וסת לאחר הפלה טבעית

• פותח הנושא meem8
  • פורסם בתאריך

meem8

New member
וסת לאחר הפלה טבעית

הי בנות, 4.5 שבועות לאחר הפלה טבעית (בשבוע 8), אני ממתינה לעבור מחזור וסת 1 לפני נסיון נוסף..
לא יודעת אם היה כבר ביוץ או לא. לפני כשבוע היו לי כאבי מחזור חזקים לא דימום. לפני כיומיים הלכתי להיבדק, הרופאה ראתה רירית רחם דקה (6 מ"מ) ואמרה שהיא רואה מעט דימום בחלק העליון של צוואר הרחם. אמרה שאולי יהיה דימום ממש קטן וזהו. ואכן אתמול והיום התחילו הכתמות חומות, אני לא מבינה אם זה "נחשב" דימום של וסת.. למישהי יש נסיון או ידע בנושא?

שירהד1

Member
מנהל
לפי ניסיוני- וסת אמורה להיות וסת...

כלומר- לא רק הכתמות חומות, אלא דימום של ממש.
הדבר הטוב ביותר שאת יכולה וצריכה לעשות זה לחכות ולראות האם הדימום מתגבר ונהפך לויסתי או לא. ואם לא- לחכות עוד שבועיים-שלושה ולראות מה קורה והאם יש דימום של וסת.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

meem8

New member
היא לא עלולה להיות שונה אחרי הפלה?

התחזק הדימום החום...

שירהד1

Member
מנהל
הרבה פעמים הדימום דווקא יותר חזק

מדימומים של וסת "רגילה". אני מנסה להיזכר איך זה היה אצלי, וככל שאני זוכרת, הדימומים היו כמו של וסת רגילה פלוס מינוס, אולי קצת יותר.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

meem8

New member
שאלה נוספת-

במידה והדימום מגיע היום, ממתי אני מתחילה לספור? מהיום או מאתמול שהתחילו הכתמים?

meem8

New member
מוזר.. אלה כבר לא הכתמות

אלא כמו דימום אבל בצבע חום.
מישהי מכירה? יודעת? האם להתייחס לזה כמחזור?
קראתי איפשהו שזה דם ישן שמתנקה מהרחם. אולי קשור עדיין להפלה שהיתה?

שירהד1

Member
מנהל
בחיי שאני לא יודעת לענות על זה. צריך לחכות ולראות הלאה.

היה לי אחרי שתי הגרידות

אחרי הראשונה ולפני הוסת היתה גם היסטרו ניתוחית להוצאת שארית. 4 שבועות אחרי הגרידה התחיל דימום די כבד של דם חום שנמשך יום אחד. למחרת היה דימום של דם אדום שנמשך גם הוא יום אחד בלבד.
אחרי הגרידה השנייה היתה שארית אבל קיויתי שהיא תצא בעצמה, אז את ההיסטרו עשיתי אחרי הוסת הראשונה. ביום הראשון היה דימום קל יחסית של דם חום ולמחרת התחיל דימום של דם אדום. למרות שזה היה רק לפני חודש, אני לא זוכרת כמה ימים נמשכה הוסת הזו.

לדעתי אכן מדובר בדם שנותר בחלל הרחם אחרי הגרידה. בבקשה תעדכני אותנו מה מצבך מחר בבוקר.

meem8

New member
עדכון.. מקוה שזו היתה וסת..

היו לי יומיים וחצי של דימומים, ברובם חומים+קרישים ולאחריהם מעט דם אדום. כעת שאריות הכתמות כהות.. בד"כ הוסת שלי אורכת כ 3 ימים עם הכתמוץ בימים שלפני ואחרי.
אני רוצה להאמין שזה היה שונה הפעם בכל זאת עקב הפלה, שהדם האדום היתה וסת וכל השאר היו שאריות של דם מההפלה.
אלך בעוד כמה ימים לקבל אישור מהרופא לחזור ולנסות להרות :)

למעלה