גם אני מצטרפת לצערי... שבוע 10 אין דופק

חמוסית30

New member
גם אני מצטרפת לצערי... שבוע 10 אין דופק

שלום לכולן,
יש לי תאומים בני 5 שנולדו בלידה מוקדמת ועברנו איתם המון, לקח לנו הרבה זמן להחליט על הריון נוסף... התחלתי סבב טיפולים (pgd- אני נשאית של מחלה גנטית) ולשמחתי בטיפול הראשון נקלטתי. ההריון מההתחלה היה מלווה בבעיות- בטא שלא הכפילה בהתחלה אבל הסתדרה אחכ, דימום בשבוע 6, עובר קטן... אבל בשבועות האחרונים היתה רגיעה ונראה היה שמסתדר.. היום בשבוע 10 התעוררתי עם דימום לא רציני אבל הלכתי בכל זאת לבדיקה ולא נמצא דופק ולדברי הרופא נראית בעיה בעורף העובר. הייתי במיון ונקבעה לי גרידה לעוד שבוע. עד כמה זה בעייתי להמתין שבוע? כמובן מעבר להמתנה הלא נעימה... אנחנו אמורים לצאת בשבוע הבא לחופשה בארץ שהילדים מאוד מצפים לה ואני לא רוצה לאכזב ולבטל. האם יכול להיות שבשבוע הזה פתאום הכל ייצא לבד? כמו כן התבקשתי ביום הגרידה לקחת 2 כדורי ציטוטק, עד כמה זה נורא? מסיפורים ששמעתי כאן נלחצתי קצת...

שירהד1

Member
מנהל
צר לי על אובדן ההריון

אנסה לענות לשאלותייך הפרקטיות:
1. זה לא בעייתי להמתין שבוע בהיבט הפיזי. זה כן בעייתי וקשה מאוד בהיבט הנפשי. זה לא סתם לא נעים. זה חרא.

2. לגבי החופשה- בעיניי זה בעייתי מכל מיני סיבות- בראש ובראשונה בהיבט הנפשי. אני יודעת על עצמי שלא הייתי מסוגלת לצאת לחופשה כל עוד העובר היה ברחמי. תמיד התחושה שחשתי (עברתי 7 הפלות) היתה להיפטר מזה. לגמור עם זה. לא רואה את עצמי נוספת לחופשה במצב רגשי כזה.
דבר נוסף- תמיד תיתכן האופציה שפתאום יתחילו דימומים מאסיביים...ומה תעשי אז?
לו אני במקומך- הייתי מזיזה את מועד החופשה. לא לבטל, אלא לדחות. מה לעשות? בחיים לפעמים קורים מצבים שלא מאפשרים לנו להוציא לפועל תוכניות שתכננו.

3. לגבי הציטוטק- מטרתו במקרים של גרידה היא להרחיב את צוואר הרחם. כל אישה מגיבה לכך אחרת. אני לקחתי ציטוטק לא לפני גרידה, אלא כחלק מהפלה, אז זה משהו אחר. את יכולה לומר בבית החולים ששמעת על תופעות קשות ואת חוששת, ולשאול האם זה חובה.

שולחת חיבוקי נחמה וכוחות

שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

חמוסית30

New member
תודה על התמיכה, שאלה נוספת

אם יהיה לי דימום מסיבי לפני הגרידה המתוכננת ואלך למיון מה הם יעשו שם? רק יבדקו שהכל יצא?

שירהד1

Member
מנהל
סביר להניח שיבדקו, ואם לא יצא הכל,

אז יכניסו אותך יחסית מהר לגרידה.
אגב, גם אם יהיה דימום מאסיבי, זה עוד לא אומר שכל תוכן ההריון יצא.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

צר לי מאוד

גם חיכיתי שבוע פחות יום לגרידה (הייתה בתחילת השבוע הזה), ואני מסכימה עם שירה, הימים הללו בין הגילוי לגרידה עצמה היו לי הכי קשים נפשית.
לגבי הציטוטק, גם אני קיבלתי לפני הגרידה, וכן, היו כאבים, אבל לאחר אקמול לווריד הרגשתי השתפרה מאוד, והגרידה עצמה עברה באופן חלק.
אני חושבת שכדאי לעשות מה שמקובל בבית החולים, אם זה עוזר לצוות לבצע את הגרידה בקלות יותר גדולה ובאופן מהיר יותר, אז עושים את זה.
בינתיים, אני כבר כחמשה ימים לאחר הגרידה, בלי כאבים פיזיים או תסמינים אחרים קשים.
בהצלחה רבה, ושוב, אני כואבת איתך את אובדן ההיריון, זה קשה נורא.

Jimbeamzamo

New member
גם אצלי התחיל מדימומים לא רציניים

דימומים של 4 ימים ובסוף ההריון נפל לבד. חוויה לא כל כך נעימה במיוחד שזה תפס אותי לא מוכנה. בבית חולים הביאו לי גם 2 כדורי ציטוטק שלא היתה להם יותר מדי השפעה כנראה כי הכל כבר יצא לבד.

חמוסית30

New member
החלטנו לצאת לחופשה

לא ניתן להזיז תאריך בגלל העומס של אוגוסט.
החופשה די קרובה לבית )חצי שעה נסיעה) כך שאם יקרה משהו עדיין אוכל להגיע במהירות למיון.
ובכל מקרה יש לי המתנה עד לגרידה ביום חמישי, מעדיפה לא להשאר בבית ולהשתגע ממחשבות אלא לנסות ולהסיח את דעתי, למרות שברור לי שזו לא תהיה חופשה רגילה עם מצב רוח וכו'. בעלי מבין את זה ואמר שידאג להעסיק את הילדים כדי שאני אוכל להיות גם עם עצמי. מקווה שיהיה בסדר...

צומבה1

New member
מצטערת על אובדן ההריון

בדיוק קראתי מה שרשמת ... אני אמורה לעבור מחר גרידה אחרי שבשבוע 10 הסתבר שהעובר כבר שבועיים ללא דופק ....
אמרו לי להכניס לנרתיק כדור ציטוטק 1. האם עברת כבר את הגרידה ?..האם לקחת ציטוטק? בבליעה או נרתיקי ? כמה כדורים קבלת ? האם היו לזה תופעות לוואי ? אשמח לשמוע. תודה

למעלה