הפסקת הריון בעקבות הרחבת חדרים במוח

natuzit

New member
הפסקת הריון בעקבות הרחבת חדרים במוח

היי, האם עוד מישהי עברה הפסקת הריון בשל הרחבת חדרים במוח העובר?
אודה לקצת פרטים למי שהיתה במקום דומה... תודה

natuzit

New member
היי קראתי! גם אני אצל מלינגר...

היי, ליבי איתך... אנחנו ממש באותה הסירה,
הריון ראשון ותקין לגמרי, שבוע 16 שלחו אותי לפרופ מלינגר בעקבות הרחבת חדרים סימטרית במוח (11.5 ממ) וכרגע אני בשבוע 17.5 עם המלצה ללכת להפסקת הריון... שמאד מאד קשה לי איתה, אבל לצערי נראה שקשה לקחת את הסיכון.
עשיתי השבוע גם מי שפיר וצ׳יפ.
הם אמרו שאם ינתחו את לאחר הלידה הם יוכלו לקבל עוד מידע אבל אני מעדיפה בשלב הזה לעבור גרידה כל עוד אני יכולה...
אפשר לשאול האם אצלכם זה היה ממצא בודד? או שהיו עוד דברים? מה הבנת לגבי היכולת של זה לחזור חלילה בהריונות הבאים? אני מודאגת מאד...
מקווה עבור שתינו שזהו מקרה בודד וטעות חד פעמית של הטבע... :(

טומה1008

New member
נורא עצוב שקורים דברים כאלה

אצלנו היו עוד ממצאים. הרחבה דו צדדית הייתה 15 מ"מ כשעשינו סקירה בקופה בשבוע 21... ואצל מלינגר כבר הגיע ל-17 מ"מ באמצעות בדיקה ווגינאלית שהיא יותר מדוייקת. היקף הראש גדול ב-3 שבועות עם דיפורמציה של הגולגולת...עם מרחב גדול בין העניים. אני גם בשאלות האם זה יכול לחזור...ולמה זה קרה... במכון גנטי המליצו לנו לחכות לתשובות הנתיחה (הרי בצ'יפ גנטי אין ממצאים) ולהתייעץ עם גנטיקאי לפני שאנחנו חוזרים לטיפולי פוריות. אני מקווה שזה טעות חד פעמית של טבע...כרגע אין לנו תשובות... ויכול להיות שלא יהיו גם אחרי נתיחה...

טומה1008

New member
הייתי מעדיפה גרידה...

אני מבינה שקשה לך להחליט גרידה או לידה... לי לא הייתה כבר הרבה ברירה. שבוע הריון הייה מתקדם...אבל הייתי מעדיפה גרידה בלי נתיחה... האם יש אופצייה קצת להמתין ולעקוב על הרחבה? אולי יהיה שינוי... לנו אמרו שהמצב יהיה עוד יותר גרוע...

שירהד1

Member
מנהל
מצטערת לקרוא על הממצאים הקשים

מתי צריכות להגיע התשובות של הבדיקות?
לגבי השאלה שלך האם זה עלול לחזור בהריונות הבאים- ממליצה ללכת עם כל תוצאות הבדיקות+הסקירות ליעוץ גנטי.

תעדכני אותנו מה קורה.

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

גלית 126

New member
אני עברתי הפסקת עקב מום במוח

במקרה שלי היה חוסר מלא בקורפוס קולוזום והרחבת חדרי המוח. עברתי לידה שקטה בגלל שההריון היה בשבוע מתקדם.
ביצעתי ציפ גנטי והכל יצא תקין, אבל לא רציתי לבצע נתיחה.
מקווה בשבילך לבשורות טובות!

natuzit

New member
היי תודה על התשובות...

היי בנות ותודה על התשובות,
אז לצערי אני אמורה לעבור השבוע גרידה באסף הרופא... שבוע 18
אחרי התהליך נצטרך עוד להעמיק את הבירור הגנטי כדיי להבין מה בעצם קרה והאם יכול לחזור...

למעלה