גרידה בין שבוע 14 לשבוע 16

Karyos

New member
גרידה בין שבוע 14 לשבוע 16

שלום לכולם

שמי קטי בת 36 אמא למיכלי המקסימה בת 4.5 שנים
במשך כשנתיים טיפה יותר בעלי ואני ניסינו להרות ללא הצלחה
מאחר ואני נשאית של גן עצבי החלטנו כבר לוותר על הספונטני כמו שהיה אצל הגדולה ללכת ל PGD
מאחר והתורים היו ארוכים ונמסר לנו באחת הפגישות עם מומחית לבעיות פריון ואחראית על ה PGD בבלינסון כי עשר אחוז מכלל המנותחות קיסרי חוות חסימה בחצוצרה
מכיוון שמיכלי נולדה בקיסרי החלטנו לנסות לעשות צילום רחם
אכן בחודש מאי האחרון עשינו צילום רחם אשר פתח חצוצרה בצד ימין ( הצד היחידי שבייץ אצלי)
חודש וחצי לאחר מכן נקלטנו להריון
בתחילת החודש ביצעתי סיסי שלייה אשר לצערי לאחר שבועיים מורטי עצבים גילו כי העובר בבטני נושא את הגן

לצערי אין תלות בין אחד לשני כל אחד יכול לקבל את הגן בצורה שונה
אצלי מתבטא רק בסימני קפה עולה בעור ובעיניים אך אין לי כלום חוץ מזה
לאחיות שלי יש גידולים לא סרטניים בעור שאת חלקם מוציאים וחלקם אסור לגעת
בצער רב החלטנו על הפסקת הריון
אני לפני כל התהליך עם הרבה מאוד עצב כי קשה לי אחרי שנתיים פלוס של ניסיונות וילדה שכל הזמן מבקשת כבר להיות אחות גדולה
קשה לי ועצוב לי שאני לא יכולה לתת לה את מה שהיא רוצה לבינתיים
אני מאוד אודה אם משהיא שעברה גרידה בשבועות האלו ויכולה כמובן לספר על התהליך שאדע קצת
כולל הכנסת הלמינריות אמרו לי להגיע בשבת מכיוון שגרידה תהיה ביום ראשון לשים את האצות
האם זה כואב? איך ההרגשה להסתובב עם זה כמעט יום שלם?
תודה וסליחה על החפירה בשעה זו

קטי היקרה

עצוב עצוב עצוב לאבד הריון כל כך רצוי, אחרי שחיכיתם לו כל כך הרבה.
אני משתתפת בעצב שלך על שאת לא יכולה כרגע לתת לבתך (ולעצמך) את מה שאתן רוצות.

אני רואה נקודה קטנה של אופטימיות בכך שנקלטת להריון מיד לאחר שהחצוצרה נפתחה ומאחלת לך שתיקלטי להריון חדש (ללא הגן כמובן) וארוך ותזכי להגדיל את המשפחה.

אני עברתי גרידה בשבוע 12 לפני 13.5 שנים בביה"ח ציבורי. כבר לא זוכרת פרטים לגבי הלמינריות, רק שהתהליך עצמו היה קצר, התעוררתי מטושטשת ומבולבלת. הדימום נמשך ימים בודדים וההתאוששות הפיזית (אחרי שחומרי ההרדמה התנקו מהגוף) היתה מהירה. תכף יבואו בנות עם זכרונות הרבה יותר טריים ויתרמו לך מנסיונן.

מאחלת לך שהשלב הפיזי יעבור בקלות.
בואי אלינו להכל. אנחנו פה. תמיד.

משתתפת בצערך

לפני שנה וחצי עברתי גרידה בשבוע 13 עקב ממצא שאני מורישה. בדומה לכם החלטנו לוותר על PGD ולנסות ספונטני.
אחרי הנסיון העגום ההוא ניסינו גם 4 שאיבות בPGD (לא נקלטתי) ואז חזרנו לספונטני. הספונטני נקלט אבל הדופק הפסיק בשבוע 9.

בגרידה בשבוע 13 החדירו לי למינריות בבוקר של הגרידה, אז לא כל כך יודעת לענות לך לגבי ההסתובבות. אצלי ההחדרה מאוד כאבה, אבל הרופאה לא היתה מיומנת אז אולי זה נובע מזה (פעם ראשונה שהיא החדירה למינריות). אצלי גם ניתנו כדורי ציטוטק להמסה מתחת ללשון. התגובה שלי לציטוטק מהירה ולא נעימה: צמרמורת, רעידות בלתי נשלטות, עליית חום, כאבים בכל הגוף, בחילה.
ההרדמה היתה החלק הקל יחסית. בהרדמה אני תמיד מבקשת חומר נגד בחילה, כי אני יודעת שאחרת אני מקיאה. בחדר הניתוח יש מיטה עם רגליות. את הרגליים שלי הידקו בעזרת רצועות, כדי שלא אבעט בצוות בזמן שאני רדומה. יד אחת מושטת לכיוון המרדים, היד השנייה עם מד לחץ דם ומהודקת לגוף.
ההתעוררות מההרדמה מאוד משתנה מאישה לאישה, ואצלי גם בין הרדמה להרדמה. בחלק מההרדמות לקח לי 24 שעות להתאושש ולהרגיש צלולה לחלוטין, בחלק לקח לי רק כמה שעות. תלוי בביה"ח - אולי יתנו לך תה מתוק. בכל מקרה כדאי להגיע עם שתיה ממותקת ומשהו קל מאוד לאכול (קרקר או פתיבר). הצוות בחדר ההתאוששות יבקש לוודא שאת לא מקיאה ושאת מצליחה לעשות פיפי. בדרך כלל השחרור הוא כשעתיים אחרי ההתעוררות.
המשך ההתאוששות מהגרידה גם הוא מאוד אישי ומשתנה. אצלי אחרי הגרידות היו כאבי בטן שנמשכו יותר משבוע, אבל אני מקרה חריג כי בשתי הגרידות נותרתי עם שארית ברחם, בגלל השאריות גם היה לי דימום מוזר.
עוד משהו שהיה חריג אצלי ביחס לנשים אחרות זה גודש בחזה עקב היווצרות חלב. ממליצה שתבקשי שיתנו לך מרשם והסברים על אופן השימוש, כי להתרוצץ בשביל מרשם יומיים אחרי הגרידה זה לא כיף.

את מוזמנת להמשיך להתייעץ ולשאול.

Karyos

New member
תודה מעדכנת

את הגרידה הצלחתי להזיז בשיניים ליום ראשון שהגנטיקאי שלנו באיכילוב התערב
אמרו לי להגיע ביום שבת בערב בשביל הלמינריות ולהישאר שם
משהיא יודעת אם יש את הסימפוליוזיס זה יכול לגרום לנזק?
פשוט כבר כשבוע ממש כואב לי בקושי יכולה ללכת כמו פעם וזה מחזיר אותי להריון הראשון עם הבת שלי
תודה

goldgold1122

New member
אני עברתי גרידה בשבוע 15

אבל ללא למינריות. קיבלתי ציטוטק 2 טבליות דרך הפה ואחרי 4 שעות בערך הגרידה. האמת שעבר ללא כאבים מיוחדים ולאחר מכן היה דימום לא חזק במיוד כשבוע ואח"כ עוד שבוע הפרשות.
החלק הפיזי הוא סביר, הבעיה זה הנפש שלוקח לה המון זמן להתאושש .
הצד החיובי הוא שאת מצליחה להרות טבעי ומאחלת לך שבפעם הבאה הכל יהיה תקין ותזכו לאח/ אחות למיכלי.

Karyos

New member
תודה

האמת שאני די מפחדת מהריון ספונטני שוב
לא רוצה את הלחץ הזה שהייתי מתחילת ההריון עד עכשיו
גם בראשון הייתי בלחץ נוראי
הבעיה שהבנתי שכל הזריקות וכל התרופות ל PGD מאוד יקרות
כאילו צריך להיות רשום כחולה כרוני + להגיע לתקרה הרבעונית
ודרך אגב מה ההבדל בין מה שאת קבלת לבין למינרית?

goldgold1122

New member
עונה

אני חושבת שזה תלוי בבית חולים. לימינריות נועדו להרחיב את צוואר הרחם וכך גם ציטוטק.
לגבי הPGD זה כמו IVF רגיל. יחסית זה לא נורא, מזריקים תרופות כל יום במשך שבועיים בערך ועושים מעקב זקיקים כל יומיים. לאחר שהזקיקים בגודל הרצוי שואבים אותם ומבצעים הפריה עם הזרע. ל PGD בודקים את הגן ומחזירים את העוברים התקינים. השאיבה בהרדמה קצרה ואני לא הרגשתי כלום אחרי. אם אין לכם בעית פריון כלשהי אז הסיכויים להריון תקין גבוהיים מאוד.
מה שהכי הפריע לי בתהליך זה המעקב זקיקים בבוקר ובדיקת הדם. חוץ מזה דיי בסדר.
מה הסיכויי להורשת הגן? אם הסיכוי לא גדול אולי תשקלו לנסות טבעי...
לגבי העלויות , לילד שני השתתפות הקופה גבוהה יחסית. כמובן תלוי בקופה. לךי זה לא עלה הרבה. ילד שלישי זה כבר סיפור אחר.

Karyos

New member
לגבי הגן

מדובר בחמישים אחוז העברה לעובר - שייך למשפחת גנים דומיננטים
כל העניין אם הביצית שתגיח היא תהיה הביצית אם או בלי הגן
שיחק לי המזל בהריון ראשון אכן כך גם אצל אחותי שיש לה את הגן הזה שיחק המזל עם שני הריונות תקינים
היא מפחדת באמת לעשות ספונטני ולא מוכנה על טיפולים בכלל

חיבוק גדול, קודם כל. קשה ועצוב.. ליבי איתך. ובע"ה תגשימי לך ולביתך את החלום רק עוד קצת.. ובבריאות.

לגבי גרידה - עברתי לפני 4 שבועות. גיליתי על הפסקת דופק בשבו 15+5. הגרידה הייתה בסוף אותו השבוע. הכניסו 4 למינריות וספוגיות יום לפני הפעולה. בעיקרון מזמינים ל- 13 אבל אני באתי רק סביבות 17 והם אמרו שכעיקרון מספיק 6 שעות להרחבה.
ההכנסה עצמה הייתה כואבת. משום מה כל הזמן הן "יצאו החוצה". דאגתי מאד שיצאו אבל אמרו לי שאם יוצא, לא להכניס כלום ולנסות להבין מה יצא.
עשיתי הכל כרגיל (לא ספורט מן הסתם). למחרת בבוקר כן נפלה לי לפחות ספוגית אחת בשירותים.
לא השפיע. אבל אמרו לי שבמקרה שרואים שאין פתיחה מספקת פשוט מכניסים עוד ומחכים עוד זמן.
בבוקר הגרידה באים בצום. הפעולה עצמה 20 דק סה"כ. התעוררתי בהתאוששות ולא הבנתי שאני כבר אחרי. אחרי התאוששרות מועברים למחלקה ל- 3 שעות השגחה ומשם הבייתה.
התאוששות הייתה קלה. דימום היה לי רק כמה ימים אחרי.

המון בהצלחה. בהכל.
ואם יש לך עוד שאלות - אני פה. זה מפחיד, ונראה לי חשוב לדעת לקראת מה הולכים.

goldgold1122

New member
היי

גם לי היתה הפסקת דופק בשבוע כזה...אמרו לך מה יכולה להיות הסיבה. כי זה לא נפוץ. אבל קורה כנראה. שלחו אותך לבדיקות?

לצערי לא

הרופא שלי אמר שאחת משלוש סיבות - כרומוזומלי, זיהום, קרישיות.
שאלתי מס' פעמים אם אפשר לעשות בדיקה ואמרו לי שלא עושים אחרי אחרי הפלה ראשונה

מתי הייתה לך? איך גילית? אחרי סקירה? מה אמרו לך?
זה מקרה יחיד אני מקווה?
ויש לך עוד ילדים?

amuna100

New member
הייתי חייבת להגיב לגבי הבירור..

יש איזה קטע "דפוק" שמחכים לבירור אחרי 3 הפלות..
כאילו הראשונה והשניה לא מספיקות..אני לפני חודשיים עברתי גרידה בשבוע 15 עקב הפסקת דופק (הפלה שניה אחרי הפלה נוספת בשבוע 10 אותו הדבר..) אחרי הפלה ראשונה בשליש ראשון בגלל שזה יחסית קורה הרבה אני מבינה שאין צורך לברר וגם אצלי לא ביררו..
אבל מה שקרה אצלך "אחת עם תקוה" אכן חריג(לא בשליש ראשון..ושאר הבדיקות תקינות עד הפסקת הדופק)..
בדיקת קרישיות זה בסה"כ מס' בדיקות דם..אני במקומך הייתי מבצעת את הקרישיות או הולכת לרופא אחר לחוו"ד נוסף, או מבקשת שוב מהרופא לבדוק רק את הקרישיות ולא את כלל הבירורים..
מאחלת רק טוב!!

&nbsp
נ.ב, אצלי לא נמצאה אף סיבה להפלות...

תודה על התגובה

למה דווקא קרישיות?
וסתם מחשבות, אם יש לך רעיון - הדימום שלי מבחזור עכשיו היה ממש ממש ממש כלום. אולי זה גם קשור?

אנסה לדחוף שישלחו אותי לבדיקות בכל מקרה. תודה רבה על העצה.

goldgold1122

New member
אז ככה

יש לי שני ילדים מהריונות תקינים לידות בניתוחים בזמן והריון כימי אחד. ולאחרונה הריון שנגמר בהפסקת דופק בשבוע 15 לא ידוע מה הסיבה אבל נשלחתי לבדיקות קרישיות שעדיין לא קיבלתי את התוצאות. הבנתי שקרישיות יכולה להיות גם נרכשת ולא גנטית וגם הגיל (37) משפיע אולי בגלל זה.
ממה שהבנתי כרומוזומלי זה בדרכ מפסיק קודם. אבל השקיפות היתה מעולה גם הבדיקת דם. הגעת לסקירה וכבר לא היה דופק.
חולמת על עוד הריון אבל צריכה טיפולים כדי לקבל אותו ועוד לא החלטתי אם המחיר לא כבד מידי.

Karyos

New member
הלמינריות

אמרו לי פשוט להגיע ביום שבת בערב למיון נשים ולאשפוז הכנה + הכנסה של למינריות לא מבינה אם מדובר בכל הלילה או בלפנות בוקר כי דווקא רציתי שבעלי יהיה איתי שהם יעשו את זה
זה אומר שאצטרך להישאר כל הלילה במיון נשים עד לפעולה?
זה פחות נעים במוחד שרואים יולדות שמגיעות

דניאל5000

New member
הי- הבהרה לגבי למינריות

צר לי על האובדן של הריון כה רצוי. אני עברתי גרידה מאוחרת בשבוע מאוד מתקדם 23 באסף הרופא. גם לי הכנסת הלמינאריות התבצעה יום לפני הגרידה ,הן מרחיבות את הרחם מה שנדרש לביצוע הגרידה. לגבי ההליך : הוא לא נעים אך לא נורא, ממליצה לקחת משכך כאבים לפני ... ההליך לא ארוך מדי , כמות הלמינאריות היא אינדיווידואלית , מתבצע על ידי רופא. ההחדרה לא נעימה כמו שמבצעים בדיקה גניקולוגית רגילה רק ארוכה יותר.... לי לא היו כאבים משמעותיים בשעות שאחרי ועד הגרידה . מעט אי נוחות וקצת התכווצויות באיזור הבטן התחתונה. מאחלת לך שהכל יעבור בקלות ובשלום . זכרי לבקש כדורים לייבוש חלב - לא תמיד זוכרים לתת ... בהצלחה וכולי תקווה שתעדכני אותנו בעתיד הקרוב בבשורות טובות !

ספרקית

New member
אני מצטערת לקרוא על האובדן שלך

לגבי הלמינריות, בדרך כלל לא משאירים באישפוז. את מגיעה למוקד או למיון נשים (או לאן שאמרו לך להגיע), הלמינריות מוכנסות ואת משוחררת הביתה. קחי בחשבון שאת עלולה להתעכב שם מספר שעות כי לעיתים מגיעות נשים עם מקרים דחופים שמקבלות קדימות על פנייך.
עברתי שלוש הפסקות הריון בשבועות 15-16. שתיים מהן היו עם למינריות. בפעם הראשונה ההכנסה כאבה מעטה ולאחר מכן לא הרגשתי כלום. בפעם השניה ההכנסה כאבה קצת יותר ושעה אחרי הכנסת הלמינריות התחילו כאבים היסטריים. ראיתי כוכבים.
רוצה להגיד שאי אפשר לדעת איך זה יהיה. גם אצל אותה אישה זה יכול להשתנות מפעם לפעם. אז אני ממליצה מאוד לקחת משככי כאבים (בכדור) מיד עם הכנסת הלמינריות. ליתר ביטחון. חבל סתם לסבול.
חוזרת על ההמלצה לבקש כדורים להפסקת חלב וגם ממליצה (לא ראיתי אם כבר המליצו) לבקש אנטיביוטיקה ולהכין מראש בבית פרוביוטיקה לנשים. הרופאים לא תמיד זוכרים לתת את הכדורים.
את האנטיביוטיקה חשוב לקחת מיד לאחר הגרידה. עם הכדורים לייבוש כדאי לחכות כדי לבדוק אם יש צורך (אני השתמשתי בהם רק בגרידה אחת מתוך השלוש).
שולחת לך המון המון כוח. למחר, לראשון ובכלל לתקופה הקרובה

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

ממש ממש קשה. ליבי איתך.

אני מתארת לעצמי שאת כבר עכשיו בבית החולים, אז רוצה לקוות שההליך עובר עלייך בצורה סבירה בהיבט הפיזי.
אני תמיד מתלבטת האם לענות על שאלות לגבי הלמינריות, כי אצלי זה היה קטסטרופה. ואולי עדיף שלא אפרט, כי חבל לי עלייך...אצלי זה באמת היה באקטרים, ורוב הבנות עוברות את זה בצורה הרבה יותר חלקה.
מקווה שגם אצלך זה יהיה כך.

תעדכני אותנו במצבך.

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

Karyos

New member
מעדכנת

היום אכן השתחררתי מהבית חולים
גרידה בוצעה אתמול
הצוות שם היה מדהים ומחבק כי בכיתי המון
בסוף נתנו לי שושה כדורים של ציטוטק ולא למינריות
היה לי מאוד קשה שבקומה שהבאתי את מיכלי לעולם בקיסרי גם הפסקתי את ההריון שכל כך רציתי
כרגע משתדלת לעשות הכל כדי שנוכל להתחיל טיפול כבר קבעתי תור למכון גינטי
מקווה שהכל יהיה מאחורי ומהר

שירהד1

Member
מנהל
תודה על העדכון וטוב שאת אחרי-

כתבת שהצוות היה מדהים. באיזה בית חולים מדובר? (אם את מוכנה לספר לנו).

כתבת שאת מקווה שהכל יהיה מאחורייך ומהר. אני לא יודעת למה התכוונת "מאחוריי"- כי אם התכוונת לחלק הנפשי- אז שלא יהיו לך ציפיות שזה יהיה מאחורייך ומהר. לנפש לוקח המון זמן, ומדובר על תהליך ארוך טווח, עם עליות וירידות, ושפעמים רבות דורש סיוע חיצוני כזה או אחר.
ואם לא הבנתי אותך נכון, אז סליחה.

מקווה שאכן יימצא פתרון בדמות המכון הגנטי, ושעד מהירה תמצאי עצמך בהריון תקין, שיסתיים בידיים מלאות.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה