אפשר עידוד בבקשה?

אפשר עידוד בבקשה?

אני לאחר הפסקת הריון יזומה לצערי, עברתי כבר שני מחזורים. מנסה להקלט. הרופא שביצע את הפעולה אמר לאחריה וגם כמה שבועות אחריה שהכל תקין תודה לאל. אני ממש זקוקה לעידוד מכן לדעת שהכל בסדר ואפשר להקלט.....מבנות שעברו הפלה יזומה כלומר בבי״ח ואחכ נקלטו

רונית 294

New member
לא רשמת מה הסיבה

להפסקת ההריון. אבל יש מלא כאלה. אני אחת מהן. אצלי לידה שקטה בעקבות ירידת מים בשבוע 23 אחרי הריון עם דימומים והמטומה. אחרי זה הריון תקין לחלוטין ולידה במועד. בהצלחה רבה

היי

היתה בעיה עם העובר, חשבתי שזה היה מובן... תוך כמה זמן אחרי הלידה השקטה נכנסת להריון? איך מתמודדים עם הפחדים בהריון החדש? האם מספיק שנבדקתי כמה שבועות אחרי הגרידה או שצריך להבדק גם אחרי מחזןר ראשון? הרופא שלי אמר שאין צורך אבל עדיין מודאגת קצת...

רונית 294

New member
תשובה

יש לפעמים הבדל בין בעיה בעובר לבעיה בהריון. במקרים שהייתה בעיה בהריון יש יותר סיכוי להפלות חוזרות או לידות מוקדמות. ואפילו במקרה שהיה לי הצלחתי ללדת בהצלחה. במקרה והייתה בעיה בעובר זה גם כן תלוי מה היה. האם מקרי, האם גנטי? בכל מקרה, בוודאי שיש המון כמוני.

שירהד1

Member
מנהל
עונה לגבי הבדיקות-

אם נבדקת כבר אצל הרופא לפני מספר שבועות והוא אמר שהכל תקין, אז אין צורך בבדיקה נוספת.
מעבר לכך, ממש אין צורך לבצע בדיקות נוספות לאחר הפלה אחת. זה חלק מהסטטיסטיקה הנורמאטיבית של עולם הילודה, ועם כל הקושי הרגשי שזה גורר אחריו, זה המצב מבחינת עולם הטבע, שאנחנו חלק ממנו- לטוב ולרע.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
מעתיקה לך את מה שעניתי לך בפורום השני-

בוודאי שאפשר להיקלט!!!

מצטערת על אובדן ההריון. את רוצה לספר באיזה שבוע היית ומה היו נסיבות הפסקת ההריון? (את לא חייבת. אני רק מתעניינת).
לשאלתך- בוודאי שאפשר להיקלט לאחר גרידה. בעולם מסתובבים המוני ילדים ואנשים שנולדו לאחר הפלות. שניים מתוך שלושת ילדיי גם עונים על הקריטריון הזה...ואם תתחילי להתעניין בסביבתך- פתאום תגלי שעוד המוני נשים עברו הפלה ולאחר מכן נולד תינוק/ת בריא/ה.

מקווה שהצלחתי לעודד .
שירה.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

מעודדת - אני אמי ואחותי ילדנו אחרי הפסקות הריון

לאמא שלי יש 3 חברות שאני יודעת על הפלות שעברו לפני הילדים / ביניהם
שתי חברות קרובות של בעלי ילדו ילדים נהדרים אחרי 2 הפלות כל אחת
חברה טובה שלי עברה הפלה בתחילת הריון ראשון (בגיל 42) וילדה בת בריאה אח"כ (בגיל 43)
וזה רק מה שעולה בדעתי כרגע.

תנשמי עמוק. זה קשה, זה עצוב, זה קורע את הלב ואת הנשמה ושובר את האופטימיות ומקלקל את את כל 'חווית ההריון' שמוכרים לנו בשילב (בטן עגלגלה, דילוגים עם שמלה גדולה בדשא/ על החוף לאור שקיעה).

אם האבל סוגר עלייך ומחשיך את יתר החלקים בעולמך, אני ממליצה לך מאד בחום לשקול לפנות לטיפול מקצועי. יש המון סוגי מטפלים, לאו דווקא פסיכולוגים, וזו חוויה שכדאי לעבד.

תודה רבה

כן בהחלט זאת חוויה לא טובה שמנפצת את האופטימיות בייחוד שזה היה הריון ראשון. אבל ממשיכים הלאה ומקווים לטוב. אבל אני יודעת שיהיו כעת יותר פחדים וחרדות איך מתמודדים? כתבתי תגובה למעלה, לגבי בדיקות אשמח לקבל תשובה כח אני לא ככ יודעת.?הרופא בדק אותי כמה שבועות אחרי הגרידה, לא נבדקתי אחרי ההריון הראשון. איך יודעים שהכל בסדר שם?

איך מתמודדים? לא עוברים לסדר היום. לא (רק) שועטים קדימה אל

ההריון הבא.
גם אם תיכנסי להריון עכשיו ומיד - החוויה שלך כבר אחרת, 'מקולקלת'

התמודדות אמיתית נותנת מקום לטלטלה הזו, לא רק מחשבת את הימים עד הביוץ הבא במטרה לחמוק מהרגשות הקשים שצפים.
גם אם תצליחי להדחיק אותם - הם שם
ולפעמים הם שם ביתר שאת בבוא הריון חדש, את יכולה לשאול את הנשים בפורום השכן.

אני ממליצה לך מאד לא לדלג על שלב האבל, פשוט כי אי אפשר, וכדאי לתת לו כבר מקום.
הייתי מחכה עוד חודשיים (אפילו שלושה) עם הנסיונות להיכנס להריון חדש,
והייתי מוצאת לי איש מקצוע לעבד איתו את החוויה הזו.

לגבי העניין הפיזי - אני רק עשיתי אולטרסאונד כדי לראות שאין שאריות, כמה שבועות אחרי.
אם הרופא אומר שאין צורך כנראה שאין צורך. אם את עדיין לא רגועה את יכולה ללכת לרופא נוסף
אני במקומך לא הייתי הולכת ומפנה את האנרגיות שלי פנימה אל הנפש ולא החוצה ממני.

כי האמת היא שאין וודאות. פשוט אין. גם אם הכל בסדר גמור, אין ערובה לגבי ההמשך. אני מצטערת שאני כותבת לך את זה. זה פשוט ככה. אני לא אגיד לך ש'יהיה בסדר' ושיש לדברים האלה סיבה או תכלית.

מה שכן, מבחינה נפשית, צריך לפתח חוסן כדי לעמוד מול השוקת השבורה הזו. ולכן ההתמודדות האמיתית בעיני היא היכולת לשאת את אין האונים וחוסר הוודאות. אם חושבים על זה לעומק מגלים שהם בכל מקום כמעט, ושהשליטה שיש לנו היא חלקית או מדומה. אובדן הריון הוא רק צוהר הצצה לאמת הזו.

שירהד1

Member
מנהל

אל8

New member
עידוד

למרות שלא מדברים על זה, יש המון נשים שחוו אובדן הריון ואחריו המשיכו להריונות תקינים ומאושרים. רב הסיכויים שחווית מזל רע ונפלת לסטטיסטיקה הזו ובפעם הבאה זה יהיה אחרת. בדרך כלל לא עושים יותר מדי בירורים לאחר אובדן יחיד כי רב הסיכויים הם שזה מקרי. כמובן שהריון אחרי אובדן הוא אחר. אובדן התמימות הוא משהו שלא ניתן להחזיר. סביר שתהיי יותר חרדתית. אבל זה בסדר. מאחלת לך היקלטות מהירה והריון תקין בסיבוב הבא.

למעלה