיפות עורפית כשגילה שאין דופק לעובר והוא גילה את הציסטק היגרומה.
סתם מיותר לדעתי הבזבוז זמן הזה שהרופא שלח אותי לקרשיות יתר.. אין לי בעיה להבדק אבל במקביל שיתן לי להחזיר עובר.

שירהד1

Member
מנהל
צר לי על אובדן ההריון

עובר עם ציסטיק הגרומה הוא עובר לא תקין, והציסטות הרבות נגרמות כתוצאה ממומים ומחוסר התפתחות תקינה של העובר. לכן, אני בכלל לא מבינה מה הקשר לבדיקת קרישיות יתר. נשמע לי כמו כסת"ח...
לא לוקחים סתם מדללי דם. זה לא כמו לקחת אקמול....מדובר על טיפול משמעותי, שהוא גם בעל סיכונים.
אז בעיניי יש לך כמה אפשרויות:
1. לחכות לבדיקות הקרישיות
2. להתחיל בתהליך טיפולי הפוריות (ללא מדללי דם)
3. לבדוק אופציה לבצע את בדיקות הקרישיות באופן פרטי, תמורת תשלום, ואז אולי זה מקצר את התורים.
4. לא לעשות בכלל בדיקת קרישיות. שוב- לא ברור לי על סמך מה ולמה הרופא המליץ לבצע. האם יש מחלות ידועות במשפחה? האם היו בעברך אפיזודות רפואיות שקשורות לעניין?
מכירה המוני נשים שהיו להם עוברים לא תקינים עם ציסטיק הגרומה, שבכלל לא אמרו לנשים לבצע בדיקות קרישיות.

מקווה שתגיעי להחלטה הטובה ביותר עבורך.
.
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון, תפוז.
09-7749028

נויה131

New member
אוו שירההה את ממש חושבת כמוני!!

זה בדיוק מה שאני חושבת אבל בדיוק!!
זו הסיבה היחידה שבגללה בקשו מימנו לעשות בדיקת קרשיות יתר!! רק לכסות את עצמם!
זה בדיוק מה שלא הבנתי מה הקשר בן ציסטק היגרומה לקרשיות יתר??
שירה אני מאוד רוצה להתחיל טיפול אני יכולה לחתןם על ויתור, ולא לעשות את הבדיקה, השאלה שלי אם זה נכון לעשות..
ולגבי הבדיקות באופן פרטי תמורת תשלום.. ידוע לך איפה יש מעבדה כזו? אני מאודד רוצה שזה יהיה הכי מוקדם שיש.

שירהד1

Member
מנהל
באופן כללי- אני לא אוהבת להיות מטופלת אצל רופא/ה

שעושים כסת"ח. אוהבת רופאים/ות שחושבים/ות ומסיקים/ות מסקנות ושולחים/ות לבדיקות בהתאם לצורך רפואי ולא בהתאם לצורך בכסת"ח.
אני מציעה לך לחזור לרופא שהמליץ לך, ולשאול אותו בדיוק את מה ששאלת פה: "מה הקשר בין ציסטיק היגרומה לקרישיות יתר" ולבדוק שוב את הצורך או אי הצורך בבדיקה.
את מוכנה לפרט פה את ההסטוריה המיילדותית שלך? כתבת שיש ילד בבית. כתבי על ההריון איתו- האם מהלך ההריון היה תקין, באיזה שבוע נולד, מה היה משקלו בלידה, ועוד דברים שנראים לך רלוונטיים.
האם היו עוד הריונות? פרטי גם עליהם.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון, תפוז.
09-7749028

נויה131

New member
זהו שאני מטופלת בציבורי ובציבורי הכסתחחת יוצר חשובה מהמטוםך

שפנינו לivf אמרתי אני יתחיל בציבורי ואם חלילה לא ילך אז נעבור לפרטי.. ותודה לאל כבר בטיפול הראשון נקלטתי להריון בבני המתוק שגורם לי לחייך ולשכוח את הכאב, ההריון עצמו היה תקין מלבש שלייה נמוכה שהתגלתה אחרי השליש הראשון של ההריון היו אישפוזים בגלל דימומים קטנים שהגיעו בגלל מיקומה של השלייה. בסוף ההריון השלייה עלתה בשבוע 37 ילדתי בניתוח קיסרי בגלל שהלידה לא התקדמה והיה ניטור חשוד.. המתוק שלי נולד בריא במשקל 2900..מנעתי הריון שנה שלמה שלאחריה פניתי לivf החזרנו עןבר מוקפא בלצסטו' העובר נקלט.. וקרה מה שקרה..
אין לנו מישהו מהשמפחה שסובל מבעיות בקרשיות יתר..
הרופא הזה הפנה אותי גם לאולטרסאונד תלת מימד לראות שאין שאריות, אני אפנה לרופא אחר ביחידה ואשאל אותו מה דעתו בנושא.

למעלה