שאלה פרקטית, מחזור..

שאלה פרקטית, מחזור..

סליחה מראש על התיאור..

לפני 4 שבועות פחות יום הייתה הגרידה.
מאחר ומעולם לא היה לי מחזור סדיר, אני מנסה לעקוב אחר ביוץ. הפרשות שאני חשבתי שיכולות להיות ביוץ היו מלוות בהפרשות דמיות. שהיה נראה לי מוזר, וכנראה לא זה.

כמה ימים הפרשות טיפלה דמיות כאלה - אבל לא הצריך תחתונית. והיום גם דם ממש, בניגוב. אבל הפסיק לגמרי. יכול להיות שזה עוד המשך דימום וממש לא מחזור?

תודה

טומה1008

New member
מצטרפת לשאלה

אני חודש אחרי לידה שקטה שאחריה עשו לי גם גרידה... עד עכשיו אני עם הפרשות דמוית. הייתי באולטרסאונד וראו שיש לי שאריות השלייה, עם זרימת דם ברחם. רופאה אמרה להמתין עד המחזור, שיהיה דימום מסיבי, ואז לראות מה אם שאריות... בנוסף להכל אני בלחץ על זה עכשיו...

האם הוצעה לך היסטרוסקופיה ניתוחית?

למיטב ידיעתי הסיכוי ששארית עם זרימה תצא בכוחות עצמה הוא קלוש.
לפני שנה וחצי עברתי גרידה בשבוע 13 ואחריה כל הזמן היה לי דם כהה (בעיקר בניגוב). שבועיים אחרי הגרידה הגעתי להיבדק והתברר שיש שארית עם זרימה. מיד הוצעה לי היסטרוסקופיה ניתוחית והאפשרות לחכות לוסת בכלל לא עלתה.
השארית אכן הוצאה בהיסטרו. עדיין נשאר די הרבה דם ישן בחלל הרחם. הוסת התחילה בדיוק 4 שבועות אחרי הגרידה: יום אחד של דם ישן ולמחרת יום אחד של דם טרי. וסת קצרה יותר מהרגיל, אבל הגיונית בהתחשב במה שעבר על הרחם שלי באותו החודש.

לו אני במקומך, הייתי מתייעצת שוב ושוקלת היסטרוסקופיה ניתוחית עוד לפני הגעת הוסת.

משתתפת בצערך על האובדן.

טומה1008

New member
תודה על תשובה

כן. במידה יהיו שאריות אחרי מחזור. אבל אתייעץ עם הרופאה שלי...כי אני מודאגת מזה.

פרופיל הורמונלי

קשה לדעת אם הדימום הקל שחוית הוא מחזור או המשך מהגרידה.
לו אני במקומך, הייתי מבקשת מרופא הנשים שלי לבצע פרופיל הורמונלי על מנת להבין באיזה שלב של החודש את נמצאת.

תודה

מרגישה טיפשה, יש לי דוופקא הפניה לבדיקות הורמונאליות (לא יותר מדי, FSH, LH ואולי עוד משהו) אבל חשבתי שיש להן משמעות רק במחזור.
הרופאה שלי לא מתה לתת הפניות אז התקמצנה.. מה חשוב לבדוק?

המשך מהגרידה יכול להיות בשלב ככ מאוחר? היה לי דימום קל 5 ימים אחרי הגרידה (ישר אחרי לא), אח"כ טיפלה הפרשות סרוטיות ואחכ כלום.

קשה לדעת

FSH קריטי לבצע ממש בתחילת המחזור (נדמה לי יום 2 עד יום 5, לא סגורה על זה), הוא מסייע להבין את מצב הביציות (לפי מה שאני מבינה, באופן עקרוני ככל שהגיל עולה כך גם הFSH. אבל יש גם צעירות עם FSH גבוה).
שאר ההורמונים: LH, E2 ופרוגסטרון, אמורים לסייע באבחון באיזה שלב של המחזור החודשי את נמצאת.

שירהד1

Member
מנהל
אמממ....גם לי קשה לדעת לפי התיאור שלך

במה מדובר. מצריך התייעצות לפי דעתי עם הרופא/ה שלך. אולי באמת לבצע פרופיל הורמונאלי או בדיקת אולטרסאונד כדי להבין יותר טוב.

האם את יודעת מה הסיבה למחזור הלא סדיר אצלך? זה בטיפול כלשהו? (אולי לא מצריך טיפול. אני פשוט שואלת, כדי להבין האם המחזור הלא סדיר מקשה על כניסה להריון, או שאין עניין שכזה).

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

פרופיל

היום גם היה דימום כלשהו, אבל לא כ"כ מתאים ליום שני של מחזור.
למרות שתמיד היה אצלי קליל יחסית (וזה ממש סבבה לי אז לא צריך לשהתנות).
אז חיפשתי ומצאתי שיש כזה דבר דימום בין מחזורי, שיכול להיות שזה בכלל אנדומטריטיס, וזה יכול להגרם על ידי חיידק. ואז עולה השאלה אולי יש לי את החיידק הזה ואולי הוא זה שגרם להפסקת דופק? נורא קשה לי שאני לא יודעת את הסיבה, במיוחד שסקירה הייתה תקינה..

לפרופיל הורמונאלי יש טעם כשזה לא במהלך המחזור?

אני לא יודעת אם זה בגלל זה או לא, אבל היו לי הפרעות אכילה במשך אי אילו שנים במהלך גיל ההתבגרות כך שאחרי 3 מחזורים בגיל 12.5 בכלל לא היה לי מחזור הרבה שנים.
כשחזר, לא היה סדיר. מאותה סיבה אני לוקחת גם יוטירקס לבלוטת התריס..

שירהד1

Member
מנהל
שוב- עם כל הרצון שלי לסייע,

אלו הן שאלות לרופא/ה שלך. פני אליו, תקבעי פגישה ותפתחי בפניו את כל השאלות והתהיות שלך.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

למעלה